Καταγγελία για αλήτες μηχανόβιους στην Καστάνιτσα.

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Δεν καίει κανένας κανένα χωριό.
Αλλά όταν κάποιος φταίει, πρέπει να μπαίνει και στη θέση του καμιά φορά.

Στο κάτω κάτω, κακό στο χωριό κάνει η συγκεκριμένη αντιπαράθεση και ο άνθρωπος αυτός (κατά τα φαινόμενα ε). Οπότε προς τα εκεί να στείλεις τα thumbs down.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Αν δείτε από κοντά περί τίνος πρόκειται, μόνο θλίψη...

Ερημιααααα απόλυτη, εκεί κόκκινο χαλί έπρεπε να στρώνει ο σχετικός εκλεγμενος, όταν ακούει εξάτμιση από τα κατούμερα να ανηφοριζει...

Ξεκάθαρα εδώ ισχύει η παροιμία, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και ας ψοφήσει και η δική μου....
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Βαριέμαι βραδιάτικα και ψαχουλεύω το φόρουμ και έπεσα στο θέμα...
Αλήθεια τώρα συνέβησαν όλα αυτά; Μάλλον συνέβησαν για να τα δω γραμμένα, έχω
αποτραβηχτεί από τη μοτοσυκλέτα 5-6 χρόνια τώρα και έχω χάσει επεισόδια :(
Είχα επισκεφθεί την Καστάνιτσα με το GS μου πριν 15 χρόνια περίπου μαζί με την σύζυγο,
αλλά δεν θυμάμαι να υπήρχε κάποιο πάρκινγκ, κι εγώ πάνω στην πλατεία το είχα αφήσει αλλά
δεν θυμάμαι μαγαζί, ούτε θυμάμαι να μου είχε δημιουργήσει κάποιος πρόβλημα. Θυμάμαι μια γιαγιά
την ώρα που φεύγαμε να μας ευχαριστεί που επισκεφτήκαμε το χωριό τους, μάλλον θα είναι μακαρίτισα
τώρα η συμπαθέστατη γιαγιάκα...
Η όλη αντιμετώπιση μου θύμισε έναν καραγκιόζη εστιάτορα το 1999 στο Σιδάρι της Κέρκυρας που δεν με άφηνε
να παρκάρω το GS σε χώρο του πάρκινγκ του μαγαζιού αλλά να το αφήσω στην παραλία μέσα στην άμμο (!!!!)
γιατί εκεί θα έβαζε 2-3 σκούτερ με τουρίστες και του έπιανα τον χώρο. Απλά πήγα σε άλλο εστιατόριο λίγο πιο κάτω
(Τα τρία γουρουνάκια αν θυμάμαι λεγόταν αφού πρώτα τον ρώτησα αν θέλει Ελληνες στο μαγαζί του και φυσικά επί μία
εβδομάδα τρώγαμε και πίναμε εκεί.) Δεν ξαναπάτησα φυσικά από τότε στο Σιδάρι, αν και είναι πανέμορφο μέρος,
και κατά πως βλέπω δεν θα ξαναπατήσω και στην Καστάνιτσα μέχρι να κλείσω τα μάτια μου.

Ζητώ συγγνώμη που ανένηψα το θέμα αλλά με πονάνε τέτοιες συμπεριφορές, ειδικά επειδή σέβομαι απεριόριστα
τα μέρη που επισκέπτομαι !
 

Vrasidas

Μέλος
Όνομα
Βρασίδας
Μοτό
CBR 1000RR
Βαριέμαι βραδιάτικα και ψαχουλεύω το φόρουμ και έπεσα στο θέμα...
Αλήθεια τώρα συνέβησαν όλα αυτά; Μάλλον συνέβησαν για να τα δω γραμμένα, έχω
αποτραβηχτεί από τη μοτοσυκλέτα 5-6 χρόνια τώρα και έχω χάσει επεισόδια :(
Είχα επισκεφθεί την Καστάνιτσα με το GS μου πριν 15 χρόνια περίπου μαζί με την σύζυγο,
αλλά δεν θυμάμαι να υπήρχε κάποιο πάρκινγκ, κι εγώ πάνω στην πλατεία το είχα αφήσει αλλά
δεν θυμάμαι μαγαζί, ούτε θυμάμαι να μου είχε δημιουργήσει κάποιος πρόβλημα. Θυμάμαι μια γιαγιά
την ώρα που φεύγαμε να μας ευχαριστεί που επισκεφτήκαμε το χωριό τους, μάλλον θα είναι μακαρίτισα
τώρα η συμπαθέστατη γιαγιάκα...
Η όλη αντιμετώπιση μου θύμισε έναν καραγκιόζη εστιάτορα το 1999 στο Σιδάρι της Κέρκυρας που δεν με άφηνε
να παρκάρω το GS σε χώρο του πάρκινγκ του μαγαζιού αλλά να το αφήσω στην παραλία μέσα στην άμμο (!!!!)
γιατί εκεί θα έβαζε 2-3 σκούτερ με τουρίστες και του έπιανα τον χώρο. Απλά πήγα σε άλλο εστιατόριο λίγο πιο κάτω
(Τα τρία γουρουνάκια αν θυμάμαι λεγόταν αφού πρώτα τον ρώτησα αν θέλει Ελληνες στο μαγαζί του και φυσικά επί μία
εβδομάδα τρώγαμε και πίναμε εκεί.) Δεν ξαναπάτησα φυσικά από τότε στο Σιδάρι, αν και είναι πανέμορφο μέρος,
και κατά πως βλέπω δεν θα ξαναπατήσω και στην Καστάνιτσα μέχρι να κλείσω τα μάτια μου.

Ζητώ συγγνώμη που ανένηψα το θέμα αλλά με πονάνε τέτοιες συμπεριφορές, ειδικά επειδή σέβομαι απεριόριστα
τα μέρη που επισκέπτομαι !


... θα έλεγα μια φωτο με δυο παπιά δίπλα στο μαγαζί του Αντωνίου, θα ήταν ένα καλό θέμα για το :
Στους δρόμους της Ελλάδας με παπί... (λέω εγώ τώρα ...) ;)
 
Top Bottom