Καλησπερα ... 25 χρόνια μετα και Καλές Βολτες σε όλους !

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
καλημέρα εύχομαι να μην το παρεξήγησες.
καθόλου φλυαρία ισα ισα το βρήκα και πολύ ωραίο!
απλα σε καλωσόρισα με χιούμορ και πείραξα και τον φιλο Γιάννη
Καλησπέρα Ηλία ,

οχι αδερφέ δεν παρεξήγησα κατι , ετσι κ αλλιώς δεν αντιληφθηκα τετοιο ''κλιμα'' εδω μεσα .
Απλα περίμενα οτι ισως ετσι μάθαινα κ κατι καινουριο (οπως για κεινο το trail που εγραψα στην αρχη...)
Εκμαιυοντας το πηγα δηλαδη :)

Thnx κ μπραβο σου που εχεις διαθεση να μην προσβάλεις !

Καλες Βολτες να εχεις
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Καλώς ήρθες ... με εξομολόγηση !
πέρα απο τεχνικά χαρακτηριστικά και γνώμες , αξιοπιστία και επιδόσεις
νομίζω μετράει πάνω από όλα να σου αρέσει
να την βλέπεις στο στάντ και να σε εμπνέει.
Κι ας μην είναι ... πολιτικός ορθό η μηχανή αντικειμενικά !
Γεια σου Θανάση ,

καλως σας βρήκα - σιγουρα ! - παιδια!
Καμια ενσταση πουθενα.
Να πω μόνο πως με 0 budjet ...δεν νομιζω να μου αρεσει κ τοσο ...
Σε αυτα τα χρηματα μονο ασχημιες βλεπω ....
( προσωπικη άποψη παντα ε , και εξαιρεση το CBX και κεινο το Aventura !....)


Καλη σου μερα και καλές Βολτες !
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Από αυτό είχε μας ειπε!!!
Ένα μηχανάκι στο στάντ να το κοιτάει.... :p!!!
Τώρα θέλει ένα να... δουλεύει και ας μην τον εμπνέει (τόσο ) :happy:!!!
Απολυτως Ετσι Νικο !

Εχει πιασει σκουρια το πατωμα στη θεση του !!!
Προτιμω κατι αργο έστω και να σας πετυχαινω στην καφετερια του προορισμου οταν τον εχετε ηδη πιει !

Καλες Βολτες !
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Τότε η λύση είναι μονόδρομος .... Transalp 650 !!! :eek:
Θαναση ,

ειναι το απόλυτο ''παπι''!
με δυο διαφορετικα κινουμαι καθημερινα της/στην δουλεια - στο κεντρο κυριως - κ καλυτερο δεν ειχα μεχρι τωρα .
Τωρα ειμαι με ενα 3ο , ανταλλαγης απο το συνεργειο - ΘΑαααα φτιαξει καρμπυρατερ , μεχρι την επομενη ζημια δηλαδη... - και με βλεπω να γυριζω Αθηνα με χιόνι (ωραία φαση!)
Εαν ηταν ψηλότερο .... 4 θα είχα !!! (λες να ψηλώνει το Τρανς με τις αναρτησεις το 620 ?!?....)

Καλη συνεχεια φιλε!
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Πηγα θεσσαλονικη με το 620 και γυρισα απροβληματιστα , Αθηνα το σπροχνω παντου κ πάντα.
  1. Αρα φταιει η Αθηνα, οχι το 620-640 :)
  2. Μηχανακια εχει παρα πολλα και για ολα τα βαλαντια, εγω νομιζω οτι πρεπει να παιρνουμε κατι που αισθητικα μας αρεσει και να μην κανουμε συμβιβασμους, ελπιζοντας οτι στο μελλον θα το αγαπησουμε...αρκετους κανουμε στην υπολοιπη ζωη μας :ok:
  3. Ειναι πολυ ωραιο που το φορουμ αυτο, λειτουργει και σαν τον καναπε του Φροιντ, οπου οχι μονο λες ο,τι θες και ο,πως θες, αλλα υπαρχουν και πολλοι αλλοι σαν και σενα η οχι, αδιαφορο, που ανταποκρινονται, απαντανε, πειραζουν καλοπροαιρετα, ετσι ωστε να νοιωθεις οτι εχεις καμμια εκατοστη(?) εξτρα φιλους εκει εξω, που μπορεις να πεις μια κουβεντα. Φανταζομαι αυτο ειναι ενα απο τα καλα του διαδικτυου, για να μην λεμε μονο για τα στραβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
:welcome:

γαματη η εισοδος του καταραμενου....:yes:

χρειαστηκα μια κουπα καφε και ενα μεσημερι για το πρωτο του ποστ...:hlb:

Γιαννη καλως ορισες...!!!!!:friendship::friendship::friendship:
Γιώργο σ'ευχαριστω πολυ !:friendship:

Σας έφαγα την μερα , ε?!! :)

Η αλήθεια ειναι πως το ''Λακωνιζειν Εστι Φιλοσοφειν'' και γω σαν φλυαρος που είμαι ... μαλλον και πολλες μπουρδες μπορει να γραψω ...
Θα προσπαθήσω -οσο μπορω- παντως να το αποβαλλω .. ευκαιρια ειναι εδω μαζί σας .
(meaning : αν δεν τα καταφερω κ τωρα ... παει ! )

Να σου πω επι τη ευκαιρια πως ετσι εξηγείται που τα πιτσιρικια και οι γονεις τους δεν σηκώνουν κεφαλι απο το κινητό με το facepuke και τα άλλα...
Κοντευω να μαθω πληκτρολόγηση , απο την στιγμη που μπήκα χθές ! ... Πολυ ανταπόκριση αδερφε !
( δεν ειναι καταχρηση γνωριμιας τοσο συντομα , ε , απλα χαριν ροής του λογου το ''αδερφέ'').
Να'στε καλα βρε παιδια και να γουσταρετε - που λενε- !

Εννοείται πως ματαφχαριστω και

Καλες Βολτες μαν!
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
  1. Αρα φταιει η Αθηνα, οχι το 620-640 :)
  2. Μηχανακια εχει παρα πολλα και για ολα τα βαλαντια, εγω νομιζω οτι πρεπει να παιρνουμε κατι που αισθητικα μας αρεσει και να μην κανουμε συμβιβασμους, ελπιζοντας οτι στο μελλον θα το αγαπησουμε...αρκετους κανουμε στην υπολοιπη ζωη μας :ok:
  3. Ειναι πολυ ωραιο που το φορουμ αυτο, λειτουργει και σαν τον καναπε του Φροιντ, οπου οχι μονο λες ο,τι θες και ο,πως θες. αλλα υπαρχουν και πολλοι αλλοι σαν και σενα η οχι, αδιαφορο, που ανταποκρινονται, απαντανε, πειραζουν καλοπροαιρετα, ετσι ωστε να νοιωθεις οτι εχεις καμμια εκατοστη(?) εξτρα φιλους εκει εξω, που μπορεις να πεις μια κουβεντα. Φανταζομαι αυτο ειναι ενα απο τα καλα του διαδικτυου, για να μην λεμε μονο για τα στραβα.
Καλησπερα φιλε Θωμά ,

Εδωθε ειμαι κω γω τωρα , καταφερα να αποκλειστω !
Ειναι η ''μονη'' διαδρομή που κανω 2 ΣΚ το μήνα - εαν τα καταφέρω - .

Συμφωνω με όλα απολυτως που γραφεις , κ οσον αναφορα το 1ο ... να σου πω πως οσο melodramatic και αν συστηθηκα εξ'αρχης , η ιστορια με το 620 ... η μουτζα ειναι παρημιώδης !!! (αν το εγραψα ορθογραφικα...)
Και το τραγικό ειναι πως ενω μου κόστισε 3 χρονια να εχω λεφτα ,που λεει ο λόγος, στην τσεπη για βενζίνα - βλ. γραμματια - , στερηθηκα κυριολεκτικα ενα απο τα καλυτερα μηχανάκια που σχεδιάστηκαν για αυτη τη χρηση ποτέ ! Μαζι και το χώμα , τα ταξίδια και ...25 χρονια ... τα καλυτερα 25 για την ακριβεια .
{ μουτζα γαρ..}

Ετσι , προσπαθω να βρω μια φορμουλα τωρα , να ξεπερασω το ''τραυμα'' του : ''επιχειρω μια αποδραση με μηχανη και να γυρισω χωρις γερανο''....
Αισθητικα ... Τenere me plz , αλλά ... ας οψεται η αναπτυξη ...

Με όλα αυτα , εφτασα εδω στην παρέα σας , με ολη την καλη όψη του διαδικτυου οπως πολυ σωστα παρατηρεις , και , ήδη με κανατε να νιώσω πολυ καλύτερα , μιας και ... με τα οσα τοσα , μοτοπαρεα δεν εχω .
Για την ακριβεια , απο χθες νιωθω πισω σέλα σε βολτα σας με καλα vibe και συζητησεις !!!
Και για αυτο , οπως και αν ακουγεται , ευχαριστω πραγματικα . Το επιπεδο της ομαδας εδω ειναι αυτο που όλοι οι εκτος ψαχνουμε στο δρομο.

Ελπιζω καποια στιγμη να βρεθουμε να δω τα εργαλεια που χρησιμοποιεις και απο κοντα ! :friendship:

Καλη συνέχεια κ καλες βόλτες !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
:dstpc:
Ψάχνω ένα smile , πως τα λένε , (να σε απαντήσω όπως το νιώθω ) με Χαρακιρι αλλά δεν βρισκω .....

Thnx που με συμπονάς τοσο βρε συ !!! :)

Καλες Βολτες πάντα Γιωργο!
Ώπα .... Αλτ τις ει; Από ξερενομαστε;;
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Ώπα .... Αλτ τις ει; Από ξερενομαστε;;
ΧΑΧΑ , οχι βεβαια !!!

εδειξα τετοιες ''περγαμηνες'' ?
Απλα , εγω με άλλο ΚΤΜ ?!!! γιατι να με βαρανε εισαει μαν ?!! ...τι σας εκανα ...???
νταξει 1 ποστ 10 χλμ εγραψα ...
....εγω φταιω που δεν εχει μοτικον με χαρακιρι ?!! :)

{ τουτο :dstpc: στο μοτικον προοριζοταν . Να , αυτα κανει ο γραπτος ο λογος...}
Αληθεια , πως γινεται να απαντησω , χωρις να γεμισω την σελιδα με ολο το κειμενο του QUOTE ?
δεν γνωριζω πως δουλευει το συστημα .
κ ετσι οπως το παω θα τιγκαρω τον σερβερ...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
ΧΑΧΑ , οχι βεβαια !!!

εδειξα τετοιες ''περγαμηνες'' ?
Απλα , εγω με άλλο ΚΤΜ ?!!! γιατι να με βαρανε εισαει μαν ?!! ...τι σας εκανα ...???
νταξει 1 ποστ 10 χλμ εγραψα ...
....εγω φταιω που δεν εχει μοτικον με χαρακιρι ?!! :)

{ τουτο :dstpc: στο μοτικον προοριζοταν . Να , αυτα κανει ο γραπτος ο λογος...}
Αληθεια , πως γινεται να απαντησω , χωρις να γεμισω την σελιδα με ολο το κειμενο του QUOTE ?
δεν γνωριζω πως δουλευει το συστημα .
κ ετσι οπως το παω θα τιγκαρω τον σερβερ...
Για το ότι μου απάντησες με το βαφτιστικό μου λέω ρε τρελε.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Thnx !
παρομοιως ... εννοείται !

Ξεχασα να γραψω πριν πως εχεις ωραιο ''σταυλο'' εκει ! nice !!!
:friendship::friendship::friendship:
Ξέρεις κάτι.. που δεν ξέρουμε..;;;.... για τον μορφωννιο.. κάτω από τ'αυλακι..;;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξέρεις κάτι.. που δεν ξέρουμε..;;;.... για τον μορφωννιο.. κάτω από τ'αυλακι..;;;
Έχει πλούσια τα ελέη στο προφίλ του...
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Το λεει κατω απο το avatar... :secret:
Α , καλά ! ...το έχασα τελείως !!! :hh::hh::hh:
το ''πήρα΄΄ ως : αποξενερωμαστε ή κάτι τέτοιο ....! πάλι καλά που μπήκες στον κόπο να το γράψεις !
Το όνομα θεώρησα ως πιο σωστο .... λες καλύτερα να απευθύνομαι μα το nickname ? τι συνηθιζεται καλύτερα ?

Τελικά αυτο το ''ρε τρελέ'' εκεί ήταν το πιο εύστοχο so far ... :friendship:
Thnx
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Ξέρεις κάτι.. που δεν ξέρουμε..;;;.... για τον μορφωννιο.. κάτω από τ'αυλακι..;;;
για το γκαραζ του το εγραψα , ωραια ''αλογα'' εχει εκει μεσα!
(που να τον ξέρω τον christian ... λες να συναντηθηκαμε καπου με το 620 ?!!! :ha )
{αυτό θα πει αυτοσαρκασμός , Ε ?!!!)
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες.

Από τα πιο ενδιαφέροντα μπασίματα σε φορουμ, ομολογώ !
 
Top Bottom