Επιλογή μότο ( ακολουθεί σεντόνι)

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Χρόνια πολλά παιδιά, σας εύχομαι υγεία και βολτάρες. Θα αγοράσω μεκανάκι είναι σίγουρο, το θέμα είναι τι πρέπει να αγοράσω , και ποια θα είναι μια σωστή κίνηση. Εξηγούμε λοιπόν : Ξαφνικά στην μοτοσυκλετιστικη παρέα ο ένας πήρε 990 adventure ,ο άλλος tenere, ο τρίτος και αδελφικος μου φίλος έχει τρελαθεί και από εκεί που έκανε βολτίτσες με το cb500 του είναι έτοιμος να αγοράσει 990 και αυτός.....έχω σκατοζηλεψει τι να λέμε, πήγαμε χωμάτινη βόλτα και ακολουθούσα με το Sherpa μου εδώ Αττική και πέριξ και κάνανε σχέδια για εκδρομές στην Πίνδο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...και όπως φαντάζεστε εγώ που είμαι πάνω σε 2 ρόδες από πάντα θέλω να βάλω τα κλάματα γιατί έχω ξεμείνει με το σκούτερ μου για να κάνω τις καθημερινές δουλειές μου σαν εργαλείο, το σερπα μου για καμιά χωμάτινη εδώ τριγύρω, και τώρα θέλω οπωσδήποτε όχημα για να ακολουθώ σε καμία εκδρομή και να γουστάρω. Αφού σας είπα τον καημό μου πάμε στο δια ταύτα: 2 επιλογες , 1η επιλογή budget του κ@λου μέχρι 3.5 - 4 χιλιάρικα πολυ βαριά οπότε κάτι σε africa κοιτάω ( με ενδιαφέρει πολύ το χωμάτινο κομμάτι) γνωρίζοντας ότι δεν έχει 6η για το κομμάτι της εθνικής και μπορεί να κουράσει, το θέμα τις κατανάλωσης, και το βάρος ( με τέτοια χρήματα δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις) . Αυτό που διάβασα από κάποιο φίλο εδώ στο φόρουμ είναι ότι δεν παράγονται πλέον πολύ βασικά ανταλλακτικά και έχω ξενερώσει γιατί είχα ψηθεί αρκετά με τα rd04 που είναι και κάμποσο ελαφρύτερο από τα επόμενα. Επιλογή 2η είναι να δώσω το σκούτερ μου ( με βαριά καρδιά γιατί κάνω κάθε μέρα περίπου 100 χιλιόμετρα λόγο δουλειάς μέσα στην πόλη άλλες φορές , εθνική η Αττική επίσης ανάλογα με το που έχω ραντεβού και κακα τα ψεματα ειναι πολυ ανετο και ξεκούραστο και οικονομικό) να βαλω 3.5 από την τσέπη να βαλω τα 5 που θα πάρω από την πώληση και να πάρω κάτι που θα είναι και καθημερινό και εκδρομικό. ( πάντα με ενδιαφέρει να μπαίνει χώμα ) οπότε σίγουρα 21 μπροστά. Δεν ξέρω με περίπου 8.5 - 9 χιλιάρικα που θα μπορούσα να παίξω αλλά τι στα κομμάτια κάτι θα βρω . Το ξέρω ότι σας κούρασα αλλά χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια από άποψη ιδεών και γνώμες, το ξέρω ότι η τελική απόφαση είναι δικιά μου , και θα χαρώ να δω τις απαντήσεις σας . Επιλογή να σκοτώσω το σερπακι για κανένα χιλιάρικο εξτρα δεν υπάρχει γιατί είναι δώρο από τον πατέρα μου , θα μείνει στην κατοχή μου για πάντα μέχρι να διαλυθεί και να το κρεμάσω στην αποθήκη να το βλέπω η κάποια στιγμή να το συμμαζεψω. Ελπίζω να δω απαντήσεις σας, καλά να περνάτε.
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Φιλ
Χρόνια πολλά παιδιά, σας εύχομαι υγεία και βολτάρες. Θα αγοράσω μεκανάκι είναι σίγουρο, το θέμα είναι τι πρέπει να αγοράσω , και ποια θα είναι μια σωστή κίνηση. Εξηγούμε λοιπόν : Ξαφνικά στην μοτοσυκλετιστικη παρέα ο ένας πήρε 990 adventure ,ο άλλος tenere, ο τρίτος και αδελφικος μου φίλος έχει τρελαθεί και από εκεί που έκανε βολτίτσες με το cb500 του είναι έτοιμος να αγοράσει 990 και αυτός.....έχω σκατοζηλεψει τι να λέμε, πήγαμε χωμάτινη βόλτα και ακολουθούσα με το Sherpa μου εδώ Αττική και πέριξ και κάνανε σχέδια για εκδρομές στην Πίνδο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...και όπως φαντάζεστε εγώ που είμαι πάνω σε 2 ρόδες από πάντα θέλω να βάλω τα κλάματα γιατί έχω ξεμείνει με το σκούτερ μου για να κάνω τις καθημερινές δουλειές μου σαν εργαλείο, το σερπα μου για καμιά χωμάτινη εδώ τριγύρω, και τώρα θέλω οπωσδήποτε όχημα για να ακολουθώ σε καμία εκδρομή και να γουστάρω. Αφού σας είπα τον καημό μου πάμε στο δια ταύτα: 2 επιλογες , 1η επιλογή budget του κ@λου μέχρι 3.5 - 4 χιλιάρικα πολυ βαριά οπότε κάτι σε africa κοιτάω ( με ενδιαφέρει πολύ το χωμάτινο κομμάτι) γνωρίζοντας ότι δεν έχει 6η για το κομμάτι της εθνικής και μπορεί να κουράσει, το θέμα τις κατανάλωσης, και το βάρος ( με τέτοια χρήματα δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις) . Αυτό που διάβασα από κάποιο φίλο εδώ στο φόρουμ είναι ότι δεν παράγονται πλέον πολύ βασικά ανταλλακτικά και έχω ξενερώσει γιατί είχα ψηθεί αρκετά με τα rd04 που είναι και κάμποσο ελαφρύτερο από τα επόμενα. Επιλογή 2η είναι να δώσω το σκούτερ μου ( με βαριά καρδιά γιατί κάνω κάθε μέρα περίπου 100 χιλιόμετρα λόγο δουλειάς μέσα στην πόλη άλλες φορές , εθνική η Αττική επίσης ανάλογα με το που έχω ραντεβού και κακα τα ψεματα ειναι πολυ ανετο και ξεκούραστο και οικονομικό) να βαλω 3.5 από την τσέπη να βαλω τα 5 που θα πάρω από την πώληση και να πάρω κάτι που θα είναι και καθημερινό και εκδρομικό. ( πάντα με ενδιαφέρει να μπαίνει χώμα ) οπότε σίγουρα 21 μπροστά. Δεν ξέρω με περίπου 8.5 - 9 χιλιάρικα που θα μπορούσα να παίξω αλλά τι στα κομμάτια κάτι θα βρω . Το ξέρω ότι σας κούρασα αλλά χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια από άποψη ιδεών και γνώμες, το ξέρω ότι η τελική απόφαση είναι δικιά μου , και θα χαρώ να δω τις απαντήσεις σας . Επιλογή να σκοτώσω το σερπακι για κανένα χιλιάρικο εξτρα δεν υπάρχει γιατί είναι δώρο από τον πατέρα μου , θα μείνει στην κατοχή μου για πάντα μέχρι να διαλυθεί και να το κρεμάσω στην αποθήκη να το βλέπω η κάποια στιγμή να το συμμαζεψω. Ελπίζω να δω απαντήσεις σας, καλά να περνάτε.
Φίλε μου υπάρχει αγγελία με f800gs με αντρεαννι μπροστινά και νιτρον ανάρτηση πίσω(μαζί με εξάτμιση,φίλτρο και βαλίτσες).
Το μηχανάκι, με αυτό το στήσιμο,κάνει τα πάντα στο απόλυτο και είναι τέρμα οικονομικό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Με το μικρό budget θα πήγαινα σε transalp και με το μεγάλο θα έκανα άλμα πίστης και θα πήγαινα στο KOVE 800 το οποίο θα μπορείς να το χρησιμοποιείς και μέσα στην Αθήνα.

Τρανσαλπ γιατί είναι σκυλί, φτηνό και ιδανικό για ονοφαδες καθωτι αν δε σου αρέσει το βάζεις αγγελια και το δίνεις όσο το πήρες.

Το ΚΟΒΕ στη δεύτερη περίπτωση έχω ένα καθόλα ικανό οννοφφ, οικονομικό στην αγορά του, καινούργιο και ένα μηχανάκι που τα κάνει όλα.
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Είναι μια επιλογή όντως το BMW το διάβασα και εδώ μέσα , το συγκεκριμένο που λες μέχρι να πουλήσω σκούτερ και τα σχετικά δεν θα το προλάβω σίγουρα αλλά ακούω την πρόταση πολύ σοβαρά και σας ευχαριστώ πολύ.
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Με το μικρό budget θα πήγαινα σε transalp και με το μεγάλο θα έκανα άλμα πίστης και θα πήγαινα στο KOVE 800 το οποίο θα μπορείς να το χρησιμοποιείς και μέσα στην Αθήνα.

Τρανσαλπ γιατί είναι σκυλί, φτηνό και ιδανικό για ονοφαδες καθωτι αν δε σου αρέσει το βάζεις αγγελια και το δίνεις όσο το πήρες.

Το ΚΟΒΕ στη δεύτερη περίπτωση έχω ένα καθόλα ικανό οννοφφ, οικονομικό στην αγορά του, καινούργιο και ένα μηχανάκι που τα κάνει όλα.
Το σκέφτομαι το τρανσαλπ αλλά δεν μου αρέσει ρε γαμωτο, αντίθετα με το αφρικα ειδικά το κόκκινο μαύρο rd04 που μου αρέσει πολύ. Τα κινέζικα δεν τα κοιτάω καθόλου είμαι πολύ δύσπιστος, ίσως σε κάποια χρόνια αλλάξω γνώμη. Σε υπέρ ευχαριστώ για το σχόλιο σου
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Χρόνια πολλά παιδιά, σας εύχομαι υγεία και βολτάρες. Θα αγοράσω μεκανάκι είναι σίγουρο, το θέμα είναι τι πρέπει να αγοράσω , και ποια θα είναι μια σωστή κίνηση. Εξηγούμε λοιπόν : Ξαφνικά στην μοτοσυκλετιστικη παρέα ο ένας πήρε 990 adventure ,ο άλλος tenere, ο τρίτος και αδελφικος μου φίλος έχει τρελαθεί και από εκεί που έκανε βολτίτσες με το cb500 του είναι έτοιμος να αγοράσει 990 και αυτός.....έχω σκατοζηλεψει τι να λέμε, πήγαμε χωμάτινη βόλτα και ακολουθούσα με το Sherpa μου εδώ Αττική και πέριξ και κάνανε σχέδια για εκδρομές στην Πίνδο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...και όπως φαντάζεστε εγώ που είμαι πάνω σε 2 ρόδες από πάντα θέλω να βάλω τα κλάματα γιατί έχω ξεμείνει με το σκούτερ μου για να κάνω τις καθημερινές δουλειές μου σαν εργαλείο, το σερπα μου για καμιά χωμάτινη εδώ τριγύρω, και τώρα θέλω οπωσδήποτε όχημα για να ακολουθώ σε καμία εκδρομή και να γουστάρω. Αφού σας είπα τον καημό μου πάμε στο δια ταύτα: 2 επιλογες , 1η επιλογή budget του κ@λου μέχρι 3.5 - 4 χιλιάρικα πολυ βαριά οπότε κάτι σε africa κοιτάω ( με ενδιαφέρει πολύ το χωμάτινο κομμάτι) γνωρίζοντας ότι δεν έχει 6η για το κομμάτι της εθνικής και μπορεί να κουράσει, το θέμα τις κατανάλωσης, και το βάρος ( με τέτοια χρήματα δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις) . Αυτό που διάβασα από κάποιο φίλο εδώ στο φόρουμ είναι ότι δεν παράγονται πλέον πολύ βασικά ανταλλακτικά και έχω ξενερώσει γιατί είχα ψηθεί αρκετά με τα rd04 που είναι και κάμποσο ελαφρύτερο από τα επόμενα. Επιλογή 2η είναι να δώσω το σκούτερ μου ( με βαριά καρδιά γιατί κάνω κάθε μέρα περίπου 100 χιλιόμετρα λόγο δουλειάς μέσα στην πόλη άλλες φορές , εθνική η Αττική επίσης ανάλογα με το που έχω ραντεβού και κακα τα ψεματα ειναι πολυ ανετο και ξεκούραστο και οικονομικό) να βαλω 3.5 από την τσέπη να βαλω τα 5 που θα πάρω από την πώληση και να πάρω κάτι που θα είναι και καθημερινό και εκδρομικό. ( πάντα με ενδιαφέρει να μπαίνει χώμα ) οπότε σίγουρα 21 μπροστά. Δεν ξέρω με περίπου 8.5 - 9 χιλιάρικα που θα μπορούσα να παίξω αλλά τι στα κομμάτια κάτι θα βρω . Το ξέρω ότι σας κούρασα αλλά χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια από άποψη ιδεών και γνώμες, το ξέρω ότι η τελική απόφαση είναι δικιά μου , και θα χαρώ να δω τις απαντήσεις σας . Επιλογή να σκοτώσω το σερπακι για κανένα χιλιάρικο εξτρα δεν υπάρχει γιατί είναι δώρο από τον πατέρα μου , θα μείνει στην κατοχή μου για πάντα μέχρι να διαλυθεί και να το κρεμάσω στην αποθήκη να το βλέπω η κάποια στιγμή να το συμμαζεψω. Ελπίζω να δω απαντήσεις σας, καλά να περνάτε.
Μεταχειρισμενο t7 νομιζω με 9-9 κάτι βρισκεις...
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/342247533-yamaha-tenere-700
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Αντώνη το σίγουρο είναι ότι το Sherpa μπορεί να αναβαθμιστεί στον καθημερινό σου εργάτη αν πεις να δώσεις το σκούτερ.ΔΕΝ θα το έδινα το 250 αν είναι καθαρό.

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι προς το συμφέρον σου να πας στη λύση των 3 μοτοσυκλετών.

Προσωπικά θα έμπαινα στην διαδικασία να κάνω μια παραχώρηση και να βάλω στο παιχνίδι και 19άρι τροχό μπροστά για να ανοίξουν οι επιλογές μου.

Μια πιο φρέσκια μοτοσυκλέτα του afrika,πιο τουριστική που θα σου κάνει το χατίρι με ανάλογα λάστιχα να μπεις και λίγο χωματάκι..(ίσως επειδή δεν το έχω εγώ με το χώμα να μου φαντάζει εύκολο το παραπάνω)

Οι άλλοι(κακώς παρασύρεσαι) έχουν σκοπό να κοπανιούνται στο χώμα;
Βαστούν οι τσέπες και τα χέρια τους το ρίσκο;
 

g1ann1s

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Προσεχώς ..
Καλησπέρα και χρονια πολλα! Εγω θα σου προτεινα να πας στην επιλογη να δωσεις το σκούτερ κ να παρεις κατι πιο καινουριο απο αφρικα του 89-90. Αφενός δεν αξίζουν τα 3-4000 χιλ και αφετέρου οκ χοντα ειναι αλλα παλια. Δεν υπάρχουν ανταλλακτικά Εννοειται αν κ βρίσκεις λύσεις με τόσα που εχουν πουληθεί. Και επειδη θελεις να κανεις εκδρομές με αυτο το οχημα εγω δεν θα μπορούσα να του δείξω εμπιστοσύνη. Ηταν καλα αλλα για τα χρονια που έβγαιναν γνώμη μου. Σιγα σιγα ειναι να μπαίνουν σε καμία συλλογή κ αυτα. Στα 6-7κ φ800 gs το οποιο σκεφτομουν κ εγω παίζει κ παιρνεις κ κανα παπιοσκουτερο μικρο για τα κοντινά. Αλλιως πας για πιο καινουριο με λίγα ακομα φραγκακια τύπου τενερε. Αλλη επιλογή ειναι να βρεις ενα bmw 650gs Dakar με δυο χίλιαρικα να πετάξεις και κανα ενάμιση πανω να το φέρεις στα μέτρα σου απο μαζέματα στα σημεία να βαλεις κανα καλο ελατήριο πανω κ να κρατησεις το μπατζετ χαμηλά. Για μονοκυλινδρο ειναι απο τα ταξιδιάρικα συν του οτι εχει κ abs που μπορεις να το χρησιμοποιείς μεσα στη πολη κ ειναι παπί κανονικα. Βεβαια εγω δεν ξερω κ το οδηγικό σου μπαγκραουντ για το αν θα σε καλύψουν οι επιλογές ή αν θα ειναι too much .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
για να το πω και αυτό, σαν το σκούτερ αν είσαι πχ πωλητής και πρέπει να κάνεις χιλιόμετρα κάθε μέρα/με κάθε καιρό και να μην είσαι σαν ντελιβεράς δεν έχει αντίπαλο.

ταχωπαρεικρανίο με φράσεις "δείτε κάποιος τι θέλει το παιδί με το μηχανάκι" σε δουλειά
 

mike_4

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Nc 750x 2014
Οι άλλοι(κακώς παρασύρεσαι) έχουν σκοπό να κοπανιούνται στο χώμα;
Βαστούν οι τσέπες και τα χέρια τους το ρίσκο;
Η πιο σημαντικη ερωτηση κατ εμε...
Εχω δει πολλες τετοιες παρεες που σε ενα χρονο το πολυ πεφτει η παντοφλα συννεφο και ξεμενει ο οριτζιναλ μηχανοβιος με μηχανη ασύμβατη με τις αναγκες του και την οποια πηρε για να ακολουθει την wannabe adventure παρεα.
Η πιο λογικη λυση λεει transalp παντως για να ακολουθεις αξιοπρεπως εκδρομες και χωμα. Δυσκολα θα χασει λεφτα. Σκουτερ για μεσα στη πολη και σερπα γιατι ετσι. Αν μακροημερευσει η φαση, αναπροσαρμοζεις το " στολο" σου, αλλιως πουλας τρανσαλπ και μενεις όπως είσαι τωρα.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εθνική άνετα 120-130,
Και στο χώμα θα τρώνε την σκόνη σου.
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Αντώνη το σίγουρο είναι ότι το Sherpa μπορεί να αναβαθμιστεί στον καθημερινό σου εργάτη αν πεις να δώσεις το σκούτερ.ΔΕΝ θα το έδινα το 250 αν είναι καθαρό.

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι προς το συμφέρον σου να πας στη λύση των 3 μοτοσυκλετών.

Προσωπικά θα έμπαινα στην διαδικασία να κάνω μια παραχώρηση και να βάλω στο παιχνίδι και 19άρι τροχό μπροστά για να ανοίξουν οι επιλογές μου.

Μια πιο φρέσκια μοτοσυκλέτα του afrika,πιο τουριστική που θα σου κάνει το χατίρι με ανάλογα λάστιχα να μπεις και λίγο χωματάκι..(ίσως επειδή δεν το έχω εγώ με το χώμα να μου φαντάζει εύκολο το παραπάνω)

Οι άλλοι(κακώς παρασύρεσαι) έχουν σκοπό να κοπανιούνται στο χώμα;
Βαστούν οι τσέπες και τα χέρια τους το ρίσκο;
Το Sherpa δεν πωλείται σίγουρα γιατί είναι "κειμήλιο" . Το είχα καθημερινό ένα διάστημα αλλά μετά από πολλές ώρες και πολύ εθνικη και Αττική οδό με κούρασε, άσε τα μπερδέματα όλη την ώρα και τους κραδασμούς. Οπότε πήγα σε σκούτερ και πραγματικά ησύχασα με την καθημερινότητα. Μπροστά θέλω 21 τροχό , θελω πολύ να μπαίνω χώμα και να το χαρώ . Το αφρικα το σκέφτηκα αρκετά γιατί δεν θα με πείραζε καθολου να το ταλαιπωρησω στο χώμα μιας και τα χρήματα είναι λίγα και δεν θα χάνονταν και ο κόσμος μιας και δεν θα το είχα για καθημερινό αλλά μόνο για εκδρομές τέτοιας φύσεως. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου !!
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Η πιο σημαντικη ερωτηση κατ εμε...
Εχω δει πολλες τετοιες παρεες που σε ενα χρονο το πολυ πεφτει η παντοφλα συννεφο και ξεμενει ο οριτζιναλ μηχανοβιος με μηχανη ασύμβατη με τις αναγκες του και την οποια πηρε για να ακολουθει την wannabe adventure παρεα.
Η πιο λογικη λυση λεει transalp παντως για να ακολουθεις αξιοπρεπως εκδρομες και χωμα. Δυσκολα θα χασει λεφτα. Σκουτερ για μεσα στη πολη και σερπα γιατι ετσι. Αν μακροημερευσει η φαση, αναπροσαρμοζεις το " στολο" σου, αλλιως πουλας τρανσαλπ και μενεις όπως είσαι τωρα.
Πολύ σωστός, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι θα κάνουν μελλοντικά μιας και είναι φρεσκιοι στην αντβεντουρ κατηγορία. Εγω όμως θα ήθελα πολύ να μπω στον κόσμο του ταξιδιού χωμάτινα όμως, δεν με ελκύει το ασφαλτινο κομμάτι πλέον ειδικά με τέτοια μηχανάκια, θελω να πάω μέχρι την είσοδο του δασικού η ότι είναι τέλος πάντων και από εκεί και πέρα να πάρω τα βουνά. Σίγουρα θελω παρέα , και θα ήθελα να ακολουθήσω και τις βόλτες που κάνετε από εδω μέσα , σας παρακολουθώ και σας χαίρομαι. Ευχαριστω πολύ
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Παιδιά εγώ 1.78 είμαι, έμαθα να οδηγώ σε σουπερ σπορτ μηχανάκια που έκλεβα από τον πατέρα μου από πιτσιρικάς, συνέχισα τα καγκουριλικια μου μέχρι μια ηλικία, και από χώμα δεν μου άρεσε καθόλου και δεν είχα μπει ποτέ, άλλαξα γνώμη όταν μπήκα χώμα με το σερπα μου αφού μετακόμισα βόρεια κοντά στον Μαραθώνα Αττικής. Αγόρασα και με την γυναίκα ένα 4χ4 και κάνουμε εκδρομές χωμάτινα και προσπαθούμε να φεύγουμε όσο το δυνατόν περισσότερο. Αλλα το κομμάτι μηχανάκι είναι η αρρώστια μου από παιδί , απλά πλέον έχω εν καθημερινό σκούτερ και το σερπακι τελείως ρεταλι για καγκουριες εδώ γύρω . Φίλους δεν έχω λόγο να αλλάξω είναι εξαιρετικά παιδιά και μου έχουν σταθεί σε δύσκολα και σε εύκολα . Άσε που του ενός εγώ του κόλλησα το μικρόβιο και τον χαίρομαι που γουστάρει και ψάχνεται μόνιμα για κάτι παραπάνω
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
για να το πω και αυτό, σαν το σκούτερ αν είσαι πχ πωλητής και πρέπει να κάνεις χιλιόμετρα κάθε μέρα/με κάθε καιρό και να μην είσαι σαν ντελιβεράς δεν έχει αντίπαλο.

ταχωπαρεικρανίο με φράσεις "δείτε κάποιος τι θέλει το παιδί με το μηχανάκι" σε δουλειά
Εγώ είμαι επαγγελματίας εκπαιδευτής σκύλων, δουλεύω πάρα πολύ κατοικον και υποχρεωτικά η μετακίνηση μου είναι από ραντεβου σε ραντεβου μέσα στην Αθήνα
 
Top Bottom