Ασφάλτινα Ελληνικά Βουνά 5 , 9-11 Σεπτεμβρίου (on the border)-H προετοιμασία

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Καλημέρες, κάτι από 36ωρο έχει το φετινό)))
Μάλλον χειρότερο από 36ωρο)))
Ωχ αμάν!
Θα υπαρξουνε και εναλλακτικες διαδρομες γι αυτους που θελουνε να κανουνε λιγοτερα χιλιομετρα η δεν τους παιρνει για καποιο λογο ο χρονος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρες, κάτι από 36ωρο έχει το φετινό)))
Μάλλον χειρότερο από 36ωρο)))
Ωχ αμάν!
Απ ότι βλέπω το Google maps για το σαββατο δίνει 8 ώρες οδήγηση.

Στα 2 36ωρα που έχω συμμετάσχει φτάσαμε 13-14 ώρες οδήγησης την ημέρα. Πιστεύω πως θα είναι αρκετά πιο ήπια αυτή η βόλτα. Και αλοίμονο αν δεν είναι καθώς το 36ωρο είναι πολύ τραβηγμένο και εμείς έχουμε ανάγκη απο οδήγηση αλλά και απο χαλαρότητα και απο φωτογραφία και να απολαυσουμε και την διαδρομή.
 

Filippos749

Μέλος
Όνομα
Φίλιππος
Μοτό
Kawasaki z
Κουβεντα να γίνεται.... το Ζ έχει τεπόζιτο 17 λίτρα . Με χαλαρή οδήγηση καλυπτει απόσταση πρπ 300 χλμ με σβέλτη οδήγηση πρπ 260 .
Εσεις τι αποστάσεις βγαζετε?
Να ξερω αν ειναι να προμηθευτώ κανα 5λιτρο κάνιστρο στη πλάτη:p
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κουβεντα να γίνεται.... το Ζ έχει τεπόζιτο 17 λίτρα . Με χαλαρή οδήγηση καλυπτει απόσταση πρπ 300 χλμ με σβέλτη οδήγηση πρπ 260 .
Εσεις τι αποστάσεις βγαζετε?
Να ξερω αν ειναι να προμηθευτώ κανα 5λιτρο κάνιστρο στη πλάτη:p
Κανιστρακι για παν ενδεχόμενο.. Εγώ θα πάρω πάντως!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Οσο περναν οι μερες τοσο πιο χλωμο το βλεπω να ερχομαι τελικα. Δεν μπορω να φορεσω κλειστο παπουτσι για ολη τη μερα. Ενοχλει...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οσο περναν οι μερες τοσο πιο χλωμο το βλεπω να ερχομαι τελικα. Δεν μπορω να φορεσω κλειστο παπουτσι για ολη τη μερα. Ενοχλει...
βαλε ενα νουμερο!! πιο μεγαλο
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Κουβεντα να γίνεται.... το Ζ έχει τεπόζιτο 17 λίτρα . Με χαλαρή οδήγηση καλυπτει απόσταση πρπ 300 χλμ με σβέλτη οδήγηση πρπ 260 .
Εσεις τι αποστάσεις βγαζετε?
Να ξερω αν ειναι να προμηθευτώ κανα 5λιτρο κάνιστρο στη πλάτη:p
Μην ανησυχείς, θα έχεις παρέα. Κι εμένα που έχει 23 κάπου τόσο βγάζει, μη σου πω λιγότερα :p
 

Filippos749

Μέλος
Όνομα
Φίλιππος
Μοτό
Kawasaki z
Μην ανησυχείς, θα έχεις παρέα. Κι εμένα που έχει 23 κάπου τόσο βγάζει, μη σου πω λιγότερα :p
Χαχαχα οκ
Θα εχω ηδη αρκετα μπαγκάζια αν πάρω κ κάνιστρο τη κατσαμε τη βαρκα(Ζ)

Στάλθηκε από το SM-G3815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Δεν υπαρχει θεμα βενζινης μιας και υπαρχουνε αρκετα βενζιναδικα.Οποιος εχει θεμα με μικρο τεποζιτο,ας βαλει το χαρτη κατω και ας δει που περιπου πρεπει να φουλαρει.


Aσ κανω και μια ανανεωση της λιστας
ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

1.NikosGP
2.-DHMHTRHS-
3.NikosCBF1000
4,MARKOS V
5.Paschalis
6.TROY
7.Billybo
8.Xαρης V strom
9.intruder
10.thanosxrv
11.zirox
12.MOYTPO
13.makisaris
14.pan(dvs)
15. ckalfas
16. achalatsis
17.tc-drift
18.sotosvfr
19.ippokratis
20.Rizzla+
21.Filippos749
22.thanassisMK1
23.Axi
24.miltos7724
25.kostas
26.lempoi
27.KAS
28.thomavrides
29.@kathrine_15?
30.nikosrr
31.Velgos(Star Hellas)
32.Nick_990
33.zulu
34.Γιαννης Tracer
35.Kostas Hondakis
36.moby_gr
37.Rek
38.Μιχάλης
39.ELF
40.osonoupo
41.Vvag
42.alx_K
42.vaelsod?
43.Jason Vorhis(cubman)
44.ζαχαρηςgsx1400
45.sahara
46.Valentino Rossi
47.Μits
48.Greg
49.sirax
50.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγω δεν ερχομαι γιατι με κοροιδευουν οι φιλοι μου για το μηχανακι μου οτι καιει πολυ και κατι τετοια και εβαλαν τα γελια οταν τους ειπα οτι σκεφτομαι να παρω εξτρα κανιστρο με βενζινα :(
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Εγω δεν ερχομαι γιατι με κοροιδευουν οι φιλοι μου για το μηχανακι μου οτι καιει πολυ και κατι τετοια και εβαλαν τα γελια οταν τους ειπα οτι σκεφτομαι να παρω εξτρα κανιστρο με βενζινα :(
Πες τους ότι θα έχει κι άλλους :p
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγω δεν ερχομαι γιατι με κοροιδευουν οι φιλοι μου για το μηχανακι μου οτι καιει πολυ και κατι τετοια και εβαλαν τα γελια οταν τους ειπα οτι σκεφτομαι να παρω εξτρα κανιστρο με βενζινα :(
Νικο ελα χωρις κανιστρο.
Για συμπαρασταση θα ερθω με Varadero MK1η που καιει το ιδιο :)


Αν ανατρεξετε στο πρωτο ποστ και μετρηστε αποστασεις οπως σωστα παροτρυνε ο Πανος θα δειτε πως οι αυτονομιες βγαινουν ακομα και με Virago.



adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλημέρες, κάτι από 36ωρο έχει το φετινό)))
Μάλλον χειρότερο από 36ωρο)))
Ωχ αμάν!
Καλως τον,ψηνεσαι?
Η πρωτη μερα εχει 9 ωρες συνεχες στροφιλικι αλλα μεχρι εκει οι ομοιοτητες με το 36ωρο!
Οι διανυκτερευσεις σε αντισκηνο το ατελειωτο χαβαλε των σουρδων με τα μαγικα φλασκιά η ανεση του να κοψεις και να ραψεις ωστε να φερεις τη μεταβαση στα μετρα σου διχως επιπτωσεις αποκλεισμο κλπ οι προκλησεις για σταση και φωτογραφιες στα παντελως αγνωστα και στενα δρομακια αλλα και τα ερημα χωρια δινουν στα "Ασφαλτινα" το δικο τους μοναδικο χρωμα.

adv phone
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Γρηγορη την Παρασκευη θα φυγουμε απο το πρωι,σε βολευει?

adv phone
Πασχάλη, θα ξέρω σίγουρα κάνα δυο μέρες πριν. Αν μπορέσω από πρωί θα σ' ενημερώσω έγκαιρα και θα βρούμε κάπου που να βολεύει να σας περιμένω (π.χ. Καστανιά). Αν όχι, θα τα πούμε απευθείας στο Καστράκι!
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Ή ακόμα καλύτερα κάπου πιο νοτιοδυτικά από την Καστανιά, ανάλογα με το ποιά ακριβώς διαδρομή θα ακολουθήσετε!
 

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
Mολιs μιλησα με τον Βυσαριωνα ,ταφεντικο του camping ΒΡΑΧΟΣ στο Καστρακι ,πουμασταν μαζι φανταροι --με τον Βυσαριωνα ,ΟΧΙ με το camping:yew:-- και μαs περιμενει την Παρασκευη το βραδυ.Επειδη δεν ξερω ποιοι θα μεινουν στο camping ,αν καποιοι ενδιφερονται ,εχει και τροχοσπιτα με 10 e το ατομο ,οσο και το σκοινακι.Απλα να του το πουμε να τα ετοιμασει με στρωματακια και σεντονακια.:friend:Υπαρχει και αστειατωριο στον χωρο με special μπιφτεκι και παιδακια και μουσακα κλπ απο τα χερακια τηs κυραΜαρωs και νομιζω θα βολευε να μαζευτουμε εκει διπλα στα σκοινακια για χαβαλε.Αν συμφωνουμε ,θελει μια ειδοποιηση για να κρατησει την κουζινα ανοιχτη γιατι την χλιδα και αυτο το κατιαλλο τηs Βλαχαs στο prive :hailbig:δεν νομιζω να παιζει πουθενα αλλου.Εγω ηδη εκλεισα ενα ακρωs μονωμενο -απομωνομενο :secret:τροχοσπιτο για δυο ατομα ,μηπωs καμοια ξεχασμενη επισκεπτρια των μοναστηριων:disgust:και επειδη στο ροχαλιτο απαλα --απλα ΔΕΝ παιζομαι:sleep:
Α ,και για την Κυριακη βραδυ στην επιστροφη ,θανεβω στο Πηλιο για ποτισμα ,αν κανειs νοιωθει ξεκουραστοs.:friendship::friendship::friendship:

KAI ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΡΚΕΙ ΤΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ και εγω με τον sotosvfr αναχωρηση Παρασκευη πρωι με διαδρομη ζεσταμα:biker:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Εμένα ίσως να μ' ενδιέφερε το τροχόσπιτο, για να μην στήνω/ξεστήνω και το πρώτο βράδυ και επειδή δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μέσα σε ένα, ευκαιρία είναι. Και οπωσδήποτε με ενδιαφέρει η κουζίνα, το καλό που του θέλω του Βησσαρίωνα!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Εγω δεν ερχομαι γιατι με κοροιδευουν οι φιλοι μου για το μηχανακι μου οτι καιει πολυ και κατι τετοια και εβαλαν τα γελια οταν τους ειπα οτι σκεφτομαι να παρω εξτρα κανιστρο με βενζινα :(
Πες τους ότι θα έχει κι άλλους :p
Λοιπόν 600 μόνο οι τρεις μας αυτονομία. ΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΒΓΑΖΕΙ 600 ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΜΗΧΕΣΩ;!
Τους σκίσαμε όλους λέμε. :roflmao::roflmao::roflmao:



Mολιs μιλησα με τον Βυσαριωνα ,ταφεντικο του camping ΒΡΑΧΟΣ στο Καστρακι ,πουμασταν μαζι φανταροι --με τον Βυσαριωνα ,ΟΧΙ με το camping:yew:-- και μαs περιμενει την Παρασκευη το βραδυ.Επειδη δεν ξερω ποιοι θα μεινουν στο camping ,αν καποιοι ενδιφερονται ,εχει και τροχοσπιτα με 10 e το ατομο
Καλά ρε μάστορα, μ' όλους τους ξενοδόχους που πάμε και μένουμε φαντάρος ήσουν εσύ; Ωραία σειρά...! :p:p:p
Μ' ενδιαφέρει το τροχόσπιτο. Αλλά θα ξέρω σίγουρα αν θα έρθω την επόμενη βδομάδα... ;)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom