Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μια ακομα χωματινη εξορμηση στις πλαγιες της Πεντελης...μα ποσες επιλογες υπαρχουν εκει..?θα ξεχειμωνιασουμε ανετα....

κλασικα,Ραφηνα-Νταου-πηγες Αγ.Πετρου-Διονυσος κ πισω.
3ωρες μοναξια στο βουνο=μαγεια!!!















ποσες ομορφιες,ποση φυση ,περδικες,γερακια,αγριοκατσικα...μιση ωρα απο την Ομονοια...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Έ ναι....ψωνισε κούρσα το νούμερο!:p
ελα μ' ντε...αυτος καμαρωνε ως χωματινος εξερευνιτης κ τωρα το παει στο ''πουπουλο'' με στενο κολαν...κ ποδι ξουρισμενο....:UH:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αν δεν "βαρέσεις" 100 + χιλιόμετρα με αυτό ποδήλατο που εχεις μην ξανα ποστάρεις ........ντροπή σου......τι 60 & 50 ειναι αυτά .......αι στα διάλα .......:p:p
τον εβρηκες νεο κ βαρας στα αυτια Λιακο ε.??:D
προσεξε γιατι εχει καλο δασκαλο κ ηδη οι 60αρες που βαραει δειχνουν ''επικυνδινα'' ανοιγματα...;)

μιας ομως κ πειραζεις την ''σφιγγοφωλια'' των πεταλιων παρε μια απο το 2014...

14.45 ωρες/327χιλ συνολο σε μια μερα
Αγ.-Στεφανος-Αταλαντη κ πισω

Ωχ......έμπλεξα !!!
Αυτά που είπα για τον Κώστα (Μathosala) τα παίρνω πίσω......ελπίζω να μην μου ζητήσει "μονομαχία".
Καλές ποδηλατοβόλτες να έχετε. .....:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωχ......έμπλεξα !!!
Αυτά που είπα για τον Κώστα (Μathosala) τα παίρνω πίσω......ελπίζω να μην μου ζητήσει "μονομαχία".
Καλές ποδηλατοβόλτες να έχετε. .....:friendship:
Κι ελεγα οτι τα λες αυτα γιατι μετα το GS θες ΚΑΙ με το Cube βολτα...:D:p...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Έ ναι....ψωνισε κούρσα το νούμερο!:p
ελα μ' ντε...αυτος καμαρωνε ως χωματινος εξερευνιτης κ τωρα το παει στο ''πουπουλο'' με στενο κολαν...κ ποδι ξουρισμενο....:UH:
Ειπαμε...χωμα ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ αλλά εχω άλλον εργατη και γούστα για εκει...:)και δεν βλεπω να αλλαζει αυτο για πολυ καιρο ακομα...οπότε εδω στο ποδηλατο παμε απο ασφαλτο...τωρα επειδη βεβαια το αιμα νερο δεν γινεται,φροντισα να ταιριαζουνε χρωματικά τα δυο...:happy::inlove:
ΥΓ.Ποδι ξουρισμενο ΞΕΧΝΑ ΤΟ...λελο :friend:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη


Ralleigh Tourist αν θυμάμαι καλα του 1956
Πολυ καλη δουλεια συνονοματε, μπραβο. ;)
Κι εγω περυσι εκανα ολικο φρεσκαρισμα ενα Raleigh Record του 1973 αν καταλαβα καλα απ το serial number που ηταν του πατερα μου. :)

 

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Πολυ καλη δουλεια συνονοματε, μπραβο. ;)
Κι εγω περυσι εκανα ολικο φρεσκαρισμα ενα Raleigh Record του 1973 αν καταλαβα καλα απ το serial number που ηταν του πατερα μου. :)

Πολύ ωραίο αξίζουν αυτά! Λες να το 'χει τ' ονομα τελικά;;;;; :) κι εμένα του πατέρα μου ειναι. Ο μόνος τρόπος που κατάφερα να βρω πληροφορίες για το ποιο ειναι μιας και τότε το εργοστάσιο τα εβγαζε με ο,τι χρώματα και αυτοκόλλητα είχε "πρόχειρα" ήταν μέσω twitter από εναν τρελό αγγλάρα που έχει ο,τι πληροφορία χρειάζεται για τα Raleigh. Αν χρειαστείς κάτι πες μου και θα προσπαθήσω να τον ξαναβρω αλλά μονο στο twitter μπορείς να επικοινωνήσεις. Αυτά με διπλή μπάρα ήταν ενισχυμένα για μεταφορές οικογένεια τρόφιμα κτλ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το ονομα το εχει, χαχαχα.
Πως τον ξετρυπωσες αυτον στο twitter? Εγω εκανα μια εβδομαδα να αποφασισω μοντελο και χρονολογια για να το βαψω στα χρωματα του. Κανονικα ηταν χρυσαφι, αλλα το ειχα βαψει προχειρα πιο παλια και ειχα κρυψει τα αυτοκολητα. Σαν το δικο σου ειχαν πολλες πατεντες για κυνηγι, τοποθετηση βαλιτσας, συνεργα πικ νικ κ.α.
Παιδευτηκα να του φτιαξω φρενα (ειχε συρματοσχοινα με μολυβακι μπρος-πισω) και διαφορα αλλα, παντως ηταν σαν καινουργια πολλα εξαρτηματα. Made in England βλεπεις. ;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
εξαιρετικες δουλειες κ οι δυο!μπραβο σας!:friendship:
Γιωργο ειδα τις φωτογραφιες σου και θελω να παμε μια φορα μαζι με το mountain γιατι κατι μου λενε τα μερη που ολο εκει βολταρω με το XR, αλλα δεν τα εχω ενώσει ολα αυτα που γραφεις.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γιωργο ειδα τις φωτογραφιες σου και θελω να παμε μια φορα μαζι με το mountain γιατι κατι μου λενε τα μερη που ολο εκει βολταρω με το XR, αλλα δεν τα εχω ενώσει ολα αυτα που γραφεις.
μετα χαρας φιλε Λευτερη. σου στειλνω πμ αμμεσα για να ξεκινησει η επικοινωνια..:friendship:
 

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Το ονομα το εχει, χαχαχα.
Πως τον ξετρυπωσες αυτον στο twitter? Εγω εκανα μια εβδομαδα να αποφασισω μοντελο και χρονολογια για να το βαψω στα χρωματα του. Κανονικα ηταν χρυσαφι, αλλα το ειχα βαψει προχειρα πιο παλια και ειχα κρυψει τα αυτοκολητα. Σαν το δικο σου ειχαν πολλες πατεντες για κυνηγι, τοποθετηση βαλιτσας, συνεργα πικ νικ κ.α.
Παιδευτηκα να του φτιαξω φρενα (ειχε συρματοσχοινα με μολυβακι μπρος-πισω) και διαφορα αλλα, παντως ηταν σαν καινουργια πολλα εξαρτηματα. Made in England βλεπεις. ;)
λάθος έγραψα 56 μάλλον 64-66 καπου εκεί ειναι η χρονολογία. Εγώ μιλησα στους sheldonbrown δηλ απλά τους εστειλα την φωτογραφία και τους ρωτησα 1-2 πραγματα
TweetFollow @sheldonbrowncom


περισσότερα ισως βρεις σε αυτά τα links
https://www.flickr.com/photos/stronglight/sets/72157603920840047/with/2268920266/
https://oldbike.wordpress.com/1951-raleigh-catalogue/
http://www.oldbike.eu/museum/1940s/1955-1959/1957-raleigh-rra-moderne/
http://www.sheldonbrown.com/retroraleighs/dating.html

made in England - Nottingham οντως φοβερή ποιότητα μετάλλου αλλά τι να το κάνεις περα απο αντικα;.... δεν οδηγει κανείς 60 ετών ποδήλατο, τώρα μόνο κίνα :)

αυτό έχει ντίζες ουτε καν συρματόσκοινο στα φρένα. Αυτοκόλλητα στο ebay.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Aλλο ενα βημα παραπανω-για μενα...και αρχιζει το ποδηλατακι να γινεται φιλος :inlove: Πολλα κοινα με τη μοτοσυκλετακαι μεγαλυτερο αυτο το "εγω κι αυτο"...ασυγκριτη αισθηση:inlove::inlove:
Λάππα φτασαμε σημερα

επειδη νυχτωνε δεν πηγα απο τον παλιο γιατι πισσα-σκοταδι μετα..ηδη η επιστροφη ηταν με ΠΟΛΛΗ προσοχη κι οπως την πηγα...την επομενη ομως...που θα παει.
@ΗΛΙΑΣ ...φιλε...σπάσαμε και την 70αρα...:hungry::happy:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Aλλο ενα βημα παραπανω-για μενα...και αρχιζει το ποδηλατακι να γινεται φιλος :inlove: Πολλα κοινα με τη μοτοσυκλετακαι μεγαλυτερο αυτο το "εγω κι αυτο"...ασυγκριτη αισθηση:inlove::inlove:
Λάππα φτασαμε σημερα

επειδη νυχτωνε δεν πηγα απο τον παλιο γιατι πισσα-σκοταδι μετα..ηδη η επιστροφη ηταν με ΠΟΛΛΗ προσοχη κι οπως την πηγα...την επομενη ομως...που θα παει.
@ΗΛΙΑΣ ...φιλε...σπάσαμε και την 70αρα...:hungry::happy:
Έτσι μπράβο να ανεβαίνουν τα κοντέρ......το 'χεις !!
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Πολυ καλη δουλεια συνονοματε, μπραβο. ;)
Κι εγω περυσι εκανα ολικο φρεσκαρισμα ενα Raleigh Record του 1973 αν καταλαβα καλα απ το serial number που ηταν του πατερα μου. :)

Πωωω φοβερή δουλειά! Ζηλεύω πολύ τις παλιές καλές ατσάλινες κούρσες! :friendship: Μακάρι να βρισκα μία στο νούμερό μου! :D

Με την ευκαιρία, να και το δικό μου:
 
Top Bottom