Αγορά εξοπλισμού

trav

Μέλος
Περιοχή
Άλιμος, Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Χαιρετώ το φόρουμ και για ακόμα μια φορά ζητάω την βοήθεια και τις συμβουλές σας. Ακόμα δεν έχω μοτοσυκλέτα αλλά επειδή η στιγμή αυτή πλησιάζει και όταν θα έρθει στα χέρια μου θα πρέπει να είμαι ντυμένος σωστά ώστε να προστατέψω τον εαυτό μου. Σε πρώτη φάση θα αγοράσω κράνος, μπουφάν και γάντια. Σε ότι αφορά το κράνος μου αρέσουν πιο πολύ τα on-off στυλ με ζελατίνα όμως. Σε μπουφάν να πάω σε 4 εποχών, να πάω σε χειμερινό και καλοκαιρινό και σε γάντια καταλαβαίνω ότι πρέπει να πάω αναγκαστικά σε ένα πιο άνετο για πόλη και για καλοκαίρι και ένα χοντρό με λιγότερη αίσθηση για χειμερινό ταξίδι. Θα ήθελα την άποψή σας ώστε να καταλάβω τι θα με βολέψει καλύτερα και σε τι αγορές θα ήταν σκόπιμο να προβώ από Ελλάδα ή εξωτερικό. Σαν πρώτη σκέψη για κράνος, μπουφάν και γάντια έχω σκοπό να διαθέσω 500-600 ευρώ.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλα θα ειναι να παρεις απο την αρχη πολυ καλα πραματα !!!
Θα τα πληρώσεις μια φορα και θα σου αντέξουν μια πενταετία συν
Θα σου πρότεινα μπουφάν νταινιζ που τον χειμώνα βάστανε γερά και αν δε το παρεις σκουρόχρωμο θα περάσεις καλα και το καλοκαίρι ( τεσσάρων εποχών )
Κράνος οπως καταλαβαίνεις !!!προσωπικη μου άποψη οχι σπαστό αλλα πολυ καλο βλέπε αραι σοει τουρατεκ
Γάντια πάρε οτι θες
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Αν έχεις 500 με 600 €υρώ για εξοπλισμό θα σου πρότεινα για κράνος:
Agv dual
Νexx xd1
Icon variant

Για τζάκετ δες προς revit sand2
Acerbis adventure
Difi Sierra
Nordcap Dakar
dainese
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν έχεις 500 με 600 €υρώ για εξοπλισμό θα σου πρότεινα για κράνος:
Agv dual
Νexx xd1
Icon variant

Για τζάκετ δες προς revit sand2
Acerbis adventure
Difi Sierra
Nordcap Dakar
dainese
Πολύ καλή πρόταση
Με το μπουφάν πάθαμε πλακα στον τελευταίο αθηναϊκό καφέ, που το είχε ένας φίλος.
Κάτω από 200 ευρω, για ένα πολύ καλό μπουφαν
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πολύ καλή πρόταση
Με το μπουφάν πάθαμε πλακα στον τελευταίο αθηναϊκό καφέ, που το είχε ένας φίλος.
Κάτω από 200 ευρω, για ένα πολύ καλό μπουφαν
Για πιο τζάκετ απ' όλα λες Κώστα;
 

trav

Μέλος
Περιοχή
Άλιμος, Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Το μπουφάν όντως πολύ όμορφο και σύμφωνα με τα λεγόμενα σας πρόκειται για ένα μπουφάν με όλη την έννοια του value for money. Χρήστο από τα κράνη που προτείνεις μου αρέσουν όλα εκτός από το Icon. Σε ποιότητα και σε ασφάλεια βέβαια δεν γνωρίζω με πια σειρά κατατάσσονται. Μου αρέσει πάρα πολύ και μου φαίνεται ιδιαίτερα ποιοτικό το Arai tour αλλά ξεφεύγει σε τιμή αρκέτα.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ποιοτικά είναι σχεδόν στην ίδια κατηγορία με ελαφρώς καλύτερα ίσως το Nexx και το Icon...
Shoei και Arai δεν σου πρότεινα μιας και 600 ευρώ, αγοράζεις μόνο κράνος!:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μπουφάν όντως πολύ όμορφο και σύμφωνα με τα λεγόμενα σας πρόκειται για ένα μπουφάν με όλη την έννοια του value for money. Χρήστο από τα κράνη που προτείνεις μου αρέσουν όλα εκτός από το Icon. Σε ποιότητα και σε ασφάλεια βέβαια δεν γνωρίζω με πια σειρά κατατάσσονται. Μου αρέσει πάρα πολύ και μου φαίνεται ιδιαίτερα ποιοτικό το Arai tour αλλά ξεφεύγει σε τιμή αρκέτα.
Μεγάλη κουβέντα
Το Icon. ..έχει βγει πρώτο σε όλες τις αξιολογήσεις και σε όλους τους τομείς.
Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει αντιπρόσωπος και δεν μπορείς να το δοκιμάσεις.
Εγώ ψωνισα 2 τον τελευταίο χρόνο και είμαι πολύ ευχάριστημενος.
Αν σκεφτείς ότι είναι και πολύ οικονομικό.
Arai-shoei...άριστα κράνη και αυτά , αλλά καλό είναι να τα δοκιμασεις

advφον!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νταξει τι σορυ λες ρε συ...αμα μεγαλωνει ο ανθρωπος ξεχναει...:p:laugh::laugh:
Θα πρέπει να βγάλουμε ταυτότητες καμμια μέρα. ...:p

advφον!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

trav

Μέλος
Περιοχή
Άλιμος, Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Αν ενδιαφέρεσαι άμεσα για εξοπλισμό, θα σου πρότεινα να μη χάσεις αυτό

https://m.facebook.com/RacingMarket/

Στάλθηκε από το SM-G900FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
φιλε κωστα σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη. πηρα τηλ στο μαγαζι και ισχυει μου ειπαν μονο για αγορες απο το καταστημα και οχι ηλεκτρονικες. το arai tour x-3 που το ηθελα το εχει. Παιδια αν τελικα πρωχορησει το θεμα και δεν βρω καποια λυση υπαρχει περιπτωση να βοηθησει καποιος μελος απο θεσαλλονικη (με συγχωρςιτς για το θαρος γιατι δεν εχουμε γνωριστει και απο κοντα)?
 

Kosta12gs

Μέλος
Περιοχή
Σταυρούπολη
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R 1200 GS
Αύριο θα πάω από εκεί γιατί γιορτάζει ο ιδιοκτήτης. Αν θέλεις πάρε με τηλ για να σου βγάλω φώτο και να σου στείλω ότι θέλεις

Στάλθηκε από το SM-G900FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom