Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Φέρτο κάτω αύριο το bike να κάνουμε λασπομαχιες :ok:
Θανάση δυστυχώς κανω την αδελφή νοσοκόμο αυτη την περιοδο.
Εχω τον αδερφό μου με κορονοβιρουσι και η κοπέλα ακολουθαει 7ημερη ακινησία στο κρεβάτι λόγω μέσης.
Ίσα που ξέκλεψα 2 ωρες να παρω λιγο αερα!

Οταν ξεμπλέξω θα μιλησουμε!!:ok:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Θα μπορούσες να είσαι στρέιτ νοσοκόμος αλλά σεβόμαστε την επιλογή σου.
Γιάννη όταν ειναι να κανεις κατι, καλο ειναι να το κανεις με στιλ…
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Βροχή ολίγον τι, και μυρουδιά βρεγμένου χώματος.
Enduro στα πισια
Όσο πάω χειροτερεύω με την λατρεία στο χώμα!!!!!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
καλησπέρα μιας και άσχετος με τα ποδήλατα μιας και απέχω αρκετό καιρό (παιδί) θα ήθελα μια γνώμη για ένα ποδήλατο που θα μπορούσε να με μετακινεί πχ 2 , 3 φορές την εβδομάδα δουλειά σπίτι . Διαδρομή κυψέλη - μελίσσια τι θα προτείνατε και επίσης αν μπορεί να κάνει και λίγες ήπιες χωμάτινες διαδρομές δεν ξέρω κατά ποσό μπορεί να συνδυαστεί κατάλληλα … Η απόσταση είναι περίπου 12-14 χιλιόμετρα . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω και 3 κομμένους χιαστούς με τον τελευταίο πριν 6 χρονιά και δεν ξέρω αν θα ειναι αποτρεπτικό
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Γενικά μου έχει πει ότι μπορώ να κάνω τα πάντα αλλά να μην το πάω στα άκρα και να μην το κουράζω υπερβολικά . Πέρση το καλοκαίρι κατάφερα και ανέβηκα από το καταφύγιο στον Σμόλικα μέχρι κορυφή αν και αρχίσαμε με την κοπέλα μου για Δρακόλιμνη στο καταφύγιο γνωρίσαμε δυο φοβέρες παρέες . Το ένα ζευγάρι σύντροχοι μας κράτησαν φοβερή παρέα στην διαδρομή με αποτέλεσμα να ανέβουμε χωρίς να καταλάβω τπτ μέχρι Δρακόλιμνη και έτσι είπα να πάμε μέχρι πάνω τελικά τα κατάφερα αν και ζορίστηκα στην κατηφόρα μιας και τέρμα σκουριασμένος λόγο χρόνου . Σιγουρά θα κάνω αρκετές βόλτες πριν προσπαθήσω για πρώτη φορά και λέω να το πάω σιγά σιγά μέχρι να καταφέρω τον στόχο μου 3 φορές την εβδομάδα
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Ηλεκτρικό...
Εκεί σκέφτομαι και εγώ μιας και θα βοηθήσει στο να μην κουράζω τα ποδιά μου , η τιμή τους είναι λίγο αποτρεπτική μιας και έλεγα για υποβοήθηση και όχι με γκάζι στο χέρι και πιστεύω για κάτι ικανό για ανηφόρες που έχω στην περιοχή μου θα πρέπει να ανεβώ αρκετά στα λεφτά
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
καλησπέρα μιας και άσχετος με τα ποδήλατα μιας και απέχω αρκετό καιρό (παιδί) θα ήθελα μια γνώμη για ένα ποδήλατο που θα μπορούσε να με μετακινεί πχ 2 , 3 φορές την εβδομάδα δουλειά σπίτι . Διαδρομή κυψέλη - μελίσσια τι θα προτείνατε και επίσης αν μπορεί να κάνει και λίγες ήπιες χωμάτινες διαδρομές δεν ξέρω κατά ποσό μπορεί να συνδυαστεί κατάλληλα … Η απόσταση είναι περίπου 12-14 χιλιόμετρα . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω και 3 κομμένους χιαστούς με τον τελευταίο πριν 6 χρονιά και δεν ξέρω αν θα ειναι αποτρεπτικό
Περα απο τα ποδια θα ηθελα να ρωτησω πως σκεφτεσαι να πηγαινεις?
Εχει ποδηλατοδρομο πχ η απο πεζοδρομια?
Γενικα θα ηθελα να πηγαινα και εγω στην δουλεια(Καματερο - Κουκακι) με ποδηλατο αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει ποδηλατοδρομος ,δεν.....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανεβαίνεις πολύ σε λεφτά όντως, φτάνει λεφτά εντούρο μηχανής.

Το θέμα είναι ότι με την υποβοήθηση θα πας, θα κάνεις πετάλι άρα θα κουραστείς χωρίς να εξαντλείς τις δυνάμεις σου, μπορείς όσο δυναμώνεις να μειώνεται η υποβοήθηση.
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Περα απο τα ποδια θα ηθελα να ρωτησω πως σκεφτεσαι να πηγαινεις?
Εχει ποδηλατοδρομο πχ η απο πεζοδρομια?
Γενικα θα ηθελα να πηγαινα και εγω στην δουλεια(Καματερο - Κουκακι) με ποδηλατο αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει ποδηλατοδρομος ,δεν.....
Δεν είμαι υπερ. πχ Κηφισιάς οπότε σκέφτομαι παρακλάδια και μικρότερα στενά και για την ασφάλεια μου αλλά και για να μην ταλαίπωρο του άλλους από πίσω
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Ανεβαίνεις πολύ σε λεφτά όντως, φτάνει λεφτά εντούρο μηχανής.

Το θέμα είναι ότι με την υποβοήθηση θα πας, θα κάνεις πετάλι άρα θα κουραστείς χωρίς να εξαντλείς τις δυνάμεις σου, μπορείς όσο δυναμώνεις να μειώνεται η υποβοήθηση.
Είσαι ακριβός στο κεφάλι μου μιας και αυτός είναι ο παράγοντας που δεν έχω κάνει την κίνηση ακόμα … Σκεφτόμουν ότι για κάτι καινούργιο ικανό για χιλιόμετρα και να πάει καλά στα δεδομένα αυτά που χιάζομαι ίσως πλησιάσω στα 5 χιλιάρικα που δύστυχος είναι πολλά λεφτά για εμένα και όντος βρισκω ένα εντουρακι στα λεφτά αυτά και το έχω για παιχνίδι
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Εκεί σκέφτομαι και εγώ μιας και θα βοηθήσει στο να μην κουράζω τα ποδιά μου , η τιμή τους είναι λίγο αποτρεπτική μιας και έλεγα για υποβοήθηση και όχι με γκάζι στο χέρι και πιστεύω για κάτι ικανό για ανηφόρες που έχω στην περιοχή μου θα πρέπει να ανεβώ αρκετά στα λεφτά
Πάρε ένα fitness ή gravel που είναι ελαφρύ,άνετο και γρήγορο και θα μετακινείσαι γρήγορα και δεν θα σε ζορίσει αφού έχεις τραυματισμούς. Γενικά αν ξεκινήσεις χαλαρά και σταδιακά αυξάνεις ένταση, αποστάσεις και συχνότητα θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Είναι λίγο απαιτητική διαδρομή για αρχάριο αλλά αν ξεκινήσεις αρχικά να το βάλεις στην ζωή σου για μετακίνηση σε λίγους μήνες θα πηγαίνεις αέρα. Εγώ θα πήγαινα πατησίων, ηρακλείου, εθνικης αντιστάσεως, καποδηστρίου. Γενικά καλό είναι να κινείσαι σε δρόμους που δεν πάνε τάπα (πχ συγγρού, κηφισίας) αλλά να υπάρχει δεύτερη λωρίδα για να μπορούν να σε περάσουν. Με τα λεφτά που θα δώσεις για να πάρεις ένα μέτριο ηλεκτρικό παίρνεις ποδηλατάρα να την ευχαριστηθείς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Πάρε ένα fitness ή gravel που είναι ελαφρύ,άνετο και γρήγορο και θα μετακινείσαι γρήγορα και δεν θα σε ζορίσει αφού έχεις τραυματισμούς. Γενικά αν ξεκινήσεις χαλαρά και σταδιακά αυξάνεις ένταση, αποστάσεις και συχνότητα θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Με τα λεφτά που θα δώσεις για να πάρεις ένα μέτριο ηλεκτρικό παίρνεις ποδηλατάρα να την ευχαριστηθείς

Ευχαριστώ φιλέ , έχεις κάτι κατά νου για να δω μιας και δεν ξέρω καθόλου πως πάνε η ταχύτητες στα ποδήλατα και τι είναι ιδανικό για αυτό που θέλω
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ευχαριστώ φιλέ , έχεις κάτι κατά νου για να δω μιας και δεν ξέρω καθόλου πως πάνε η ταχύτητες στα ποδήλατα και τι είναι ιδανικό για αυτό που θέλω
Είναι λίγο περίεργα τα τελευταία χρόνια με τις διαθεσιμότητες στα ποδήλατα, αυτό στο λέω για να το ξέρεις ότι ίσως χρειαστεί να κοιτάζεις ΚΑΙ μεταχείρω. Πες μου ένα budget να ρίξω μια ματιά
 
Top Bottom