ΑdvtrOFFy 2023...the ADVstory

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ψαρεψα αυτο!! Δεν είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν είναι εδω ο φίλος. Πολυ καλό!! Μεσα σε τρια λεπτά τα είπε όλα!!! Οχι σαν κατι άλλους!!!! (εμενα εννοω, μην παρεξηγηθούμε!!!)

 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ψαρεψα αυτο!! Δεν είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν είναι εδω ο φίλος. Πολυ καλό!! Μεσα σε τρια λεπτά τα είπε όλα!!! Οχι σαν κατι άλλους!!!! (εμενα εννοω, μην παρεξηγηθούμε!!!)

Πρωί πρωί για ψάρεμα μπήκες?
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ψαρεψα αυτο!! Δεν είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν είναι εδω ο φίλος. Πολυ καλό!! Μεσα σε τρια λεπτά τα είπε όλα!!! Οχι σαν κατι άλλους!!!! (εμενα εννοω, μην παρεξηγηθούμε!!!)

warez ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ψαρεψα αυτο!! Δεν είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν είναι εδω ο φίλος. Πολυ καλό!! Μεσα σε τρια λεπτά τα είπε όλα!!! Οχι σαν κατι άλλους!!!! (εμενα εννοω, μην παρεξηγηθούμε!!!)

Έχουμε καλλιτεχναρες εδώ μεσα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω ότι πολλοί δεν κατάλαβαν ότι υπήρχαν και "κλειστά" ντουζ στο κτίριο με τα ράφτινγκ, με ζεστό νερό
Ρε φίλε... μια ντουζιέρα ήταν... ούτε το σαπούνι δε σκύβεις να πιάσεις...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ααα, υπήρχε και 2η; Ποιος ξέρει γιατί δεν το πρόσεξα... πάρθηκαν προφυλάξεις φαίνεται.
Πήγαινες τοίχο τοίχο.......με τόση αντριλα και βαρβατιλα
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Ψαρεψα αυτο!! Δεν είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν είναι εδω ο φίλος. Πολυ καλό!! Μεσα σε τρια λεπτά τα είπε όλα!!! Οχι σαν κατι άλλους!!!! (εμενα εννοω, μην παρεξηγηθούμε!!!)

Ναι παιδιά εγώ είμαι ο καλλιτέχνης πίσω από την παραγωγή αυτή! Ήθελα να το ποστάρω στο forum και να πω δυο πράγματα αλλά με προλάβατε!
Δεν έχω προλάβει να γράψω ακόμα για την βόλτα οπότε ευκαιρία είναι:

- Οι διαδρομές και των δυο ημερών ήταν φανταστικές. Για το επίπεδο μου (πέριπου μισό χρόνο που ασχολούμαι με το χωμάτινο στοιχείο) θα έλεγα ότι η δυσκολία ήταν τόσο όσο. Το μεγαλύτερο μέρος ήταν εύκολοι δασικοί δρόμοι και υπήρχαν και μερικά πιπεράτα σημεία. Οπότε αν κάποιος είναι νέος και το σκέπτεται, σίγουρα να έρθει στο επόμενο!

- Όντως την δεύτερη μέρα στα Καλάβρυτα ήταν μεγάλο θέμα η λάσπη. Αρκετοί που είχαμε χαμηλά φτερά βάρεσε άγκυρα το μπροστινό. Ίσως παίζει ρόλο και η χαμηλή ταχύτητα στο να μαζέψει περισσότερη λάσπη; Αλλά και αυτό είχε την πλάκα του.

- Οι ρυθμοί που πηγαίνατε ήταν πολύ πιο γρήγοροι από έμενα αλλά αυτό δεν είναι θέμα, πάει ο καθένας με τον ρυθμό του. Στα δύσκολα σημεία πάντα υπήρχε κόσμος πρόθυμος να βοηθήσει! Αλλά μιας και δεν υπήρχε ξεκάθαρος πλοηγός/σκούπα, καλό είναι να μην το επιχειρήσει κανείς μόνος του.

- Τώρα όσον αφορά ένα βίντεο που ανέβηκε στο γκρουπ στο facebook που δείχνει εμένα να προσπαθώ με τα πόδια κάτω σαν ακρίδα να ανέβω την ανηφορά της 1ης μέρας, και ρωτούσε "κάντε tag τον οδηγό": Απάντησα πρώτος κάνοντας tag τον "Pol Tarres" αλλά μάλλον επειδή δεν εξήγησα ότι είμαι εγώ στο βίντεο και συνέχισε ο χαβαλές από κάτω, δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι τα σχόλια είχαν σκοπό να κοροιδέψουν τον οδηγό (aka εμένα).

Την μοτοσυκλέτα την έχουμε για χόμπι για να περνάμε καλά. Δυστυχώς οι οδηγικές ικανότητες (και ιδιαίτερα η μοτοσυκλέτα) κατέχουν εξέχουσα θέση στις αξίες μας. Η επιδίωξη μας να δείξουμε ότι "το έχουμε" στην καλύτερη δημιουργεί ένα κλίμα ανταγωνιστικότητας, στην χειρότερη θρηνούμε κόσμο (και δεν είμαι υπερβολικός).

Τέτοιες νοοτροπίες δεν πρέπει να υπάρχουν ανάμεσα μας. Εξ'ου λοιπόν και ό,τι γράφτηκε από κάτω το πήρα ως χαβαλέ.

Τώρα όσον αφορά τον κακεντρεχή τύπο που έγραψε "γιατί παιδεύεται, και με scooter βγαίνει αυτός ο χωματόδρομος", δεν είχε άδικο. Στο τελευταίο tour του Χελιώτη σε μια αντίστοιχη ανηφόρα που παλεύαμε με τα Tenere μας προσπέρασε ένα X-adv κομμάτια και κυνηγιόταν με ένα καθαρό.


Δεν έχω χρόνο να γράφω τόσο συχνά στο φορουμ αλλά χάρηκα πολύ που σας είδα από κοντά :)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τέτοιες νοοτροπίες δεν πρέπει να υπάρχουν ανάμεσα μας. Εξ'ου λοιπόν και ό,τι γράφτηκε από κάτω το πήρα ως χαβαλέ.
Και πολύ καλά έπραξες.... Δεν είναι δυνατόν να μας χαλάνε 2-3 παικταράδες με μεγάλα @@...

Το αν κάποιος μπορεί η δεν μπορεί σε κάποιες συνθήκες δεν είναι ούτε για κοροϊδία ούτε για λύπηση. Είναι για βοήθεια να ξεπερνάμε τις φοβίες και να γινόμαστε και το δυνατόν καλύτεροι σε αυτό που αγαπάμε και θέλουμε...
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ανδρέα συνήθως αυτοί που μιλάνε είναι αυτοί που δεν έχουν προσπαθήσει, δεν έχουν πέσει, δεν έχουν πονέσει και δεν έχουν ποθήσει.

Όσοι έχουν ρίξει ιδρώτα, είναι οι άνθρωποι που δείχνουν σεβασμό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φαινόμενα facebook.....σχόλια τέτοιου τύπου γράφουν συνήθως άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα από χώμα και φυσικά χωρίς χιούμορ, που είναι απαραίτητο στην ζωή.


Το βιδεο εμένα μου άρεσε γιατί έδειξες τις βουτιές και ακούστηκε ο χαβαλες που έγινε εκεί
Συνεχίστε τα νιάτα έτσι.... :friendship:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Το βιδεο εμένα μου άρεσε γιατί έδειξες τις βουτιές και ακούστηκε ο χαβαλες που έγινε εκεί
αυτη η κραυγή και το μπουρδέλο έγινα και τα γέλια είναι η καρδιά του μοτοσικλετισμού
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Δυστυχώς warez υπάρχουν και οι τοξικοί-κομπλεξικοί άνθρωποι που ξέρουν μόνο να κρινουν κακοπροαίρετα χωρίς κάποιο νόημα. Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί και όπως μπορεί για να περάσει καλά κ να βελτιώσει τις οδηγικες του ικανότητες όσο μπορεί ή θέλει... οποιος νομίζει ότι είναι τόσο γ@μ@τος οδηγός και τα γνωρίζει όλα, μπορεί να δηλώσει συμμετοχή σε κάποιο αγώνα και να αποδείξει πρώτα στον εαυτό του και μετα στους υπόλοιπους πόσο γρήγορος κ καλός οδηγος είναι....
 
Τελευταία επεξεργασία:

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Για αυτο το φουμπου ειναι μια μ@λ@κια και μιση. Τουλαχιστον εδω ειμαστε παρεακι!! Κατσε μπας κ πιασουμε κανα πελατη... warez εχει κ Ευβοια την Κυριακη!!!
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Για αυτο το φουμπου ειναι μια μ@λ@κια και μιση. Τουλαχιστον εδω ειμαστε παρεακι!! Κατσε μπας κ πιασουμε κανα πελατη... warez εχει κ Ευβοια την Κυριακη!!!
Χαχαχαχα δυστυχώς δεν μπορώ :(
Περιμένω όμως βιντέακι!
 
Top Bottom