Βόλτα Γεράνεια-Πατέρας (πρωην επιχείρηση Μάρτη)

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Δεν ειν κακο! Ταβέρνα έχουμε;;;;
Νότης - Περαχώρα
Πίσια - Πίσια
Πλάτανος - Πίσια
Λουτράκι δεν ξέρω ταβέρνα αν έχει κάποιος άλλος να προτείνει
Μπορεί αν θέλει κόσμος να έρθει ασφάλτινα να μας βρει και εκεί και επιστροφή όλοι μαζί από Σχίνο - Αλεποχώρι - Ψάθα - Βίλια ασφάλτινο ( ; )
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Ερωτηση ασχετου τα Trailsmart τη θεωρουνται ?Οχι τη λεει η εταιρεια τους.Η δικια σας εμπειρια.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ερωτηση ασχετου τα Trailsmart τη θεωρουνται ?Οχι τη λεει η εταιρεια τους.Η δικια σας εμπειρια.
Το χω κάνει όλο με trailsmart με το f650 αν δεν έχει ρίξει ακραίες βροχές είσαι εντάξει πιστεύω
Γράψε λάθος, trailmax είχα - Βιάστηκα να απαντήσω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
  1. IoannisB
  2. D347H81
  3. Ziggy
  4. Ka0s
  5. 2wheeler
  6. gk8719
  7. Aldebaran
ξεκινάμε μια λίστα να έχουμε ενα μπούσουλα. Μάλλον πάμε για το πρώτο ΣΚ Μάρτη.

οπότε οποιος είναι αυτοεγγράφεται
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Δεν ξέρω προς τα που κλείνουμε, Λάδωνα ή Γεράνεια, όπου και να πάμε καλά θα ναι. Μόνο δύο πράγματα σκέφτομαι εάν πάμε Λάδωνα.
  1. Η χαρτογράφηση έγινε το 20, πριν τις φωτιές στο πατέρα και την δεύτερη στα Γεράνεια και έχω κάτι αμφιβολίες για την κατάσταση των δρόμων.
  2. Είναι σύνολο 276χλμ μόνο το πήγαινε, με κάμποσο χώμα και θα έχουμε και επιστροφή(καμιά 200αριά άσφαλτο). Κοινώς δεν ξέρω αν θα προλάβουμε την μέρα (5 Μαρτίου νυχτώνει 6:20), ειδικά εάν συναντήσουμε πεσμένους δρόμους. Εκτός αν μιλάμε και για διανυκτέρευση.
Απλά μοιράζομαι τις σκέψεις μου, τίποτ άλλο
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δεν ξέρω προς τα που κλείνουμε, Λάδωνα ή Γεράνεια, όπου και να πάμε καλά θα ναι. Μόνο δύο πράγματα σκέφτομαι εάν πάμε Λάδωνα.
  1. Η χαρτογράφηση έγινε το 20, πριν τις φωτιές στο πατέρα και την δεύτερη στα Γεράνεια και έχω κάτι αμφιβολίες για την κατάσταση των δρόμων.
  2. Είναι σύνολο 276χλμ μόνο το πήγαινε, με κάμποσο χώμα και θα έχουμε και επιστροφή(καμιά 200αριά άσφαλτο). Κοινώς δεν ξέρω αν θα προλάβουμε την μέρα (5 Μαρτίου νυχτώνει 6:20), ειδικά εάν συναντήσουμε πεσμένους δρόμους. Εκτός αν μιλάμε και για διανυκτέρευση.
Απλά μοιράζομαι τις σκέψεις μου, τίποτ άλλο
καλά κάνεις! Αν μας βρεί βραδυ στη άσφαλτο δεν θα έχουμε θέμα γενικά οπου και αν πάμε. Μπορούμε να κοιτάξουμε και καμμια άλλη διαδρομή με εκκίνηση απο Αττική. Αν θες πρότεινε. Μια βδομάδα πριν θα κατασταλάξουμε.

προς το παρών 2 επιλογές

α) Λάδωνας
β) Γεράνεια
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Το πρώτο κομμάτι το έκανα πέρυσι ήταν οκ μέχρι πανω απο ψαθα που φαίνεται στο αρχείο, το μετά αν το ζουμαρεις φαίνεται απλός δασικός, έχει και σπίτια σε σημεία και μετά βγαίνει στην διαδρομή που πρότεινες για καταφύγιο, σχετικά με Γερανεια και Πατέρα νομίζω θα είναι οκ, δεν ξέρω μετα προς Κυλληνη τι παίζει... καλά κανεις και τα σκέφτεσαι, αν κάποιος από εδώ την έχει κάνει μπορεί να μας πει... καμία πληροφορία.
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
καλά κάνεις! Αν μας βρεί βραδυ στη άσφαλτο δεν θα έχουμε θέμα γενικά οπου και αν πάμε. Μπορούμε να κοιτάξουμε και καμμια άλλη διαδρομή με εκκίνηση απο Αττική. Αν θες πρότεινε. Μια βδομάδα πριν θα κατασταλάξουμε.

προς το παρών 2 επιλογές

α) Λάδωνας
β) Γεράνεια
Τα ασφάλτινα κομμάτια είναι αθήνα-τιτάν (30χλμ) και Λουτράκι-σικυώνας (άλλα 30χλμ), χονδρικά, άρα μας μένουν 230 χώμα ή σφιχτός επαρχιακός άρα κανά 8ωρο χωρίς στάσεις ( ; ) μόνο το πήγαινε;
Μπορούμε να κάνουμε και το φετινό attica βέβαια, αν και δεν ξέρω αν υπάρχει ενδιαφέρον μιας και το κάναν πολλοί από το φόρουμ και σχετικά πρόσφατα

Edit
Άλλο ένα σενάριο, εάν περνάει (πατέρας και βορειοανατολικά γεράνεια) - μπαίνουμε από τιταν (κάνουμε δηλαδή την διαδρομή του λάδωνα) μέχρι το καταφύγιο αγριας ζωής στα γεράνεια και συνεχίζουμε την διαδρομή που πόσταρα προς παναγια πράθι, πισια, κτλκτλ για να καταλήξουμε λουτράκι πάλι

Το πρώτο κομμάτι το έκανα πέρυσι ήταν οκ μέχρι πανω απο ψαθα που φαίνεται στο αρχείο, το μετά αν το ζουμαρεις φαίνεται απλός δασικός, έχει και σπίτια σε σημεία και μετά βγαίνει στην διαδρομή που πρότεινες για καταφύγιο δεν ξέρω μετα προς Κυλληνη τι παίζει... καλά κανεις και τα σκέφτεσαι, αν κάποιος από εδώ την έχει κάνει μπορεί να μας πει... καμία πληροφορία.
Το πατέρας κάηκε το καλοκαίρι του 21. Όταν λες πέρυσι εννοείς το 22 ή το 21 ;
Δασικός είναι αλλά εάν δεν έχει συντηρηθεί πολύ πιθανό να έχει κατεβάσει πολύ πράμα και να μην περνάει, τα περισσότερα σημεία είναι καμμένα. Αν επιλέξουμε τον Λάδωνα καλό θα ήταν να κάνουμε μια αναγνωριστική πιστεύω μέχρι μετά τις κεραίες που σταματάνε τα καμμένα μην βρεθούμε προ εκπλήξεως γιατί δεν θα φτάσουμε Λάδωνα ποτέ
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τα ασφάλτινα κομμάτια είναι αθήνα-τιτάν (30χλμ) και Λουτράκι-σικυώνας (άλλα 30χλμ), χονδρικά, άρα μας μένουν 230 χώμα ή σφιχτός επαρχιακός άρα κανά 8ωρο χωρίς στάσεις ( ; ) μόνο το πήγαινε;
Μπορούμε να κάνουμε και το φετινό attica βέβαια, αν και δεν ξέρω αν υπάρχει ενδιαφέρον μιας και το κάναν πολλοί από το φόρουμ και σχετικά πρόσφατα



Το πατέρας κάηκε το καλοκαίρι του 21. Όταν λες πέρυσι εννοείς το 22 ή το 21 ;
Δασικός είναι αλλά εάν δεν έχει συντηρηθεί πολύ πιθανό να έχει κατεβάσει πολύ πράμα και να μην περνάει, τα περισσότερα σημεία είναι καμμένα. Αν επιλέξουμε τον Λάδωνα καλό θα ήταν να κάνουμε μια αναγνωριστική πιστεύω μέχρι μετά τις κεραίες που σταματάνε τα καμμένα μην βρεθούμε προ εκπλήξεως γιατί δεν θα φτάσουμε Λάδωνα ποτέ
Πέρυσι εννοώ Απρίλιο 22',ειχε καμμένα αλλά ήταν βατό, σίγουρα αλλάζουν αυτά αλλά δεν μου φάνηκε κάτι δύσκολο, σε ενα σημείο είχε πέσει ενα δέντρο μόνο το οποίο περάσαμε και σε κάποιο άλλο ειχε πέτρες διασπαρτες που ήθελε προσοχή, παρόλα αυτά σίγουρα μια αναγνωριστικη θα ηταν καλή που αναφέρεις...
Ειχαμε ενα μικρο πριονακι και κοψαμε κατι κλαρια να περάσουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Αν παίξει κάτι που μπορούν να ακολούθήσουν και μονοκύλινδρα (χωρίς πολύ εθνική δλδ, υψηλές μουαγιέν ή επιστροφή βράδυ) νομίζω θα μπορώ να ακολουθήσω και εγώ. Αλλά δεν δηλώνω ακόμα..
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Εγω μεσα για αναγνωριστικη!! xaotikos μια χαρα θα βολευτουν τα μονοκυλινδρα!!! Ετσι κ αλλιως με τακουνια θα ειμαστε οποτε χαλαρα θα πηγαινουμε!!! Αν ο καιρος ειναι κομπλε, μηπως κανουμε κ το ΣΚ κατι, εστω στα Γερανεια που απο οτι καταλαβαινω ειναι το πιο επιφοβο...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Εγω μεσα για αναγνωριστικη!! xaotikos μια χαρα θα βολευτουν τα μονοκυλινδρα!!! Ετσι κ αλλιως με τακουνια θα ειμαστε οποτε χαλαρα θα πηγαινουμε!!! Αν ο καιρος ειναι κομπλε, μηπως κανουμε κ το ΣΚ κατι, εστω στα Γερανεια που απο οτι καταλαβαινω ειναι το πιο επιφοβο...
Λογικα θα το έχει στρώσει προς τα εκεί δεν ξέρω για αυτο Σκ αν θα μπορούμε...μάλλον ουτε το επόμενο θα δείξει πως θα είναι ο καιρός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Καλησπέρα
Ενημερωτικά, τη διαδρομή του Paterogeraneia.gpx προσπαθήσαμε να την ακολουθήσουμε στις 30/11/22. Στο όρος πατέρα ήταν όλα οκ, αλλά Γεράνεια είχε τόσα πεσμένα δέντρα που παραλίγο να μας πιάσει η νύχτα μέχρι να ξεμπλέξουμε.
Το Βιετνάμ είχε ένα δέντρο μέσα στη μέση πεσμένο όπου δε μπορούσες να το παρακάμψεις.

#############
#Dirt Alert# youtube channel
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Κανονίζουμε την αναγνωριστική και ενημερώνουμε.
Κατά πάσα πιθανότητα και η Ζήρεια δεν θα περνάει λόγω χιονιού. Μίλαγα με φίλο που είχε πάει πέρυσι Μάρτη με wr και μου είπε να μην το επιχειρήσουμε καν - δεν πέρναγε ούτε το μικρό.
Θα την βρούμε την άκρη. Όρεξη υπάρχει.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Καλησπέρα
Ενημερωτικά, τη διαδρομή του Paterogeraneia.gpx προσπαθήσαμε να την ακολουθήσουμε στις 30/11/22. Στο όρος πατέρα ήταν όλα οκ, αλλά Γεράνεια είχε τόσα πεσμένα δέντρα που παραλίγο να μας πιάσει η νύχτα μέχρι να ξεμπλέξουμε.
Το Βιετνάμ είχε ένα δέντρο μέσα στη μέση πεσμένο όπου δε μπορούσες να το παρακάμψεις.

#############
#Dirt Alert# youtube channel
Αν τα παραμερήσατε εσείς λογικά τώρα θα περνάει αέρα … και καλά :p!! Ευχαριστούμε για ινφο δήλωσε συμμετοχη και εσυ !!:happy:. Όρεξη υπάρχει
 
Τελευταία επεξεργασία:

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Μερικά ήταν θηρία, και κάποια άλλα τα περάσαμε από κάτω μεν, αλλά ψηλό μηχανάκι δύσκολο να περνούσε από κει. Αν έχετε σκοπό να κάνετε αναγνωριστική τη προηγούμενη ημέρα έχει καλώς!

Αν κανονιστεί ΣΚ λογικά μέσα θα μαι και εγώ..

#############
#Dirt Alert# youtube channel
 
Top Bottom