Αγορά ΚΤΜ990 adventure

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Διάβασα το θέμα του Malco ...πολύ χρήσιμες info....απλά επειδή μιλάμε για αγορά ......θέλω να ξέρω απο τα παιδιά που το έχουν τι να προσέξω στην αγορά??? Τι θέμα έχουνε??? να έχουν αλλαχτεί τι πράγματα και τι πρέπει να βάλω αφτερμαρκετ που λύνει κάποια θεματάκια....!!
Το μόνο που πρέπει να βάλεις στο 990 είναι... Καρμπυρατέρ! χααα...
Με το καλό να το πάρεις σου εύχομαι


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγω σαν κατοχος 990(τελος του 07 μοντελο) θα σου πω να προτιμησεις καποιο που εχει εξατμισεις(σιγουρα) και τα απαραιτητα προστατευτικα μπρος πισω γιατι ειναι κατι που ετσι κι αλλιως θα βαλεις και ετσι κι αλλιως θα πληρωσεις οποτε;;;...ολα τα υπολοιπα ειναι περιτα...

Εγω εψαχνα μοντελο 08 και μετα(που ξεκινησε το facelift) αλλα τελικα βρεθηκε σε αριστη κατασταση μοντελο του 07 και πραγματικα μονο βενζινα θελει μεχρι στιγμης(χτυπα ξυλο)...να διαλεξεις μηχανακι με βαση την κατασταση και οχι την χρονολογια...

Με το καλο,μην αλλαξει γνωμη μονο γιατι ειναι κατι που θα μετανοιωσει και οχι τιποτα αλλο, αλλα μετα απο καιρο θα ξαναψαχνει 990 μεχρι να του φυγει η καψα!! :p
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το capo είχε εξατμίσεις προγραμμα φίλτρο και φιλτροκουτι και βολάν ελαφρωμένο το KTM εχει μοτερ 990 και τα ιδια φτιαξιματα

με αναβάτη 150 κιλών

Kατι τετοιοι τυποι ειναι που βγαζουν βρωμα οτι τα ΚΤΜ καινε :pointu::pointu::pointu: εεεε λογικο δεν ειναι;;;
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Παίδες καλησπερα απο καινούριο μέλος.
Ο προβληματισμός ειναι ο ίδιος γιατι σκεφτομαι και γω να αλλαξω το capo μου με ενα 950-990adventure.
Θα ηθελα ομως τα φώτα σας και συγκεκριμενα ως προς την απόδοση-δύναμη των KTM.
Το capo μου ειναι του 2007 με φίλτρο kn, Remus carbon Kai custom προγράμμα μαζι με κοντύτερο γρανάζι μπροστα 16. Δυναμό μετρημένο στα 92.5ps τροχό χωρις να εχουν κοπεί οι τελικές ( βγαζει γυρω στα 230 κοντέρ). Εσεις που γνωρίζεται καλυτερα μπορείτε να με φωτισετε αν ενα KTM θα πηγαίνει καλυτερα?

Νομίζω ότι χωρίς να τα φοράει αυτά, θα πήγαινε καλύτερα!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Απο κατανάλωση δε με πειραζει γιατι το capo μου με μεικτή οδήγηση εντός πόλης δεν πέφτει κατω απο 9lt/100. Προφανως το δικο σου capo ηταν μαμα?
Καλώς ήρθες στο κλουβί με τους τρελούς κι από μένα! To 990 που αγόρασα πρόσφατα μεταχειρισμένο, με μόνο πόλη για την ώρα και πρόγραμμα Akrapovich μαμίσιο, μου έκαψε στον τελευταίο υπολογισμό 10,3lt στα 100χλμ.... στις ίδιες συνθήκες το πρώην 800άρι GS μου έκαιγε 5,8-6,2 με φίλτρο K&N και εξάτμιση. Βέβαια το 800 δε σήκωνε σούζα με το γκάζι... :D

Υ.Γ. Ο Σπύρος με μηχανάκι "μαμά";; :D :D :D
 

Capo1000

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος Ρονιωτης
Μοτό
Aprilia Caponord 1000 '07
Καλώς σας βρήκα παίδες....
Επειδη ημουν και μαμα το capo δεν με 98 άλογα στρόφαλο δεν έβγαζε πανω απο 88 τροχό....απλως ειναι αρκετα βαρύ....οχι σαν gs βεβαια, με κάγκελα βαλίτσα κλπ κλπ. Μου αρεσει το KTM γιατι ειναι πιο παιχνιδιάρικο αλλα δεν ηξερα ποσο γρήγορο ειναι γιατι με καποια που ειχα ανοίξει είμασταν σχεδον το ιδιο ισως και λιγο πιο αργά αναλόγως αναβάτη και αλλαγών ταχυτήτων. Σε αυτη τη φάση θα ηθελα κατι πιο γρήγορο κοντα στα 120-125 άλογα αλλα δεν παιζουν λεφτα για καινούριο. Αυτο που με προβληματίζει στο 950 ειναι οτι δεν εχει abs βασικό και την πόλη όπως επισης και τα καρμπυρατέρ απο πλευράς συντήρησης και σερβις
 

Capo1000

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος Ρονιωτης
Μοτό
Aprilia Caponord 1000 '07
Επιπλέον ηθελα να ρωτησω αν το 950-990 εχουν δείκτη βενζίνης γιατι δεν τον ειδα στα όργανα τους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε ακου μονο εμενα που το κατεχω!!!
το κτμ αν το αφησεις μαμα και δεν εισαι πολυ φουριοζος με το δεξι γκριπ θα σου καιει φυσιολογικα και μισο λιτρο παραπανω απο ενα gs
δηλαδη στα 140 ενα gs καιει γυρω στα 6λιτρα βαλε και μισο εως ενα λιτρο το ktm
αν το σκαλισεις το ktm κλαφτα!!!!!!!
οσο σκαλιζεις !!θα εχεις γκαζι αλλα θα φτανεις και τα 10 λιτρα συν
το ktm ειναι οδοστρωτηρας στο χωμα και το θεωρω τεχνικο μηχανακι και σαν τετοιο χρειαζεται και καποιες επιδεξιοτητες απο την μερια του χρηστη αρα πρεπει να δουλεψεις πανω του για να το ευχαριστηθεις!!
για τελικες το ktm μπορει να βγαλει αλλα νομιζω οτι δεν ειναι το πεδιο δρασης του!!!
οτι και να παρεις ομως εκτος απο 1190, μουλτιστραντα,και καποια αλλα θα βλεπεις την πλατη μου(ρωτα και αυτον που εβαλε το βιδεο με το κτμ που ταχα μου παει 300 )

ΕΓΩ !!!το πιο γρηγορο gs-s
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επιπλέον ηθελα να ρωτησω αν το 950-990 εχουν δείκτη βενζίνης γιατι δεν τον ειδα στα όργανα τους
Οχι δεν εχουν!η ΚΤΜ δεν θελει να στρεσαρει τον οδηγο:Watching::geek:
 

enkefalos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
TUAREG 660
φιλε ακου μονο εμενα που το κατεχω!!!
το κτμ αν το αφησεις μαμα και δεν εισαι πολυ φουριοζος με το δεξι γκριπ θα σου καιει φυσιολογικα και μισο λιτρο παραπανω απο ενα gs
δηλαδη στα 140 ενα gs καιει γυρω στα 6λιτρα βαλε και μισο εως ενα λιτρο το ktm
αν το σκαλισεις το ktm κλαφτα!!!!!!!
οσο σκαλιζεις !!θα εχεις γκαζι αλλα θα φτανεις και τα 10 λιτρα συν
το ktm ειναι οδοστρωτηρας στο χωμα και το θεωρω τεχνικο μηχανακι και σαν τετοιο χρειαζεται και καποιες επιδεξιοτητες απο την μερια του χρηστη αρα πρεπει να δουλεψεις πανω του για να το ευχαριστηθεις!!
για τελικες το ktm μπορει να βγαλει αλλα νομιζω οτι δεν ειναι το πεδιο δρασης του!!!
οτι και να παρεις ομως εκτος απο 1190, μουλτιστραντα,και καποια αλλα θα βλεπεις την πλατη μου(ρωτα και αυτον που εβαλε το βιδεο με το κτμ που ταχα μου παει 300 )

ΕΓΩ !!!το πιο γρηγορο gs-s
Στην άλλη κόντρα θα είναι αλλιώς τα πράματα ;)

Στάλθηκε από το E2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Στην άλλη κόντρα θα είναι αλλιώς τα πράματα ;)

Στάλθηκε από το E2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
και να φανταστειτε οτι δεν εχω αρχισει να το σκαλιζω.......γιατι ειναι προφανες οτι μαμα εργαλειο με 125 αλογα και στον τροχο 114 δεν υπαρχει κανενα (πλην των προαναφερωμενων σε παραπανω ποστ)που να μπορει να αντεξει το κουρνιαχτο και την ανταρα που δημιουργει!!!
αυτα!!!!!!
σπυρο μετα την κοντρα θα σε παω για γλυκο!!!!!
 

Capo1000

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος Ρονιωτης
Μοτό
Aprilia Caponord 1000 '07
Ειναι πολλα τα λεφτα Άρη για gs1200 με τα 125.....όσον αφορά τα καρμπυρατέρ εχει κανεις να μου πει καμία άποψη? εννοω για τα 950
Και προς θεού δε θελω να ανάψω φιτιλιές για το ποιο ειναι το πιο γρήγορο...απλως λεω εγω τι θα ηθελα απο το επόμενο μηχανάκι μου....να σου πω την αλήθεια δεν εχω δει και κανενα με gs να το κυνηγάει....οι πλειοψηφία το παει Κύριλλε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ειναι πολλα τα λεφτα Άρη για gs1200 με τα 125.....όσον αφορά τα καρμπυρατέρ εχει κανεις να μου πει καμία άποψη? εννοω για τα 950
Και προς θεού δε θελω να ανάψω φιτιλιές για το ποιο ειναι το πιο γρήγορο...απλως λεω εγω τι θα ηθελα απο το επόμενο μηχανάκι μου....να σου πω την αλήθεια δεν εχω δει και κανενα με gs να το κυνηγάει....οι πλειοψηφία το παει Κύριλλε
Έχεις δικιο η πλειοψηφία το παει κυριλε!!
Εγω που ειμαι λιγο ...... Χάλασα ενα μοτερ !!!!
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Ειναι πολλα τα λεφτα Άρη για gs1200 με τα 125.....όσον αφορά τα καρμπυρατέρ εχει κανεις να μου πει καμία άποψη? εννοω για τα 950
Και προς θεού δε θελω να ανάψω φιτιλιές για το ποιο ειναι το πιο γρήγορο...απλως λεω εγω τι θα ηθελα απο το επόμενο μηχανάκι μου....να σου πω την αλήθεια δεν εχω δει και κανενα με gs να το κυνηγάει....οι πλειοψηφία το παει Κύριλλε
Εεεετσι.... ναιι.... κυριλεεεε έ...

Που είπες ότι συχνάζεις ????

www.filma.gr
 

Capo1000

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος Ρονιωτης
Μοτό
Aprilia Caponord 1000 '07
Χαχαχαχα....πειραια και κεντρο....με παλιό gs 105 άλογα και akrapovic τον ειχα.....μονο σε ρεπριζ με χαμηλές στροφές με έπαιρνε.....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
))) Είσαι στον κατάλληλο χώρο για τρελλαμένους... Καλή επιτυχία με τα σχέδια σου..
Το δικό μου gs, μόνο 103 τροχό (((
Αλλά δεν χάνω το κουράγιο μου....


www.filma.gr
εσενα δε σε εχω συναντησει τωρα τελευταια να δω τα αλογα σου
 
Top Bottom