ΑΦΗΝΩ ΤΟ ELLADISTAN ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΑ STANS

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να είσαι καλά Στέργιο, κι'εγω χαίρομαι που πείρα το μηχανάκι σου, που αποδεικνύει το πόσο αξιόπιστο είναι.. Πραγματικά το έχω λατρέψει..
Εδώ θα πρέπει να αναφέρω ότι ο επόμενος κάτοχος της μηχανής που έχεις εσύ τώρα ήταν ο
Alekni
Και αυτός έκανε τις τελευταίες προσαρμογές αναρτήσεις ρεζερβουάρ στήσιμο και πολλά αλλα !!!!!!
Να είσαστε καλά πανό και να έχετε τον γιαραμπη να σας
Δειχνη το δρόμο πάντα δίπλα σας
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Κατανοητό Πασχάλη, μακάρι να ήταν Αύγουστος και να είχαμε συνάντηση εδώ... Οπότε μιλάς με Βασίλη και μου λες.. Όσο για το οικονομικό στην επιστροφή θα περάσω από Σαλονικα και τα βρίσκουμε.. Αν υπάρχει όμως θέμα πείτε μου και στέλνω από εδώ κανένα πρόβλημα.. Ευχαριστώ πολύ φιλαράκια..
Το οικονομικο ειναι το τελευταιο,μην ασχολεισαι τωρα.
Ο Βασιλης εκανε ερευνα στα γραφεια ταξιδιων που ανεβαινουν Τυφλιδα
και του ειπαν πως δεν παιρνουν πλεον ασυνοδευτα εμπορευματα.
Ενα απο αυτα τα γραφεια το δεχεται αλλα αναχωρει απο Θεσσαλονικη Κυριακη με αφιξη Δευτερα οποτε δεν...
Υπαρχει ακομα ενα γραφειο που το βρηκε κλειστο και θα παει ξανα αυριο το πρωι στις 9.
Αν το δεχθουν αυτοι,φευγει αυριο το μεσημερι και το λαστιχο θα ειναι στην Τυφλιδα Πεμπτη πρωι.
Θα σε ενημερωνω λεπτο προς λεπτο.
Σημαντικο νεο ειναι πως απο ενα γραφειο ειπαν στο Βασιλη πως η Τυφλιδα εχει πολλα μαγαζια με ελαστικα μοτοσυκλετων
και σιγουρα θα βρεις κατι και σε καλη μαλιστα τιμη..
Σου γραφω παλι αυριο λιγο μετα τις 9 που θα ξερουμε!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ολη η προσπαθεια βοηθειας του Πανου δειχνει το επιπεδο της παρεας και του φορουμ !!
Συγχαρητηρια παιδες σε ολους οσους προσπαθουν να βοηθησουν με οποιοδηποτε τροπο. Ακομα και με την πιο μικρη πληροφορια. Ευχομαι να φυγει αυριο το λαστιχο !!!
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
ενημερωτικα πάντως, στο συγκεκριμενο μηχανακι παλια ειχα βαλει 140 λαστιχο, ειχε ψηλωσει λιγο και ειχε γινει πιο σταθερο στις παρατεταμενες αλλα με πιο αργη γεωμετρια, δηλαδη, αν θες το βαζεις χωρις κανενα προβλημα, καλο δρομο φιλε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Το οικονομικο ειναι το τελευταιο,μην ασχολεισαι τωρα.
Ο Βασιλης εκανε ερευνα στα γραφεια ταξιδιων που ανεβαινουν Τυφλιδα
και του ειπαν πως δεν παιρνουν πλεον ασυνοδευτα εμπορευματα.
Ενα απο αυτα τα γραφεια το δεχεται αλλα αναχωρει απο Θεσσαλονικη Κυριακη με αφιξη Δευτερα οποτε δεν...
Υπαρχει ακομα ενα γραφειο που το βρηκε κλειστο και θα παει ξανα αυριο το πρωι στις 9.
Αν το δεχθουν αυτοι,φευγει αυριο το μεσημερι και το λαστιχο θα ειναι στην Τυφλιδα Πεμπτη πρωι.
Θα σε ενημερωνω λεπτο προς λεπτο.
Σημαντικο νεο ειναι πως απο ενα γραφειο ειπαν στο Βασιλη πως η Τυφλιδα εχει πολλα μαγαζια με ελαστικα μοτοσυκλετων
και σιγουρα θα βρεις κατι και σε καλη μαλιστα τιμη..
Σου γραφω παλι αυριο λιγο μετα τις 9 που θα ξερουμε!
Αυτό μου είπαν και οι Τσετσένοι μοτοσικλετιστές.. Οτι στην Τυφλίδα σίγουρα θα βρω.. Οπότε μου λες αύριο όταν μάθεις νέα.. Τούς χαιρετισμούς μου στον Βασίλη ευχαριστώ..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτα ειναι!!!
Πολυ γουσταρω!
Γουσταρω που τοσος κοσμος ενδιαφερεται, ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ
Γουσταρω ο Πανος δε μασαει
Γουσταρω που βρισκονται λυσεις
Γουσταρω advride.gr:cool::cool::cool::cool:
 

Uriah Heep

Μέλος
Όνομα
Bασίλης
Μοτό
ex Dommie 650
News in brief.
Πριν από λίγο ήμασταν με τον Πασχάλη έξω από 3 πρακτορεία Γεωργιανών λεωφορείων.
Το ένα φεύγει σήμερα και δεν δέχεται ασυνόδευτα.
Το άλλο φεύγει αύριο στις 9 το πρωί. Εάν θέλουμε να στείλουμε δέμα θα πρέπει να πάμε στις 8 και να δούμε με τον ιδιοκτήτη του πρακτορείου εάν υπάρχει κάποιος διαθέσιμος να το συνοδεύσει. Μας είπαν επίσης ότι υπάρχουν λάστιχα μοτό στην Τιφλίδα και δεν υπάρχει λόγος να μπούμε στην διαδικασία, με τον κίνδυνο να ζητήσει κάποιος τελωνειακός δασμούς (έστω λίγων ευρώ) αλλά με καθυστέρηση του λεωφορείου.
Το τρίτο δέχεται κανονικά ασυνόδευτα δέματα. Σορπράιζζζζ! Γίνονται τέτοια πράγματα? Μπροστά μας, κάποιος κύριος παρέδωσε μεγάλη βαλίτσα (που χωρούσε άνετα ολόκληρο τεμαχισμένο πτώμα) μουμιοποιημένη ολόκληρη με κολλητική ταινία δεμάτων, στο πρακτορείο που φεύγει την Κυριακή και όχι στο ακριβώς δίπλα, που φεύγει αύριο το πρωί.
Το πιό λογικό είναι να βρείς στην Τιφλίδα, οποιοδήποτε λάστιχο έστω και street. Ο δρόμος είναι όλο ασφαλτάδα μέχρι την Ελλάδα.

Εάν χρειαστείς κάτι ...εδώ είμαστε!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αναγκαστηκα να φαω τη μπουγατσα απο τα νευρα μου..
Ετσι ακριβως εφυγε η βαλιτσα μπροστα μας,με αυτον που αναχωρει Κυριακη και μαλλον εχει τα κονε στα συνορα,
ενω δεν μπορει να φυγει τιποτα ασυνοδευτο με αυτον που αναχωρει αυριο.
Ευτυχως ολοι μας καθησυχαζουν λεγοντας πως στη Τυφλιδα θα βρεθει οπωσδηποτε λαστιχο..
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Τα μπραβο θα ειναι λιγα οσες φορες κι αν τα πουμε σε ολους!:hailbig: Νιωθουν κι αυτοι που ταξιδευουν μακρια οτι δεν ειναι μονοι τους!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Πασχάλη και Βασίλη ευχαριστώ πραγματικά για το τρέξιμο που κάνατε να είστε καλά φιλαράκια.. Είδη ψάχνουν τέσσερα άτομα στην Τιφλίδα για λάστιχο πιστεύω ότι θα βρεθεί και ας είναι ότι θέλει... Ευχαριστώ και πάλι θα ενημερώσω για ότι εξέλιξη έχω...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πασχάλη και Βασίλη ευχαριστώ πραγματικά για το τρέξιμο που κάνατε να είστε καλά φιλαράκια.. Είδη ψάχνουν τέσσερα άτομα στην Τιφλίδα για λάστιχο πιστεύω ότι θα βρεθεί και ας είναι ότι θέλει... Ευχαριστώ και πάλι θα ενημερώσω για ότι εξέλιξη έχω...
κατσε εκει να ξεχειμωνιασεις!!!!και μετα παρε το μηχανακι κατα την ανοιξη και πηγαινε ιαπωνια να ανοιξεις σουβλακερι και πιτογυρα!!!
ενα σκαζμο λεφτα θα βγαλεις!!!!
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Και μερικές ακόμα που έστειλε ο Πάνος....

Στο δρόμο για τα σύνορα Ρωσίας - Γεωργίας σταματήσαμε σε μνημείο πολέμου.








Και διανυκτέρευση σε Γεωργιανό έδαφος πλέον, στο πανέμορφο Kazbegi (παλιά ονομασία), σήμερα ονομάζεται Stepantsminda


Δεν υπάρχουν λόγια για την τοποθεσία..






Περπάτημα 6 χιλιόμετρα στο βουνό και επίσκεψη στην εκκλησία Gergetitrinity.


Θέα που κόβει την ανάσα.










Εμπειρία μοναδική.., ξεκινάμε την κατάβαση, αύριο διανυκτεύρευση Τυφλίδα, το ταξίδι συνεχίζεται.....
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τι είναι αυτό το πράμα με το λάστιχο ρε παιδιά γολγοθας λέμε.. Και μεγάλη ειρωνία είναι οτι αν ειμουν με το Κ1200 θα είχα βρει απο Τσετσενία.. Τέλος παντον.. Η διάσταση 150/70-17 ξέρετε αν μπορεί να μπεί;
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τι είναι αυτό το πράμα με το λάστιχο ρε παιδιά γολγοθας λέμε.. Και μεγάλη ειρωνία είναι οτι αν ειμουν με το Κ1200 θα είχα βρει απο Τσετσενία.. Τέλος παντον.. Η διάσταση 150/70-17 ξέρετε αν μπορεί να μπεί;
1 cm θα ψηλώσει το προφίλ σου, άρα κανένα πρόβλημα.

Sent from my iPad using Tapatalk
Μπαμπη το αναποδο, κανονικα παιρνει 130/ 80/ 17 δλδ ειναι 2 νουμερα πιο φαρδυ και 1cm πιο κοντο αυτο που θελει να βαλει

Πηρα τηλ τον Περιστερα και μου ειπε βαλτο δεν θα εχεις προβλημα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Μάλλον χωράει, λίγο στριμόκωλα ίσως στο φάρδος του ψαλιδιού και στο πλαστικό φτεράκι του λασπωτήρα.
 
Top Bottom