Αναζήτηση δικύκλου 640 (άκυρο)

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βρήκες κάτι τελικά;
Ναι. Μονο απο γνωστο.
Να ξερεις το ιστορικο του δηλαδη.
Αλλιως ειναι ρουλετα.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Ναι. Μονο απο γνωστο.
Γενικότερα αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει πληθώρα ανταλλακτικών για τους lc4. Κυκλοφόρησε για πολλά συναπτά έτη σε πολλά διαφορετικά μοντέλα. (Duke,lc4 enduro, adv, sm κλπ).
Όποτε αυτό που σκέφτομαι είναι ότι, ο,τι και να βγάλει, θα βρω ανταλλακτικό, μα μια τρόμπα, μα ένα ρουλεμάν, ακόμα και ολόκληρη κεφαλή ή στην χειρότερη των περιπτώσεων άλλο μοτέρ.
Βέβαια, θα μου πεις και το άλλο μοτέρ που θα βρω πιωμένο θα είναι. Αλλά πιστεύω με πάντρεμα και των δυο ίσως βγει κάτι που να μη «χαλάει».
Πραγματικά δεν έχω σπάσει το κεφάλι μου για καμία αγορά μέχρι τώρα. Και δεν αναφέρομαι μόνο σε μοτοσυκλέτα.
Επίσης δεν έχω ακούσει και τόσο πολλά «όχι» για οτιδήποτε έχω ρωτήσει να αγοράσω στο παρελθόν. Απ’ την άλλη, τα θέλω του καθενός είναι διαφορετικά. Αλλιώς βλέπει κάποιος στα μάτια του ένα gs Dakar, αλλιώς ένα ΚΤΜ adv.
Δεν είναι ότι είμαι ξεροξεφαλος, ή ότι επιμένω σε κάτι. Με ένα πολύ απλό σκεπτικό όμως, λέω ότι αφού έτσι κ αλλιώς θα μπλέξω με δεινόσαυρο, που κατά πάσα πιθανότητα κάτι θα χρειαστεί, γιατί να μην μπλέξω με κορυφαίο δεινόσαυρο που θα τον πάρω και στο μπατζετ μου;!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Γενικότερα αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει πληθώρα ανταλλακτικών για τους lc4. Κυκλοφόρησε για πολλά συναπτά έτη σε πολλά διαφορετικά μοντέλα. (Duke,lc4 enduro, adv, sm κλπ).
Όποτε αυτό που σκέφτομαι είναι ότι, ο,τι και να βγάλει, θα βρω ανταλλακτικό, μα μια τρόμπα, μα ένα ρουλεμάν, ακόμα και ολόκληρη κεφαλή ή στην χειρότερη των περιπτώσεων άλλο μοτέρ.
Βέβαια, θα μου πεις και το άλλο μοτέρ που θα βρω πιωμένο θα είναι. Αλλά πιστεύω με πάντρεμα και των δυο ίσως βγει κάτι που να μη «χαλάει».
Πραγματικά δεν έχω σπάσει το κεφάλι μου για καμία αγορά μέχρι τώρα. Και δεν αναφέρομαι μόνο σε μοτοσυκλέτα.
Επίσης δεν έχω ακούσει και τόσο πολλά «όχι» για οτιδήποτε έχω ρωτήσει να αγοράσω στο παρελθόν. Απ’ την άλλη, τα θέλω του καθενός είναι διαφορετικά. Αλλιώς βλέπει κάποιος στα μάτια του ένα gs Dakar, αλλιώς ένα ΚΤΜ adv.
Δεν είναι ότι είμαι ξεροξεφαλος, ή ότι επιμένω σε κάτι. Με ένα πολύ απλό σκεπτικό όμως, λέω ότι αφού έτσι κ αλλιώς θα μπλέξω με δεινόσαυρο, που κατά πάσα πιθανότητα κάτι θα χρειαστεί, γιατί να μην μπλέξω με κορυφαίο δεινόσαυρο που θα τον πάρω και στο μπατζετ μου;!
Μαζι σου, θα βρεθει καποιος να το δει πριν πας.
Το ειχαν καποιοι απο εδω οσο θυμαμαι το ιδιο και για ενα λαθος τεντωμα αλυσιδας εδωσε ο ενας 600 ευρω.
Εννοω οτι και μοτερικα να χρειαστει κατι μικρο, μαζι με σερβις, λαστιχα εφτασες στα λεφτα του ακριβου.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
εγω λεω να παμε τα στοιχηματα αν θα τα καταφερει το ΚΤΜ να φτασει Αθηνα....

Αγαπητέ, το ακριβο ειναι φθηνο ...
Στη φάση που είμαι δυστυχώς δεν βγαίνω για ακριβό αρχικά!
Τώρα αν το φθηνό μου βγει ακριβό στην τελική τι να πω, ας πάρω το μάθημα μου. Προτιμώ να έχω μηχανάκι και να φοβάμαι μη χαλάσει, παρά να έχω σκούτερ και να πηγαίνω παντού ατσαλάκωτος!
Πες με μαζόχα!!!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Από θέμα που είναι στο φόρουμ..

Σαν το 2ο δεν είναι;;

 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Μαζι σου, θα βρεθει καποιος να το δει πριν πας.
Το ειχαν καποιοι απο εδω οσο θυμαμαι το ιδιο και για ενα λαθος τεντωμα αλυσιδας εδωσε ο ενας 600 ευρω.
Εννοω οτι και μοτερικα να χρειαστει κατι μικρο, μαζι με σερβις, λαστιχα εφτασες στα λεφτα του ακριβου.
Αν λέγοντας ακριβό εννοείς το 690, δεν νομίζω ότι το φτάνω με βλάβη των 600€ + σέρβις ας πούμε. Ίσως με ΔΥΟ 640 να φτάνω στην τιμή που έχει τώρα το 690! Και μου μένει το ένα να ξηλώνω πράγματα και να τα κουμπώνω στο άλλο που χαλάει :ha
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Από θέμα που είναι στο φόρουμ..

Σαν το 2ο δεν είναι;;

Ναι αυτό είναι, αλλά αν δεις το επόμενο σχόλιο του θρεντ, λέει ότι το μοντέλο της φωτό είναι 2001+
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν λέγοντας ακριβό εννοείς το 690, δεν νομίζω ότι το φτάνω με βλάβη των 600€ + σέρβις ας πούμε. Ίσως με ΔΥΟ 640 να φτάνω στην τιμή που έχει τώρα το 690! Και μου μένει το ένα να ξηλώνω πράγματα και να τα κουμπώνω στο άλλο που χαλάει :ha
Οχι, το ακριβο 640 που πουλαει καποιος.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Οχι, το ακριβο 640 που πουλαει καποιος.
4000€ για μοντέλο πάλι 20ετιας όμως ρε γαμωτο; Εκεί νομίζω ξεφεύγω σε λεφτά και κάνω οικονομία για 690. Ή παίρνω άλλο ένα 640! Τα έχουμε πει! :p
Ενταξει , περίεργο σκεπτικό να πουλάει κάποιος τέτοιο μοντέλο τόσα λεφτά. Να μου πεις για το άλλο που είναι στο καρ με το ραλλυ φερινγκ να σου πω ναι. Ο άνθρωπος ξέρει τι έχει, ξέρει τι πουλάει!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Ναι αυτό είναι, αλλά αν δεις το επόμενο σχόλιο του θρεντ, λέει ότι το μοντέλο της φωτό είναι 2001+
Το είδα.
Εγώ το ανέβασα για να δεις πως ήταν και τί πας να δεις..


Αβάδιστο... Αβασάνιστα.. Δεν μπαίνει χώμα κλπ
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Έχουν περάσει χρόνια από πάνω του και αυτό φαίνεται!!! :D:D:D
Μιλάμε για κατασκευή με δυνατότητες.Δεν λεγόταν τυχαία adv

Δεν αγοραζόταν από ανθρώπους για να πάνε σούπερ μάρκετ,καφετέρια..
Λέω εγώ..
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Μιλάμε για κατασκευή με δυνατότητες.Δεν λεγόταν τυχαία adv

Δεν αγοραζόταν από ανθρώπους για να πάνε σούπερ μάρκετ,καφετέρια..
Λέω εγώ..
Όχι ότι παθαίνει και τίποτα άν μπαίνει χώμα υποθέτω. Αφού γι αυτό φτιάχτηκε!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
αφού πιστεύω ότι σε αυτό το μπατζετ, είναι ότι καλύτερο μπορώ να έχω για να κάνω αυτό που θέλω ( τραβελ εντουρο-ον/οφφ και λίγο πόλη)
Εγώ θα κοίταζα κατά εδώ..

 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Να τα μαααασς τα κουλουριααααα! Τώρα τελευταία όλο μπροστά μου τα βλέπω!
Λες αυτός ο ιδιοκτήτης να του έβαζε πατέντα ζελατίνα ψηλή και βαλίτσα για να πάει να χτυπηθεί στο χώμα;

Δείχνει νοικοκύρης και το μηχανάκι προσεγμένο.

Θα ήθελα να παίξω όσο πιο safe εγώ.
Μικρό το badget.Nα πάρω το καλύτερο που μπορώ..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Στη φάση που είμαι δυστυχώς δεν βγαίνω για ακριβό αρχικά!
Τώρα αν το φθηνό μου βγει ακριβό στην τελική τι να πω, ας πάρω το μάθημα μου. Προτιμώ να έχω μηχανάκι και να φοβάμαι μη χαλάσει, παρά να έχω σκούτερ και να πηγαίνω παντού ατσαλάκωτος!
Πες με μαζόχα!!!
Εγω θα το μεταφρασω αλλιως: ''Καλυτερα να καβαλαω ενα μηχανακι που γουσταρω, παρά............... "
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Εγω θα το μεταφρασω αλλιως: ''Καλυτερα να καβαλαω ενα μηχανακι που γουσταρω, παρά............... "
… να μην έχω καθόλου επειδή είναι συνεργείο;;; :D
 
Top Bottom