ΚΤΜ 1090 ADVENTURE 2017

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Επαγγελματίας είναι ο Μιχάλης, με καμμία 30ρια κιλά σίδερα μέσα του, για να φτάσει σε αυτό το επίπεδο....δεν χρειάζεται σύγκριση με μέσο αναβατη
Δεν θα έλεγα ακριβώς επαγγελματίας
Δεν έχει πάει σε κανένα σχολείο, σπάζοντας... και μαθαίνωντας και στους αγώνες που έτρεχε δεν ήταν σταθερός η πρώτος η τελευταίος
Θα τον έλεγα λάτρη της μηχανής
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν θα έλεγα ακριβώς επαγγελματίας
Δεν έχει πάει σε κανένα σχολείο, σπάζοντας... και μαθαίνωντας και στους αγώνες που έτρεχε δεν ήταν σταθερός η πρώτος η τελευταίος
Θα τον έλεγα λάτρη της μηχανής
Με το επαγγελματίας....εννοώ ότι ζει από τον χώρο, είναι το αντικείμενο του επαγγελματικά και στους αγώνες και τώρα
Συν αυτά που λες φυσικά, ότι λατρεύει αυτό που κάνει

Όλοι οι "επαγγελματίες" πρώην αγωνιζόμενοι έτσι οδηγουν
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με το επαγγελματίας....εννοώ ότι ζει από τον χώρο, είναι το αντικείμενο του επαγγελματικά και στους αγώνες και τώρα
Συν αυτά που λες φυσικά, ότι λατρεύει αυτό που κάνει

Όλοι οι "επαγγελματίες" πρώην αγωνιζόμενοι έτσι οδηγουν
Και σε αυτό συμφωνώ που λες ευτυχώς που έχει δικους του ανθρώπους από πίσω διότι αυτός είναι μόνο μηχανή
Του άνοιξαν το μαγαζί το πρωί του πήραν δύο καινούργια Γκας που ήταν πουλημένα και ένα παλιό
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αυτα ειναι επιλογες. Στο δρομο, δεν παει ταχυτερα ο ικανοτερος, αλλα αυτος που εχει μικροτερη συναισθηση του κινδυνου. Ο καθε παγκοσμιος του δρομου, αν ηταν πραγματικα γρηγορος, θα το εκανε επαγγελματικα, να εβγαζε και χρηματα απο αυτο. Οπως ειπα, ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει, η αληθεια ειναι πως αυτοι που οδηγουν με την ταυτοτητα στο στομα, ειναι λιγο χειροτεροι, διοτι ο κινδυνος να σε παρουν σβαρνα, ειναι αυξημενος.

Ας μη ξεφευγουμε και πολυ ομως, οπως ειπα, τα γκαζια ειτε εισαι ενας κανενας, ειτε ο ροσσι, τα εκμπεταλευονται ολοι το ιδιο στην επιταχυνση, μιας και θα φτασουν ολοι στον ιδιο χρονο απο Χ στα Υ χαω. Η αισθηση της επιταχυνσης, της ροπης και της διαρκειας αυτης ειναι μοναδικη εμπειρια που μονο μια μοτοσυκλετα μπορει να προσφερει σχεδον σε ολους, και ειναι κατι που μπορεις να κανεις χωρις καν να παραβαινεις τον κωδικα η να γινεσαι δημοσιος κινδυνος.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτα ειναι επιλογες. Στο δρομο, δεν παει ταχυτερα ο ικανοτερος, αλλα αυτος που εχει μικροτερη συναισθηση του κινδυνου. Ο καθε παγκοσμιος του δρομου, αν ηταν πραγματικα γρηγορος, θα το εκανε επαγγελματικα, να εβγαζε και χρηματα απο αυτο. Οπως ειπα, ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει, η αληθεια ειναι πως αυτοι που οδηγουν με την ταυτοτητα στο στομα, ειναι λιγο χειροτεροι, διοτι ο κινδυνος να σε παρουν σβαρνα, ειναι αυξημενος.

Ας μη ξεφευγουμε και πολυ ομως, οπως ειπα, τα γκαζια ειτε εισαι ενας κανενας, ειτε ο ροσσι, τα εκμπεταλευονται ολοι το ιδιο στην επιταχυνση, μιας και θα φτασουν ολοι στον ιδιο χρονο απο Χ στα Υ χαω. Η αισθηση της επιταχυνσης, της ροπης και της διαρκειας αυτης ειναι μοναδικη εμπειρια που μονο μια μοτοσυκλετα μπορει να προσφερει σχεδον σε ολους, και ειναι κατι που μπορεις να κανεις χωρις καν να παραβαινεις τον κωδικα η να γινεσαι δημοσιος κινδυνος.
Εντάξει συμφωνώ σε ευθεία πάω όσο θέλω όμως ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση κάποιοι το δεξί γκριπ θα το κρατήσουν περισσότερη ώρα στο μεγιστο για προφανείς .....λόγους
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Στο δρομο, δεν παει ταχυτερα ο ικανοτερος, αλλα αυτος που εχει μικροτερη συναισθηση του κινδυνου.
Αυτο μπορει να ισχυει καποιες φορες και αλλες να ειναι η ΄΄δικαιολογια΄΄ των πιο αργων οδηγων που αποδιδουν την αδυναμια τους
στο υπερβολικο ρισκο και την ταυτοτητα που εχουν δαγκωσει οι γρηγοροι της παρεας...;)
Οπως σε ολα τα πραγματα, υπαρχουν διαφορα επιπεδα οδηγικης ικανοτητας. Καποιοι ειναι πιο γρηγοροι, χωρις αυτο να σημαινει πως ειναι
δημοσιοι κινδυνοι. Αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι πως η εκπαιδευση και η προπονηση βελτιωνουν την αποδοση, ετσι ωστε με δεδομενη ταχυτητα
να μειωνεται το ρισκο, η αν το δεις απο την αλλη, με τα ιδια ρισκα να πηγαινεις πιο γρηγορα.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αυτο μπορει να ισχυει καποιες φορες και αλλες να ειναι η ΄΄δικαιολογια΄΄ των πιο αργων οδηγων που αποδιδουν την αδυναμια τους
στο υπερβολικο ρισκο και την ταυτοτητα που εχουν δαγκωσει οι γρηγοροι της παρεας...;)
Οπως σε ολα τα πραγματα, υπαρχουν διαφορα επιπεδα οδηγικης ικανοτητας. Καποιοι ειναι πιο γρηγοροι, χωρις αυτο να σημαινει πως ειναι
δημοσιοι κινδυνοι. Αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι πως η εκπαιδευση και η προπονηση βελτιωνουν την αποδοση, ετσι ωστε με δεδομενη ταχυτητα
να μειωνεται το ρισκο, η αν το δεις απο την αλλη, με τα ιδια ρισκα να πηγαινεις πιο γρηγορα.
Η δικαιολογια των αργων οδηγων παει σε μενα δηλαδη? Η γενικα? Και επισης, η ''αδυναμια'' στο καποιος να μη μπορει να οδηγησει γρηγορα, η να μη θελει να οδηγησει γρηγορα, που ακριβως βρισκεται?
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Η δικαιολογια των αργων οδηγων παει σε μενα δηλαδη? Η γενικα? Και επισης, η ''αδυναμια'' στο καποιος να μη μπορει να οδηγησει γρηγορα, η να μη θελει να οδηγησει γρηγορα, που ακριβως βρισκεται?
Προφανως οχι φιλε μου, συγνωμη αλλα δεν βλεπω το ονομα σου. Ειναι πολυ γενικοτερο, αλλωστε ουτε ξερω ποσο γρηγορος η αργος εισαι
κι ουτε εχει σημασια. Η αδυναμια, εχει να κανει με το οτι καλως η κακως, οι περισσοτεροι απο εμας ΄΄φτιαχνονται'' με την γρηγορη οδηγηση.
Κατα συνεπεια εκλαμβανεται απο εμας τους ιδιους σαν ''αδυναμια'' το να μην μπορεις να πας οσο γρηγορα παει ο φιλος σου, μην
ανακαλυψουμε τον τροχο...ουτε προσβλητικο, ουτε υποτιμητικο ειναι, απλη πραγματικοτητα, απολυτα συμβατη με την ανθρωπινη
ιδιοσυγκρασια. Ολοι μας φανταζομαι εχουμε κανει καποια ''κοντριτσα'' στο δρομο, με την καλη εννοια εννοω, οχι να πας ζω πεθαινω...
Για να μη παρεξηγιεσαι, εμενα ειχα στο μυαλο μου, που ο φιλος μου παντα ειναι πιο γρηγορος, ο,τι και να κανω...οκ?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ενημέρωση της αγγελίας με νέες φωτογραφίες καθώς και κάποιες αναβαθμίσεις.

Έγινε σέρβις (λάδια Silkolene Pro4, φίλτρο λαδιού), τοποθετήθηκε φίλτρο αέρα της DNA, προβολάκια led, τρόμπα ακτινική από 1290 Super Adventure, πλαϊνά καλύμματα τύπου puig κάτω από την σέλα. Από την αρχική αγγελία έχει επίσης τοποθετηθεί η τουριστική φυμέ ζελατίνα της ΚΤΜ και μηχανικό throttle lock/cruise control.

Μια μοτοσυκλέτα για μέσους αναβάτες και όχι μόνο. Η τιμή παραμένει στα 10000 ευρώ χωρίς τις βαλίτσες και 10500 ευρώ με τις βαλίτσες (γνήσιες).




 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω, πολλά περνάνε τελευταία. Τίποτα δεν είναι μονόδρομος :cool:
Είσαι ασφάλτινος αγόρι μου, μην γίνεσαι αμιρου....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είσαι ασφάλτινος αγόρι μου, μην γίνεσαι αμιρου....
Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε ότι ο 21/18 ταιριάζει απόλυτα σε ασφάλτινα χιλιόμετρα αν είναι καλοστημένη η μηχανή με ξεπερνάει.

Ο ψηλός δεν ξέρω αν είναι οδηγός τύπου "όλοι οι δρόμοι είναι autobahn" αλλά δεν έχω πάρει τέτοια εντύπωση μέχρι στιγμής.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε ότι ο 21/18 ταιριάζει απόλυτα σε ασφάλτινα χιλιόμετρα αν είναι καλοστημένη η μηχανή με ξεπερνάει.

Ο ψηλός δεν ξέρω αν είναι οδηγός τύπου "όλοι οι δρόμοι είναι autobahn" αλλά δεν έχω πάρει τέτοια εντύπωση μέχρι στιγμής.
Πεστα Χρυσόστομε!
Σε πολύ καλά στημένη μοτοσυκλέτα όμως .
Π.χ. το f800gs δεν το είχα με τίποτα,σε κλειστές στροφές.
Με ότι ktm είχα όμως με 21/18 η οδήγηση είναι άλλο πράγμα!
Και τα ιαπωνικά υστερούν με τέτοιους τροχούς.
Δεν ξέρω τα καινούργια Africa και λοιπά!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε ότι ο 21/18 ταιριάζει απόλυτα σε ασφάλτινα χιλιόμετρα αν είναι καλοστημένη η μηχανή με ξεπερνάει.

Ο ψηλός δεν ξέρω αν είναι οδηγός τύπου "όλοι οι δρόμοι είναι autobahn" αλλά δεν έχω πάρει τέτοια εντύπωση μέχρι στιγμής.
Και το 17/17 για χώμα??
 
Top Bottom