Ελάτη 21-22 Οκτωβρίου 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με συγχωρείτε, ξέχασα μια τελεία. 1.98 ύψος. Τα 100 κιλά ισχύουν. Πουπουλο λέμε, η χαρά του 2καβαλου.
:ha
Έχω πάρει άνθρωπο στα κιλά σου στο XR και δεν νιώθει. Οπότε μην το λες σαν να είναι τόσο άθλος, δεν θέλει κόπο θέλει σωστό μηχανάκι. Αν είναι να ψωνίσετε το 990 του Παναγιώτη πάμε και με το 950.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Έχω πάρει άνθρωπο στα κιλά σου στο XR και δεν νιώθει. Οπότε μην το λες σαν να είναι τόσο άθλος, δεν θέλει κόπο θέλει σωστό μηχανάκι. Αν είναι να ψωνίσετε το 990 του Παναγιώτη πάμε και με το 950.
Άθλος δεν είναι με σωστό μηχανάκι, αλλά σίγουρα μειώνει την οδηγική απόλαυση σε σχέση με το να είσαι μοναχικός καβαλάρης. Την κρατάω την πρόταση και αν υπάρχουν θετικές εξελίξεις μιλάμε σχετικά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω κάτσει πίσω στο 950 με οδηγό τον φίλο που είχε κάτσει πίσω στο XR. Εννοείται πάνω από το όριο βάρους του υποπλαισίου... Δεν ξέρω αν είναι ευχάριστο το ταξίδι για τέτοια απόσταση, πάμε και με αυτοκίνητο και γυρνάς με μηχανάκι (δεν θα με ξεχέσει και ο γιατρός μου).
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Έχω κάτσει πίσω στο 950 με οδηγό τον φίλο που είχε κάτσει πίσω στο XR. Εννοείται πάνω από το όριο βάρους του υποπλαισίου... Δεν ξέρω αν είναι ευχάριστο το ταξίδι για τέτοια απόσταση, πάμε και με αυτοκίνητο και γυρνάς με μηχανάκι (δεν θα με ξεχέσει και ο γιατρός μου).
Συμφωνώ. Θα κάνω διερευνητικές επαφές και συντονιζόμαστε αναλόγως.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αν είναι να ψωνίσετε το 990 του Παναγιώτη πάμε και με το 950.
Αυτό είναι άθλος, πάνω στη σέλα σερβιέτα του 950 ένας δίμετρος 100 κιλά και ένας περίπου εκεί γύρω, λίγο πάνω λίγο κάτω ουδεμιά σημασία έχει. Είναι άθλος σίγουρα
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αν είναι σερβιέτα του 950,
του 640 είναι ταμπόν.
δεν χωρει ουδεμια αμφιβολια περι τουτου, και διατι να το κρυψωμεν αλλωστε
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Θα ενεβεις Γιωργο? Έχω κάτι αιώνες να σε δω
Κρίμα, αλλά βέβαια ανάγκας και θεοί πείθονται
Τελικα οι θεοι πειστηκαν....
Θα ανεβω επανω το σουκου, μαζι με 2 φιλους, με το γκρουπ των Απριλιανων (Θωμα naftilos μαζι με Ζώη και Γιωργο για να ξερεις) .
Δεν ξερω ακομα σε ποιο ξενοδοχειο θα διανυκτερευσουμε και πως θα παει εκει γενικα το σουκου, αλλα θα φροντισω να περασω να σας δω καποια στιγμη
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Οπαααα, πες μου κιαλα πες μου κιαλα!
Το δωμάτιο το πήρε ο naftilos και αν τελικά βολέψει μπορεί να ανέβω και με το αυτοκίνητο για την εκδρομή και τη παρέα. Εκτός και αν θέλει κάποιος να με πάρει δικαβαλο. Μόνο 198 και 100 κιλά είμαι. Ισα που θα με καταλάβει ο οδηγός
Update και από μένα. Σιγουράκι πλέον οτι θα ανέβω για την εκδρομή (εκτός απροόπτου), το δωμάτιο το πήρα πίσω από τον ναυτίλο και το κράτησα για πάρτη μου. Μέσο μετακίνησης 90% πιθανότητα με κουβαδάκι, 10% με τενερε ευγενική χορηγία καλού φίλου.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660


διανυκτέρευση στην Ελάτη χτες , επιστροφή σήμερα στην βάση μας σιγά σιγά !!

πανέμορφα μέρη ! Τέλειες διαδρομές μέσα στο έλατο και στα βουνά , τις ευχαριστήθηκα με το παραπάνω !

Ευχαριστούμε τον thenos για την φιλοξενία και την συνάντηση μας !!! Εις το επανιδείν !!!

εύχομαι σύντομα να μπορέσουμε να έρθουμε και για καμία διαδρομή χωμάτινη !!! :friendship:
 

Katsadonis

Κατσαπλιάς
Περιοχή
Ναύπλιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Pegaso Strada
Η διαδρομή για το πως θα πάμε έχει βγει; ή θα βρεθούμε πάνω κατευθείαν;
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Η διαδρομή για το πως θα πάμε έχει βγει; ή θα βρεθούμε πάνω κατευθείαν;
Καλημέρα.

Είχα πει από την προηγούμενη εβδομάδα πως δε θέλω να πάρω την πρωτοβουλία γιατί παίζει να έρθω και με αυτοκίνητο :(
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Καλημέρα σε όλους, εγώ λογικά θα σας βρω είτε στη Λαμία για να ανηφορίσουμε μαζί, είτε κατευθείαν πάνω στην Ελάτη, γιατί θα βρίσκομαι από την Τετάρτη κοντά στα Καμμένα Βούρλα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα σε όλους, εγώ λογικά θα σας βρω είτε στη Λαμία για να ανηφορίσουμε μαζί, είτε κατευθείαν πάνω στην Ελάτη, γιατί θα βρίσκομαι από την Τετάρτη κοντά στα Καμμένα Βούρλα.
Ιαματικα τόσο νέος....??
 
Top Bottom