ΑΦΗΝΩ ΤΟ ELLADISTAN ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΑ STANS

chrisoulis dim

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
R1200GSA K1200GT
τες πα πολυς λογος για το τιποτα.το 80 ειναι ενα εκατοστο του μετρου (cm) μεγαλυτερο απο το 70 τοσο απλα.Τωρα αν κανει η δεν κανει.....εγω παντος θα εψαχνα το 17 περισσοτερο και να μπαινει στη ζαντα μου..και οταν γυρησω στο πολιτισμο βλεπουμε.Αντε να βρεις ποικιλια σε ελαστικα μοτο στην τυφλιδα....εδω μηχανες δεν κυκλοφορανε...λαστιχα θα βρεις?
 

babisadve

Μέλος
Περιοχή
Νεοχωρούδα, Θεσσαλονίκη
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
BMW R 1200 GS
τες πα πολυς λογος για το τιποτα.το 80 ειναι ενα εκατοστο του μετρου (cm) μεγαλυτερο απο το 70 τοσο απλα.Τωρα αν κανει η δεν κανει.....εγω παντος θα εψαχνα το 17 περισσοτερο και να μπαινει στη ζαντα μου..και οταν γυρησω στο πολιτισμο βλεπουμε.Αντε να βρεις ποικιλια σε ελαστικα μοτο στην τυφλιδα....εδω μηχανες δεν κυκλοφορανε...λαστιχα θα βρεις?

Το συγκεκριμένο νούμερο (80 ή 70 ή ....) του προφίλ, είναι ποσοστό % του πλάτους του ελαστικού, και όχι mm ή cm.......
Αυτό λέω κι εγώ, πολύς λόγος για το τίποτα.



Sent from my iPad using Tapatalk
 

chrisoulis dim

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
R1200GSA K1200GT
Το συγκεκριμένο νούμερο (80 ή 70 ή ....) του προφίλ, είναι ποσοστό % του πλάτους του ελαστικού, και όχι mm ή cm.......
Αυτό λέω κι εγώ, πολύς λόγος για το τίποτα.



Sent from my iPad using Tapatalk
Ναι εχεις δικιο ενα χιλιοστο θα ειναι η διαφορα του προφιλ στο 130 και 150:ok: τελικα εχουμε νεοτερα με το λαστιχο.....βρηκε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τελικά επιστρέφω με το δικό μου και οπου με βγάλει.. Βαρεθηκα τέλος.... Όταν η επιλογή που εχεις είναι σε ενα metzeler 150/70-17 μάλλον καινούργιο δεν είμαι και σίγουρος στα 150 ευρώ... Και αυτός που μου το πουλούσε ήταν σε μια πόλη 70χιλ εξω απο Τιφλίδα, άντε για λέμε... Και η δεύτερη περίπτωση πήγα σε παζάρι μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και οτι μπορεί να φανταστεί κανείς για αυτοκίνητα.. Αυτό λίγο εξω απο την Τιφλίδα.. Εκεί μου ειπαν οτι αν ειμουν τυχερός μπορεί και να εβρισκα δεύτερο χέρι.. Βρήκα ενα metzeler enduro 2 στην διάσταση μου.. Μου το πουλούσε στα 20 ευρώ αλλά ηταν σε κατασταση χειρότερη από το δικό μου.. Οπότε για σας και να μου γράφετε..
 

chrisoulis dim

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
R1200GSA K1200GT
Τελικά επιστρέφω με το δικό μου και οπου με βγάλει.. Βαρεθηκα τέλος.... Όταν η επιλογή που εχεις είναι σε ενα metzeler 150/70-17 μάλλον καινούργιο δεν είμαι και σίγουρος στα 150 ευρώ... Και αυτός που μου το πουλούσε ήταν σε μια πόλη 70χιλ εξω απο Τιφλίδα, άντε για λέμε... Και η δεύτερη περίπτωση πήγα σε παζάρι μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και οτι μπορεί να φανταστεί κανείς για αυτοκίνητα.. Αυτό λίγο εξω απο την Τιφλίδα.. Εκεί μου ειπαν οτι αν ειμουν τυχερός μπορεί και να εβρισκα δεύτερο χέρι.. Βρήκα ενα metzeler enduro 2 στην διάσταση μου.. Μου το πουλούσε στα 20 ευρώ αλλά ηταν σε κατασταση χειρότερη από το δικό μου.. Οπότε για σας και να μου γράφετε..
Το θεμα ειναι οτι εχεις ακομα χιλιομετρα,η πιο κοντινη πολη που μπορεις να βρεις ειναι το Σιβας αλλα και Τραπεζουντα ισως...
Αν η επιστροφη σε βγαζει απο Χιο μερια θα πιουμε καφε:ok:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Δημήτρη sivas σκέφτομαι για διανυκτέρευση γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο για εκεί; Αν ναι θα ήθελα να ξέρω για να το ψαξω... Ευχαριστώ και για την πρόσκληση στην όμορφη Χίο.. Θα μπω απο Ορεστιάδα όμως.. Να είσαι καλά..
 

Uriah Heep

Μέλος
Όνομα
Bασίλης
Μοτό
ex Dommie 650
Άμα ξέραμε ότι θα έμενες στην Γεωργία μέχρι σήμερα, αύριο το πρωί θα είχες λάβει τα Σαλονικιώτικα λάστιχα, μετά μπουγάτσας χειροποιήτου φύλλου αέρος, άχνης και κανέλλας...

Καλό δρόμο Πάνο!
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Άμα ξέραμε ότι θα έμενες στην Γεωργία μέχρι σήμερα, αύριο το πρωί θα είχες λάβει τα Σαλονικιώτικα λάστιχα, μετά μπουγάτσας χειροποιήτου φύλλου αέρος, άχνης και κανέλλας...

Καλό δρόμο Πάνο!
Να είσαι καλά ρε Βασίλη δεν πειράζει.. Θα έρθω εγώ εκεί να τα βάλω να φάω και την μπουγάτσα μέχρι να μπούν.. Ευχαριστώ φίλε..
 
Top Bottom