Καλησπερα ... 25 χρόνια μετα και Καλές Βολτες σε όλους !

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Και δεν ήσουν και καλός στην έκθεση, στο μπλα μπλα κοινώς...
Καλώς ήρθες καταρχάς, και δευτερευοντως να σου πω πως εχω γνωστό με το Benelli που γουστάρεις με 40.000 χλμ και μηδέν προβλήματα
Παρε οτι γουστάρεις κινέζικο η μη,και κανε τσαρκες οποτε εχεις χρόνο...
Σωτηρη καλησπερα φιλε και ευχαριστω και σένα με την σειρα σου που μπηκες στον κόπο να μου απαντησεις !
Να σαι παντα καλα και να σου πως πως μου δινεις μια διεξοδο με την εμπειρια του γνωστου σου , γιατι εαν κανω 40000 σε βολτες απροβληματιστα , με οτιδήποτε , μάλλον μετα θα αγιάσω !!!

Καλες Βολτες μαν
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Σωτηρη καλησπερα φιλε και ευχαριστω και σένα με την σειρα σου που μπηκες στον κόπο να μου απαντησεις !
Να σαι παντα καλα και να σου πως πως μου δινεις μια διεξοδο με την εμπειρια του γνωστου σου , γιατι εαν κανω 40000 σε βολτες απροβληματιστα , με οτιδήποτε , μάλλον μετα θα αγιάσω !!!

Καλες Βολτες μαν
Κανε πρωτίστως χάρη στον εαυτό σου, και άλλαξε το nickname.....
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Καλός ήρθες!
Η εξέλιξη του αμυρου στα σεντόνια...
ibar καλησπερα και σε σενα φιλε.
Ευχαριστω μεν για το σχόλιο αλλά συγνωμη που δεν εχω κατι παραπάνω να φλυαρισω , επειδη ειμαι τελειως νεος - σε ολο αυτο - και την ''αργκο'' δεν την κατέω για να πω κατι πανω στα σεντονια .

Καλες βολτες και σε σας Sir ! :)
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Κανε πρωτίστως χάρη στον εαυτό σου, και άλλαξε το nickname.....
Ω καλε μου φίλε , ευχαριστω αλλά με τρολαρω πρωτος και χρόνια τωρα , οποτε μην σε προβληματιζω με αυτα.
Οτι και να μου πουν επ'αυτου λιγο με αγγιζει.
¨Αλλα ειναι τα προβληματα μας την σημερον όπως σαφως κ εσυ γνωριζεις.
Thanx και πάλι όμως για την παροτρυνση.
Καλες Βολτες Σωτηρη !
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μπορώ να πω με σιγουριά, ότι είναι το καλύτερο "πρώτο ποστ" της ενότητας "συστηθηκατε", που έχω διαβάσει ποτέ!!!!!
Μακράν!!!!!!!!! :ok:

Πολλές αλήθειες, πολύς αυτοσαρκασμός (πολύ καλό και υγιές συγχρόνως ), αρκετοί προβληματισμοί, αρκετή εμπειρία (άσχετα πώς αποκτήθηκε, απ'τις καλές και άσχημες στιγμές), πικρία/ταλαιπωρία αλλά και συγχρόνως αγάπη για τα δίτροχα!!! Ένας αμετανόητος θα έλεγα, με την καλή έννοια!!!!!

Ένα τελευταίο μόνο!!!
Η φιλόλογος που είχες στην πρώτη λυκείου, ή είχε υψηλές απαιτήσεις από εσένα, ή σε "τρολάριζε" από τότε, ξέροντας τι θα "τραβήξεις" με το 620!!!
Δεν εξηγείται αλλιώς!!! :wacky:

Υ.γ
Δεν είσαι ο μόνος τελικά που δεν κοιμάται αυτό το βράδυ :laugh:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Γιάννη καλώς ήρθες στην παρέα του advride...
Διαβάζοντας τα γραφόμενα σου κατέληξα πως μάλλον είναι ατυχές το nikename σου...
Απλά 2 διορθωτικές κινήσεις κάνε κι όλα καλά.
Πήγαινε να μείνεις σε κοντινή επαρχιακή πόλη (Μέγαρα, Χαλκίδα κλπ) και μεταβίβασε το ktm σε κάποιον φίλο σου και απλά ζήτα το δανεικό.
Θα δεις άμεση επίλυση όλων των προβλημάτων.... :happy:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μετά από 4τεμ 640 που πέρασαν από τα χέρια μου και στο κάθε ένα έγραψα πάνω από 60000χλμ και η μόνη ζημιά που έπαθα ήταν να καίει την λάμπα από το κολοφαναρο (λόγο κραδασμών μάλλον ) θα πω ότι μάλλον σε είχε καταραστεί καμία πρώην .
Έχω ακούσει για κεφαλές ,κόμπλερ κτλ αλλά τα δικά μου δεν έκαναν κιχ , το μόνο που ήθελαν ήταν να πηγαίνεις με ψηλές στροφές , να μην σκορτσαρουν.

Καλώς ήρθες λοιπόν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Έλα μην σε παίρνει από κάτω.
Πρέπει να πουλιούνται εδώ μέσα κάνα 2-3 990 στο μπάτζετ σου :ha:ha

Καλημέρα και καλώς ήρθες.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Καλησπερα φιλε Πετρο ,

εαν αναφερεσαι στον περιβοητο καταραμενο που δεν γνωρισα ποτε , να πω με σιγουρια που μου το ''μετεφεραν'' πως , ως ειναι γνωστο , ετσι τον ελεγε ο δολιος ο πατερας του επειδη τα εκανε όλα ... λαστιχα στην βουτα! Δεν νομιζω οτι ήταν καταραμενος ο ανθρωπος .
Εμενα ομως , δυστυχως για μενα , ειναι καθαρα εμπειρικό αυτοπροσωνυμιο μιας και με το 620 κοντεψα να πιστεψω πως υπαρχει θεός !

Δεν γινεται π.χ. για να σου δωσω μια ιδεα , να κάνεις Ακροπολη-Παγκρατι , (απο κεινο το μαρμαρινο κολονακι μες στη μεση αν θυμασαι...) ,
= μια ωρα και 45 λεπτα , (απο κομμενο καλωδια σαν βρηκαμε καιρο μετα) , να το βαζεις εκει που θελει να'ναι κανα μηνα
(αραγμενο στο παρκιν εννοω ),

να το ζηταει ενας φιλος που ''κολλησε'' το σκουτερ εως το επισκευασει ,
(ο συγκεκριμενος τοσο πεισματαρης που οταν σπουδαζε , εβαζε ξυπνητηρι στις 4 που δεν εχει κινηση , για να μαθει να καρφωνει και την 5η στην θησεως ! για να καταλαβεις τι θα περναγε περιπου στα χερια του το λεω...).
(να σου τελειωσω οσο πιο γρηγορα μπορω το πλανο) ,

κατεβαινω , σαν το εφερε 1 ολοκληρο μηνα μετα - 40 μερες για την ακριβεια - , στην εισοδο , με βλεπει και βαζει τα γέλια ο ψηλος.
του λεω : ''ρε συ γιωργο τι να σου πω ρε συ , την ταινια του μυαλου μου δεν μπορω να στην προβάλω να δεις! ...''
μου απαντα τα ''αντε ρε γκρινια '' και τα σχετικα γνωστα , τα ευκολα που λεμε όλοι , ανεβαινω πανω , να το βάλω στο απεναντι γκαραζ που νοικιαζα , ανοιγω διακόπτη , πευμα ΠΟΥΘΕΝΑ !
Μη γελας ! Νορμαλ κατασταση για μένα ! Στον Γιωργο γέλα !
1 μήνα και βαλε μετα !!!

Ασε ,τι , να σου λεω τώρα...
Πηγα θεσσαλονικη με το 620 και γυρισα απροβληματιστα , Αθηνα το σπροχνω παντου κ πάντα.
Στα χερια μου βεβαια... Στους αλλους ολα οκ...
Πρεπει να εφαγα μουτζα απο 7δακτυλο οταν τα πρωτοπηρα, δεν ξερω και λιγη σημασια εχει πια.
Οταν θα κανω το παρτυ με τις μολοτοφ - γιατι απο αυτο με καμια τιμη δεν πληρωνομαι - θα σας καλεσω να το χαρουμε παιδια ...

Καλες Βολτες
Ναι φίλε Γιάννη... ψευδώνυμο ήταν τό καταραμένος.. γιατί τότε σαν νέος.. όλη του η ζωή... ήταν τό ford και οι κόντρες...
Μια χαρά είναι ο άνθρωπος με οικογένεια και παιδιά σήμερα ..
Ξέρω τά μέρη αυτά.. στο Παγκράτι μεγάλωσα.. και στον μαρμάρινο στύλο στην Ακρόπολη..στηνομουν για νά δω την έναρξη του ράλλυ Ακρόπολις..!!!!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
ibar καλησπερα και σε σενα φιλε.
Ευχαριστω μεν για το σχόλιο αλλά συγνωμη που δεν εχω κατι παραπάνω να φλυαρισω , επειδη ειμαι τελειως νεος - σε ολο αυτο - και την ''αργκο'' δεν την κατέω για να πω κατι πανω στα σεντονια .

Καλες βολτες και σε σας Sir ! :)
καλημέρα εύχομαι να μην το παρεξήγησες.
καθόλου φλυαρία ισα ισα το βρήκα και πολύ ωραίο!
απλα σε καλωσόρισα με χιούμορ και πείραξα και τον φιλο Γιάννη
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Καλώς ήρθες ... με εξομολόγηση !
πέρα απο τεχνικά χαρακτηριστικά και γνώμες , αξιοπιστία και επιδόσεις
νομίζω μετράει πάνω από όλα να σου αρέσει
να την βλέπεις στο στάντ και να σε εμπνέει.
Κι ας μην είναι ... πολιτικός ορθό η μηχανή αντικειμενικά !
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλώς ήρθες ... με εξομολόγηση !
...μετράει πάνω από όλα να σου αρέσει
να την βλέπεις στο στάντ και να σε εμπνέει.
Από αυτό είχε μας ειπε!!!
Ένα μηχανάκι στο στάντ να το κοιτάει.... :p!!!
Τώρα θέλει ένα να... δουλεύει και ας μην τον εμπνέει (τόσο ) :happy:!!!
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Από αυτό είχε μας ειπε!!!
Ένα μηχανάκι στο στάντ να το κοιτάει.... :p!!!
Τώρα θέλει ένα να... δουλεύει και ας μην τον εμπνέει (τόσο ) :happy:!!!
Τότε η λύση είναι μονόδρομος .... Transalp 650 !!! :eek:
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Μπορώ να πω με σιγουριά, ότι είναι το καλύτερο "πρώτο ποστ" της ενότητας "συστηθηκατε", που έχω διαβάσει ποτέ!!!!!
Μακράν!!!!!!!!! :ok:

Πολλές αλήθειες, πολύς αυτοσαρκασμός (πολύ καλό και υγιές συγχρόνως ), αρκετοί προβληματισμοί, αρκετή εμπειρία (άσχετα πώς αποκτήθηκε, απ'τις καλές και άσχημες στιγμές), πικρία/ταλαιπωρία αλλά και συγχρόνως αγάπη για τα δίτροχα!!! Ένας αμετανόητος θα έλεγα, με την καλή έννοια!!!!!

Ένα τελευταίο μόνο!!!
Η φιλόλογος που είχες στην πρώτη λυκείου, ή είχε υψηλές απαιτήσεις από εσένα, ή σε "τρολάριζε" από τότε, ξέροντας τι θα "τραβήξεις" με το 620!!!
Δεν εξηγείται αλλιώς!!! :wacky:

Υ.γ
Δεν είσαι ο μόνος τελικά που δεν κοιμάται αυτό το βράδυ :laugh:
Καλησπερα Νικο ,

δεν ξερω αληθεια πως ειναι μια ''τυπικη'' καλησπερα'' γνωριμιας - μιας και ακομη δεν προλαβα να δω καποια ...αφου δεν εχω προλαβει ακομη να τελειωσω εκεινο το thread !... - αλλά το μονο σιγουρο ειναι πως το παρατραβηξα !!!
Δεν περιμενα ομως βρε παιδια τοση ανταπόκριση !
Ειστε πραγματικά φοβεροι - με την καλυτερη εννοια - !
Τρομερή παρεα γιατι ακομη κάτι με ''χολή΄΄ δεν είδα - τωρα βεβαια μπηκα , κ πρωτα σε σενα απαντω - , και το λεω γιατι γενικά στα σοσιαλ που λενε φημιζεται πολυ αυτη η συμπεριφορα....
Λογικα το κοινο πάθος μας και το filtering των admin θα εχουν συμβάλει αρκετα υποθέτω .
Τωρα , ως αναφορα εκεινη την φιλολογο - ψιλοαπωθημενο κ αυτη θυμαμαι αμυδρα ;-) - μάλλον το δευτερο που λες θα επαιζε !

Να'σαι καλα φιλε κ Καλες Βολτες !!!
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Γιάννη καλώς ήρθες στην παρέα του advride...
Διαβάζοντας τα γραφόμενα σου κατέληξα πως μάλλον είναι ατυχές το nikename σου...
Απλά 2 διορθωτικές κινήσεις κάνε κι όλα καλά.
Πήγαινε να μείνεις σε κοντινή επαρχιακή πόλη (Μέγαρα, Χαλκίδα κλπ) και μεταβίβασε το ktm σε κάποιον φίλο σου και απλά ζήτα το δανεικό.
Θα δεις άμεση επίλυση όλων των προβλημάτων.... :happy:
Καλησπέρα Παντελη

με καθε ειλικρίνεια φίλε , ...όλα τα σενάρια είχα σκεφτει αλλά ποτέ το λογικότερο (την δική σου εκδοχή δηλαδή ) !!!
{ Νιώθω για άλλη μια φορά ότι εκανα ξανά επιδειξη ηλιθιότητας !!! (...όχι ότι μου είναι κ δυσκολο...) }
Ειμαι 1.000% σιγουρος ότι είναι το μόνο σενάριο που ίσως δουλεψει ( αν κ η Στατιστικη - η μεγα επιστημη - λεει πως πάλι με βλέπω να σπρώχνω το μηχανάκι ''του'' φιλου που θα το πάρει !!! (εξ'ου κ το nickname της σχεσης μου με δαυτο ...)

Thnx , καλο χιονοπόλεμο και Καλες Βολτες φιλε!
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Μετά από 4τεμ 640 που πέρασαν από τα χέρια μου και στο κάθε ένα έγραψα πάνω από 60000χλμ και η μόνη ζημιά που έπαθα ήταν να καίει την λάμπα από το κολοφαναρο (λόγο κραδασμών μάλλον ) θα πω ότι μάλλον σε είχε καταραστεί καμία πρώην .
Έχω ακούσει για κεφαλές ,κόμπλερ κτλ αλλά τα δικά μου δεν έκαναν κιχ , το μόνο που ήθελαν ήταν να πηγαίνεις με ψηλές στροφές , να μην σκορτσαρουν.

Καλώς ήρθες λοιπόν


Sent from my iPhone using Tapatalk
my Superhero ! (...το λέει κ το nickname σου..!)

Μήπως σε λένε Γιώργο ?!!! Μην είσαι και Ναυπηγός under cover ?!?!!
Μηπως μπήκες για να βάλω τα κλάματα μεσημεριάτικο - κ χωρις το ρημάδι μαζί μου σημερα - ?!! :)

Ευχαριστω και σε για το καλοσώρισμα και χαιρομαι που η σχεση σου με τους Oranje εκ Αυστριας ήτο τελειως διαφορετική !

Καλες Βολτες Κωνσταντινε !
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Έλα μην σε παίρνει από κάτω.
Πρέπει να πουλιούνται εδώ μέσα κάνα 2-3 990 στο μπάτζετ σου :ha:ha

Καλημέρα και καλώς ήρθες.
:dstpc:
Ψάχνω ένα smile , πως τα λένε , (να σε απαντήσω όπως το νιώθω ) με Χαρακιρι αλλά δεν βρισκω .....

Thnx που με συμπονάς τοσο βρε συ !!! :)

Καλες Βολτες πάντα Γιωργο!
 
Top Bottom