Βατοί Χωματόδρομοι

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όλο λάϊκ;):)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γνωρίζοντας τα μέρη, τις φάτσες των πρωταγωνιστών αλλά και τα παρελκόμενα δεν μπορώ παρά να γελάω με την καρδιά μου κάθε φορά που διαβάζω το συγκεκριμένο εκδρομικό! :D :D :D

Άντε, φέτος θα κάνουμε πάλι ΒΑΤΟΥΣ χωματόδρομους; ;) Και πώς θα πάμε, με τα 800 ή με τα 250αράκια; :p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αψογοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Sandraatjen

Μέλος
Περιοχή
Κρητη
Όνομα
Sandra
Η διαδρομή γίνεται ανηφορική με στόχο το χωριό Μάλες. Χανόμαστε λίγο με τη νέα διαδρομή αλλά επιτέλους βρίσκουμε ένα πανέμορφο γεφύρι πνιγμένο στο πράσινο που ήθελε ο Αρχηγός!



Ανεβαίνω πρώτος, προχωράω και …



Φτάνω σε αδιέξοδο!
Διπλός (εγώ ντε): Ρε Νεκτάριε, από πού να πάω;
Αρχηγός: Τι από πού ρε παραλυμένε, άντε προχώρα έχουμε κάνει ουρά εδώ πίσω να πούμε!
Διπλός: Ρε σοβαρά τώρα, από πού να πάω, αριστερά (είχε γκρεμό και πάρα πολλούς βάτους), δεξιά (είχε γκρεμό 4 μέτρα και το ρυάκι από κάτω) ή ευθεία; (είχε το βουνό κάθετα με αγκαθωτούς βάτους!)
Αρχηγός θυμωμένος: Ρε ευθεία πήγαινε αν δε μπορείς κατέβα να το πάρω εγώ το μηχανάκι!
Πράγματι, δήλωσα παραίτηση, ήρθε και έμεινε κάγκελο!

Μπορείτε να μου πείτε που ακριβως βρίσκεται αυτό το γεφυράκι? Φωτογραφίζω τα παλιά πέτρινα γεφύρια της Κρήτης αλλά αυτό μου είναι άγνωστο!
Ευχαριστώ!
 
Last edited by a moderator:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μπορείτε να μου πείτε που ακριβως βρίσκεται αυτό το γεφυράκι? Φωτογραφίζω τα παλιά πέτρινα γεφύρια της Κρήτης αλλά αυτό μου είναι άγνωστο!
Ευχαριστώ!
Κοίτα, η βόλτα έγινε χρόνια τώρα. Δεν την είχα οργανώσει εγώ και απλά ακολουθούσα όπου μας πήγαινε ο "Αρχηγός". Δεν είμαι δηλαδή 100% σίγουρος που είναι αυτή η γέφυρα.:thumbsdown:
Είμαι μόνο κατά 90% σίγουρος! :happy:
Δοκίμασε τις συντεταγμένες αυτές: 35° 4'43.35"Β 25°34'33.03"Α
Ο δρόμος είναι λίγο κάτω από το χωριό Χριστός, είχε από τότε εγκαταλειφθεί, ίσως τώρα είναι χειρότερα, ίσως καλύτερα. Με τις νεροποντές που έριξε φέτος, μάλλον για χειρότερα το βλέπω.
Καλό γεφυροκυνήγι!
 

Sandraatjen

Μέλος
Περιοχή
Κρητη
Όνομα
Sandra
Κοίτα, η βόλτα έγινε χρόνια τώρα. Δεν την είχα οργανώσει εγώ και απλά ακολουθούσα όπου μας πήγαινε ο "Αρχηγός". Δεν είμαι δηλαδή 100% σίγουρος που είναι αυτή η γέφυρα.:thumbsdown:
Είμαι μόνο κατά 90% σίγουρος! :happy:
Δοκίμασε τις συντεταγμένες αυτές: 35° 4'43.35"Β 25°34'33.03"Α
Ο δρόμος είναι λίγο κάτω από το χωριό Χριστός, είχε από τότε εγκαταλειφθεί, ίσως τώρα είναι χειρότερα, ίσως καλύτερα. Με τις νεροποντές που έριξε φέτος, μάλλον για χειρότερα το βλέπω.
Καλό γεφυροκυνήγι!
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση! Θα το ψαξω το γεφυράκι:)!
 
Top Bottom