Ανεξάρτητοι-Ασφάλτινοι-Αναβάτες (ΑΑΑ) για το advtrOFFy 2020

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κατά 99% θα ξεκινήσω Σάββατο χαράματα από Τρίκαλα, θα σας βρω σε αυτό το δασικό χωριό, και ακολουθώ την βόλτα και μένω Καρπενήσι Σάββατο βράδυ μετα τα καθιερωμένα βραδινα σκηνικά μαζί και με όλους τους χωμάτινους...
#skliros_kariolis (geez996) σε θέλω

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γουσταρεις....κ....εσυ.......Μπινελικια κ Αγριαδες...εεεε...!!!!
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Κατά 99% θα ξεκινήσω Σάββατο χαράματα από Τρίκαλα, θα σας βρω σε αυτό το δασικό χωριό, και ακολουθώ την βόλτα και μένω Καρπενήσι Σάββατο βράδυ μετα τα καθιερωμένα βραδινα σκηνικά μαζί και με όλους τους χωμάτινους...
#skliros_kariolis (geez996) σε θέλω

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κυριακή μεσημέρι θα είμαστε Καρπενήσι.... Κερνάς!!! :p:p:p:p
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Κυριακή μεσημέρι θα είμαστε Καρπενήσι.... Κερνάς!!! :p:p:p:p
ΧΑ, σας την έσκασα...Κυριακή μεσημέρι θα είμαι Γαλαξίδι με άλλη παρεα...έχω κάνει αλχημείες για να βγάλω 2 βόλτες σε 1 σκ

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
ΧΑ, σας την έσκασα...Κυριακή μεσημέρι θα είμαι Γαλαξίδι με άλλη παρεα...έχω κάνει αλχημείες για να βγάλω 2 βόλτες σε 1 σκ

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικο, με τον πυραυλο τωρα εχεις γινει ανθρωΠας.

Ελα πανω να κατσουμε στο camp σου ψυθιρισω στο αυτακι γλυκολογα.....
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Λογικο, με τον πυραυλο τωρα εχεις γινει ανθρωΠας.

Ελα πανω να κατσουμε στο camp σου ψυθιρισω στο αυτακι γλυκολογα.....
Αχ βρε σατανά

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Και εγω λεω να ανέβω Σάββατο νωρις, με καλές πιθανότητες.
Βράδυ θα γυρίσω, μην μας βρει κάνα κακό στο camp

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλησπέρα κύριοι, δεν έχω γράψει αυτές τις μέρες γιατί μέχρι και πριν λίγες ώρες προσπαθούσα να αντεπεξέλθω διάφορα θέματα που έκαναν την συμμετοχή μου αμφίβολη.

Ευτυχώς όλα μπήκαν σε σειρά οπότε προχωράμε. :):D

Παρασκευή μεσημέρι θα ξεκινήσω από Αθήνα και μέσω της συντομότερης διαδρομής θα φτάσω Δασικό Χωριό. Σκοπός είναι να φτάσω νωρίς και ξεκούραστος, να στήσω το σκοινάκι μου και να έχω χρόνο να δω κόσμο γνωστό αλλά και άλλους που μέχρι τώρα έχω γνωρίσει μόνο από το πληκτρολόγιο.

Το Σάββατο πρωί, αφού πιούμε καφέ και χαζολογήσουμε λίγο με τους χωμάτινους θα ξεκινήσω για αυτή την διαδρομή... περίπου

Δασικο χωριό Λιβαδάκι to Δασικο χωριό Λιβαδάκι

Αναχώρηση πριν τις 10:00 ο amyroukai θα έχει ξεκινήσει χαράματα να προλάβει και ένα καφέ και να ακολουθήσει. Υποθέτω ότι και ο tsak8 έχει την ίδια πρόθεση, αλλά καλό είναι όποιος είναι να ακολουθήσει μαζί μας να το δηλώσει εδώ για να ξέρουμε ποιους περιμένουμε.

Τα αυτονόητα, συμμετέχουμε στην βόλτα σαν αυτόνομοι μοτοσυκλετιστές, που θα πει ότι ο κάθ' ένας είναι προετοιμασμένος σαν να έβγαζε την βόλτα και μόνος του. Ξέρει που πάει και έχει προετοιμάσει εαυτόν και μηχανή κατάλληλα. Δεν αφήνουμε κανένα πίσω αλλά οι μοτο-βόλτες δεν είναι εκδρομές τουριστικού γραφείου. Αυτά για να είμαστε όλοι αγαπημένοι

Κάπου αναφέρθηκε το Χάνι Ρέρεσι. Αν κάνουμε όρεξη για μερικά ακόμα χιλιόμετρα και για γαστριμαργική εμπειρία Michelin Dunlop και Bridgestone μαζί το αποφασίζουμε στο δρόμο.

Διαδρομή προσπάθησα να βγάλω στο BaseCamp το οποίο απεχθάνομαι και φυσικά δεν τα κατάφερα. ( Ολόκληρη Garmin δεν μπορούν να βγάλουν καλύτερη πλατφόρμα!?!?) Γενικά όμως στο θέμα της πλοήγησης είμαι χαλαρός, και το χάσιμο μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Το Σάββατο το βράδυ θα απολαύσουμε διηγήσεις που μπροστά τους οι κυνηγοί και οι ψαράδες θα ήταν πρότυπα αντικειμενικότητας :laugh::hungover::laugh: και την Κυριακή το πρωί θα αναχωρήσω ξανά για τον συντομότερο δρόμο ώστε να είμαι νωρίς πίσω.

Αυτά, ήθελα να κάνω την πρόθεσή μου ξεκάθαρη μια και ξεκίνησα αυτό το θρέντ,

Όμορφα και ασφαλή χιλιόμετρα σε όλους!!!

  1. antsoar
  2. amyroukai το πρωί στο χωριό
3.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
antsoar το gpx που έβαλα δεν στην βγάζει;

Και εγώ Σάββατο πρωί, απόλυτα σύμφωνος με αυτά που λες Αντώνη.
Και σε ρυθμούς εκδρομικους κυρίως, να απολαύσω βολτα ια ήθελα.
Απλά εξαρτώνται ακόμα απο την δουλειά της γυναίκας όλα ώστε να ξέρω οπότε δεν δηλώνω ακόμα

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
antsoar το gpx που έβαλα δεν στην βγάζει;

Και εγώ Σάββατο πρωί, απόλυτα σύμφωνος με αυτά που λες Αντώνη.
Και σε ρυθμούς εκδρομικους κυρίως, να απολαύσω βολτα ια ήθελα.
Απλά εξαρτώνται ακόμα απο την δουλειά της γυναίκας όλα ώστε να ξέρω οπότε δεν δηλώνω ακόμα

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσύ σωστά θα το έφτιαξες αλλά το basecamp διαβάζει σκέτα σημεία που ενώνει με ευθείες. Όταν έκανα optimize έφτιαξε ένα ίχνος αλλά δεν κατάφερα να το επεξεργαστώ. Τέλος πάντων το έχω κρατήσει, θα δουλέψει και χάρτης.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου δημιουργείς την απορία, αν κάνεις το μισό της προγραμματισμένης το πρωί φτάνοντας, θα φύγεις για πίσω όταν φτάσεις Κάτω Χώρα; Ή το "να συναντηθούμε στα βουνά" σημαίνει πως θα πας και όπου πετύχεις το χωματερό γκρουπ;

προσθήκη:
Το οποίο τώρα που το είπα είναι το πιο λογικό γιατί ο google λέει 6 ώρες για αυτό το κομμάτι Δασικο χωριό Λιβαδάκι to Epar.Od. Limnitsas - Elatovrisis - Grammenis Oxias

Οπότε 10 το πρωί θα φτάνουμε εκεί στις 4 το μεσημέρι που θα έχει μαζευτεί και κούραση και πείνα και το χάνι είναι δίπλα. Δεν θα είναι κακή ιδέα να το σπάσω έτσι και να καταλήξω να κάνω αυτό Afidnes to Afidnes

Αν δεν βρέχει γιατί οι γκαντεμόσαυρες στο άλλο νήμα λένε πάρτε κανώ και κουπιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
  1. antsoar
  2. amyroukai το πρωί στο χωριό
  3. dimos47ki7 το πρωί στο χωριο
  4. jon t από Παρασκευή Δασικό χωριό
  5. Διαμαντης από Παρασκευή Δασικό χωριό
  6. strofakias από Παρασκευή Δασικό χωριό
  7. Φίλος Juohmaru! από Παρασκευή
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάρτε αδιάβροχα παίδες.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάρτε αδιάβροχα παίδες.
Αράξτε σπίτι/πάτε νότια είπες ε; Αυτό θα γίνει αν δεν αλλάξει η πρόβλεψη, με την βροχή τσακωθήκαμε χρόνια πίσω μετά από ένα εντυπωσιακό low σε άκυρες συνθήκες, δεν λέω ότι αν βρέξει στο άκυρο θα σταματήσω στην άκρη αλλά βόλτα 13 ώρες με βροχή δεν είναι διασκέδαση.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αράξτε σπίτι/πάτε νότια είπες ε; Αυτό θα γίνει αν δεν αλλάξει η πρόβλεψη, με την βροχή τσακωθήκαμε χρόνια πίσω μετά από ένα εντυπωσιακό low σε άκυρες συνθήκες, δεν λέω ότι αν βρέξει στο άκυρο θα σταματήσω στην άκρη αλλά βόλτα 13 ώρες με βροχή δεν είναι διασκέδαση.
Η αλήθεια είναι ότι στο χώμα δεν θα ήταν πρόβλημα, αλλά ασφάλτινη με ΟΛΗ μέρα βροχή είναι θέμα. Τέλος πάντων το παρακολουθούμε και αύριο...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Το poseidon πάντως δεν δίνει κατι.
Και άλλοι λένε ότι δεν έχει κάτι σπουδαίο...μήπως το site που κοιτάει ο Ευθύμης δεν είναι και τόσο ακριβές?


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom