Καρέκλα ταξιδιωτη

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αφαίρεσες την πιο βασική πρόταση απ'το ποστ μου :p!!!
Γιατί τέτοια λογοκρισία; :ha
Ειναι του καταστηματος... :p...αστειευομαι βεβαια, γιατι εχει και παραξηγησιαρηδες..
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Για τους ορειβάτες και πεζοπόρους που κάθε γραμμάριο στο σακίδιο μετράει, η μόνη αποδεκτή καρέκλα, που και αυτή θεωρείται από πολλούς υπερβολή, είναι του είδους της φωτογραφίας, η Therm-a-Rest Trekker Chair.

Η <καρέκλα> σχηματίζεται με έναν ελαφρύ σκελετό και το στρωματάκι που έτσι κι αλλιώς μεταφέρεις για να κοιμηθείς.
Είναι ιδανικές για να κάθεσαι μέσα στην μικρή ορειβατική σκηνή.
Τα ορειβατικά στρωματάκια βγαίνουν σε δύο πλάτη, 20 και 25 ίντσες ή αλλιώς 51 και 64 εκατοστά.
Και αυτές οι <καρέκλες> βγαίνουν στα δύο αυτά πλάτη. Ζυγίζουν περίπου 200 και 350 γραμμάρια αντίστοιχα.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
απο εδω
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
Ράντζο για το κάμπινγκ και όχι μόνο...
Ελαφρύ και ότι πρέπει για την μοτό...


Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
πολυ ωραιο (και με σηκωνει γιατη εχουν ορια βαρους αυτα)αλλα 65cm πλατος...δεν ειναι πολυς κοσμος.Τουλαχιστον οσους γνωριζω.
θα προτειμουσα κατι τετοιο
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €28.21 29%OFF | Tomshoo Inflatable Sleeping Pad Extra Thick 4In Self-inflating Mats Air Mattress w Built-in Pump for Camping Backpacking Travel
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
πολυ ωραιο (και με σηκωνει γιατη εχουν ορια βαρους αυτα)αλλα 65cm πλατος...δεν ειναι πολυς κοσμος.Τουλαχιστον οσους γνωριζω.
θα προτειμουσα κατι τετοιο
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €28.21 29%OFF | Tomshoo Inflatable Sleeping Pad Extra Thick 4In Self-inflating Mats Air Mattress w Built-in Pump for Camping Backpacking Travel
εκεί γυρο παίζουν όλα...
για εμένα που είμαι λάιτ μια χαρά είναι...
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Τα έχω και τα τρία αυτά ράντζα. Κυκλοφορούν με πολλές διαφορετικές ονομασίες εταιριών.

Το καλύτερο είναι το πρώτο.
Είμαι 190 και 100 κιλά.
Το πρώτο δεν βουλιάζει καθόλου.
Το δεύτερο βουλιάζει απαράδεκτα και ουσιαστικά στενεύει. Του έχω προσθέσει άλλο ένα πόδι, δηλαδή στην μέση έχει ένα διπλό πόδι. Βελτιώθηκε λίγο αλλά και πάλι βουλιάζει.
Η διαφορά βάρους του πρώτου με το δεύερο είναι μικρή αν στο πρώτο δεν πάρεις μαζί σου τα πρόσθετα πόδια που ζυγίζουν 450 γραμμάρια και στήνεις το κρεβάτι με ύψος 18 εκατοστά όπως και το δεύτερο. Αλλά το πρώτο έχει αρκετά μεγαλύτερο όγκο συσκευασμένο σε σχέση με το δεύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το κάμπινγκ τελικά ήταν τέλεια επιλογή οι salty tribe με την ψηλή πλάτη και στα 30 ευρώ που τις πήρα χωρίς αντίπαλο.


Για το μηχανάκι δεν κάνουν (1μ μήκος κλειστό πακέτο) οπότε θα δω κάποια από αυτές που γίνονται 40εκ.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
next challenge : Ντουλάπα και παπουτσοθήκη για camping
Πιό απαραίτητη είναι μια σκηνή τουαλέτας.
Την στήνεις γρήγορα και μπορείς να αλλάξεις τα ρούχα σου (και τα εσώρουχα) γιατί σε χωράει όρθιο.
Επίσης μπορείς να χέσεις υπαίθρια σε μέρος που υπάρχει κόσμος.:D


 
Τελευταία επεξεργασία:

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πιό απαραίτητη είναι μια σκηνή τουαλέτας.
Την στήνεις γρήγορα και μπορείς να αλλάξεις τα ρούχα σου (και τα εσώρουχα) γιατί σε χωράει όρθιο.
Επίσης μπορείς να χέσεις υπαίθρια σε μέρος που υπάρχει κόσμος.:D


Ιδανικά συνδυάζεται με την πτυσσόμενη τουαλέτα :



Ειδικού σχεδιασμού για να μην βρέχετε με τσισάκια τα ποδαράκια... :roflmao::roflmao::roflmao:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Για κάποιο λόγο όσο βλέπω αξεσουάρ τέτοια τόσο περισσότερο θέλω δωμάτιο ξενοδοχείου.
Αν θέλεις να κοιμηθείς για παράδειγμα στο οροπέδιο του Πάρνωνα στα 1600μ, δεν υπάρχει ξενοδοχείο. :D
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν θέλεις να κοιμηθείς για παράδειγμα στο οροπέδιο του Πάρνωνα στα 1600μ, δεν υπάρχει ξενοδοχείο. :D
Γιώργο αν είναι να πάω και:
Στήσε σκηνή
Κρεβάτι
Καρέκλα
Τραπεζάκι
Κουζίνα
Σκάψε για τουαλέτα
Στησε "λεκάνη" και σκηνή τουαλέτας

Εννοείται και μάζεμα την επόμενη κλπ

Άστο καλύτερα. Ισλανδία glamping μηδέν κόπος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν θέλεις να κοιμηθείς για παράδειγμα στο οροπέδιο του Πάρνωνα στα 1600μ, δεν υπάρχει ξενοδοχείο. :D
Ναι...αλλά όλα αυτά χρειάζονται κουτί για να φτάσουν εκεί ψηλά και στο τέλος χάνεις και την μαγεία του ελεύθερου καμπινγκ
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Ναι...αλλά όλα αυτά χρειάζονται κουτί για να φτάσουν εκεί ψηλά και στο τέλος χάνεις και την μαγεία του ελεύθερου καμπινγκ
Προσωπικά εγώ αυτά τα αξεσουάρ κάμπινγκ τα μεταφέρω μόνο με το αυτοκίνητο. Με τη μηχανή όλος ο εξοπλισμός κάμπινγκ ζυγίζει από 2 μέχρι το πολύ 5 κιλά.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Γιώργο αν είναι να πάω και:
Στήσε σκηνή
Κρεβάτι
Καρέκλα
Τραπεζάκι
Κουζίνα
Σκάψε για τουαλέτα
Στησε "λεκάνη" και σκηνή τουαλέτας

Εννοείται και μάζεμα την επόμενη κλπ

Άστο καλύτερα. Ισλανδία glamping μηδέν κόπος.
φιλε φέτος που κάναμε μια εβδομάδα οικογενειακός κάμπινγκ το ρατζο έλειπε...
απλα το συγκεκριμένο βολεύει και στο μοτορι οι κάποιους που μένουν σε εκκλησάκια χωρίς σκηνή
 
Top Bottom