Αστείες και περίεργες.

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τι μου θύμησες τώρα... Το Tiger που έκοψε μπιέλα στην εθνική με 140 km/h ...
Εμένα στα νοιατα μου που είχα ένα WR 200 3xp, ερχόμουν από Ραφήνα και κάτω από τη γέφυρα του Σταύρου… Κολησε το ρημάδι…
Gpz 550 ...κατέβαινα Καμαρωτος την Συγγρού και ανατινάχθηκε.
Ευτυχώς ο κωβαιος είχε το μαγαζί τοτε στην Δοϊράνης και πήγα τσουλωντας
Ιστοριες τρομου!

Καπου στα μεσα της δεκαετιας 90, σαββατο βραδυ, σχεδον μεσανυχτα, στην Κηφησιας στην αριστερη λωριδα, αμεσως μετα το φαναρι εσπασε το σασμαν απο το 89αρι ΧΤ600 μου με καμια 120ρια χλμ στο κοντερ Κατεληξα μετα απο μεγαλη αποσταση φρεναριστος να σταματησω διπλα στις μπαριερες με τους διαφορους γρηγορους με τα κουτια να με περνανε ξυστα
Καποιες απο τις ασπρες τριχες του κεφαλιου μου ειμαι σιγουρος οτι εμφανιστηκαν εκεινο το βραδυ και ισως και καποιες αλλες οταν εμαθα το κοστος επισκευης ...Στραγαλια ειχαν γινει ολα εκει μεσα
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το εχω δει ισα με 10 φορες.
Μιλάμε για κλάμα!!!


:roflmao::roflmao::roflmao:
Μη γελάς καθόλου...
Είναι να μη σου κάτσει...
Ως παθών μιλάω αλλά ευτυχώς η παρέα μου δεν ήταν τόσο τρόμπες... :roflmao:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Το εντούρο στην επαρχία είναι μια εντελώς άλλη δραστηριότητα :laugh::roflmao::roflmao::roflmao:

Εν τω μεταξύ το μηχανάκι πως του ειναι τοσο ψηλό, του φτάνει κοντά στη μασχαλη οταν το σηκώνει και είναι ορθιος, πηρε άλλου μηχανακι βόλτα:roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εν τω μεταξύ το μηχανάκι πως του ειναι τοσο ψηλό, του φτάνει κοντά στη μασχαλη οταν το σηκώνει και είναι ορθιος, πηρε άλλου μηχανακι βόλτα:roflmao:
Είναι πολύ πλάι...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εν τω μεταξύ το μηχανάκι πως του ειναι τοσο ψηλό, του φτάνει κοντά στη μασχαλη οταν το σηκώνει και είναι ορθιος, πηρε άλλου μηχανακι βόλτα:roflmao:
Είναι πλαγιά για αυτό δεν μπορεί να το σηκώσει και χύνεται και η βενζίνη, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στην όλη υπόθεση :roflmao::roflmao::roflmao:

Έχει πολλά τέτοια διαμάντια στο νετ :p
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Είναι πλαγιά για αυτό δεν μπορεί να το σηκώσει και χύνεται και η βενζίνη, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στην όλη υπόθεση :roflmao::roflmao::roflmao:

Έχει πολλά τέτοια διαμάντια στο νετ :p
Οιι δα είναι κ λιγο κοντουλης... Χυθκε η βενζινα αρχιδ :haκλαιω ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μια που μιλάμε για ενημέρωση...

Τα μιλισεκόντ την ώρα, είναι μονάδα μέτρησης ταχύτητας όντως;

Όχι τίποτα άλλο, ρωτάνε εδώ στο χωριό που τα βλέπουν εντυπωσιακά όλα αυτά και ετοιμάζεται ομαδικό λαϊ σασκραϊ και πάτημα καμπανάκι..


Έλα γιατί μια ο μύστης των Αράι μια αυτός θα ξεχάσουμε και πως μας λένε. Ποιος είσαι εσύ παιδάκι μου "ο σουπερφάιμπερ γιαγιά και τρέχω με εκατό μιλισεκόντ την ώρα".


Impact absorption tests go from 6.0 m/s, 7.5 m/s, 8.2m/s, and 8.5 m/s for the oblique impact testing (13.4, 16.77, 18.3, and 19 miles per hour).

Μιλισεκόντ την ώρα.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Μια που μιλάμε για ενημέρωση...

Τα μιλισεκόντ την ώρα, είναι μονάδα μέτρησης ταχύτητας όντως;

Όχι τίποτα άλλο, ρωτάνε εδώ στο χωριό που τα βλέπουν εντυπωσιακά όλα αυτά και ετοιμάζεται ομαδικό λαϊ σασκραϊ και πάτημα καμπανάκι..

[URL:ha unfurl="true"]Instagram

Έλα γιατί μια ο μύστης των Αράι μια αυτός θα ξεχάσουμε και πως μας λένε. Ποιος είσαι εσύ παιδάκι μου "ο σουπερφάιμπερ γιαγιά και τρέχω με εκατό μιλισεκόντ την ώρα".


Impact absorption tests go from 6.0 m/s, 7.5 m/s, 8.2m/s, and 8.5 m/s for the oblique impact testing (13.4, 16.77, 18.3, and 19 miles per hour).

Μιλισεκόντ την ώρα.
Τι το meter per second και το miles per hour δεν ειναι το ιδιο με το μιλισεκοντ ανα ώρα.?
Λαθος?:haκαλα δεν ελέγχει κάποιος τι μλκιες λένε πριν ανέβει το βίντεο και ειναι η δουλειά του να ξέρει τι σημαίνει ... Στην Φυσική σχολείο εκανε κοπανα μάλλον. ..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τι το meter per second και το miles per hour δεν ειναι το ιδιο με το μιλισεκοντ ανα ώρα.?
Λαθος?:haκαλα δεν ελέγχει κάποιος τι μλκιες λένε πριν ανέβει το βίντεο και ειναι η δουλειά του να ξέρει τι σημαίνει ... Στην Φυσική σχολείο εκανε κοπανα μάλλον. ..
Να δεις πως έβγαινε απ'την τάξη για να κάνει κοπάνα............. με τουλάχιστον 65,7 μιλισεκόντ ανά ώρα!!!!! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μην κράζετε τόσο εύκολα ρε σεις, προφανώς το παλικάρι διαβάζει η έχει αποστηθίσει ένα κείμενο το οποίο είναι λάθος.

Λες και ο μέσος αναβάτης που βλέπει το βίντεο θα καταλάβει τη διαφορά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λες και ο μέσος αναβάτης που βλέπει το βίντεο θα καταλάβει τη διαφορά.
Το ότι δεν καταλαβαίνουν φαίνεται στα σχόλια.

Το κείμενο κάποιος το έγραψε. Το βίντεο πέρασε (φαντάζομαι) από ένα δύο ανθρώπους πριν βγει αέρα. Πες όμως ότι κανείς δεν το είδε από το μαγαζί, δεν αποκλείεται να είναι παραγωγή one man. Πόση ώρα γύρισμα, κοπτική, συρραφή, το άκουσε ξανά και ξανά δεν του έκανε εντύπωση.

Τι πάει να πει "μην κράζετε". Είναι λάθος απο σοβαρό μαγαζί, όχι τυχαίο μπλόγκερ. Σήμερα το πρώτο σχόλιο για το λάθος, οι υπόλοιποι που το είδαν είναι απλά εκστασιασμένοι από την επιστήμη των μιλισεκόντ. Να δω την συνέχεια, αν θα κατέβει με μια συγγνώμη και ανέβει νέο σωστό.


Και ακόμα και να το πιστεύει αυτό που λέει γιατί έκανε κοπάνα στην φυσική. Έκανε και στην γλώσσα, μιλισεκών; (τώρα το είδα γραμμένο σε πιο μεγάλη οθόνη)
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μια που μιλάμε για ενημέρωση...

Τα μιλισεκόντ την ώρα, είναι μονάδα μέτρησης ταχύτητας όντως;

Όχι τίποτα άλλο, ρωτάνε εδώ στο χωριό που τα βλέπουν εντυπωσιακά όλα αυτά και ετοιμάζεται ομαδικό λαϊ σασκραϊ και πάτημα καμπανάκι..


Έλα γιατί μια ο μύστης των Αράι μια αυτός θα ξεχάσουμε και πως μας λένε. Ποιος είσαι εσύ παιδάκι μου "ο σουπερφάιμπερ γιαγιά και τρέχω με εκατό μιλισεκόντ την ώρα".


Impact absorption tests go from 6.0 m/s, 7.5 m/s, 8.2m/s, and 8.5 m/s for the oblique impact testing (13.4, 16.77, 18.3, and 19 miles per hour).

Μιλισεκόντ την ώρα.
 
Top Bottom