Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Σκόρπια όνειρα...

1. Νησιά Φερρόε
2. Γύρος Σικελίας
3. Μάλτα
4. Γύρος Κρήτης - Γαύδος
5. Άφραγκος στη Σαλαμίνα ή στην Πρέβεζα

Καλά να είμαστε, τελευταία στιγμή όλα, το παπί σε κάνει χαλαρό και μαλθακό :D

Βλέπω και τους άλλους για Σιβηρία και πάω να κλάψω μόνος μου...


Τα νησιά Φερόε είναι μαζί με Ισλανδία , το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού για κάποια στιγμή...
Αν μπλέξεις με την Ιταλία σκέψου και το Σαρδηνία-Κορσική , πας πολύ γρήγορα και είναι πανέμορφα (το πρώτο ταξίδι που έκανα μαζί με την γυναίκα μου)...

χαχαχα Και εμένα για Σαλαμίνα με βλέπω , φέτος έκατσα 2 μήνες...
:ok::ok::ok:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
στην Πρεβεζαρα να πας!!!:ok::yew::yew::friendship:
Κάθε χρόνο πια στο γυναικοχώρι, επί 25 χρόνια, τουλάχιστον μια εβδομάδα, βαρέθηκαν τα τζιγιέρια μου :D έχει όμως πολλά μέρη που γουστάρω να επισκέπτομαι όσες φορές κι αν έχω πάει...

Τα νησιά Φερόε είναι μαζί με Ισλανδία , το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού για κάποια στιγμή...
Αν μπλέξεις με την Ιταλία σκέψου και το Σαρδηνία-Κορσική , πας πολύ γρήγορα και είναι πανέμορφα (το πρώτο ταξίδι που έκανα μαζί με την γυναίκα μου)...

χαχαχα Και εμένα για Σαλαμίνα με βλέπω , φέτος έκατσα 2 μήνες...
:ok::ok::ok:
Το ξέρω, αλλά η Ισλανδία δεν με ενδιαφέρει, έχω διαβάσει τόσα πολλά ταξιδιωτικά που είναι σαν να έχω πάει.
Βέβαια με το παπί είναι πρόκληση, προτιμώ όμως το ωραίο τοπίο και τον κάπως καλύτερο καιρό των Φερρόε.
Σαρδηνία Κορσική είναι στο μυαλό για άλλο χρονικό πεδίο, αργότερα καλά να είμαστε.
Σαλαμίνα είναι must :D
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Κάθε χρόνο πια στο γυναικοχώρι, επί 25 χρόνια, τουλάχιστον μια εβδομάδα, βαρέθηκαν τα τζιγιέρια μου :D έχει όμως πολλά μέρη που γουστάρω να επισκέπτομαι όσες φορές κι αν έχω πάει...
παντος αν σου τελειωσουν τα ωραια μερη εδω ειμαι εγω.σαν γνησιος πρεβεζανος ολο κ κατι παραπανω θα ξερω:yew::secret:
 
Last edited by a moderator:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
οσο για μενα... η επομενη χρονια γνωριζω απο τωρα πως θα εχει αρκετες οικογενειακες υποχρεωσεις το καλοκαιρι οποτε μεθοδικα θα προσπαθησω να ξοδεψω προς Σεπτεβρη μερια το ετησιο δικαιωμα μου (3-4 μερες) για σολο μοτο-εξορμηση..
τα πλανα 2 (κυριως κ ενναλακτικο)
α) προς ανευρεση της Γρεκανικης γλωσσας και παραδοσης δλδ Νοτια Ιταλια
β) εντος συνορων σε καποια απο τις ''δικες μας'' γωνιες για ηρεμη περιηγηση κ τσιπουρακια.
ειδωμεν...
Αν αυτο το "σολο δικαιωμα" το παρακαμψεις...σηκω κεφαλι και ριξε μια ματια τριγυρω :friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μήπως μπορούμε να το κλειδώσουμε αυτό το θέμα....;:mad::rage::(
Όλο λέω να μην το διαβάζω αλλά όλο μπαίνω .:yew::yew::yew:
Να σε μπαναρω κανα 20ημερο να σου περασει η...διαθεση;κουτσομπολα...μπαινεις και κρυφοτηράς που λενε και στο χωριο :p...
Ετσι ειναι Πανο...και ειναι ωραιο να διαβαζουμε για Ονειρα γιατι μας ανοιγει και εμας η διαθεση να ονειρευτουμε...και ποτέ δεν ξερεις...:yew:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κάθε χρόνο πια στο γυναικοχώρι, επί 25 χρόνια, τουλάχιστον μια εβδομάδα, βαρέθηκαν τα τζιγιέρια μου :D έχει όμως πολλά μέρη που γουστάρω να επισκέπτομαι όσες φορές κι αν έχω πάει...
Καλη παρεα,καινουριο ενδιαφερον... και βλεπεις με αλλη οπτικη κατι που εχεις χιλιοκανει...το εχω δοκιμασει και θα το ξαναδοκιμασω ;)
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Να σε μπαναρω κανα 20ημερο να σου περασει η...διαθεση;κουτσομπολα...μπαινεις και κρυφοτηράς που λενε και στο χωριο :p...
Ετσι ειναι Πανο...και ειναι ωραιο να διαβαζουμε για Ονειρα γιατι μας ανοιγει και εμας η διαθεση να ονειρευτουμε...και ποτέ δεν ξερεις...:yew:
Δεν το κάνεις μπας και ηρεμήσω λίγο...:)
Περισσότερο μου χρειάζεται μπαν(ι)άρισμα γιατί το καλοκαίρι δεν τα πήγαμε και τόσο καλά :friend:.
Λέω...τράβα στη γωνιά σου και κουτσουλώσου , αλλά με τρώει ο :mooning: μου και ξανακρυφοτηράω τέτοια θέματα...πολλά κιόλας...
Και έχεις δίκιο ρε Κωστή...όνειρα...όνειρα...και έχω κάτι τέτοια συνέχεια το μυαλό μου...;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν το κάνεις μπας και ηρεμήσω λίγο...:)
Περισσότερο μου χρειάζεται μπαν(ι)άρισμα γιατί το καλοκαίρι δεν τα πήγαμε και τόσο καλά :friend:.
Λέω...τράβα στη γωνιά σου και κουτσουλώσου , αλλά με τρώει ο :mooning: μου και ξανακρυφοτηράω τέτοια θέματα...πολλά κιόλας...
Και έχεις δίκιο ρε Κωστή...όνειρα...όνειρα...και έχω κάτι τέτοια συνέχεια το μυαλό μου...;)
Oτι πεις ματι μου...αϊντε σιακατ εσυ και θα λακηξουν οσα ασκημα σκεφτεσαι...σαδω σακει δεν βγαινει ακρη...αμα το θες θα φτερακανε οι σκεψεις και θα πετυχει αυτο που θες,τηρα καλα και εννοια σου.:rolleyes:
 

lucky_explorer1200

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
Yamaha XT1200Z Super Tenere
Ας γράψω και εγώ τι σκέφτομαι για το '17...
Μαζί με το έτερον ήμισυ λέμε να πάμε μεχρι τον Ατλαντικο στο San Sebastián της Ισπανίας,περνώντας όλα τα passa στα Πυρηναια,όσα γίνεται δηλαδή. Στο γυρισμό ένα πέρασμα απο Γαλλικές Άλπεις δυο μερες,άλλες μια-δυο Δολομιτες και επιστροφή απο Βαλκάνια,βλέποντας τη λίμνη Bled, το Plitvice, ίσως το Dubrovnik, το Sarajevo, ίσως το Mostar, το Nis... max 18 μερες,ελπίζω να βγαίνει χωρίς 600αρες καθημερινά!!!
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
παλικάρια για εφέτος δεν βλέπω κινητικότητα ,τι προβλεπεται για καλοκαιρι?
ας αρχίσω λεω κάπου μέσα στο μαιο να πεταχτό μεχρι μαυροβουνιο εχω ένα φιλο που εργαζεται εκει, για κανενα πενθημερο και καλοκαιρι πρωτα ο θεος, για ιρλανδια ,σκωτια
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εχω στησει ηδη ενα 3ημερακι εσωτερικο προς Πινδο μερια στα τελη του Μαη κ αν ολα πανε καλα ισως τον Σεπτεβρη κατι ακομα παλι εσωτερικο...ορεινο.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Με τους κολλητούς πέρσι περάσαμε πολύ ωραία και σκοπεύουμε φέτος να ανέβουμε (ή να κατέβουμε) τις δαλματικές ακτές με επιστροφή (ή με πηγαιμό) από Βενετία. Οι μέρες δυστυχώς θα είναι λίγες... (5) και δεν προλαβαίνουμε να δούμε σε βάθος όσα θα θέλαμε...
 
Top Bottom