Επιρροή

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Μεταξύ μας τώρα, ευγενικός ήταν γιατί πολύς κόσμος το παρουσιάζει ως 2% και 98% και λένε/γράφουν και πολύ χειρότερα.

Το ερώτημα που κερδίζει το τζακ ποτ είναι, έστω ότι το μηχανάκι το παίρνουν φιγουράκηδες (που μην μου πεις ότι δεν το έχεις διαπιστώσει), είναι σε κάτι χειρότερο λόγω αυτού; Μήπως ο "μή φιγουράκιας" θα περάσει χειρότερα στην ζωή του με το μηχανάκι;

Και πες ότι τον πιστεύουν όλοι και πάνε και παίρνουν... ξέρω 'γω, Άφρικα. Πειράζει;
Είναι ρητορικό το ερώτημα.ετσι γιατί αν δε με πειράζει να με φλομωνουν το ψέμα και στο παραμύθι θα γινομουν συνδρομητής στη Walt Disney
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Η απορία μου είναι πόσο επηρεάζει η γνώμη κάποιου στα σοσιαλ και πόσο μια προσωπική γνώμη μπορεί να αλλάξει τα δεδομένα [...]
Προσωπικά στα χρόνια που πέρασαν ξεχώρισα ελάχιστους ικανούς που έχουν παραμηνει αξιόπιστοι ,γνωστές υπάρχουν πολλοί έγκυροι λιγοι
Παραμένει προσωπική επιλογή τι βλέπεις, πόσο εσύ ο ίδιος θέλεις να ασχοληθείς με το θέμα και να διασταυρώσεις πληροφορίες και πόσο (για οποιονδήποτε λόγο) θέλεις να υιοθετήσεις μία άποψη ή όχι.
Παράδειγμα : Αν κριτήριο παρακολούθησης έιναι η δημοφιλία του εμπλεκόμενου με το θέμα και μόνο, τότε η πιθανότητα υιοθέτησης της ίδιας άποψης με σχετικά μεγάλη.
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Παραμένει προσωπική επιλογή τι βλέπεις, πόσο εσύ ο ίδιος θέλεις να ασχοληθείς με το θέμα και να διασταυρώσεις πληροφορίες και πόσο (για οποιονδήποτε λόγο) θέλεις να υιοθετήσεις μία άποψη ή όχι.
Παράδειγμα : Αν κριτήριο παρακολούθησης έιναι η δημοφιλία του εμπλεκόμενου με το θέμα και μόνο, τότε η πιθανότητα υιοθέτησης της ίδιας άποψης με σχετικά μεγάλη.
Όλοι έχουμε αποριες για πολλά θέματα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
αντι να γράφεις τις σκέψεις σου για ένα θέμα, το τραβας βιντεο.
Τα βιντεάκια στο YouTube
Κάτι έμαθα και σήμερα!!!! :ok:
Και το hashtag πάλι τι είναι;

(Ξέρω, έχω μείνει πολύ πίσω, άλλα όντως ρωτάω! )
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Κάτι έμαθα και σήμερα!!!! :ok:
Και το hashtag πάλι τι είναι;

(Ξέρω, έχω μείνει πολύ πίσω, άλλα όντως ρωτάω! )
Είναι μια εικονική ετικέτα για να ομαδοποιούνται θέματα σε ψηφιακά μέσα και να διευκολυνθεί η αναζήτηση τους. Αρχίζει με τον χαρακτήρα hash (#) και ακολουθεί ό μία λέξη ή φράη κλειδί που ορίζει την κατηγορία του θέματος. Πχ το hashtag #TaBMWeinaiGiaToDiaolo ορίζει μία φράση (TaBMWeinaiGiaToDiaolo) σαν ετικέτα για ένα σύνολο θεμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Όλοι έχουμε αποριες για πολλά θέματα
Δεν διαφωνώ. Δες ένα παράδειγμα με κριτήριο δημοφιλίας : Τα βίντεο που αναρτεί η ομάδα του fortnine.ca . Παρουσιάζονται πολλά θέμετα και έχουν μέσο όρο θέασης τα 2εκ προβολές. Είναι εχέγγυο εγγυρότητας οι 1.6 εκ εγγεγραμμένοι χρήστες?
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Δεν διαφωνώ. Δες ένα παράδειγμα με κριτήριο δημοφιλίας : Τα βίντεο που αναρτεί η ομάδα του fortnine.ca . Παρουσιάζονται πολλά θέμετα και έχουν μέσο όρο θέασης τα 2εκ προβολές. Είναι εχέγγυο εγγυρότητας οι 1.6 εκ εγγεγραμμένοι χρήστες?
Αν έχουν παραμείνει και το βλέπουν ναι
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είναι μια εικονική ετικέτα για να ομαδοποιούνται θέματα σε ψηφιακά μέσα και να διευκολυνθεί η αναζήτηση τους. Αρχίζει με τον χαρακτήρα hash (#) και ακολουθεί ό μία λέξη ή φράη κλειδί που ορίζει την κατηγορία του θέματος. Πχ το hashtag #TaBMWeinaiGiaToDiaolo ορίζει μία φράση (TaBMWeinaiGiaToDiaolo) σαν ετικέτα για ένα σύνολο θεμάτων.
:ok:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Καποτε μπορει να μετρουσε η γνωμη τους αρκετα.Σημερα ρωτας σε ενα ψορουμ πεντε νοματαιους που ειχαν το μηχανακι που σε ενδιαφερει και διαμορφωνεις αποψη.

Περα απ ολα τ αλλα ομως τι αποψη να εχει ενας δοκιμαστης για ενα μηχανακι που του το εδωσαν για δυο μερες.Εμεις το καβαλαμε δυο χρονια και ο ενας το λεει ασπαστο και ο αλλος χρεπι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εγώ έχω άλλη ερώτηση:
Τι είναι το/τα vlog; :p
Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, αλλά σας έχασα στη πορεία.... :laugh:
Ξεμπαρκαρε επιτέλους από τα λιμπερτυ αγόρι μου! :p
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πριν την εποχή του internet ήταν δύσκολο να έχεις πρόσβαση στην πληροφορία. Σήμερα η δυσκολία υπάρχει ακριβώς λόγο της υπερπροσφοράς πληροφορίας. Ανάμεσα σε μια θάλασσα από influencers, tik-tokers, youtoubers το να έχεις γνώση τι αξίζει να παρακολουθήσεις είναι χρυσός.
Τυχαία είναι κάτι που σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, να ανοίξω δηλαδή ένα θέμα όπου θα βάζει ο κάθε ένας άτομα που παρακολουθεί επειδή θεωρεί ότι έχουν κάτι να πουν. Βέβαια στο μυαλό μου το είχα πιο γενικό, όχι μόνο μοτοσυκλέτα, αλλά άτομα που παράγουν ποιοτικό περιεχόμενο που αξίζει προσοχής.

Πάντος akis21 τις λάθος επιλογές στην αρχή μια πορείας δεν μπορείς να τις αποφύγεις όσο καλή πληροφόρηση και να έχεις. Είτε μιλάμε για μοτοσυκλέτα, φωτογραφία, μουσική ή τι άλλο είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις αυτό που σου ταιριάζει χωρίς να έχεις πρώτα μερικές "αστοχίες". Από εκεί και πέρα έχει να κάνει με το πόσο θέλει κάποιος να συνεχίσει το "ταξίδι" στον συγκεκριμένο χώρο, να μάθει και να εξελιχθεί. Όταν είσαι στο ξεκίνημα πολύ εύκολα "τσιμπάς" σε διάφορες "αυθεντίες", ειδικά αν έχουν και μεγάλο κοινό, και ναι είναι εκνευριστικό όταν πια εσύ έχεις περάσει αυτό το στάδιο και βλέπεις άλλους να τσιμπάνε. Αλλά στην τελική νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο κάποιος θέλει να ψαχτεί και να μάθει. Αυτοί που μένουν μόνιμοι οπαδοί σε τέτοια άτομα είναι όσοι δεν μπαίνουν ποτέ στον κόπο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πριν την εποχή του internet ήταν δύσκολο να έχεις πρόσβαση στην πληροφορία. Σήμερα η δυσκολία υπάρχει ακριβώς λόγο της υπερπροσφοράς πληροφορίας. Ανάμεσα σε μια θάλασσα από influencers, tik-tokers, youtoubers το να έχεις γνώση τι αξίζει να παρακολουθήσεις είναι χρυσός.
Τυχαία είναι κάτι που σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, να ανοίξω δηλαδή ένα θέμα όπου θα βάζει ο κάθε ένας άτομα που παρακολουθεί επειδή θεωρεί ότι έχουν κάτι να πουν. Βέβαια στο μυαλό μου το είχα πιο γενικό, όχι μόνο μοτοσυκλέτα, αλλά άτομα που παράγουν ποιοτικό περιεχόμενο που αξίζει προσοχής.

Πάντος akis21 τις λάθος επιλογές στην αρχή μια πορείας δεν μπορείς να τις αποφύγεις όσο καλή πληροφόρηση και να έχεις. Είτε μιλάμε για μοτοσυκλέτα, φωτογραφία, μουσική ή τι άλλο είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις αυτό που σου ταιριάζει χωρίς να έχεις πρώτα μερικές "αστοχίες". Από εκεί και πέρα έχει να κάνει με το πόσο θέλει κάποιος να συνεχίσει το "ταξίδι" στον συγκεκριμένο χώρο, να μάθει και να εξελιχθεί. Όταν είσαι στο ξεκίνημα πολύ εύκολα "τσιμπάς" σε διάφορες "αυθεντίες", ειδικά αν έχουν και μεγάλο κοινό, και ναι είναι εκνευριστικό όταν πια εσύ έχεις περάσει αυτό το στάδιο και βλέπεις άλλους να τσιμπάνε. Αλλά στην τελική νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο κάποιος θέλει να ψαχτεί και να μάθει. Αυτοί που μένουν μόνιμοι οπαδοί σε τέτοια άτομα είναι όσοι δεν μπαίνουν ποτέ στον κόπο.
+100, τα έγραψες πολύ όμορφα και σωστά!
 
Top Bottom