Από την Ρωσία με αγάπη…. Η αποστολή…

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
Σε συγχαιρω πραγματικα για το πανεμορφο , μοναχικο ταξιδι που εκανες ! Διαβαζοντας ολο τα ταξιδι σου εντυπωσιαστηκα πραγματικα ! Πολλα μπραβο και σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες !
Μια ερωτηση θα την κανω ομως δεν μπορω ....
Ποσο φραπε καταναλωσες ??!!
καλα ταξιδια να εχεις παντα
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Κοίτα σε κάτι ταξιδιωτικά που πέφτεις αν γράψεις "Υπερδνειστερία" στην αναζήτηση, καλή φάση, θα το δοκιμάζω πιο συχνά. Τώρα τι να πω; Τα έχουν πει τα παιδιά πιο πάνω και με το παραπάνω, μας ταξίδεψες, μας ξενάγησες και μας έφερες πάλι πίσω. Φαντάσου οτι σε κάποια φάση έπιασα τον ευατό μου να νομίζει πως ταξιδεύω και εγώ μαζί. Όλα τα λεφτά "άσφαλτο φρεσκότατη ( τόσο που θέλεις να κόψεις κομμάτι και να δοκιμάσεις) " εκεί σκέφτηκα τι τράβηξες με τους δρόμους για να γράφεις κάτι τέτοιο. PanVas,ε; Στα ταξίδια μου στα βαλκάνια(2 μη φανταστείτε και πολλά) πάντα τον είχα στο μυαλό μου μιας και είναι αυτός που με ξεσήκωσε(μέσα απο τα ταξιδιωτικά του) για βαλκάνια και είχε δίκιο. Castelfranco veneto, εκεί στο μαγαζί που λες(μάλλον εννοείς το http://www.market2ruote.it/en/) είχα περάσει την 1η φορά που βγήκα εξωτερικό(μόνος) 2002 και πήρα όλο τον εξοπλισμό μου κράνος, γάντια, μπουφάν, παντελόνι και μου την είπανε και εμένα για το κράνος στον πάρκινγκ έξω απο τα τείχη μετά το γεφυράκι χαχαχα

Παναγιώτη να είσαι καλά και να μας ξαναταξιδέψεις.
Τώρα εγώ τι να πω; Ευχαριστώ που αφιερωσες τον χρόνο σου και το διάβασες, για τα καλά σου λόγια, και χαίρομαι περισσότερο που μπόρεσα και σε ταξίδεψα. Αυτός είναι και ο σκοπός που θέλω και μοιράζομαι τα ταξίδια μαζί σας. Να είσαι καλά Νίκο εύχομαι ότι καλύτερο με ταξίδια πολλά όπου σου κάνει κέφι.. PanVas ότι και να πούμε θα είναι λίγο.. Δυστυχώς έφυγε από κοντά μας.. Το μαγαζί ναι είναι αυτό που αναφέρεις ποιο πάνω, όπου πάντα το επισκεπτομουν όταν περνούσα από εκεί.. Το επιδιωκα θα πω καλύτερα. Πραγματικά η χαρά του μοτοσικλετιστη..
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Φίλε πραγματικά.!!! :pc:....:hailbig:
Να είσαι καλά ευχαριστώ με μπόλικα χιλιόμετρα φίλε μου..

Μόλις ο δείκτης δείξει έντεκα μπιμφόρ μιντναϊτ, τότε.... ένα δάχτυλο τάλισκερ....λίγα φιστίκια, απαλή metal Μουσική...και advride-διάβασμα....από τώρα σκέφτομαι την βραδινή χαλάρωση...με θέμα την Ρωσία.
Με ρέγουλα το αλκοόλ φιλαράκι έτσι;
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Μου ξανα θύμησες πολύ ωραία μέρη , κανίβαλοι ρώσοι οδηγοί , εγώ στο κατέβασα από Αγ.πετρουπολη – πήγα στη Φινλανδία –έμεινα στο Ελσίνκι και μετά από εκεί πήρα το καραβάκι και σε περίπου μια ώρα είχα φτάσει στο Ταλιν το οποίο ήταν μαγικό (οι πιο όμορφες γυναίκες του ανατολικού μπλοκ )

Πάντα όρθιος και πάντα με καινούργιες εικόνες .
Συμφωνώ και επαυξάνω έτσι ακριβώς όπως τα έζησες πείρα την γεύση μου κι'εγω.. Εύχομαι ότι καλύτερο και ταξιδιάρικο..
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Σε συγχαιρω πραγματικα για το πανεμορφο , μοναχικο ταξιδι που εκανες ! Διαβαζοντας ολο τα ταξιδι σου εντυπωσιαστηκα πραγματικα ! Πολλα μπραβο και σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες !
Μια ερωτηση θα την κανω ομως δεν μπορω ....
Ποσο φραπε καταναλωσες ??!!
καλα ταξιδια να εχεις παντα

Ευχαριστώ Κώστα πάντα όρθιος με ταξίδια πολλά.. Όσο για την ερώτηση, δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο νούμερο, σίγουρα όμως αρκετούς.. Αλλά την πρωτιά εδώ, ο μάστερ του φραπέ που σίγουρα μπαίνει δυναμικά υποψήφιος για το χρυσό σεικερ είναι από εδώ μέσα ο nikanthi.. Αν διαβάσεις ταξιδιωτικό του θα καταλάβεις για τι φραπεδομαστορα μιλάμε.. Κατανάλωση φραπέ περισσότερη από ότι καταναλώνει η μηχανή του σε βενζίνη Χαχαχα..
 

Markos

Μέλος
Περιοχή
ΠόρτοΡάφτη
Όνομα
Markos
Μοτό
Sfi-ka DR 650 SE
Έχω διαβάσει αρκετά ταξιδιωτικά τόσο από Έλληνες όσο και από ξένους. Ελάχιστα με έβαλαν στο παιχνίδι σαν να τα έζησα ο ίδιος, όπως το δικό σου.
Απίθανο ταξίδι και μοναδικός ο τρόπος σου να το μεταφέρεις..

Νά ΄σαι καλά φίλε μου, σ΄ευχαριστώ που μοιράστηκες τις εμπειρίες σου! :friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Αν και πιστευω οτι δεν το εχω και πολυ με την συγγραφη ταξιδιωτικων, χαιρομαι ιδιαιτερα που καταφερα και ταξιδεψες απλα διαβαζοντας το.. Ευχαριστω Μαρκο καλα χιλιομετρα και οφορφα ταξιδια ευχομαι..:friendship:
 

Markos

Μέλος
Περιοχή
ΠόρτοΡάφτη
Όνομα
Markos
Μοτό
Sfi-ka DR 650 SE
Αν και πιστευω οτι δεν το εχω και πολυ με την συγγραφη ταξιδιωτικων, χαιρομαι ιδιαιτερα που καταφερα και ταξιδεψες απλα διαβαζοντας το.. Ευχαριστω Μαρκο καλα χιλιομετρα και οφορφα ταξιδια ευχομαι..:friendship:
Κι όμως Πάνο, το έχεις κι ας μην το πιστεύεις.
Νομίζω οι περισσότεροι άνθρωποι όταν εκφραζόμαστε, και ιδιαίτερα γραπτώς, κάπου πέφτουμε ώρες-ώρες στην παγίδα της επιτήδευσης, κάπως το παίζουμε, κάπως τα φιλτράρουμε γιά να εντυπωσιάσουμε ή να γίνουμε αρεστοί / ευχάριστοι, κάπου υπερβάλλουμε μερικές φορές.
Στα δικά σου κείμενα δεν το ένοιωσα καθόλου. Μου φαίνονται γνήσια, άμεσα, πως να το πω, the real thing.

Υ.γ. Ευχαριστώ γιά τις ευχές..
 

Stowaway

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS '02
Ηθελα να παω κατα κει με την παπουδιερα μου, αλλα μετα διαβασα αυτο, οποτε λεω να παω καπου αλλου, μιας και ειναι σαν να πηγα!!
Η μαλον σαν να με πηγες....:waiting:
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Φανταστικο!!!
Οπως ειπαν και τα υπολοιπα παιδια με ταξιδεψες.
Αγχωθηκα με τους περιεργους συνοριοφυλακες και την Υπερδνειπερια, κουραστικα στους χωματοδρομους και τα χιλιομετρα λακουβας και με ηρεμησε η φρεσκοστρωμενη ασφαλτος..
Σε ευχαριστουμε που το μοιρατηκες μαζι μας!!
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Φοβερό ταξιδιωτικό δεν το είχα διαβάσει, κρυφός πόθος η "Σοβιετική Ενωση..." καλά χιλιόμετρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
Σοβιετικη Ενωση;;;;;;; καλως ή κακως μας τελειωσε

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom