Καλώς σας βρήκα! Επιλογή δικύκλου!

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
κανε υπομονη ,ανεβασε τα λεφτα γιατι ειναι πολυ λιγα για μοτοσυκλετα πλεον και παρε κατι σωστο . ενα μεταχειρο Τ7 πχ
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
κανε υπομονη ,ανεβασε τα λεφτα γιατι ειναι πολυ λιγα για μοτοσυκλετα πλεον και παρε κατι σωστο . ενα μεταχειρο Τ7 πχ
Σεβαστό αυτό που λες. Αλλά λόγω του ότι θα είναι το πρώτο «χωμάτινο» (εντάξει δεν θα είναι καθαρά χωμάτινο, αλλά θα είναι αυτό στο οποίο θα μάθω χώμα), δεν θέλω ούτε να το λυπηθώ, ούτε να το σπάσω και να κλαίω τα λεφτά μου.

Και επειδή έχω ήδη αποφασίσει πιο είναι το επόμενο μηχανάκι, όταν θα έχω μαζέψει το μπατζετ, θέλω κάτι να μου κάνει τη δουλειά μου, να μου κάνει το ταξιδάκι μου και να είναι και φθηνό για να μην το λυπηθώ.

Προτιμώ δηλαδή να το μισήσω στη φάση που είμαι τώρα, παρά να το λυπάμαι και να είμαι και άφραγκος γιατί θα πληρώνω δόση, ή γιατί θα έχω ρίξει όλο το μπατζετ μου στη μηχανή, μη έχοντας σωστό εξοπλισμό ή λ7 για ταξίδι.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Είναι inside joke. Με λίγο καιρό στο φόρουμ θα καταλάβεις. :cool: Καλοές χωμάτινες βόλτες με ότι και να επιλέξεις.
Έπεσα θύμα απάτης δηλαδή;! Χαχαχα
Άμα με κάνετε παρέα θα τα μάθω όλα!

Μη φεύγεις όμως. Κάτσε εδώ και δώσε καμια συμβουλή!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κυριάκο έλα στη πολύχρωμη οικογένεια.... δε θα μετανιώσεις.






Για όλα αυτά που πολύ γλαφυρά περιέγραψες έχεις πολύ σωστό τρόπο σκέψεις. Ξεκινώντας από "χαμηλά" μπορείς αργότερα να "ψηλώσεις" ή και να μείνεις εκεί. Το ανάποδο είναι πιο δύσκολος δρόμος όπως πολύ σωστά έγραψες. Καλύτερα όσο φτάνει το χέρι μας και να χαμογελάμε οδηγώντας παρά απλά να κοιτάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Επειδή ανέφερες το KLR..πιο πάνω.. ας γράψω κάποια πράγματα..
Από μια γρήγορη αναζήτηση στο καρ.. έχει κάποια αξιόλογα του '05... με τιμές 1500-1800 ευρώ..
Το μηχανάκι τά κάνει όλα.. μέτρια μεν αλλά αξιόπιστα.. οικονομικά... σου δίνει πολλά.. ενώ ζητάει πολύ λίγα..
Δεν έχει ιδιαίτερους κραδασμούς.. ταξιδεύει άνετα 120-130... πάει καλά και στο χώμα..
Το έχω 15 χρόνια κοντεύει τίς 200 χιλιάδες χλμ... υπάρχει εδώ και ένας καλαματιανός που δεν το δίνει παρότι πήρε το τενερε και στο χώμα πάει το κουλούρι.. αεροπορία..
Αν θέλεις οτιδήποτε ευχαρίστως να τά πούμε.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Κυριάκο έλα στη πολύχρωμη οικογένεια.... δε θα μετανιώσεις.






Για όλα αυτά που πολύ γλαφυρά περιέγραψες έχεις πολύ σωστό τρόπο σκέψεις. Ξεκινώντας από "χαμηλά" μπορείς αργότερα να "ψηλώσεις" ή και να μείνεις εκεί. Το ανάποδο είναι πιο δύσκολος δρόμος όπως πολύ σωστά έγραψες. Καλύτερα όσο φτάνει το χέρι μας και να χαμογελάμε οδηγώντας παρά απλά να κοιτάμε.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Κρατάω αυτό! «Καλύτερα όσο φτάνει το χέρι μας και να χαμογελάμε οδηγώντας παρά απλά να κοιτάμε
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Επειδή ανέφερες το KLR..πιο πάνω.. ας γράψω κάποια πράγματα..
Από μια γρήγορη αναζήτηση στο καρ.. έχει κάποια αξιόλογα του '05... με τιμές 1500-1800 ευρώ..
Το μηχανάκι τά κάνει όλα.. μέτρια μεν αλλά αξιόπιστα.. οικονομικά... σου δίνει πολλά.. ενώ ζητάει πολύ λίγα..
Δεν έχει ιδιαίτερους κραδασμούς.. ταξιδεύει άνετα 120-130... πάει καλά και στο χώμα..
Το έχω 15 χρόνια κοντεύει τίς 200 χιλιάδες χλμ... υπάρχει εδώ και ένας καλαματιανός που δεν το δίνει παρότι πήρε το τενερε και στο χώμα πάει το κουλούρι.. αεροπορία..
Αν θέλεις οτιδήποτε ευχαρίστως να τά πούμε.
Ιπτάμενο κουλούρι δηλαδή παντώς εδάφους!
Θα χρειαστώ τη συμβουλή σου πιο πολύ για το τι να κοιτάξω αν τελικά αποφασίσω να πάρω κουλουράκι!
Προς το παρών σε αυτό δυσκολεύομαι!
Στο να αποφασίσω! :UH:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προς το παρών σε αυτό δυσκολεύομαι!
Στο να αποφασίσω! :UH:
Τυχερέ...!!!
Έχεις τον κατάλληλο, γνωστό για την αποφασιστικότητα του ,συντοπίτη σου todor ο οποίος θα σε βοηθήσει να καταλήξεις εκεί που πρέπει... :yes:
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Τυχερέ...!!!
Έχεις τον κατάλληλο, γνωστό για την αποφασιστικότητα του ,συντοπίτη σου todor ο οποίος θα σε βοηθήσει να καταλήξεις εκεί που πρέπει... :yes:
Φέρτε τον αποφασιστικό πατριώτη μου γρήγορα!
Ότι πει αυτός θα πάρω!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρε παιδιά. Υπάρχει κάπου νήμα με Tt600? Τι παίζει με την αναζητηση;
Και εμεις σε φαση αναζητησης είμαστε...
Φέρτε τον αποφασιστικό πατριώτη μου γρήγορα!
Ότι πει αυτός θα πάρω!
Πρώτα πρέπει να πάρει απόφαση να έρθει να σε βρει....... :p
Βιάζεσαι, πολύ βιάζεσαι ..... :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Και εμεις σε φαση αναζητησης

Πρώτα πρέπει να πάρει απόφαση να έρθει να σε βρει....... :p
Βιάζεσαι, πολύ βιάζεσαι ..... :laugh:
:thnkg: Τι εννοείς; Ψάχνεις και εσυ τάταρο;
Ας του δώσουμε λίγο χρόνο τότε του συντοπίτη, να έρθει να μας ανοίξει τα μάτια!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
:thnkg: Τι εννοείς; Ψάχνεις και εσυ τάταρο;
Ας του δώσουμε λίγο χρόνο τότε του συντοπίτη, να έρθει να μας ανοίξει τα μάτια!
Πολλοί εδώ μιλάνε με γρίφους... και... κωδικούς..
Μήν τά παίρνεις τοίς μετρητής... γιατί θα ξεχάσεις το λόγο που μπήκες.. και για ποια μηχανάκια ενδιαφέρεσαι...
Στο τέλος μπορεί να καταλήξεις με καμιά "γουρούνα"....( πλάκα κάνουμε βέβαια )...
Αλήθεια οι γουρούνες.. πάνε καλά στο χώμα..;;;
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Πολλοί εδώ μιλάνε με γρίφους... και... κωδικούς..
Μήν τά παίρνεις τοίς μετρητής... γιατί θα ξεχάσεις το λόγο που μπήκες.. και για ποια μηχανάκια ενδιαφέρεσαι...
Στο τέλος μπορεί να καταλήξεις με καμιά "γουρούνα"....( πλάκα κάνουμε βέβαια )...
Αλήθεια οι γουρούνες.. πάνε καλά στο χώμα..;;;
Με σκούτερ μην καταλήξω μόνο και γελάει ο κόσμος!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Με σκούτερ μην καταλήξω μόνο και γελάει ο κόσμος!
Αν είναι σαν αυτό της kawasaki (που υποτίθεται θέλει να βγάλει :p ), ΧΑΛΑΛΙ σου!!!!!!! :happy:
Θα περνάς από πάνω ακόμα και ΧR με.... διακόσια άλογα :laugh:!!!!!
 
Top Bottom