ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχω μια h7 απο το ζευγάρι που είχα πάρει για το f800gs απο θείο Αλι. Στο φ800 δουλευε πολύ καλά αλλά είναι canbus. Μπαίνει στα 9Χ0?
Συγνώμη για το γέλιο αλλά η συμβατότητα των 950/990 με το can bus θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που τα απασχολεί ως πρόβλημα... :roflmao:
Ναι δεν έχουν θέμα και με αυτό...
Μπαίνουν κανονικά.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Συγνώμη για το γέλιο αλλά η συμβατότητα των 950/990 με το can bus θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που τα απασχολεί ως πρόβλημα... :roflmao:
Ναι δεν έχουν θέμα και με αυτό...
Μπαίνουν κανονικά.
Εχω εγκλιματιστει τοσο με τις ιδιοτροπίες τους που ημουν σχεδόν σίγουρος ότι δε θα δούλευαν σωστά, και θα ήμουν οκ με αυτό. o_O
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλημέρα!Διορθωσα με τον μάστορα την φλατζα βασεως που ήθελε το smt 990 εκανα βαλβίδες και το μεγαλο σέρβις και όλα καλά ως εδώ,κάθομαι χτες το μεσημέρι σε ένα φανάρι και ξαφνικά γέμισαν όλα τα νταμακια της θερμοκρασίας και άναψε λαμπάκι επίσης θερμοκρασίας.Πηγα το είδε είχε παραφλου κανονικά ναι το δοχείο διαστολής και το ψυγείο,βεντιλατερ ακούγεται και παίρνει κανονικά.Οση ώρα το αφήσαμε ρελαντί δεν ανέβασε μετά θερμοκρασία όποτε το πήρα να ξαναπάω μια βόλτα και σε ένα φανάρι ήταν πάλι ένα νταμακι πριν το τέρμα.Τι να του σύμβαση αραγε;ανάδρομος Ερμής;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δεν είχε γίνει σωστά (με το σήκωμα της μοτοσυκλέτας κλπ) πιθανώς να φταίει αυτό.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Σίγουρα δεν έγινε με σήκωμα της μοτοσυκλετας!θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως γίνεται να του το μεταφέρω;ευχαριστω πολύ!Γιατι σκεφτόμουν να αλλάξω τρόμπα νερού και θερμοστάτη
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Επίσης φοράω φίλτρο itg και νιώθω ότι δουλεύει ψηλά γιατί ο κόφτης μου με πρόγραμμα πήγε 10.700 και σκεφτόμουν μήπως να βάλω το μαμά φιλτροκουτι να δουλεύει πιο χαμηλά από ότι διαβαζω και να πέσει και ο κόφτης.εχει κανεις άποψη πάνω σε αυτό ;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σίγουρα δεν έγινε με σήκωμα της μοτοσυκλετας!θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως γίνεται να του το μεταφέρω;ευχαριστω πολύ!Γιατι σκεφτόμουν να αλλάξω τρόμπα νερού και θερμοστάτη
χοντρικα σηκωνεις το μπροστινο μερος στατικα οσο μια καρεκλα,το μανουαλ το λεει...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάποιος είχε γράψει ότι με βγαλμένο πίσω τροχό και στο διπλό σταντ το σηκώνεις μέχρι να ακουμπήσει ψαλίδι κάτω
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Επίσης φοράω φίλτρο itg και νιώθω ότι δουλεύει ψηλά γιατί ο κόφτης μου με πρόγραμμα πήγε 10.700 και σκεφτόμουν μήπως να βάλω το μαμά φιλτροκουτι να δουλεύει πιο χαμηλά από ότι διαβαζω και να πέσει και ο κόφτης.εχει κανεις άποψη πάνω σε αυτό ;
O κοφτης δεν εχει σχεση με το φιλτροκουτι αλλα με τον χαρτη που εχεις. Οτι και να κανεις δηλαδη πλην αλλαγη χαρτη δεν θα σου αλλαξει τον κοφτη. Δεν εχει νοημα να στροφαρει το μοτερ εκει πανω, δεν υπαρχει ισχυς εκει.
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
O κοφτης δεν εχει σχεση με το φιλτροκουτι αλλα με τον χαρτη που εχεις. Οτι και να κανεις δηλαδη πλην αλλαγη χαρτη δεν θα σου αλλαξει τον κοφτη. Δεν εχει νοημα να στροφαρει το μοτερ εκει πανω, δεν υπαρχει ισχυς εκει.
Και όμως μέχρι εκεί το μηχανάκι δίνει με το ελεύθερο φίλτρο itg…απλά δεν είναι τόσο ωραιο χαμηλά…θέλω να κάνω και μι δοκιμή με το μαμά φικτροκουτι που έχω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φοράς σιγαστήρες;
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Όχι έχω ελεύθερα τελικά akrapovic μόνο ελεύθερο φίλτρο φοράω τελικά και πρόγραμμα! Και έχω κοντύνει το μηχανάκι από γρανάζια 16/43
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Όχι έχω ελεύθερα τελικά akrapovic μόνο ελεύθερο φίλτρο φοράω τελικά και πρόγραμμα! Και έχω κοντύνει το μηχανάκι από γρανάζια 16/43

Απο τις 9000 και πανω δεν υπαρχει αυξηση ισχυος, αλλα αν σου αρεσει, περι ορεξεος.

Οταν λες δεν ειναι ωραιο χαμηλα τι εννοεις; Χαμηλες στροφες με τερμα γκαζι η χαμηλες στροφες με λιγο γκαζι;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όχι έχω ελεύθερα τελικά akrapovic μόνο ελεύθερο φίλτρο φοράω τελικά και πρόγραμμα! Και έχω κοντύνει το μηχανάκι από γρανάζια 16/43
Δοκίμασε να βάλεις τους σιγαστήρες και κάνε μια δοκιμαστική βόλτα.
Με τους σιγαστήρες το μηχανάκι γεμίζει χαμηλα, η διαφορά είναι έντονη.
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβασω δυναμομετρηση για να δεις ακριβώς αυτό που λεω.Χαμηλες στροφές με πολύ γκάζι θα το ήθελα πιο σπιρτοζικο!Επισης αν βάλω σιγαστηρες θα πρέπει να ξανά ρυθμίσω;
 
Top Bottom