Αναζήτηση της επόμενης.

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Επειδή είμαι κοντός, 1,75 με το ζόρι, αγόρασα ένα μεταχείρω vstrom 650 του 2009 με κιτ raising (ανύψωσης) με 95.000χλμ στα 3.400 και κάνω τα πάντα.
Ψάξου...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή είμαι κοντός, 1,75 με το ζόρι, αγόρασα ένα μεταχείρω vstrom 650 του 2009 με κιτ raising (ανύψωσης) με 95.000χλμ στα 3.400 και κάνω τα πάντα.
Ψάξου...
Κανονικός είσαι....
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Αντε να πω και εγω αποψη μου για το θεμα . Ξεκιναμε με το υψος μου 1,60 μηχανες που ειχα ΧΤ600, CBF600, CBF 1000 τωρα οδηγαω ενα T700 που το εχω για τα adventure και για ταξιδια. Για την Αθηνα πηρα ενα bandit .
Ape1 οταν δοκιμασα το tenere ειχα παρει δικαβαλο και ξεκινησα απο μαντρα να παταει το ποδι μου (ενα μονο) το μηχανακι μου αρεσε οποτε ξεκινησα να το παρω. Τοποθετησα μοχλικο και κοντη σελα και τωρα ειναι ολα ΜΙΑ ΧΑΡΑ .
Στο χωμα ΝΑΙ θα πεσεις αλλα και ψηλος να ήσουν παλι θα πεσεις οποτε δεν τιθεται θεμα.
Οποτε ξεκινας με το budget που διαθετεις και μετα με το μηχακι που σου ΑΡΕΣΕΙ .. Αν το μηχανακι μπορει να χαμηλωσει απο μοχλικο , σελα να το αγορασεις μην το φοβηθεις..

ΥΓ Να ξερεις οτι απο Χελιωτη εχουν ερθει τουλαχιστον 2 ατομα να δοκιμασουν το μηχανακι μου λογου υψους και μετα το αγορασαν :)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εδώ είσαι ,μεταχειρω ,είσαι πολύ κοντά στα λ7.
Αλλιώς ένα στροματακι 650xt πάλι μεταχειρω.
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Το κακό Σταμάτη είναι ότι στο ταβάνι που έβαλε οικονομικά Τ7 δεν έχει.
Δεν νομίζω ότι το Τ7 θα του κανει γι αυτό που το θέλει απλά το σκεπτικό έθεσα για να πάρει αυτό που του αρέσει
 

Ape1

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Honda CBF600 2005
Για την ώρα έχω στο μυαλό μου δύο τρία μοντέλα και απο αυτά που προτείνατε και λέω να περιμένω και την έκθεση για να μπορέσω να καβαλήσω όσα περισσότερα μπορώ. Εκτός βέβαια αν προκύψει κάτι εξαιρετικό απο κάποια αγγελία.
Παραμένει πρώτη επιλογή το 790, αλλά πλέον ακολουθείται και απο άλλα.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εδώ είσαι ,μεταχειρω ,είσαι πολύ κοντά στα λ7.
Αλλιώς ένα στροματακι 650xt πάλι μεταχειρω.
Αυτό και μεταχειρισμένο είναι πανάκριβο Γιάννη :wacky::roflmao:
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Για την ώρα έχω στο μυαλό μου δύο τρία μοντέλα και απο αυτά που προτείνατε και λέω να περιμένω και την έκθεση για να μπορέσω να καβαλήσω όσα περισσότερα μπορώ. Εκτός βέβαια αν προκύψει κάτι εξαιρετικό απο κάποια αγγελία.
Παραμένει πρώτη επιλογή το 790, αλλά πλέον ακολουθείται και απο άλλα.
Το 790 να έχεις υπόψη σου ότι δεν κάνει για commuting λόγω υψηλόστροφου κινητήρα και υψηλών θερμοκρασιών. Κατά τα άλλα μηχάναρος!!
 

Ape1

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Honda CBF600 2005
Το 790 να έχεις υπόψη σου ότι δεν κάνει για commuting λόγω υψηλόστροφου κινητήρα και υψηλών θερμοκρασιών. Κατά τα άλλα μηχάναρος!!
για καλή μου τύχη το commuting που κάνω είναι σε ανοιχτούς δρόμους (Κορωπί-Μαρκόπουλο-Ανάβυσσος-Σαρωνίδα-Λαύριο) και μπορείς να αποφύγεις την πολλή κίνηση εύκολα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το 790 το καινούργιο made by cfmoto δε λέει πολλά. Φρένα χαλιά,αναρτήσεις μισοχαλια. Γενικά να πω η σειρά apex της wp είναι κηλίδα για το όνομα της wp. Κάτω του μετρίου. Για το προηγούμενο κάνα R καλό μεταχειρο ναι.
 

Ape1

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Honda CBF600 2005
Το 790 το καινούργιο made by cfmoto δε λέει πολλά. Φρένα χαλιά,αναρτήσεις μισοχαλια. Γενικά να πω η σειρά apex της wp είναι κηλίδα για το όνομα της wp. Κάτω του μετρίου. Για το προηγούμενο κάνα R καλό μεταχειρο ναι.
για μεταχειρο κοιτάω και εγω το S όμως γιατί για το R με 88 πόντους σέλα δεν νομίζω να φτάνω ούτε με τακούνια :p.
και πάλι όμως είναι πάνω απο το budget μου όσα υπάρχουν αυτή τη στιγμή σε αγγελίες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
για καλή μου τύχη το commuting που κάνω είναι σε ανοιχτούς δρόμους (Κορωπί-Μαρκόπουλο-Ανάβυσσος-Σαρωνίδα-Λαύριο) και μπορείς να αποφύγεις την πολλή κίνηση εύκολα.
Ίδιο κομουτινγκ έκανα πέρσι για ένα χρόνο με το 1290 και ήταν φανταστικό.
 

Ape1

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Honda CBF600 2005
Ίδιο κομουτινγκ έκανα πέρσι για ένα χρόνο με το 1290 και ήταν φανταστικό.
πραγματικά το απολαμβάνεις ειδικά αυτή την εποχή που δεν έχεις καθόλου παραλιομάχους.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Σε αυτά τα λεφτά και με βάση την λογική χρήση που θές να κάνεις πας καρφί σε 2κυλινδρο χοντα ΝΧ500 ή CB500X και ξεμπερδεύεις και απο άσφαλτο και απο χώμα περνάς απο παντού χωρίς άγχος ούτε οικονομικό ούτε μηχανολογικό.....μιλάμε για καινούργιο πάντα...........αν θες να πας σε μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά αξίζει να πάρεις μόνο GS1200 για εμένα όλα τα άλλα ειναι τζάμπα τα λεφτά εκτός και αν πας σε κάτι πολύ ειδικό, πχ ΚΤΜ990, αλλιώς GS1200 σε μεταχειρισμένο για καθημερινό και λίγο ταξίδι και λίγο από όλα.....
 
Top Bottom