Εξήγησε μας το nickname σου.....

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αναγραμματισμός του ονόματος μου ειναι το Ilai αλλα ηταν και ένας πετυχημένος στρατηγός κάπου ειχε παρει το αυτί μου δηλαδη μξυ το ειχε πει κάποιος ευθέως υπήρχε στρατηγός με αυτο το όνομα οποτε και το επέλεξα ( γτ ειμαι αρχηγός και στρατηγός γενικα :p:p) αλλα τωρα που το βλεπω με αλλο μάτι και εχουν προκύψει και διάφορες κόντρες μου κάποιους gsακίδες σκέφτομαι να το αλλάξω και το κανω GSlover η κατι τετοιο :pointu::pointu::pointu:
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Οταν ημουν μικρός ηθελα να με λενε Βαγγέλη, γιωργο ή κατι τετοιο γιατι ημουν ο μόνος Ευθύμης.
Ετσι οταν μεγάλωσα λιγο, καταλαβα πως ειναι πολυ καλό τελικα το οτι ποτε δε χρειάστηκε να εχω nickname και απλα γραφομαι σαν efthymis (one and only και τετοια :) ). Οι πολύ δικοί μου με φωνάζουν "Φθύμο" οποτε ενίοτε παιζει και το fthimos.
Αυτα :)
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
[/IMG] Εμενα ετσι με βαφτισανε...το βαγγελης ειναι το nickname :pointu::pointu:
Το 2000 ειχα ενα zxr750 που ηταν βαμμενο τοσο κακο , περα του οτι ηταν χοντροπειραγμενο που η παρεα το ειχε βγαλει Dr Evil , μετα αφου το καρφωσα σε μια κολωνα...εμεινε σε εμενα το Dr Evil οχι γιατι ημουν κακος οπως το μηχανακι , αλλα γιατι ημουν χαζος οσο ο γνωστος Dr Evil της ταινιας...:pointu::pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Phoenix το μυθικό πουλί που αναγεννητε απο τις στάχτες του ( κάπως ετσι ειναι και η μεχρι τωρα ζωή μου με σκαμπανεβάσματα μεταξύ πραγματικού!!!πάτου και πανου μέρους του πηγαδιού )
Πουλί-Πλι (προςωνυμιο Επίκτητο απο φιλους και αλλους)γιατι ενίοτε ειμαι σε πολλα σημεία σε μικρο χρονικό διάστημα (λογο μεγάλης υποδυναμης,ας μην ξεχνιόμαστε 115 αλογα στο τροχο )
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Phoenix το μυθικό πουλί που αναγεννητε απο τις στάχτες του ( κάπως ετσι ειναι και η μεχρι τωρα ζωή μου με σκαμπανεβάσματα μεταξύ πραγματικού!!!πάτου και πανου μέρους του πηγαδιού )
Πουλί-Πλι (προςωνυμιο Επίκτητο απο φιλους και αλλους)γιατι ενίοτε ειμαι σε πολλα σημεία σε μικρο χρονικό διάστημα (λογο μεγάλης υποδυναμης,ας μην ξεχνιόμαστε 115 αλογα στο τροχο )
Δεν μπορω
Θα το μαρτυρησω
Ησουν και ο Stig στο Top Gear καποια φεγγάρια!!
Χαχαχα
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Δεν μπορω
Θα το μαρτυρησω
Ησουν και ο Stig στο Top Gear καποια φεγγάρια!!
Χαχαχα
Μερικές φορές ήταν και ο sting σε κάποια τραγούδια !!! Ειναι πολυτάλαντος ο ΥΠΕΡ Διαχειριστής .
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Εμενα το diego κραταει απο την 6η δημοτικου στην κατασκηνωση που χα μακρυα μαλλια, μπλουζα της αργεντινης και περναγα κοσμο για πλακα στο ποδοσφαιρο...Το gio ειναι απο το ονομα μου και το 950 adv απο την γκομενα μου!!
:p :p :p
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Η συντομογραφία του Σμηνίας, όταν άρχισα να "παίζω με το ιντερνέτ" είπα να βρω νικνέημ που να το θυμάμαι εύκολα.
Σκεφτόμουνα ότι θα έμπαινα στα φόρουμ κτλ μια φορά κάθε καααποτε..

Έ επέλεξα κάτι που το ήξερα πολύ καλά ώστε αν μπερδευομουν-δε θυμόμουνα το νικνέημ να είχα 2-3 επιλογές, αν δεν ήταν Σμίας θα ήταν Υσμίας, Εσμίας ή Ασμίας, απλά πράγματα βγαλμένα από την Π.Α!

Αεροπορία, περνάς καλά!!!


Υγ. Ασμίας έπρεπε να είχα γίνει απο καιρό αλλά τώρα που θα μπλέξω με ψεκαστά θα περάσω από εκπαίδευση μέχρι να ξαναπάρω γαλόνι..:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Το πραγματικο nickname ειναι Μο, προερχεται απο το επιθετο και με φωναζαν οι κολλητοι απο το σχολειο.Το nike σημαινει νικη και βαζωντας το r,niker-νικητης.Παραλληλα...το moniker σημαινει... ψευδωνυμο, οποτε τρολαρω...:D.Γι αυτο και ο διαχωρισμος...MoNiker,ετσι με ενα σμπαρο δυο τρυγονια:roflmao::roflmao::roflmao:.Ελπιζω να μην σας μπερδεψα:banghead:,οσοι νοιωθουν φιλοι μπορουν να με φωναζουν Μο ;).
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
ο «Πίκινος» ήταν παρατσούκλι, στην πραγματικότητα ονομαζόταν Κωνσταντίνος Ααρών και ήταν γεννημένος το 1894. Το ‘λεγε η ψυχή του». Προς τη δυτική πλευρά της Ακρόπολης, από το Θησείο και τα Πετράλωνα μέχρι τον Βοτανικό, ήκμαζε το ρεμπέτικο στοιχείο. Σημαντικοί ρεμπέτες κατοικούσαν ή εργαζόντουσαν στην περιοχή και ανάμεσά τους ο Κώστας Ρούκουνας, ο οποίος εργαζόταν στη Μπιραρία του Πίκινου, έχοντας κοντά του ένα σαντούρι (Κώστας Τζόβενος) και ένα βιολί (Γιώργος Κερατζόπουλος). Το μαγαζί ήταν ανοιχτό μέχρι το πρωί και αρκετές φορές έφτανε επτά ή οκτώ η ώρα και τα όργανα έπαιζαν ακόμη, εάν υπήρχε «γαζέτα»τάλιρα, λεφτά.

Μπορειτε να διαβάσετε και ολόκληρο το άρθρο εδώ

http://mikros-romios.gr/η-μπιραρία-του-πίκινου-και-η-φονική-μαχ/

Κάπως έτσι, λόγω επαγγέλματος, αγάπης για το ρεμπετικο, αναβίωση της κουλτούρας της λαϊκής ταβέρνας στο μαγαζί μου, ήρθε και το nikname.




Υ. Γ το τέλος του βέβαια δεν ήταν και το καλύτερο :p :p
Υ. Γ όταν με ρωτάνε για το nikname συνήθως βαριέμαι να λέω όλοι αυτή την ιστορία. Απλά λέω ότι είναι από το peak (της κυματομορφης) και τον οινο που αγαπώ πολύ :p

 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραια πραματα!!!!
@Gio_Diego_950_ADV , εσενα θα σε λεω αλλιως. Κατι σε Γκιωνα, Ρουμελη και τ αλογο σου.
Θα το σκεφτω:cool:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το δικο μου ηρθε απλα μεσ την μοτοπαρεα,ισως επειδη ημουν σχεδον παντα μαυροντυμενος και με μαυρες μηχανες,Ημασταν ο κορακας(εγω),ο εξωγηινος,ο φιδης,το δαιμονικο και ο καπουμπαλος, πυρηνας μιας μεγαλυτερης (8-10 ατομα αναλογα την εποχη)παρεας στην Καλλιθεα των 80ς,μερικοι με ξερανε και σαν Marlboro Man (οχι επειδη καπνιζα)
Πω ρε ,θυμηθηκα τα παλια,χαρηκα,στεναχωρηθηκα,αναπολησα, συγκινηθηκα,βουρκωσα και Απορησα ,πως περναν τα χρονια.Η γυναικα μου παραπονιεται οτι μερικες φορες ειμαι σαν 15χρονο,ΕΥΤΥΧΩΣ. Εκτος θεματος γμτ
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Tο επίθετό μου είναι Κόρδας. Από μικρός ήμουν κολλημένος με τις ιστορίες των Αστερίξ - και ειδικά Οβελίξ (και φυσικά όλου του γαλατικού χωριού). Δεν ήθελε και πολύ στο γυμνάσιο να μου κολλησουν το παρατσούκλι, kordix.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Tο επίθετό μου είναι Κόρδας. Από μικρός ήμουν κολλημένος με τις ιστορίες των Αστερίξ - και ειδικά Οβελίξ (και φυσικά όλου του γαλατικού χωριού). Δεν ήθελε και πολύ στο γυμνάσιο να μου κόλλησαν το παρατσούκλι, kordix.
:pointu::pointu::pointu: εισαι ωραιος !!!!
 
Top Bottom