Επιλογή μότο ( ακολουθεί σεντόνι)

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
για τη Triumph δε ξέρω, η BMW όμως νομίζω στιρίζει αρκετά τα μοντέλα της.

Αυτή που έχει απογοητεύσει δυστυχώς στον τομέα αυτό είναι η Aprilia Και γενικά το Group Piaggio. Μηχανές και σκουτερ μικρότερα απο 15 έτη παρατημένα στη τύχη τους.
εχει και εκει επιδημια στα παγουρια σαν τα κτμ και διαφορα αλλα
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
για τη Triumph δε ξέρω, η BMW όμως νομίζω στιρίζει αρκετά τα μοντέλα της.

Αυτή που έχει απογοητεύσει δυστυχώς στον τομέα αυτό είναι η Aprilia Και γενικά το Group Piaggio. Μηχανές και σκουτερ μικρότερα απο 15 έτη παρατημένα στη τύχη τους.


νομίζω ότι η BMW παράγει ανταλλακτικά και για τα προπολεμικά μοντέλα της ! ...... να γιατί πενφέ !

(βαράτε τώρα ...)
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
νομίζω ότι η BMW παράγει ανταλλακτικά και για τα προπολεμικά μοντέλα της ! ...... να γιατί πενφέ !

(βαράτε τώρα ...)
Να μην νομίζεις ;), να είσαι σίγουρος!!!!
Σε αυτό, είναι ίσως η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο!!!


(Θα βαραγαμε αν έλεγες τίποτα άλλο... :ha)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να μην νομίζεις ;), να είσαι σίγουρος!!!!
Σε αυτό, είναι ίσως η καλύτερη εταιρεία στον κόσμο!!!


(Θα βαραγαμε αν έλεγες τίποτα άλλο... :ha)
Η αλήθεια είναι πως διαθεσιμότητα υπάρχει. Το θέμα είναι πόσα νεφρά να έχεις σε ένα κορμί!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η αλήθεια είναι πως διαθεσιμότητα υπάρχει. Το θέμα είναι πόσα νεφρά να έχεις σε ένα κορμί!
Όταν μιλάμε για παλιές μηχανές, αυτόματα η τιμή ανεβαίνει!
Δεν θα την έλεγα όμως ακριβή.
Ακριβά είναι τα ανταλλακτικά που σπάνια έχουν ζήτηση, και θα πρέπει να στα κατασκευάσουν.
Οι παράδοση των ανταλλακτικών/εξάρτηματων μπορεί να είναι από δεκαπέντε μέρες έως πχ δέκα μήνες (έκανα παραγγελία Ιανουάριο και ήρθε το τέλος φθινοπώρου. Αυτό ήταν καπάκι αλουμινένιο του κινητήρα, που περνάει ο αξονας της μανιβέλας. Μου είχαν στείλει μνμ ότι θα αργήσει γιατί θα κατασκευαστεί ένα μόνο κομμάτι για μένα... κάποια στιγμή)
Σημασία όμως για μένα έχει το γεγονός, ότι αν θέλεις να φτιάξεις μια bmw, όσο παλιά και να είναι, θα την φτιάξεις. Χρόνο χρειάζεται στις παραγγελίες, και ανάλογα τι θα τους ζητήσεις από εξάρτημα... και η τιμή!!!
Υποστηρίζουν όμως ΟΛΑ τα μοντέλα τους, και αυτό μετράει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Σημασία όμως για μένα έχει το γεγονός, ότι αν θέλεις να φτιάξεις μια bmw, όσο παλιά και να είναι, θα την φτιάξεις. Χρόνο χρειάζεται στις παραγγελίες
Γι'αυτό οι περισσότεροι ιδιοκτήτες είναι σαν το Μαθουσάλα,
Ασπρα μαλλιά και μούσι ?
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Την πρώτη φορά που είχα πάει στο μουσείο ιστορικού αυτοκινήτου ,εδώ γειτονιά κοντά ,στην Ιουλιανού μου είχε κάνει εντύπωση που είχε πολλά αγγλικά ,είχα ρωτήσει λοιπόν τον υπεύθυνο που έκανε και την ξενάγηση τότε!!
Και μου είπε ότι εκτός των Αμερικανών που έχουν τρέλα με τα οχηματα τους και βγάζουν ακόμα ανταλλακτικά οι εταιρείες, στην Αγγλία μετά από χρονια ή όταν κλείσανε κάποια εργοστάσια έγιναν διαγωνισμοί και τα μηχανήματα τα πήραν ιδιώτες και έτσι συνεχίζουν να υπάρχουν τα καλούπια για ανταλλακτικά καινούργια ακόμα !
Υπομονή και χρήμα θέλει μόνο
Το ίδιο ισχύει και στις μοτό ! Ίσως και μακάρι να το έχουν κάνει και σε άλλες χώρες !
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την πρώτη φορά που είχα πάει στο μουσείο ιστορικού αυτοκινήτου ,εδώ γειτονιά κοντά ,στην Ιουλιανού μου είχε κάνει εντύπωση που είχε πολλά αγγλικά ,είχα ρωτήσει λοιπόν τον υπεύθυνο που έκανε και την ξενάγηση τότε!!
Και μου είπε ότι εκτός των Αμερικανών που έχουν τρέλα με τα οχηματα τους και βγάζουν ακόμα ανταλλακτικά οι εταιρείες, στην Αγγλία μετά από χρονια ή όταν κλείσανε κάποια εργοστάσια έγιναν διαγωνισμοί και τα μηχανήματα τα πήραν ιδιώτες και έτσι συνεχίζουν να υπάρχουν τα καλούπια για ανταλλακτικά καινούργια ακόμα !
Υπομονή και χρήμα θέλει μόνο
Το ίδιο ισχύει και στις μοτό ! Ίσως και μακάρι να το έχουν κάνει και σε άλλες χώρες !
Σωστό αυτό.....όπως και μια εταιρεία το έχει κάνει για τα παλιά bmw στην Γερμανία
Αλλά πάλι είναι σε έλλειψη πολλά ψιλό πράγματα, όπως καθρέφτες, ταμπλό, διαφορά νίκελ εποχής , κλπ
Δύσκολο πράγμα όταν αρχίσεις να ανακατασκευάζεις οχήματα 50 χρόνων
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Την πρώτη φορά που είχα πάει στο μουσείο ιστορικού αυτοκινήτου ,εδώ γειτονιά κοντά ,στην Ιουλιανού μου είχε κάνει εντύπωση που είχε πολλά αγγλικά ,είχα ρωτήσει λοιπόν τον υπεύθυνο που έκανε και την ξενάγηση τότε!!
Και μου είπε ότι εκτός των Αμερικανών που έχουν τρέλα με τα οχηματα τους και βγάζουν ακόμα ανταλλακτικά οι εταιρείες, στην Αγγλία μετά από χρονια ή όταν κλείσανε κάποια εργοστάσια έγιναν διαγωνισμοί και τα μηχανήματα τα πήραν ιδιώτες και έτσι συνεχίζουν να υπάρχουν τα καλούπια για ανταλλακτικά καινούργια ακόμα !
Υπομονή και χρήμα θέλει μόνο
Το ίδιο ισχύει και στις μοτό ! Ίσως και μακάρι να το έχουν κάνει και σε άλλες χώρες !
Σωστά! Αυτό ισχύει και για την bmw Αποστόλη!
Αρκετα ανταλλακτικά μου έρχονταν με "φίρμα" αλλού εργοστασίου ή εταιρείας να το πω έτσι, άγνωστες τελείως!
Η επικοινωνία όμως γινόταν πάντα μέσω bmw motorrad!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γι'αυτό οι περισσότεροι ιδιοκτήτες είναι σαν το Μαθουσάλα,
Ασπρα μαλλιά και μούσι ?
Το μούσι το έχω..... :laugh:!
Όσο αφορά τα μαλλιά, τα τελευταία χρόνια...... προτιμάνε το θάνατο απ' την "ατίμωση"!!!!!! :ha
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κράτα το σκούτερ.
Cf moto 450 MT

€5,990 κούτα.
Μόνο αυτό κούτα δυκιλινδρο πας παντού άνετα
Δεν θα ξεκολας ....
 
Top Bottom