ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Xorikos

Μέλος
Όνομα
Xorikos
Μοτό
Ktm adventure 950
Παιδιά ευχαριστώ για την απάντηση,κάπου διάβασα ότι στα μεταγενέστερα μοντέλα το κάτω μέρος του πιστονιού διαμορφώθηκε έτσι ώστε να μην πέφτει η μπίλια στο λύσιμο της!
 

Xorikos

Μέλος
Όνομα
Xorikos
Μοτό
Ktm adventure 950
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία,μήπως έχει κανεις βάση twalcom για προβολακια και τη διαθέτει προς πώληση;
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλησπερα!εχω πάρει ένα κτμ smt 990 μοντέλο του 2014 το οποίο κλασικά έβγαλε στον πίσω κύλινδρο φλατζα.Απο ότι έψαξα και έμαθα είναι κλασικό θέμα του lc8.προτεινεται να βάλω γνήσια σετ η να βάλω Athena?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καλησπερα!εχω πάρει ένα κτμ smt 990 μοντέλο του 2014 το οποίο κλασικά έβγαλε στον πίσω κύλινδρο φλατζα.Απο ότι έψαξα και έμαθα είναι κλασικό θέμα του lc8.προτεινεται να βάλω γνήσια σετ η να βάλω Athena?
2014 smt δεν υπάρχει,το τελευταίο είναι του 2013 με πορτοκάλι σκελετό,αν έχεις αυτό..Αν εννοείς τη βάση κυλίνδρου, βάλε τη γνήσια..πόσα χλμ έχει ;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπερα!εχω πάρει ένα κτμ smt 990 μοντέλο του 2014 το οποίο κλασικά έβγαλε στον πίσω κύλινδρο φλατζα.Απο ότι έψαξα και έμαθα είναι κλασικό θέμα του lc8.προτεινεται να βάλω γνήσια σετ η να βάλω Athena?
Καλησπέρα.
Βάλε την γνήσια, δεν είναι ακριβή.
Και της Athena είναι ποιοτικές αλλά δεν έχω άποψη.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
2014 smt δεν υπάρχει,το τελευταίο είναι του 2013 με πορτοκάλι σκελετό,αν έχεις αυτό..Αν εννοείς τη βάση κυλίνδρου, βάλε τη γνήσια..πόσα χλμ έχει ;
Στα τελευταία δεν είχε λυθεί το θέμα υποτίθεται?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Στα τελευταία δεν είχε λυθεί το θέμα υποτίθεται?
Σχετικό ειδικά αν κυκλοφοραγε σαν καθημερινό σε αστικό περιβάλλον..
Το είχα εγώ σε adv 990-08 αλλά το παρουσίασε και sm990-10 φίλου με λίγα χλμ σε παρατεταμένα κλειδώματα
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Είναι με το abs αυτό που είναι όλο πορτοκαλί!2014 γράφει η άδεια!επισης έχω 46.000 και μου κάνει εντύπωση που μου το έβγαλε.Επισης επειδή θα κατέβει το μοτέρ σκέφτομαι να κάνω και τους δυο κυλίνδρους
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είναι με το abs αυτό που είναι όλο πορτοκαλί!2014 γράφει η άδεια!επισης έχω 46.000 και μου κάνει εντύπωση που μου το έβγαλε.Επισης επειδή θα κατέβει το μοτέρ σκέφτομαι να κάνω και τους δυο κυλίνδρους
Δεν χρειάζεται να κατέβει το μοτέρ για αυτή την επισκευή.
Ο πίσω κύλινδρος βγαίνει πολύ εύκολα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Είναι με το abs αυτό που είναι όλο πορτοκαλί!2014 γράφει η άδεια!επισης έχω 46.000 και μου κάνει εντύπωση που μου το έβγαλε.Επισης επειδή θα κατέβει το μοτέρ σκέφτομαι να κάνω και τους δυο κυλίνδρους
Το τελευταίο smt 2013 και το κύκνειο άσμα του 990 v2 ήταν με πορτοκάλι σκελετό και μαύρο χρώμα στα πλαστικά,αλλά με πορτοκάλι λεπτομέρειες πάνω τους.αν το έχεις πάρει δεύτερο χέρι, λογικά έχει ταλαιπωρηθεί,τα χλμ είναι λίγα..σε κάθε περίπτωση,αφού θα κάνεις τον έναν κάνε και τους 2..
Λίγα χλμ πάντως...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το τελευταίο smt 2013 και το κύκνειο άσμα του 990 v2 ήταν με πορτοκάλι σκελετό και μαύρο χρώμα στα πλαστικά,αλλά με πορτοκάλι λεπτομέρειες πάνω τους.αν το έχεις πάρει δεύτερο χέρι, λογικά έχει ταλαιπωρηθεί,τα χλμ είναι λίγα..σε κάθε περίπτωση,αφού θα κάνεις τον έναν κάνε και τους 2..
Λίγα χλμ πάντως...
Έχεις ακούσει να έχει βγάλει το ίδιο πρόβλημα στον μπροστά κύλινδρο...?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Σε δυο μάστορες που πήγα μου είπαν ότι για τον πίσω κύλινδρο πρέπει να κατέβει όλο το μοτέρ.και είναι δυστηχως πολλά τα εργατικά που μου ζητάνε.μηπως να κάνω και ελατήρια πιστονιων;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σε δυο μάστορες που πήγα μου είπαν ότι για τον πίσω κύλινδρο πρέπει να κατέβει όλο το μοτέρ.και είναι δυστηχως πολλά τα εργατικά που μου ζητάνε.μηπως να κάνω και ελατήρια πιστονιων;
Εκεί που έφτιαξα το δικό μου δεν χρειάστηκε να γίνει αυτό.
Να κατέβει το μοτέρ δηλαδή.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Κάτι μαντζουνια που κυκλοφορούν και υπόσχονται ότι λύνει ακόμη κ το πρόβλημα φλαντζας κεφαλής? Άραγε εκεί κάτω που δεν έχει τόσο πίεση μήπως κάνουν δουλειά..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι μαντζουνια που κυκλοφορούν και υπόσχονται ότι λύνει ακόμη κ το πρόβλημα φλαντζας κεφαλής? Άραγε εκεί κάτω που δεν έχει τόσο πίεση μήπως κάνουν δουλειά..
Όπως...?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κάτι μαντζουνια που κυκλοφορούν και υπόσχονται ότι λύνει ακόμη κ το πρόβλημα φλαντζας κεφαλής? Άραγε εκεί κάτω που δεν έχει τόσο πίεση μήπως κάνουν δουλειά..
Δε ξερω αν κάνουν δουλειά, αλλά εντάξει δε πρόκειται για πολιτικό που λεμε μοτέρ, οπότε θα παίζουν και τέτοιες χαζομαρουλες, αλλάζεις φλάντζα και εισαι οκ
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κάτι μαντζουνια που κυκλοφορούν και υπόσχονται ότι λύνει ακόμη κ το πρόβλημα φλαντζας κεφαλής? Άραγε εκεί κάτω που δεν έχει τόσο πίεση μήπως κάνουν δουλειά..
Αν είναι σαν τα ματζούνια που υπόσχονται μπούκλες στους καραφλους....... δεν θα κάνουν τίποτα!!!! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κάτι μαντζουνια που κυκλοφορούν και υπόσχονται ότι λύνει ακόμη κ το πρόβλημα φλαντζας κεφαλής? Άραγε εκεί κάτω που δεν έχει τόσο πίεση μήπως κάνουν δουλειά..
Όπως...?





Μη ρωτήσεις πως το ξέρω. :secret:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom