Αναζήτηση δικύκλου 640 (άκυρο)

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Καλησπέρα σε όλους!
Μετά από αρκετή σκέψη (ίσως παρορμητική παρόλα αυτά) έχω πάρει την απόφαση να προβώ σε αγορά της μοτοσυκλέτας του τίτλου, αφού πιστεύω ότι σε αυτό το μπατζετ, είναι ότι καλύτερο μπορώ να έχω για να κάνω αυτό που θέλω ( τραβελ εντουρο-ον/οφφ και λίγο πόλη)
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR

Αυτή είναι η αγγελία!
Να σημειώσω ότι μετά από επικοινωνία με τον πωλητή, μαθαίνω ότι η μηχανή δεν έχει κάνει πολύ χώμα.
Ιδιοκτήτης 49 χρόνων και 1ο χέρι μάλιστα. Θα την κρατούσε για το γιο του απ ότι μου είπε, αλλά τον κράζει η γυναίκα του! :p
Από τις φωτογραφίες εμένα μου φαίνεται ότι οντωσ δεν έχει μπει και πολύ στο βουνο. Δεν έχει ας πούμε , φθορές απο πέτρες στα ψαλίδια και στις μπότες τις εμπρός ανάρτησης. Το τακουνάκι του ωστόσο το φοράει (3 μήνες λάστιχο απ ότι είπε) Ένας θεός ξέρει. ( Αν και το μηχανάκι φτιαγμένο γι αυτά είναι, αλλά θα προτιμούσα να το ξέρω)
Όσον αφορά στην τιμή, αυτή συμφωνήθηκε στις 2.000€. Μου καλύπτει δηλαδή τα έξοδα μου πήγαινε έλα. ( θα πάω με ΚΤΕΛ και θα γυρίσω με τη μηχανή)
Από σέρβις απ ότι λέει η μηχανή δεν θέλει κάτι. Έχει ρυθμίσει βαλβίδες πριν κανένα χρόνο, έχει αλλάξει λάδια φίλτρα όταν άλλαξε και τα λάστιχα. Απ ότι λέει είναι λειτουργική και άριστη.
Επέμενα πολύ στο αν η μηχανή θα με φέρει στην Αθήνα γιατί δεν θα ήταν και πολύ ωραίο να μείνω στο δρόμο με μηχανή που μόλις αγόρασα, έτσι δεν είναι;
Υπάρχει καμία συμβουλή ως προς το τι να κοιτάξω όταν πάω εκεί; Επίσης, πιστεύεται ότι θα ήταν πρόσφορος ο έλεγχος μιας τέτοιας περίπτωσης σε εξουσιοδοτημένο της περιοχής της Πάτρας, ή όπου και να πάω θα μου το βγάλουν άχρηστο; Ξέρετε κάποιο έμπιστο συνεργείο εκεί;
Εγώ σκεφτόμουν να κοιτάξω μόνος μου κατάσταση αλυσίδας και γραναζιών , αν έχει τακάκια, αν μπαίνουν όλες οι ταχύτητες, αν δουλεύει σωστά ο συμπλέκτης, αν ανάβει το βεντιλατερ και αν έχει σωστή στάθμη λαδιού ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ.
Τι λέτε;
Αναμένω με αγωνια:brr::brr:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα μπροστά φλας έχουν κρεμάσει τα αυτιά και τα πίσω δεν υπάρχουν.
Ελπίζω στα υπόλοιπα τουλάχιστον να είναι μερακλής αν και από τις λεπτομέρειες καταλαβαίνεις το ποιόν του καθενός... ;)
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Τα μπροστά φλας έχουν κρεμάσει τα αυτιά και τα πίσω δεν υπάρχουν.
Τα έχω δει αυτά με τα φλας ναι! Τα μπροστά κρέμασαν απ το κακό τους και τα πίσω μάλλον παρέδωσαν πνεύμα απ τους κραδασμούς.

Ελπίζω στα υπόλοιπα τουλάχιστον να είναι μερακλής αν και από τις λεπτομέρειες καταλαβαίνεις το ποιόν του καθενός... ;)
Το ότι ήθελε να το κρατήσει για το γιο του μας κάνει! Έτσι δεν είναι;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
θα ελεγανα αποφυγεις το μαυρο μοτερ,προσπαθησε για ασημι...
μερακληδικο δεν το λες,πχ το πορτοκαλι πισω στα πλαστικα αγνοειται,να μου πεις μιλαμε για 20 χρονων μηχανακι...επισης εχει σουρθει το ντεποζιτο απ την αριστερη (3η φωτο)
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ναι, το ασημί μοτέρ high flow, από το 2003 και μετά, έχει βελτιωμένη λίπανση και λιγότερες πιθανότητες να ραγίσει κυλινδροκεφαλή, όμως μην τα θέλουμε και ολα δικά μας, δε μπορείς να βρεις ένα τόσο ειδικό μηχανάκι και τόσων ετών ακριβώς όπως το θες. Απλά θα πρότεινα να ρίξει μια ματιά στο μηχανάκι και να "ακούσει" το μοτέρ κάποιο συνεργείο στην Πάτρα με εμπειρία στον lc4. Οι συμφορουμίτες από Πάτρα ας βοηθήσουν!
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
θα ελεγανα αποφυγεις το μαυρο μοτερ,προσπαθησε για ασημι...
μερακληδικο δεν το λες,πχ το πορτοκαλι πισω στα πλαστικα αγνοειται,να μου πεις μιλαμε για 20 χρονων μηχανακι...επισης εχει σουρθει το ντεποζιτο απ την αριστερη (3η φωτο)
Ωραίος! Αυτό τώρα το είδα!
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Ναι, το ασημί μοτέρ high flow, από το 2003 και μετά, έχει βελτιωμένη λίπανση και λιγότερες πιθανότητες να ραγίσει κυλινδροκεφαλή, όμως μην τα θέλουμε και ολα δικά μας, δε μπορείς να βρεις ένα τόσο ειδικό μηχανάκι και τόσων ετών ακριβώς όπως το θες. Απλά θα πρότεινα να ρίξει μια ματιά στο μηχανάκι και να "ακούσει" το μοτέρ κάποιο συνεργείο στην Πάτρα με εμπειρία στον lc4. Οι συμφορουμίτες από Πάτρα ας βοηθήσουν!
Ναι τα έχω ακούσει αυτά για τα μαύρα μοτέρ. Κεφαλή high flow από το επόμενο μοντέλο, ταιριάζει στο μαύρο μοτέρ άραγε; Θα βοηθήσει καθόλου αυτό;
Αν και έχω διαβάσει και για γκρι μοτέρ που ραγίσαν κεφαλές παρολα αυτά!
Πάντως γκρι μοτέρ υπάρχουν δυο στο καρ τα οποία δεν ακουμπιουνται! (~4.000€. Αν είναι βάζω ένα δανειάκι και παίρνω 690)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λες να πάω και να αντικρίσω κανένα σκορποχώρι;
Αν κλεισεις και επιστροφη με το κτελ εχει εκπτωση?
Με τοσες αποριες δεν θα πηγαινα ουτε μεχρι Ελευσινα.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Αν κλεισεις και επιστροφη με το κτελ εχει εκπτωση?
Θα πω σε ένα φίλο να είναι standby με βανάκι!
Με τοσες αποριες δεν θα πηγαινα ουτε μεχρι Ελευσινα.
Πραγματικά συγνώμη αν κουράζω…
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό, έχει αλλάξει και το τελικό της εξάτμισης (είναι από exc ή supercompetition, τα μπερδεύω λίγο)· πολλοί τα αλλάζανε τότε.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό, έχει αλλάξει και το τελικό της εξάτμισης (είναι από exc ή supercompetition, τα μπερδεύω λίγο)· πολλοί τα αλλάζανε τότε.
Ωραίος!
Ευχαριστώ για την παρατηρητικότητα!!!
Ίσως να είναι και καλό! ;)
Οχι ότι με καίει βέβαια η εξάτμιση. Αν δεν είχε δηλαδή, δεν θα έμπαινα στον κόπο να βάλω.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καμια διαθεση για ειρωνεια φιλε WannabeADV
Χωρις φατσουλες γινεται παρεξηγηση
Απλα τα τραβηξα 1.5 χρονο ψάχνοντας και σε πολυ καλυτερες καταστασεις απο αυτο. Ευτυχως κοιτουσα μονο Αττικη.
Μακαρι να ειναι κατι αξιολογο για την τιμη του ή να βρεις αυτο που ψαχνεις γρηγορα.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Καμια διαθεση για ειρωνεια φιλε WannabeADV
Χωρις φατσουλες γινεται παρεξηγηση
Απλα τα τραβηξα 1.5 χρονο ψάχνοντας και σε πολυ καλυτερες καταστασεις απο αυτο. Ευτυχως κοιτουσα μονο Αττικη.
Μακαρι να ειναι κατι αξιολογο για την τιμη του ή να βρεις αυτο που ψαχνεις γρηγορα.
Βρήκες κάτι τελικά;
 
Top Bottom