Ελάτη 21-22 Οκτωβρίου 2023

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Τελικα οι θεοι πειστηκαν....
Θα ανεβω επανω το σουκου, μαζι με 2 φιλους, με το γκρουπ των Απριλιανων (Θωμα naftilos μαζι με Ζώη και Γιωργο για να ξερεις) .
Δεν ξερω ακομα σε ποιο ξενοδοχειο θα διανυκτερευσουμε και πως θα παει εκει γενικα το σουκου, αλλα θα φροντισω να περασω να σας δω καποια στιγμη
Έχω να σας δω και τους τρεις, από (Δεν θυμάμαι)
Τι ώρα η εκκίνηση και από που?
Διαδρομή? (Λαμία ράχες Τυμφρηστού λουτρά Σμοκοβου? η Λαμία Δομοκό?)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ετοιμοι κ εμεις, κλεισαμε στο ξενοδοχειο Κρουπη
Ενταξει, διπλα ειμαστε. Οχι ομως τοσο κοντα για να με ακουσετε το βραδυ:ha
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Έχω να σας δω και τους τρεις, από (Δεν θυμάμαι)
Τι ώρα η εκκίνηση και από που?
Διαδρομή? (Λαμία ράχες Τυμφρηστού λουτρά Σμοκοβου? η Λαμία Δομοκό?)
Από φέτος που είχαμε πιει μπύρα στο Κουκάκι, μαζί με τους άλλους ρεμαλους...
Λέμε να ξεκινήσουμε Σάββατο αρκετά πουρνό, να μπούμε από εθνική για Θήβα, τον παλιό προς μπραλο, Λαμία, δομοκο κ πάνω, για να φτάσουμε σχετικά νωρίς στα ορεινά κ να βολταρουμε λίγο κ προς τα εκεί σε κάτι δικά μου μέρη και άτομα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπέρα! Έχετε βγάλει διαδρομές;θα περιλαμβάνει κάτι το διήμερο ή απλά αραγμα;
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Προς το παρόν δεν έχει κανονιστεί κάτι..

Είχα προτείνει για την επιστροφή μόνο τη παρακάτω διαδρομή

Για το Σάββατο εξαρτάται τι θέλουν όσοι ξεκινήσουν από Αθήνα. Υπάρχει η επιλογή για γρήγορη ανάβαση Ελατή είτε για εκδρομη μέσω παλιάς εθνικής κτλπ. Είτε ο καθένας να ανεβεί όπως θέλει.

Τα περί κοψιδιών και τσίπουρων στον κύριο thenos που ξέρει τα κατατόπια. :friendship:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Λογικά θα ανέβω κι εγώ αυθημερόν το Σάββατο για την συνάντηση Apriliabikers. Θα ενημερώσω εδώ ώστε αν υπάρχει κάποιος μοναχικός καβαλάρης και θέλει παρέα...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σου πω το ημερήσια το σκεφτόμουν, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι εκεί ή αν θα γυρίσω μέχρι εδώ. Μπορεί να μπω, μπορεί να βγω, μπορεί να σβήσω στην εθνική οδό, μπορεί το καύσιμο να φταίει για αυτό, μπορεί της ΚΤΜ το κακό το ριζικό (Ρέμο σκέψου το, θα γίνει χιτ στο Χαμαμάτσου).
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Καλημέρα! Διαβάζω και ζηλεύω! Όλα τα καλά παιδιά θα ανέβουν. Δυστυχώς είχα ατύχημα πριν ενάμισι μήνα και θα είμαι εκτός για ενάμισι-δυο ακόμη μέχρι να γίνει το γόνατο. Συνεχίστε τα ωραία! Πιέτε και κανένα στην υγεία μου!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Να σου πω το ημερήσια το σκεφτόμουν, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι εκεί ή αν θα γυρίσω μέχρι εδώ. Μπορεί να μπω, μπορεί να βγω, μπορεί να σβήσω στην εθνική οδό, μπορεί το καύσιμο να φταίει για αυτό, μπορεί της ΚΤΜ το κακό το ριζικό (Ρέμο σκέψου το, θα γίνει χιτ στο Χαμαμάτσου).
Πάρε αγόρι μου ένα Χόντα νά πηγαιοερχεσαι..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάρε αγόρι μου ένα Χόντα νά πηγαιοερχεσαι..
Πες τα όλα. Πάρτε ένα τρανσαλπ για να πηγαίνει μεσορρουγκι με λιγότερα από 4.5 λίτρα στα 100 γιατί μόνος σου θα πας μια που η γυναίκα ούτε να το δει, θα φας και την καλύτερη μπριζόλα του κόσμου γιατί τι θα φας στην Ελάτη, έχει καλύτερο μοσχάρι;
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να σου πω το ημερήσια το σκεφτόμουν, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι εκεί ή αν θα γυρίσω μέχρι εδώ. Μπορεί να μπω, μπορεί να βγω, μπορεί να σβήσω στην εθνική οδό, μπορεί το καύσιμο να φταίει για αυτό, μπορεί της ΚΤΜ το κακό το ριζικό (Ρέμο σκέψου το, θα γίνει χιτ στο Χαμαμάτσου).
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Να σου πω το ημερήσια το σκεφτόμουν, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι εκεί ή αν θα γυρίσω μέχρι εδώ. Μπορεί να μπω, μπορεί να βγω, μπορεί να σβήσω στην εθνική οδό, μπορεί το καύσιμο να φταίει για αυτό, μπορεί της ΚΤΜ το κακό το ριζικό (Ρέμο σκέψου το, θα γίνει χιτ στο Χαμαμάτσου).
Χαραμίζεσαι...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χαραμίζεσαι...
Δεν ξέρω αν το εννοείς για το χιτ η για το ότι θα πάω ακλαφτος με την μαλακία αν κόψει τον κινητήρα σε ένα προσπέρασμα ή όταν πρέπει να σβήσω από το κλειδί μέσα στην μαύρη νύχτα στο πουθενά εν κινήσει γιατί δεν υπάρχει ασφαλές σημείο στάσης και δεν ξέρω αν θα πάρει πάλι. Αυτά τα πέντε δευτερόλεπτα χωρίς φώτα είναι adventure.
 
Top Bottom