Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Αυτό με το μεγάλο τεποζιτο....εύκολα το λέει κάποιος που δεν έχει "ζήσει" μαζί του.
Το μοναδικό πράγμα που μου λείπει στο xr εδώ και ένα χρόνο περίπου είναι αυτά τα γ@μημενα 13 λίτρα βενζίνης παραπάνω που είχα στην χοντρή..
Πέρσι έκανα το Μοτο Λεωνίδιο, ήταν 412 χιλιόμετρα διαδρομής. Το έβγαλα όλο και είχα ακόμα range 160 χιλιόμετρα. χαχαχα


Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό να πηγαίνω βόλτα και να ξέρω ότι σε μια απόσταση 400 + χλμ δεν θα χρειαστεί να ψάχνω βενζινάδικο, ειδικά στην επαρχία και να είμαι νύχτα.

Μεγάλο πλεονέκτημα να έχεις τεράστια αυτονομία σε μοτοσικλετα και να σκεφτείς έχω το LC που είναι μόνο (χαχαχα)30 lt ντεπόζιτο και όχι 33 που είχε του 2012.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλή η μεγάλη αυτονομία μόνο αν είσαι μόνος η παρέα με παρόμοιο μηχανάκι.

Όταν είσαι με παρέα αναγκαστικά θα σταματάς για να γεμίσουν οι άλλοι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλή η μεγάλη αυτονομία μόνο αν είσαι μόνος η παρέα με παρόμοιο μηχανάκι.

Όταν είσαι με παρέα αναγκαστικά θα σταματάς για να γεμίσουν οι άλλοι.
Ή να γεμίσεις τους άλλους....να τα λέμε και αυτα
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Καλή η μεγάλη αυτονομία μόνο αν είσαι μόνος η παρέα με παρόμοιο μηχανάκι.
'Η με πιο γρήγορους, για να τους περνάς όταν σταματάνε να γεμίσουν :D
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
BMW MOBILE CARE!!!!


Eπαναφερω το θεμα γιατι ηρθα σε επικοινωνια , και μου ειπαν οτι καλυπτει ολες τις χωρες της πρασινης καρτας (οχι κατι τελειο αλλα κατι ειναι και αυτο) ,


για πειτε καμοια γνωμη , απο τους κατοχους .... Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι παει μονο σε εξουσιοδοτημενο και εκει δεν ξερω ποσο μεγαλο θα ειναι το κοστος.....


Γενικα πειτε καμοια εικονα απο κατοχους!!!
 

Attachments

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την έχω πάρα πολλά χρόνια...μου έχει χρειαστεί μια φορά στην Τουρκία για λάστιχο( είχε καταστραφει τελείως) .
Γενικά έχει πολύ καλή οργάνωση για τα λεφτά που ζητανε
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
BMW MOBILE CARE!!!!


Eπαναφερω το θεμα γιατι ηρθα σε επικοινωνια , και μου ειπαν οτι καλυπτει ολες τις χωρες της πρασινης καρτας (οχι κατι τελειο αλλα κατι ειναι και αυτο) ,


για πειτε καμοια γνωμη , απο τους κατοχους .... Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι παει μονο σε εξουσιοδοτημενο και εκει δεν ξερω ποσο μεγαλο θα ειναι το κοστος.....


Γενικα πειτε καμοια εικονα απο κατοχους!!!
Η καλύτερη για το εξωτερικό. Έχει πολλές καλύψεις με σχετικά χαμηλό ετήσιο κόστος
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Απλά το διλλημα μου είναι να κάνω αυτήν η την άλλη που μου έστειλαν που μπορεί να σε πάει και σε εξειδικευμένο ..... Φοβάμαι μην είναι πολύ πιασοκολλε οι αντιπροσωπείες έξω , ενώ στο μαστοριά έξω μπορεί να τον ψήσω να βάλουμε μαζί κάνα χέρι ....

Είμαι λίγο μπερδεμένος.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απλά το διλλημα μου είναι να κάνω αυτήν η την άλλη που μου έστειλαν που μπορεί να σε πάει και σε εξειδικευμένο ..... Φοβάμαι μην είναι πολύ πιασοκολλε οι αντιπροσωπείες έξω , ενώ στο μαστοριά έξω μπορεί να τον ψήσω να βάλουμε μαζί κάνα χέρι ....

Είμαι λίγο μπερδεμένος.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τουρκία....ήρθαν σβέλτα φόρτωσαν και με πήγαν αντιπροσωπεία
Ήταν απόγευμα και φώναξαν ταξι να πάω ξενοδοχείο που μου έκλεισαν αυτοί
Την άλλη μέρα δεν μου πήραν λεφτά για καινούργιο λάστιχο
Αν δεν είχα γυναίκα, είμαι σίγουρος ότι θα μου έβρισκαν
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Απλά το διλλημα μου είναι να κάνω αυτήν η την άλλη που μου έστειλαν που μπορεί να σε πάει και σε εξειδικευμένο ..... Φοβάμαι μην είναι πολύ πιασοκολλε οι αντιπροσωπείες έξω , ενώ στο μαστοριά έξω μπορεί να τον ψήσω να βάλουμε μαζί κάνα χέρι ....

Είμαι λίγο μπερδεμένος.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω κάνει service στην αντιπροσωπεία στην Βαρκελώνη πριν χρόνια. Το συνεργείο ήταν σαν χειρουργείο. Κράτησαν την μηχανή μια μέρα και την πήρα την επόμενη, το κόστος ήταν περίπου 10% πιο φτηνό απ΄ότι εδώ. Δεν είχα το βιβλιαράκι μαζί μου και το σφράγισαν στην εδώ αντιπροσωπεία με την απόδειξη του service.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Απλά το διλλημα μου είναι να κάνω αυτήν η την άλλη που μου έστειλαν που μπορεί να σε πάει και σε εξειδικευμένο ..... Φοβάμαι μην είναι πολύ πιασοκολλε οι αντιπροσωπείες έξω , ενώ στο μαστοριά έξω μπορεί να τον ψήσω να βάλουμε μαζί κάνα χέρι ....

Είμαι λίγο μπερδεμένος.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μην το σκέφτεσαι έτσι γιατί τα ωφέλη που σου δίνει η οδική της bmw είναι πολλαπλά. Θα σου πω ότι αν χρειαστεί αναλαμβανει χωρίς κόστος επαναπατρισμό μηχανής σε αυτοκινητάμαξα και των επιβατών με αεροπλάνο, όλα πληρωμένα. Οπότε από όπου και να το δεις, συμφέρει.


Βέβαια όλα είναι θέμα επιλογών και προτεραιοτήτων, για εμένα πάντως είναι νούμερο ένα οδική.
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Παρα πολύ καλή φάση....

Εμπειρία : Για μπάνιο κάπου στην Ευβοια... χαλάει ο διακόπτης της μιζας στο τιμόνι... σε Κ1300
τηλέφωνο λοιπόν.... και σε 25 λεπτά έρχεται φορτηγάκι, με ειδικούς ιμάντες και θέση για μεταφορά μοτό.
Μου αναλύουν τις option μου :
Α. Σου νοικιάζουμε αυτοκίνητο για 2 ημέρες
Β. ή Δωμάτιο για 2 ημέρες
Γ. ή ταξι (απο΄Ευβοια) για το σπίτι σου ( Μαρούσι)

Πήραμε ταξάκι λοιπόν και επιστρέψαμε....η δε μοτό την μεθεπόμενη μερα στο Γερακα...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Απλά το διλλημα μου είναι να κάνω αυτήν η την άλλη που μου έστειλαν που μπορεί να σε πάει και σε εξειδικευμένο ..... Φοβάμαι μην είναι πολύ πιασοκολλε οι αντιπροσωπείες έξω , ενώ στο μαστοριά έξω μπορεί να τον ψήσω να βάλουμε μαζί κάνα χέρι ....

Είμαι λίγο μπερδεμένος.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τον μαστορα ποιος θα τον διαλεξει και με ποια κριτηρια?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Οκ νομίζω από βδομάδα στέλνω τα λεφτά δεν χρειάζετε να πείτε κάτι άλλο!!!

Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom