Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να συμπληρώσω ότι όλα ήταν ρδελαμπου... Και ότι ξέχασες το gs1200sssss
Και ένα σκατεμ 640 και ένα ζβαρνα 510 δε πιστόλ.........
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Η ουσία δεν είναι στα θετικά και αρνητικά πάντα θα υπάρχουν
Πάντα κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις
Όμως υπάρχει ένα θέμα που είναι αδιαπραγματευτο η ασφάλεια !!!!
Στα καινούργια πάντα bmw αυτή η παράμετρος εξελίσεται
Θες από τα ηλεκτρονικά θες από την περισσότερη δύναμη θες από τις αλλαγές στο πλαίσιο θες από τις αναρτήσεις ....μπορώ να γράφω όλη την ημέρα
Αυτό δεν σημαίνει ότι απαξιώνονται όλα τα παλιά
Με τα πάντα πας παντού
Απλά με το καινούργιο πας πιο μακριά πιο ξεκούραστα πιο ασφαλείς σε μια κακια σου στιγμή
Ειμουν κάτοχος 650 funduro ,k100 lt,r1100r ,r1150gs ,r1200gs -2004 ,και τέλος r1200gs adve - 2008
Το καλύτερο μέχρι τώρα είναι το τελευταίο σε όλα δηλαδή αυτό που έχω τώρα




ΥΓ
έχω σαβουρδιστει με όλα !!!!
Αφού...με όλα "πέφτεις" ,παίρνε παλιά κ φτηνά ,για να τ'αλλάζεις "αναίμακτα". :laugh:

Οτι κάνω εγώ με λευκά μακώ μπλουζάκια δηλ ,που τα λερώνω πάντα μόλις τα φοράω.
Γι'αυτό και....Μπουτίκ Λάϊκα.;)

ΥΓ: Σου εύχομαι ολόψυχα ,να σηκώνεσαι πάντα όρθιος μετά από κάθε πτώση ,κ να χαμογελάς γι'αυτό. :crs:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αφού...με όλα "πέφτεις" ,παίρνε παλιά κ φτηνά ,για να τ'αλλάζεις "αναίμακτα". :laugh:

Οτι κάνω εγώ με λευκά μακώ μπλουζάκια δηλ ,που τα λερώνω πάντα μόλις τα φοράω.
Γι'αυτό και....Μπουτίκ Λάϊκα.;)

ΥΓ: Σου εύχομαι ολόψυχα ,να σηκώνεσαι πάντα όρθιος μετά από κάθε πτώση ,κ να χαμογελάς γι'αυτό. :crs:
Μεταξύ σοβαρού κι αστείου,γι'αυτό παιρνει τσι ες,για να μην παθαίνει τίποτα το μηχανάκι,αλλά ούτε κι αυτος
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το πιο ενδιαφέρον είναι ότι bmw δεν μου έχει πονέσει το κορμί μου ούτε με έχει αφήσει ώστε να πονέσει η ψυχή μου
Η τσέπη πονάει .....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η μηχανή είναι γκόμενα .
Πονάει η τσέπη ,αλλά εφραινεται η ψυχή με αυτη.
Ή μήπως όχι;
Ναι με φτιάχνει ο μπόξερ και το gs
Το πιστεύω αυτό το σουλουπι
Αισθάνομαι όμορφα ασφαλής
Χαιρομαι να ταξιδεύω μαζί του ,καταπιονα χιλιομέτρων
Αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω το δικό μου του 2008 ούτε με του 2011 αλλά πόσο μάλλον με το υδρόψυκτο
Είναι πιο εξελιγμένα !!!!!!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι με φτιάχνει ο μπόξερ και το gs
Το πιστεύω αυτό το σουλουπι
Αισθάνομαι όμορφα ασφαλής
Χαιρομαι να ταξιδεύω μαζί του ,καταπιονα χιλιομέτρων
Αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω το δικό μου του 2008 ούτε με του 2011 αλλά πόσο μάλλον με το υδρόψυκτο
Είναι πιο εξελιγμένα !!!!!!!
Ναι έτσι είναι ,τα ίδια νιώθω κι εγώ
Βέβαια για το DOHC δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη ,μιας που το δικό μου το έχω σε τέτοια κατάσταση που (για μένα παντα) ,δεν αξίζει η μετάβαση σε αυτό.
Από του '13 και μετά ,ναι το συζηταω ,μάλιστα για λίγο καιρό φλερταρα με ένα rally του 17 ,αλλά με την γκαντεμια που με κατατρέχει γενικά ,τα φράγκα πήγαν αλλού .
Κλάην όμως ,γεροί να είμαστε,άλλωστε έχουμε μηχαναρες ,ουτε είμαστε αμήχανοι ,οπότε θα έρθει κι εκείνη η ώρα :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mel

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Xr 650r
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι.
Μηπως υπαρχουν καπου στο φορουμ συγκεντρωμένες οι ανακλησεις? Ρωτω συγκεκριμμενα για το R1200GS 2008.
Eυχαριστώ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι.
Μηπως υπαρχουν καπου στο φορουμ συγκεντρωμένες οι ανακλησεις? Ρωτω συγκεκριμμενα για το R1200GS 2008.
Eυχαριστώ
Καλησπέρα.
Απ' όσο γνωρίζω πηγαίνοντας σε μία επίσημη αντιπροσωπεία με τον αριθμό πλαισίου σου μπορούν να βρουν εάν έχουν γίνει ανάκλησεις ή όχι στη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι.
Μηπως υπαρχουν καπου στο φορουμ συγκεντρωμένες οι ανακλησεις? Ρωτω συγκεκριμμενα για το R1200GS 2008.
Eυχαριστώ
Για το 08 τρέχουν οι ανακλήσεις: 1. αντλίας βενζίνης (βασικά κάτι φλάτζες θελουν αλλά αλλάζουν όλο το συστημα.
2.σωληνάκια φρένου κοντά στη μονάδα ΑΒΣ
3. Αλλαγή πίσω του μουαγιέ στην μετάδοση,από αλουμινενιο σε ατσάλινο.

Κατά τα άλλα ό,τι έγραψε ο Θένος
 

Mel

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Xr 650r
Καλησπέρα.
Απ' όσο γνωρίζω πηγαίνοντας σε μία επίσημη αντιπροσωπεία με τον αριθμό πλαισίου σου μπορούν να βρουν εάν έχουν γίνει ανάκλησεις ή όχι στη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.
Σε ευχαριστω. Δυστυχως δεν εχω τον αριθμο πλαισιου. Ειμαι σε φαση προ της αγορας. Το μηχανακι ειναι σιγουρα το μοντελο του 08, και ο πωλητης μου λεει οτι δεν εχει κανει καμια ανακληση. (δεν χρειαστηκε ή εκρεμμει???)
Θα κανω οτι μου ειπες μολις βρω τον αριθμο.
 

Mel

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Xr 650r
Για το 08 τρέχουν οι ανακλήσεις: 1. αντλίας βενζίνης (βασικά κάτι φλάτζες θελουν αλλά αλλάζουν όλο το συστημα.
2.σωληνάκια φρένου κοντά στη μονάδα ΑΒΣ
3. Αλλαγή πίσω του μουαγιέ στην μετάδοση,από αλουμινενιο σε ατσάλινο.

Κατά τα άλλα ό,τι έγραψε ο Θένος
Σε ευχαριστω παρα πολυ. Με καλυψες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν λοιπον δεν εχουν γινει η εν λογο ανακλησεις, τις χρεωνομαι ή καλυπτοντε??
Κανονικά δεν πρέπει να χρεωθείς το παραμικρό σε ανταλλακτικά και εργασία.
Δεν ξέρω βέβαια εάν υπήρχε κάποιο χρονικό όριο στο οποίο θα έπρεπε να γίνουν οι εργασίες αυτές αν και δεν το νομίζω...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: Mel

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Κανονικά δεν πρέπει να χρεωθείς το παραμικρό σε ανταλλακτικά και εργασία.
Δεν ξέρω βέβαια εάν υπήρχε κάποιο χρονικό όριο στο οποίο θα έπρεπε να γίνουν οι εργασίες αυτές αν και δεν το νομίζω...
Όχι δεν πληρώνεις τίποτε όταν τρέχει ανάκληση και δεν έχει χρονικό περιορισμό του πότε να την κάνεις. Όποτε και να πας αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία με πληρωμένα όλα τα έξοδα, εργασίας και ανταλλακτικών.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Να μαι πάλι....επαναφέρω το θέμα μιας που δεν πιάσαμε τις τρομερες τιμές που έλεγε το πουλί το 2020 και τώρα έχουν πάει όλα στο θεό..... Για πείτε καμοια γνώμη εν έτη 2023 τι ψάχνει κάποιος σε αυτή την κατηγορία(2007 - 2011) για να το παντρευτεί και να μην φτάσει 20000 χιλιάρικα γιατί είμαι και λίγο επιρεπεις στα εξτραδακια!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να μαι πάλι....επαναφέρω το θέμα μιας που δεν πιάσαμε τις τρομερες τιμές που έλεγε το πουλί το 2020 και τώρα έχουν πάει όλα στο θεό..... Για πείτε καμοια γνώμη εν έτη 2023 τι ψάχνει κάποιος σε αυτή την κατηγορία(2007 - 2011) για να το παντρευτεί και να μην φτάσει 20000 χιλιάρικα γιατί είμαι και λίγο επιρεπεις στα εξτραδακια!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχει αρκετά σεροελαιοψυκτα....ανάλογα τα φράγκα διαλέγεις, τσεκαρεις καλά σε ένα εξειδικευμένο συνεργείο και προχωρας
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Να μαι πάλι....επαναφέρω το θέμα μιας που δεν πιάσαμε τις τρομερες τιμές που έλεγε το πουλί το 2020 και τώρα έχουν πάει όλα στο θεό..... Για πείτε καμοια γνώμη εν έτη 2023 τι ψάχνει κάποιος σε αυτή την κατηγορία(2007 - 2011) για να το παντρευτεί και να μην φτάσει 20000 χιλιάρικα γιατί είμαι και λίγο επιρεπεις στα εξτραδακια!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ μάλλον αυτό θα έπαιρνα..
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Top Bottom