ΑΦΗΝΩ ΤΟ ELLADISTAN ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΑ STANS

Uriah Heep

Μέλος
Όνομα
Bασίλης
Μοτό
ex Dommie 650
Εντελώς ενημερωτικά...
Κάθε μέρα φεύγουν 2-3 λεωφορεία από Σαλονί και φτάνουν σε Μπατούμι και Τιφλίδα σε 24-30 ώρες.
Σε κάνουν delivery ...από λάστιχα μοτοσυκλέτας της αρεσκείας σου μέχρι ζεστή Σερραϊκή μπουγάτσα με άχνη ζάχαρη και κανέλα!

Καλή συνέχεια Πάνο!
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250

Asrtakhan Ρωσία, φτάσαμε μετά από τα πιό έυκολα σύνορα που έχω περάσει.


Βόλτα στο Κρεμλίνο της πόλης.






Ο επιβλητικός Βόλγας κόβει την πόλη στα δύο.




Στα στενά της πόλης βλέπεις πολλά τέτοια παλιά ξύλινα διαμάντια


Το πρόβλημα του ελαστικού που όλο και χειροτερεύει








Σταμάτησα δτον δρόμο για Grozny πρωτεύουσα της Τσετσενίας, έβγαλα σέγα και έκοβα εγώ πριν ξηλώσουν ολόκληρα τα τακούνια.


Grozny η πρωτεύουσα της Τσετσενίας.

[URL=http://s1096.photobucket.com/user/efrits/media/photo09_zpse7ae38e3.jpg.html][/URL]
Η συνάντηση με τους μηχανόβιους και την βοήθεια που είχαμε για να μας βρουν λάστιχο.




Τους ευχαριστήσαμε για όλα και αύριο πατάμε Γεωργία. Ότι χρειαστούμε είναι στην διάθεσή μας. Το ταξίδι συνεχίζεται...


 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Εντελώς ενημερωτικά...
Κάθε μέρα φεύγουν 2-3 λεωφορεία από Σαλονί και φτάνουν σε Μπατούμι και Τιφλίδα σε 24-30 ώρες.
Σε κάνουν delivery ...από λάστιχα μοτοσυκλέτας της αρεσκείας σου μέχρι ζεστή Σερραϊκή μπουγάτσα με άχνη ζάχαρη και κανέλα!


Καλή συνέχεια Πάνο!
Πω πω φιλαρακι με εφτιαξες λέμε.. Ιδικά αυτό με την μπουγάτσα, αν συνοδεύεται και απο Φρέντο ότι το καλύτερο χαχαχα.. Φίλε όντως δεν το ήξερα αυτό ευχαριστώ για την ενημέρωση.. Αν όντως δεν βγάλω άκρη με Τιφλίδα, και μπορεί να γίνει αυτό θα ήταν οτι καλύτερο.. Αύριο η μεθαύριο θα ξέρω όποτε και θα ενημερωσω.. Ευχαριστώ Βασίλη να είσαι καλά φίλε..
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
ο Θεός των μηχανόβιων σίγουρα θα σου φέρει ως δια μαγείας την λύση για το λάστιχό σου! Παρόλα αυτά όμως πρόσεχε λίγο παραπάνω κι εσύ και εν ανάγκη χάσε και 1-2 μέρες από το ταξίδι σου γιατί όντως είναι σοβαρό το θέμα με το ελαστικό σου. Προσωπικά, τρόμαξα με τις εικόνες!! Καλή συνέχεια!!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Reactions: yns

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Όλα τα λάστιχα μπορούν να φορεθούν και με σαμπρέλα (και αυτό που φοράς αν προσέξεις γράφει tubeless επάνω).
Οκ δεν το ήξερα αυτό. Δεν επηρεάζει καθόλου όταν η σαμπρέλα είναι για διάσταση 130/80-17 και το λάστιχο είναι 140/70-17;
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
ο Θεός των μηχανόβιων σίγουρα θα σου φέρει ως δια μαγείας την λύση για το λάστιχό σου! Παρόλα αυτά όμως πρόσεχε λίγο παραπάνω κι εσύ και εν ανάγκη χάσε και 1-2 μέρες από το ταξίδι σου γιατί όντως είναι σοβαρό το θέμα με το ελαστικό σου. Προσωπικά, τρόμαξα με τις εικόνες!! Καλή συνέχεια!!!

Ευχαριστώ να είσαι καλά... Εννοητε πως προσέχω πλεον πάρα πολύ με το λάστιχο, και έτσι έχω αφιερωμένο περισότερο χρόνο για το πρόβλημα παρά για το ταξίδι.. Φυσικά και θα προσθέσω μέρες παρα πάνω για να φτιαχτεί δεν έχω θέμα με τον χρονο.. Απλά έπρεπε να μπω γεωργία για να το ψαξω αφού Τσετσενία δεν μπορούσε να γίνει κάτι..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οκ δεν το ήξερα αυτό. Δεν επηρεάζει καθόλου όταν η σαμπρέλα είναι για διάσταση 130/80-17 και το λάστιχο είναι 140/70-17;
Πανο ειναι ακριβως το ιδιο σε διαστασεις διοτι ανεβαινει ενα νουμερο το φαρδος αλλα κατεβαινει κι ενα το προφιλ.
Πιατευω πως εδω υπαρχει ετοιμο ιδιο ή σχεδον ιδιο με το δικο σου για να φορτωθει οπως λεει ο Βασιλης στο λεωφορειο.
Μαζι με την μπουγατσα!!
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Φτάσαμε Gazbegi Γεωργία χωριο πανω στον military road..όλα καλά το λάστιχο δεν χειροτέρεψε περισσότερο.. Ευτυχώς.. Και επειδή καραγουσταρουμε με το μέρος και την τοποθεσία θα κατσουμε δυο νύχτες..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φτάσαμε Gazbegi Γεωργία χωριο πανω στον military road..όλα καλά το λάστιχο δεν χειροτέρεψε περισσότερο.. Ευτυχώς.. Και επειδή καραγουσταρουμε με το μέρος και την τοποθεσία θα κατσουμε δυο νύχτες..
καθηστε 3 νυχτες!!!
εδω στην πατριδα δεν εχει αλαξει και τιποτα!!!!
καλο δρομο να εχετε!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Πανο ειναι ακριβως το ιδιο σε διαστασεις διοτι ανεβαινει ενα νουμερο το φαρδος αλλα κατεβαινει κι ενα το προφιλ.
Πιατευω πως εδω υπαρχει ετοιμο ιδιο ή σχεδον ιδιο με το δικο σου για να φορτωθει οπως λεει ο Βασιλης στο λεωφορειο.
Μαζι με την μπουγατσα!!


Πανο στο OK Wheel βρηκα ετοιμοπαραδοτο
METZELER SAHARA


και BRIDGESTONE TW42.


Μενω συντονισμενος με εσενα απο δω και Uriah απο κοντα..
Πασχάλη ψηθηκα και για το sahara το είχα στα υπόψην.. Νομίζω οτι θα γίνει ποιό εύκολα και γρήγορα έτσι όπως τα λέτε.. Θα το φέρεις φιλαρακι εσύ να σε περιμένω;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
πανο πραγματικα συγκινουμαι με το ταξιδι σου διπλα!!!
μια για σας που το κανετε και μια για το μηχανακι!!!!!!
(ηταν το πρωτο μου bmw!!!!)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη ψηθηκα και για το sahara το είχα στα υπόψην.. Νομίζω οτι θα γίνει ποιό εύκολα και γρήγορα έτσι όπως τα λέτε.. Θα το φέρεις φιλαρακι εσύ να σε περιμένω;
Πανο αν ηταν κανενας Αυγουστος ξεκινουσα..Αλλα τωρα θα βρω αλλον στη θεση μου αν φυγω..
Αναμενω οδηγιες αποστολης απο τον Βασιλη.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
πανο πραγματικα συγκινουμαι με το ταξιδι σου διπλα!!!
μια για σας που το κανετε και μια για το μηχανακι!!!!!!
(ηταν το πρωτο μου bmw!!!!)

Να είσαι καλά Στέργιο, κι'εγω χαίρομαι που πείρα το μηχανάκι σου, που αποδεικνύει το πόσο αξιόπιστο είναι.. Πραγματικά το έχω λατρέψει..
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Πανο αν ηταν κανενας Αυγουστος ξεκινουσα..Αλλα τωρα θα βρω αλλον στη θεση μου αν φυγω..
Αναμενω οδηγιες αποστολης απο τον Βασιλη.
Κατανοητό Πασχάλη, μακάρι να ήταν Αύγουστος και να είχαμε συνάντηση εδώ... Οπότε μιλάς με Βασίλη και μου λες.. Όσο για το οικονομικό στην επιστροφή θα περάσω από Σαλονικα και τα βρίσκουμε.. Αν υπάρχει όμως θέμα πείτε μου και στέλνω από εδώ κανένα πρόβλημα.. Ευχαριστώ πολύ φιλαράκια..
 
Top Bottom