Καστανιτσα

A

aeriko

Επισκέπτης
Ενσταση, το αστρόπλοιο είναι του αξιότιμου Κου Yiannis Barakos.
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Γουστάρω τρελά τις "θεματικές" εκδρομές.....τελευταία φορά είχαμε πάει σε ηφαίστειο, τώρα πήγατε σε εγκαταλειμένο οχυρό....,όλα πρίμα :)
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Πόσες φορές θα το πούμε: Κάτω απο το αυλάκι εγγύηση είναι ο Χάρης, άκρες παντού, με ταβερνιάρηδες, κυνηγούς, μηχανόβιους και διάφορα συναφή επαγγέλματα. Οτι ζητάει η ψυχή σας, κόκκορα με τέσσερα ποδάρια και έκπτωση λόγω ομαδικής μάσας. 10% μείον επί του τελικού λογαριασμού, αρκετά υπολογίσιμο αν σκεφτείτε και δείτε στις φώτο για τι παιδιά συζητάμε.
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Μερικές αναμνηστικές στην κορυφή...
(Μπροστά δεξιά τα υπολείματα από το ... μπουμπουνητό της Ανάστασης :wacky:)



 
A

aeriko

Επισκέπτης
Γουστάρω τρελά τις "θεματικές" εκδρομές.....τελευταία φορά είχαμε πάει σε ηφαίστειο, τώρα πήγατε σε εγκαταλειμένο οχυρό....,όλα πρίμα :)
Καππαδόκη σε επαναφέρω στην τάξη, τελευταία θεματική ήταν μουσείο και αρχαιολογικός χώρος Αρχαίας Νεμέας:)
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Μερικές αναμνηστικές στην κορυφή...
(Μπροστά δεξιά τα υπολείματα από το ... μπουμπουνητό της Ανάστασης :wacky:)



Εσείς κατακτούσατε τα οχυρά και εμείς πεινάγαμε στα πεδινά (μεζεδοταβερνοκαφενεία)
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Καππαδόκη σε επαναφέρω στην τάξη, τελευταία θεματική ήταν μουσείο και αρχαιολογικός χώρος Αρχαίας Νεμέας:)
Ώχου τί έκανα......έχεις, ως συνήθως, δίκιο
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Επιτέλους ήρθε και η ώρα για την αληθινή... ανάβαση!
Το "βύσμα - Χάρης" αφού είχε ηρεμήσει τον ένα ταβερνιάρη, μας είχε κλείσει τραπέζια στο απέναντι... "Καφέ των Νέων"!!! :laugh:
Για "τιμωρία" κάθε που άνοιγε το στόμα του να μελετήσει κάποιους φίλους από το παλιό φόρουμ, η τέντα από πάνω του άδειαζε νερά στο πιάτο! :laugh:
Το Κέντρο Χλωρίδας και Πανίδας που ήθελε να μας ξεναγήσει ο Χάρης ήταν κλειστό, άλλωστε είμασταν οι πιο ακατάλληλοι επισκέπτες του. Φροντίσαμε να... την φάμε!
Θρηνήσαμε ένα αγριογούρουνο "με εγγύηση" του ταβερνιάρη ψητό με κάστανα, ένα λίγο πιο καλόβολο επίσης με κάστανα, μερικές μερίδες αρνί ...με κάστανο γιατι ο γνωστός κόκκορας την είχε πουλέψει και είχε αφήσει μόνο τα μακαρόνια (κι αυτά με συνοδεία κάστανο)





Τελικά όπως είπε ο Παναγιώτης ο ταβερνιάρης μας κέρασε... καστανόπιτα, μια έκπτωση λόγω μοτοπάθησης 10% και δήλωσε μετά από όσα χλαπακιάσαμε ότι επαγγελματικά αλλαξοπίστησε από φάν των οδηγών vstrom !
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Tι να φαει ο βεστρομας ρε παιδια...
Απλα μας περναν αραια και που στις ποσοτητες.
Κι αυτο επειδη λογω του νεαρου της ηλικιας των
συντροφευονται στις εξορμησεις απο τις επιδοξες μαμαδες:)
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Η ιδέα να ανέβουμε στην κορυφή του Πάρνωνα την Τούρλα, απορρίφθηκε ομόφωνα και μέσω Καρυών βγήκαμε στην Τρίπολη-Σπάρτης. Μια διαδρομή εξίσου όμορφη με χωριουδάκια σαν τη Βαμβακού που αξίζουν μια ιδιαίτερη επίσκεψη-έρευνα για αλανιάρικα κοκκόρια με μακαρόνι.
Ο Χάρης τζέντλεμαν όπως πάντα μας ξεπροβόδισε μέχρι την Βλαχοκερασίτσα για ένα καφεδάκι και παγωτό πριν πάρουμε όλοι τον δρόμο της επιστροφής, γεμάτοι από εικόνες και κουβέντες με καλούς φίλους!
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Χάρη για όλα και επίσης στα υπόλοιπα παιδιά της παρέας...
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Οπως παντα ωραιος ο dottore

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Αλητικη η βολτα!!!
Μ`αρεσετε!!!
Κατω απο το αυλακι αγκαζε το Χαρη και οτι σε λεει κανεις. Το χουμε εμπεδωσει αυτο εμεις οι απο πανω!!!! ;)
Τον κοκκορα με το μακαρονι τον λανσαρετε πολυ εκει κατω.... καλος ειναι αλλα σε μια ωρα πεινας παλι ρε γμτ!!!!
Αγριογουρουνο με καστανο...... lets put it to the test!!!!
:pc:
 

Makarios Panayiotou

Μέλος
Περιοχή
ΓΑΛΑΤΣΙ
Όνομα
Μακάριος
Μοτό
R1200 GS
Μέχρι το Aeriko να βρει το αναβατόριο για τις φωτο, να ρίξω εγώ μερικές "εισαγωγικές" :happy:
Η αρχική ιδέα ήταν του Πάνου: "Πρωτομαγιά πάμε άνω Βλασία"!
Όπως πάντα όλα τραβήξανε τον "φυσιολογικό" τους δρόμο για την τριμελή.
Ο Βασίλης (vpentza) αποφάσισε να μείνει Αθήνα και να γράψει τα απομνημονεύματά του με κεντρικό θέμα "πως παίρνεις την αποζημίωση όταν σε τρακάρει ανασφάλιστος μπάρμπας". Ο Αλέξης (alex1150) τελευταία τις αργίες κυνηγάει μερεμετατζήδες, μετράει το μπόι των ψυγείων, βάζει κουρτίνες κλπ ενώ ο Μακάριος πήγε στον Όσιο Πατάπιο παρθενικό ταξίδι την Χ1 και κόντεψε νάρθει στην καρότσα της ΕΛΠΑ.
Οι υπόλοιποι της τριμελούς αρχίσαμε να σπέρνουμε ζιζάνια στον Πάνο: "Ανω Βλασία πήγαμε πριν κανά δίμηνο, τις στροφές αυτές τις ξανακάναμε, δεν βαρέθηκες τον κόκκορα με τα μακαρόνια;"
Το τελευταίο επιχείρημα τον λύγισε και κάπως έτσι, μέσω Άνω Βλασίας, η μπίλια έκατσε στην Καστάνιτσα! :happy:
Το ραντεβού αυστηρό στις 8.15 μια και ο Πάνος το είχε κιόλας ποστάρει και έπρεπε να είμαστε στο τρελλάδικο 8.30.
Σιγάααααα μην είμαι ποτέ στην ώρα μου! :banghead:
8.00 στη μηχανή καβάλα ανοίγω το samsung και βρίσκω 4 κλήσεις από άγνωστο κινητό στις 4 το πρωί. Η κόρη μου είχε φύγει στις 3 από το σπίτι, αρχίσαν τα σενάρια αν είναι καλά κλπ. Μέχρι να κάνω τα απαραίτητα τηλέφωνα η ώρα είχε περάσει. Ο Πάνος και οι υπόλοιποι είχαν φύγει πλέον, η κόρη μου με κατσάδιασε φυσικά που την ξύπνησα στον φίλο της, οπότε ξέχεσα κι εγώ τελικά τη Βουλγάρα που μου ευχήθηκε "καλλλό μήννα αγκαπητέ κύριε! πως είστε;" στο νούμερο που άρχιζε από 035... :hungover:
Ωραία γενέθλια θα κάναμε σήμερα!
Μέρα καλή...Ακόμα είμαι στο ψάξιμο για τον ποιος με καλημερισε και μου ετχήθηκε καλό μήνα...
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Είστε ωραίοι...
Ο Νοτης ειναι μεγαλο ταλέντο στην αφήγηση... Θα μας πάρει τη δουλειά τώρα που η Ιατρικη πνέει τα λοισθια...

Το μπλουζάκι του Χάρη ολα τα λεφτά... Πρεπει να εξηγήσει οι ίδιος...
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Πάνο, Νότη, Νίκο κ Δήμητρα, Διονύση, Γιάννη, Γρηγόρη κ Βάγια, Βασίλη, χάρηκα πολύ που βολτάραμε παρέα σε αγαπημένες μοτοδιαδρομές του Πάρνωνα.
Με την σκέψη στις επόμενες βόλτες, σας Ευχαριστώ γιά τα καλά σας λόγια!

from wolves city
 
Top Bottom