Ελάτη 21-22 Οκτωβρίου 2023

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μα τώρα πείτε μου, είναι μηχανάκι αυτό;
Είναι μηχανάκι;;;;;
Οταν γινει χιτ το παραπανω, θα το αλλαξει. :roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να σου πω το ημερήσια το σκεφτόμουν, τώρα δεν ξέρω αν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω αν θα φτάσω μέχρι εκεί ή αν θα γυρίσω μέχρι εδώ. Μπορεί να μπω, μπορεί να βγω, μπορεί να σβήσω στην εθνική οδό, μπορεί το καύσιμο να φταίει για αυτό, μπορεί της ΚΤΜ το κακό το ριζικό (Ρέμο σκέψου το, θα γίνει χιτ στο Χαμαμάτσου).
Ρίξε μία ματιά στους πόλους της μπαταρίας μήπως έχει ξεκολλήσει κάποιος.
Ως παθών στο λέω.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Θωμά πότε θα ανέβεις;
Τάκη το Σάββατο θα ανεβώ σίγουρα. Απλά δεν ξέρω ακόμα το πως, από που, τι ώρα, και διατι, καθώς δεν έχει καθοριστεί ακόμα ούτε σημείο εφορμήσεως.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρίξε μία ματιά στους πόλους της μπαταρίας μήπως έχει ξεκολλήσει κάποιος.
Ως παθών στο λέω.
Καλα....ξεκινάς με ένα ξεμάτιασμα από την μάνα και τα ξαναλέμε
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Καλημέρα! Διαβάζω και ζηλεύω! Όλα τα καλά παιδιά θα ανέβουν. Δυστυχώς είχα ατύχημα πριν ενάμισι μήνα και θα είμαι εκτός για ενάμισι-δυο ακόμη μέχρι να γίνει το γόνατο. Συνεχίστε τα ωραία! Πιέτε και κανένα στην υγεία μου!
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!

Όλα στη θέση τους θα είναι :)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Προς το παρόν δεν έχει κανονιστεί κάτι..

Είχα προτείνει για την επιστροφή μόνο τη παρακάτω διαδρομή

Για το Σάββατο εξαρτάται τι θέλουν όσοι ξεκινήσουν από Αθήνα. Υπάρχει η επιλογή για γρήγορη ανάβαση Ελατή είτε για εκδρομη μέσω παλιάς εθνικής κτλπ. Είτε ο καθένας να ανεβεί όπως θέλει.

Τα περί κοψιδιών και τσίπουρων στον κύριο thenos που ξέρει τα κατατόπια. :friendship:
Αν η εκκίνηση είναι πρωινή (το πρωινή βέβαια είναι για τον καθένα μια έννοια απολύτως σχετική και εντελώς παρεξηγήσιμη) αλλά λεμέ αν είναι πρωινή καλό είναι να αποφευχθεί από την αρχή ο επαρχιακός καθώς η ολισθηρότητα του καταστρώματος από τις βραδινές υγρασίες θα είναι σαν μόλις μετα από βροχή, καθώς επίσης ελλοχεύει και ο κίνδυνος για απρογραμμάτιστη συνάντηση με διερχόμενο εξαγριωμένο χοίρο ο οποίος δεν έχει προκάνει να αποσυρθεί στο σωστό χρόνο δια την ημερησίαν του κατάκλιση. (πληθυσμός τους έχει αυξηθεί ανεξέλεγκτα).

Από εκεί και έπειτα αν η εκκίνηση είναι πρωινή με ένα σχετικά σβέλτο ρυθμό, χωρίς άσκοπες καθυστερήσεις και λοιπές κωλυσιεργίες μπορεί κανείς να προλάβει με μια σχετική άνεση να καταπλεύσει ελάτη πριν το μεσημεράκι μέσω Λαμίας ράχες Τυμφρηστού Σμοκοβου, κέδρου Μουζακιου παραλείποντας όμως το χιονοδρομικό του Καρπενησιού και την επάρατη ευθεία της κεντρικής Ελλάδος που βλέπω στο χάρτη και που μόνο νύστα φέρνει. Και που σε αυτή τη φάση δεν έχει νόημα, καθώς Αθήνα Λαμία χιονοδρομικό Βελουχίου φουρνά περίπλους λίμνης σμοκοβου Δομοκός και πίσω Αθήνα είναι μια καλή χορταστική βόλτα από μόνη της.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πες τα όλα. Πάρτε ένα τρανσαλπ για να πηγαίνει μεσορρουγκι με λιγότερα από 4.5 λίτρα στα 100 γιατί μόνος σου θα πας μια που η γυναίκα ούτε να το δει, θα φας και την καλύτερη μπριζόλα του κόσμου γιατί τι θα φας στην Ελάτη, έχει καλύτερο μοσχάρι;
Χόντα δεν είναι μόνο τρανσαλπ... Ελλάδα δεν είναι μόνο η Ελάτη... μπριζόλες δεν είναι μόνο οι μοσχαρισιες...

Υ.Γ. σέ άλλους διαλέγει μοτορι η γυναίκα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν η εκκίνηση είναι πρωινή (το πρωινή βέβαια είναι για τον καθένα μια έννοια απολύτως σχετική και εντελώς παρεξηγήσιμη) αλλά λεμέ αν είναι πρωινή καλό είναι να αποφευχθεί από την αρχή ο επαρχιακός καθώς η ολισθηρότητα του καταστρώματος από τις βραδινές υγρασίες θα είναι σαν μόλις μετα από βροχή, καθώς επίσης ελλοχεύει και ο κίνδυνος για απρογραμμάτιστη συνάντηση με διερχόμενο εξαγριωμένο χοίρο ο οποίος δεν έχει προκάνει να αποσυρθεί στο σωστό χρόνο δια την ημερησίαν του κατάκλιση. (πληθυσμός τους έχει αυξηθεί ανεξέλεγκτα).

Από εκεί και έπειτα αν η εκκίνηση είναι πρωινή με ένα σχετικά σβέλτο ρυθμό, χωρίς άσκοπες καθυστερήσεις και λοιπές κωλυσιεργίες μπορεί κανείς να προλάβει με μια σχετική άνεση να καταπλεύσει ελάτη πριν το μεσημεράκι μέσω Λαμίας ράχες Τυμφρηστού Σμοκοβου, κέδρου Μουζακιου παραλείποντας όμως το χιονοδρομικό του Καρπενησιού και την επάρατη ευθεία της κεντρικής Ελλάδος που βλέπω στο χάρτη και που μόνο νύστα φέρνει. Και που σε αυτή τη φάση δεν έχει νόημα, καθώς Αθήνα Λαμία χιονοδρομικό Βελουχίου φουρνά περίπλους λίμνης σμοκοβου Δομοκός και πίσω Αθήνα είναι μια καλή χορταστική βόλτα από μόνη της.
Χιονοδρομικο-φουρνα....προσοχή στα ζαρκάδια
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Πρωινές υγρασίες, γουρούνια, ζαρκάδια, νύστα στις ευθείες...τι ώρα φεύγει το ΚΤΕΛ από Κηφισό ξέρουμε?
Έχει ένα 6μιση το πρωί, βολεύει άπειρα, θα 'σαι και νωρίς πάνω :pointu:

Πάντως πέρα από τη πλάκα, να αρχίζουμε να πετάμε καμία ιδέα για το Σαββάτο..
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Έχει ένα 6μιση το πρωί, βολεύει άπειρα, θα 'σαι και νωρίς πάνω :pointu:

Πάντως πέρα από τη πλάκα, να αρχίζουμε να πετάμε καμία ιδέα για το Σαββάτο..
Δεν θέλω να πω τίποτα, προτιμώ να ακούσω. Διατι αν μου ξεφύγει να πω κάτι, μπορεί να πέσει κανείς τανάσκελα να πεθάνει
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλημέρα! Διαβάζω και ζηλεύω! Όλα τα καλά παιδιά θα ανέβουν. Δυστυχώς είχα ατύχημα πριν ενάμισι μήνα και θα είμαι εκτός για ενάμισι-δυο ακόμη μέχρι να γίνει το γόνατο. Συνεχίστε τα ωραία! Πιέτε και κανένα στην υγεία μου!
Περαστικά ρε Νικόλα!!!!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Καλημέρα! Διαβάζω και ζηλεύω! Όλα τα καλά παιδιά θα ανέβουν. Δυστυχώς είχα ατύχημα πριν ενάμισι μήνα και θα είμαι εκτός για ενάμισι-δυο ακόμη μέχρι να γίνει το γόνατο. Συνεχίστε τα ωραία! Πιέτε και κανένα στην υγεία μου!
περαστικό αφού είναι, όλα καλά. Ευκαιρίες για αποδράσεις θα υπάρξουν και άλλες αναμφιβόλως
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Άκρα του τάφου σιωπή στο νήμα βασιλεύει.
Τέτοια σιγή ασυρμάτου πια, δεν μπορει, πρεπει να παρακολουθεί ο εχθρός τις επικοινωνίες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άκρα του τάφου σιωπή στο νήμα βασιλεύει.
Τέτοια σιγή ασυρμάτου πια, δεν μπορει, πρεπει να παρακολουθεί ο εχθρός τις επικοινωνίες.
Κάνει παρεμβολές το..... Ισραήλ!!!! :wacky:
 
Top Bottom