Αναζήτηση adventure μεσαίας κατηγορίας

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Για να μην ανοίγω κ εγω ενα θέμα με τίτλο μετά το versys τι είπα να το γενικεύσω λιγο. Σιγουρα θα εχουν ειπωθεί και σε αλλα θέματα αντίστοιχες προτάσεις με αυτες που ζητάω να μου προσφέρετε απλόχερα, αλλά έχω μπει κ εγω σε μία θέση που δεν ξερω τι θελω απο τη ρημάδα τη ζωή αφου τελεια μηχανή δεν υπάρχει κτλ κτλ. Οπότε θα ρίξω τα δεδομένα ώστε οι έχοντες περισσότερες εμπειρίες απο εμένα πιθανώς να εχουν να προτείνουν κατι που εγω δεν εχω σκεφτεί.
Δεδομένο πρωτο : Εχω ενα Kawasaki versys mk3 2017 μοντέλο (το ωραιο)
Δεδομένο δεύτερο : ειμαι ικανοποιημένος απο τα γκάζια του και τα φρένα για την καθημερινότητα που εχω δεν ζητάω κατι παραπάνω απαραίτητα αλλα δυσκολεύομαι στο κατι λιγότερο. Ειδικα στο φρένο
Δεδομένο τρίτο : Δεν εχω εντυπωσιαστεί απο τις αναρτήσεις του χωρις να εχω επέμβει σε ρυθμίσεις αφου δεν εχω βρει άνθρωπο να θελει να ασχοληθεί μαζι μου σε αυτο γιατι ειναι κατι που δεν ξέρω να κανω μονος μου. Παρόλα αυτα δεν ειναι ασχημες. Ευχαριστιεμαι στρίψιμο για τις δυνατότητες μου. Σε λακούβες ανωμαλίες κτλ ομως πονάει η καρδια μου καθε φορα.
Δεδομένο τεταρτο: δεν μου εχει κατσει καλα η θέση οδήγησης απο την πρώτη μερα έως τωρα . Ενώ ειναι ογκώδες μηχανάκι και εγω μονο 1.80 νιωθω λιγο στριμωχτά τα ποδια και καπως η μηχανη να χάνεται απο κατω μου. Εχει επίσης μια κλίση προς τα εμπρός που με την σέλα που εχει δεν εχω βολευτεί χωρις να τσουλάω..
Δεδομένο πέμπτο: ωραίες οι 17αρες ζάντες για στρίψιμο αλλα χάνει πολλες δυνατότητες η μηχανη χωρις έστω μια 19αρα. Έχοντας ως δεδομένο τις δυνατότητες μου παντα θεωρω οτι δεν θα χάσω κατι σε στρίψιμο με μια 19αρα.
Το ερώτημα τωρα ειναι αφου δεν τα βρίσκουμε πολυ μηπως πρεπει να κοιτάξω καπου αλλου; Και ποιο θα ειναι αυτο το αλλου με δυνατότητες για λαιτ χωματακι φλαταδουρες κτλ;;
Οικονομικά θα ηθελα να ειναι κοντα στα 6500 ευρά. Να μην ειναι αρχαίο με ενα εκατομμύριο χλμ, να εχει abs που να βγαινει και ιδανικά tubeless ζάντες με ακτίνες. Η σκέτο ακτίνες .
Ή μηπως επειδη ειναι σκυλί μαυρο το βερσακι να ξεχάσω τις σκεψεις μου κ να μείνω στην ασφάλεια όσων εχω τωρα; Πείτε γνώμες και θα ρωτήσω και παρακάτω κ αλλα γιατι μάκρυνε το σεντόνι..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Moto morini x cape νομίζω λεγεται αυτό που ψάχνεις. Ένα βερσυς με 19αρη μπροστινό,καλύτερες αναρτήσεις άνετη σελα και καλές γωνίες,βγαίνει κ το αβς σε προνομιακή τιμή και εμφάνιση που τα σπαει
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Moto morini x cape νομίζω λεγεται αυτό που ψάχνεις. Ένα βερσυς με 19αρη μπροστινό,καλύτερες αναρτήσεις άνετη σελα και καλές γωνίες,βγαίνει κ το αβς σε προνομιακή τιμή και εμφάνιση που τα σπαει
Καλοοοος !!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Moto morini x cape νομίζω λεγεται αυτό που ψάχνεις. Ένα βερσυς με 19αρη μπροστινό,καλύτερες αναρτήσεις άνετη σελα και καλές γωνίες,βγαίνει κ το αβς σε προνομιακή τιμή και εμφάνιση που τα σπαει
Μια κούκλα



advphone
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Moto morini x cape νομίζω λεγεται αυτό που ψάχνεις. Ένα βερσυς με 19αρη μπροστινό,καλύτερες αναρτήσεις άνετη σελα και καλές γωνίες,βγαίνει κ το αβς σε προνομιακή τιμή και εμφάνιση που τα σπαει
Αρχικά φαινεται ιδανική επιλογή για τα θελω μου. Κολλάω λιγο στο κομμάτι αντιπροσωπεία συνεργεία χαζοβλαβες που εχω διαβασει κατά καιρούς. Υπαρχει καποιος που να εχει εμπειρία έστω οδήγησης αν οχι συμβίωσης;



Sent from my M2101K6G using Tapatalk
αυτο παλι πολυ καινουριο χωρις εμπειρίες για το τι γινεται. Δεν θα ηθελα να ειμαι απο τους πρώτους. Επίσης σε ενα βίντεο στο YouTube που ειδα δειχνει να μην θελει να παρει μπρος ..

επίσης κατι εκτος Κίνας υπαρχει ως επιλογή;
π.χ. Caballero 500 rally?
ή αν παμε πιο πισω σε κανα bmw F800gs ? Αξιζει το 2023;
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Και το Caballero νομίζω κινέζικο είναι.για να αξίζει το f800 σημαίνει ότι κάνεις κ λίγο παραπάνω χώμα,και ότι θα βρεις ένα καλό σε νορμάλ τιμή γιατί ακόμα κάποια τα πουλάνε όσο κάνανε κάποτε καινούργια
Εγώ το μορινι αν έψαχνα αυτή τη κατηγορία το έπαιρνα χθες.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Και για μένα αξίζει το φ800. Για αυτό το μέγεθος αναβάτη είναι πολύ άνετο και γενικά πολύ φιλικό, αλλά για να έχεις καλύτερη ανάρτηση και απόδοση φρεναρίσματος θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο με τα πιρούνια του. Πιθανώς και με τη σέλα αν έχει τη βασική. Μια δοκιμή θα σε πείσει!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Βεστρωμ λέμε!
Και το μορινι είναι στα υποψήφια.
Υπάρχει αυτή τη στιγμή μεταχειρισμένο στην τιμή που λες ακριβώς.
Το φ800 ξεφεύγει από αυτά που λες .
Έχει άλλο προσανατολισμό.
Όχι ότι δεν θα σου κάνει αλλά είναι άλλη φάση.
 
Top Bottom