Αναμένοντας την Αφρικάνα μου!

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αντε να το παρει το ποταμι. Εψαχνα για 990 ασπρο του 2010 περσι το χειμωνα και θαχα δωσει προσφορα σ'αυτο του @allen αν δεν με ειχε προλαβει ..αυτος :D Μετα γνωρισα τον Δημητρη στο March Madness και καθως μουπε οτι σκεφτοτανε να το δωσει, του το ζητησα δυο φορες αλλα αυτος αποφασισε τοτε να το κρατησει.

Στη συνεχεια αποφασισα (σχεδον) να παρω το καινουργιο Αφρικα αλλα στο μυαλο μου τριβελιζε συνεχεια κατι πορτοκαλι πχ 1190R, αν μπορουσα ομως να το χαμηλωσω. Προσφατα που ειδα το 1090R, φτιαχτηκα ακομη περισοτερο, καθως νομιζω τα 125 αλογα του ειναι ..more to the point για μηχανακι 21/18 σε σχεση με το 1190R. Εψαξα παρα πολυ για χαμηλωμα του 1190 σε φορουμ αλλα δεν βρηκα ακρη, αυτο με τα Hyperpro ελατηρια με μεγαλυτερο αρχικο sag ΔΕΝ δουλευει. Γι'αυτο και τελικα δεν οδηγησα το 1190 οπως σκοπευα αν και καποιοι συμφορουμιτες μου προσφερανε το δικο τους, tnx :ok:

Μετα απ'ολα αυτα, και μετα απο πολλη κουβεντα σε ενα πμ νημα με καποιους γνωστους υποπτους και με τιτλο "Το καινουργιο μου μηχανακι", αποφασισα τελικα να παρω το Αφρικα σε φοβερη τιμη ειδικη προσφορα για μενα και χθες το απογευμα, ναι μολις χθες το απογευμα, εδωσα προκαταβολη 500GBP για να το παραλαβω μεσα Φλεβαρη ωστε να παω μ'αυτο στο Μαροκο τον Απριλη. Ουτε καν στους γνωστους υποπτους δεν εχω προλαβει να το πω αλλα το ανακοινωνω τωρα σε ολη την ομηγυρη του advride :) Γι'αυτο και ανοιξα το νημα All about CRF1000 σημερα το πρωι, επειδη ειμαι να ψαχτω για αξεσουαρ κλπ κλπ


Και ερχεται σημερα ο Μητσος και μου λεει με καθυστερηση καποιων μηνων αλλα και ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ για το 990 το ασπρο του 2010 που ηθελα, "περασε να το παρεις"! :eek: :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Δημητρη, τωρα με βαζεις σε πολυ ασχημο διλημμα, τα υπολοιπα με πμ..
Δεν σε φοβάμαι είσαι "βαμμένος" χοντακιας. Σε βλέπω με Άφρικα...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Μετα απ'ολα αυτα, και μετα απο πολλη κουβεντα σε ενα πμ νημα με καποιους γνωστους υποπτους και με τιτλο "Το καινουργιο μου μηχανακι", αποφασισα τελικα να παρω το Αφρικα σε φοβερη τιμη ειδικη προσφορα για μενα και χθες το απογευμα, ναι μολις χθες το απογευμα, εδωσα προκαταβολη 500GBP για να το παραλαβω μεσα Φλεβαρη ωστε να παω μ'αυτο στο Μαροκο τον Απριλη. Ουτε καν στους γνωστους υποπτους δεν ειχα προλαβει να το πω αλλα το ανακοινωνω τωρα σε ολη την ομηγυρη του advride :) Γι'αυτο και ανοιξα το νημα All about CRF1000 σημερα το πρωι επειδη ειμαι να ψαχτω για αξεσουαρ κλπ κλπ
Καλοτάξιδη Γιώργο!
Να σε κάνει χαρούμενο όπως το transalp σου και ακόμη περισσότερο!
τι χρώμα το έκλεισες? αυτόματο κιβώτιο? δώσε καμιά πληροφορία στον λαό
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Δεν σε φοβάμαι είσαι "βαμμένος" χοντακιας. Σε βλέπω με Άφρικα...
Το οτι ειμαι Γιαπωνεζακιας πρωτιστως και δευτερευοντως Χοντακιας τοχω δηλωσει. Αλλα οι Γιαπωνεζοι ειναι λιγο "τσιγκουνηδες" στα αλογα των on-off τους, σε αντιθεση με αλλες κατηγοριες, SS κλπ. Και εχω επισης γραψει οτι στο καινουργιο Αφρικα θα μπορουσανε ναχουν δωσει ανετα αλλα 10-15 αλογα και τοτε θατανε τελειο γι'αυτο που ειναι. Και εκει μπαινει μεσα σφηνα ενα Κατεμι, να δω και κατι αλλο βρε αδερφε! Εξ΄αλλου το Τρανσαλπακι τουλαχιστο θα κρατηθει για ταξιδια στο αγνωστο..

Τεσπα, Μητσο αν μου τοχες δωσει οταν στο ζητησα, τωρα δεν θα κουβεντιαζαμε ;) Το θεμα ειναι οτι και καποιοι κατεμαδες κολλητοι με προτρεπανε/προτρεπουνε για το Αφρικα (επειδη με ξερουνε μαλλον), δεν αφηνουν ανθρωπο ν'αγιασει :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλοτάξιδη Γιώργο!
Να σε κάνει χαρούμενο όπως το transalp σου και ακόμη περισσότερο!
τι χρώμα το έκλεισες? αυτόματο κιβώτιο? δώσε καμιά πληροφορία στον λαό
Ευχαριστω συνονοματε! :) Για το χρωμα διστασα ΠΑΡΑ πολυ αναμεσα στο rally red και στο tricolor, μεχρι poll σε φιλους εκανα και τελικα κατεληξα στο tricolor αν και δεν μου αρεσουν οι χρυσαφι ζαντες τις οποιες θ'αλλαξω με excel ή alpina μαυρες. Επισης επελεξα το manual λογω δικης μου προτιμησης και λιγοτερου βαρους/πολυπλοκοτητας.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Άντε καλοτάξιδη!
Όσο κι αν τριγυρνούσες στα "ευρωπαϊκά σαλόνια" , σε είχα στανταράκι για τη νέα αφρικάνα, άσχετα αν δε στο είχα πει ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλοταξιδο Γιώργη . ...
Καλά εκανες και δεν έμπλεξες με ευρωπαϊκά. .....είναι κάποια πράγματα στη ζωή που πρέπει να είμαστε σταθεροι:D
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παιδες @gsmaniac και @forester αρχικα ευχαριστω, σοβαρα τωρα αν το 1190R/1090R εβγαινε και με ενα μικροτερο υψος σελας για αναβατες μη τευτονικων διαστασεων (δυστυχως ειμαι "μονο" 1.80), θα περιμενα το 1090R και θαπαιρνα αυτο. Μ'αρεσει φοβερα εμφανισιακα, καλυτερα απο το Αφρικα, και αν και δεν εχω οδηγησει το 1190, φανταζομαι τα 1190/1090 σαν πιο πολιτισμενα και all-rounder 990, με ηλεκτρονικα, πολυ καλυτερα φρενα κλπ. Ειπα να κανω επανασταση ..στον εαυτο μου :D αλλα δεν μπορεσα να την ολοκληρωσω για διαφορους λογους.

Επισης το 990 του Δημητρη @kranomitros ητανε τελεια περιπτωση, ασπρο με πορτοκαλι καγκελα, 2010 με λογικο υψος σελας στα 86εκ και λιγα χιλιομετρα, αν μου τοχε δωσει τοτε θα τοχα παρει. Και θαχα πιθανα γινει μερος του "παγανιστικου μορφωματος των ιδιοκτητων τους" οπως τους αποκαλεσε ο @jocker-t :roflmao: - sorry @mitch :sorry: :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Και θαχα πιθανα γινει μερος του "παγανιστικου μορφωματος των ιδιοκτητων τους" οπως τους αποκαλεσε ο @mitch :D
Ααααα να μου κανεις την χαρη, εγω δεν ειπα τιποτα. Ο jocker-t τους απεκαλεσε ετσι. :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:. (οχι τιποτε αλλο ειναι πολλοι οι κατεμαδες εδω μεσα, θα φαμε ξηλο :laugh::laugh::laugh:)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ααααα να μου κανεις την χαρη, εγω δεν ειπα τιποτα. Ο jocker-t τους απεκαλεσε ετσι. :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:. (οχι τιποτε αλλο ειναι πολλοι οι κατεμαδες εδω μεσα, θα φαμε ξηλο :laugh::laugh::laugh:)
:pointu:

Ωχ, ωχ, σοβαρο λαθος (το διορθωσα), ναι ο @jocker-t ητανε, να παρει αυτος την κατακραυγη των κατεμαδων! :D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ααααα να μου κανεις την χαρη, εγω δεν ειπα τιποτα. Ο jocker-t τους απεκαλεσε ετσι. :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:. (οχι τιποτε αλλο ειναι πολλοι οι κατεμαδες εδω μεσα, θα φαμε ξηλο :laugh::laugh::laugh:)
Ή "μήλο" θα φας, ή "ξύλο":D:D:D:D
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μπραβο XLGeorge καλοταξιδη

Εγω προσπαθησα να σε παρασυρω , να σε δελεασω να γινεις της "Πορτακαλιας" αλλα τα βιτσια με τα honda που εχεις επικρατησαν... Ισχυει η προσφορα μου να στο δωσω να το δοκιμασεις και να μπεις παλι σε διλλημα....χαχαχαχαχα
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εγω προσπαθησα να σε παρασυρω , να σε δελεασω να γινεις της "Πορτακαλιας" αλλα τα βιτσια με τα honda που εχεις επικρατησαν... Ισχυει η προσφορα μου να στο δωσω να το δοκιμασεις και να μπεις παλι σε διλλημα....χαχαχαχαχα
Ευχαριστω και παλι Γιωργο :ok: btw το θεμα ειναι ακομη "ρευστο" :rolleyes: Tnx again, εννοειται οτι θα παμε μια βολτα στην οποια θα δοκιμασω το 1190 σου, αλλα δυστυχως το R ειναι πολυ ψηλο για μενα (το δοκιμασα στατικα) και θελω οπωσδηποτε 21/18 μεκανακι, λογω χρησης αλλα και λογω εμφανισης :cool: Η BMW φροντιζει και για τους πιο κοντους αναβατες, η KTM δυστυχως οχι μετα το 990 που ειχε δυο εκδοσεις (νορμαλ/ψηλη). Βεβαια μπορει να πει κανεις οτι το 19/17 ειναι η "νορμαλ" εκδοση, αλλα στο 990 υπηρχανε δυο εκδοσεις σε 21/18.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αντε να το παρει το ποταμι. Εψαχνα για 990 ασπρο του 2010 περσι το χειμωνα και θαχα δωσει προσφορα σ'αυτο του @allen αν δεν με ειχε προλαβει ..αυτος :D Μετα γνωρισα τον Δημητρη στο March Madness και καθως μουπε οτι σκεφτοτανε να το δωσει, του το ζητησα δυο φορες αλλα αυτος αποφασισε τοτε να το κρατησει.

Στη συνεχεια αποφασισα (σχεδον) να παρω το καινουργιο Αφρικα αλλα στο μυαλο μου τριβελιζε συνεχεια κατι πορτοκαλι πχ 1190R, αν μπορουσα ομως να το χαμηλωσω. Προσφατα που ειδα το 1090R, φτιαχτηκα ακομη περισοτερο, καθως νομιζω τα 125 αλογα του ειναι ..more to the point για μηχανακι 21/18 σε σχεση με το 1190R. Εψαξα παρα πολυ για χαμηλωμα του 1190 σε φορουμ αλλα δεν βρηκα ακρη, αυτο με τα Hyperpro ελατηρια με μεγαλυτερο αρχικο sag ΔΕΝ δουλευει. Γι'αυτο και τελικα δεν οδηγησα το 1190 οπως σκοπευα αν και καποιοι συμφορουμιτες μου προσφερανε το δικο τους, tnx :ok:

Μετα απ'ολα αυτα, και μετα απο πολλη κουβεντα σε ενα πμ νημα με καποιους γνωστους υποπτους και με τιτλο "Το καινουργιο μου μηχανακι", αποφασισα τελικα να παρω το Αφρικα σε φοβερη τιμη ειδικη προσφορα για μενα και χθες το απογευμα, ναι μολις χθες το απογευμα, εδωσα προκαταβολη 500GBP για να το παραλαβω μεσα Φλεβαρη ωστε να παω μ'αυτο στο Μαροκο τον Απριλη. Ουτε καν στους γνωστους υποπτους δεν ειχα προλαβει να το πω αλλα το ανακοινωνω τωρα σε ολη την ομηγυρη του advride :) Γι'αυτο και ανοιξα το νημα All about CRF1000 σημερα το πρωι επειδη ειμαι να ψαχτω για αξεσουαρ κλπ κλπ


Και σημερα ερχεται ο Μητσος και μου λεει με καθυστερηση καποιων μηνων αλλα και ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ, "περασε να το παρεις"! :eek: :cool:
Μετα απ'ολα αυτα, και μετα απο πολλη κουβεντα σε ενα πμ νημα με καποιους γνωστους υποπτους και με τιτλο "Το καινουργιο μου μηχανακι", αποφασισα τελικα να παρω το Αφρικα σε φοβερη τιμη ειδικη προσφορα για μενα και χθες το απογευμα, ναι μολις χθες το απογευμα, εδωσα προκαταβολη 500GBP για να το παραλαβω μεσα Φλεβαρη ωστε να παω μ'αυτο στο Μαροκο τον Απριλη. Ουτε καν στους γνωστους υποπτους δεν ειχα προλαβει να το πω αλλα το ανακοινωνω τωρα σε ολη την ομηγυρη του advride :) Γι'αυτο και ανοιξα το νημα All about CRF1000 σημερα το πρωι επειδη ειμαι να ψαχτω για αξεσουαρ κλπ κλπ
Το σωστο πηρες,να το ευχαριστηθεις με ολη σου την ψυχη
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Αντε να το παρει το ποταμι. Εψαχνα για 990 ασπρο του 2010 περσι το χειμωνα και θαχα δωσει προσφορα σ'αυτο του @allen αν δεν με ειχε προλαβει ..αυτος :D Μετα γνωρισα τον Δημητρη στο March Madness και καθως μουπε οτι σκεφτοτανε να το δωσει, του το ζητησα δυο φορες αλλα αυτος αποφασισε τοτε να το κρατησει.

Στη συνεχεια αποφασισα (σχεδον) να παρω το καινουργιο Αφρικα αλλα στο μυαλο μου τριβελιζε συνεχεια κατι πορτοκαλι πχ 1190R, αν μπορουσα ομως να το χαμηλωσω. Προσφατα που ειδα το 1090R, φτιαχτηκα ακομη περισοτερο, καθως νομιζω τα 125 αλογα του ειναι ..more to the point για μηχανακι 21/18 σε σχεση με το 1190R. Εψαξα παρα πολυ για χαμηλωμα του 1190 σε φορουμ αλλα δεν βρηκα ακρη, αυτο με τα Hyperpro ελατηρια με μεγαλυτερο αρχικο sag ΔΕΝ δουλευει. Γι'αυτο και τελικα δεν οδηγησα το 1190 οπως σκοπευα αν και καποιοι συμφορουμιτες μου προσφερανε το δικο τους, tnx :ok:

Μετα απ'ολα αυτα, και μετα απο πολλη κουβεντα σε ενα πμ νημα με καποιους γνωστους υποπτους και με τιτλο "Το καινουργιο μου μηχανακι", αποφασισα τελικα να παρω το Αφρικα σε φοβερη τιμη ειδικη προσφορα για μενα και χθες το απογευμα, ναι μολις χθες το απογευμα, εδωσα προκαταβολη 500GBP για να το παραλαβω μεσα Φλεβαρη ωστε να παω μ'αυτο στο Μαροκο τον Απριλη. Ουτε καν στους γνωστους υποπτους δεν ειχα προλαβει να το πω αλλα το ανακοινωνω τωρα σε ολη την ομηγυρη του advride :) Γι'αυτο και ανοιξα το νημα All about CRF1000 σημερα το πρωι επειδη ειμαι να ψαχτω για αξεσουαρ κλπ κλπ


Και σημερα ερχεται ο Μητσος και μου λεει με καθυστερηση καποιων μηνων αλλα και ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ, "περασε να το παρεις"! :eek: :cool:
Καλολάσποτο George να το χαρείς!
 
Top Bottom