Κυριακάτικη βόλτα στα Πιέρια (4/11)

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Χαχαχα!!
Το παλεύω αναμεσα στα στα ασφαλτινα που φοράει η χοντρή και τις δουλείες!

Πάντως περιμένω να δω σημείο συνάντησης και ποτέ δεν ξες .......:cool::p:cool:

:friendship::friendship:
Για τα ασφάλτινα πάντως είπαμε, απλά ενημερωστε να ξέρω!
 

AkisGSpot

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Akis
Μοτό
Yamaha Movistar GP (Sky VR Team)
Αν τα καταφέρω, μέσα και γω με το καλημέρα..Όταν βγάλετε διαδρομή, ανέβασε την σε google map να δω αν τη βγάζουν τα λάστιχα.. (trailsmart με 10000χλμ να έχουν ήδη)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Μία πρόταση για ασφάλτινη διαδρομή την Κυριακή είναι αυτή, με σημείο εκκίνησης την Κατερίνη και τελικό προορισμό τον Π. Παντελεήμονα. Φυσικά μπορεί να κοφτεί και να ραφτεί κατά βούληση, στον πρωινό καφέ πριν την εκκίνηση: Карти Google

Η μικτή διαδρομή θα είναι λίγο διαφορετική κατά το πρώτο σκέλος, ενώ στο δεύτερο σκέλος (από τα Φωτεινά και μετά) θα ταυτίζεται με την ασφάλτινη.

Αναχώρηση στις 9.30' από το cafe illy απέναντι από τον σταθμό υπεραστικών ΚΤΕΛ της Κατερίνης.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Μία πρόταση για ασφάλτινη διαδρομή την Κυριακή είναι αυτή, με σημείο εκκίνησης την Κατερίνη και τελικό προορισμό τον Π. Παντελεήμονα. Φυσικά μπορεί να κοφτεί και να ραφτεί κατά βούληση, στον πρωινό καφέ πριν την εκκίνηση: Карти Google

Η μικτή διαδρομή θα είναι λίγο διαφορετική κατά το πρώτο σκέλος, ενώ στο δεύτερο σκέλος (από τα Φωτεινά και μετά) θα ταυτίζεται με την ασφάλτινη.

Αναχώρηση στις 9.30' από το cafe illy απέναντι από τον σταθμό υπεραστικών ΚΤΕΛ της Κατερίνης.
για τι ειδους χωμα μιλαμε? αν μιλαμε για στρωμενες φλαταδουρες προσωπικα δεν εχω θεμα.
αν μιλαμε για επιπεδο advtroffy υπαρχει θεμα :)
κοινως, με scorpion trail II ή trailsmart πχ, παμε ανετα?
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
για τι ειδους χωμα μιλαμε? αν μιλαμε για στρωμενες φλαταδουρες προσωπικα δεν εχω θεμα.
αν μιλαμε για επιπεδο advtroffy υπαρχει θεμα :)
κοινως, με scorpion trail II ή trailsmart πχ, παμε ανετα?
Μιλάμε για βατό δασικό χωματόδρομο (φλαταδούρες λοιπόν). Σε καμιά περίπτωση για advtroffy κλπ, αλλιώς εξαρχής θα έλεγα απαραίτητη προϋπόθεση 50-50 λάστιχα!

Κατά τη γνώμη μου κανένα on-off δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα, ανεξαρτήτως ελαστικών, επομένως μην ανησυχείς. Πάμε να χαρούμε τη φύση. Απλώς αν πετύχουμε μερικά σημεία με λασπουριά (που δεν το νομίζω) θα περάσουμε λίγο πιο προσεκτικά, no big deal.

Για να καταλάβεις, τις προάλλες φιλαράκι με 1290 και conti trail attack 2 πέρασε αέρα.

Και για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός, κάποιους από αυτούς τους δρόμους τους είχα κάνει κάποτε με το Versys, σε εποχές μεγάλης κουλαμάρας, με Metzeler Roadtec Z8 Interact.

(Και τώρα δηλαδή η κουλαμάρα μου η ίδια είναι, απλά ευτυχώς έχω 990!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Μιλάμε για βατό δασικό χωματόδρομο (φλαταδούρες λοιπόν). Σε καμιά περίπτωση για advtroffy κλπ, αλλιώς εξαρχής θα έλεγα απαραίτητη προϋπόθεση 50-50 λάστιχα!

Κατά τη γνώμη μου κανένα on-off δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα, ανεξαρτήτως ελαστικών, επομένως μην ανησυχείς. Πάμε να χαρούμε τη φύση. Απλώς αν πετύχουμε μερικά σημεία με λασπουριά (που δεν το νομίζω) θα περάσουμε λίγο πιο προσεκτικά, no big deal.

Για να καταλάβεις, τις προάλλες φιλαράκι με 1290 και conti trail attack 2 πέρασε αέρα.

Και για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός, κάποιους από αυτούς τους δρόμους τους είχα κάνει κάποτε με το Versys, σε εποχές μεγάλης κουλαμάρας, με Metzeler Roadtec Z8 Interact.

(Και τώρα δηλαδή η κουλαμάρα μου η ίδια είναι, απλά ευτυχώς έχω 990!)
κατα πασα πιθανοτητα μεσα κι εγω λοιπον, με την προυποθεση να αντεξω απο το ξενυχτι (6 το πρωι τελειωνω δουλεια)
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Επειδή ακούω πολλά μπράβο για το timing της βόλτας, να πω ότι τα φιτίλια για αυτήν την Κυριακή τα άναψε ο @δημήτρης !

Εσύ @XLGeorge κανόνισε από τώρα τις άδειές σου για την Άνοιξη να βολτάρουμε παρέα. Εγώ θα κοιτάξω να βρω παλαιωμένο τσίπουρο ;)
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Greg μέσα οριστικά για Κυριακή τελικά.. Μη φύγετε χωρίς εμένα..!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν σε βολεύει και θες 08:40 θα είμαι στα μάλγαρα (Μετά τα διόδια). Να σε περιμένω να κατεβούμε μαζί?
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
H μία εκδοχή είναι αυτή: Карти Google

Επειδή όμως τα επίπεδα αντοχής όλων δεν είναι τα ίδια, στα Φωτεινά γίνεται επιτόπου κονκλάβιο.
Ή συνεχίζουμε κανονικά τη διαδρομή (άσφαλτο μόνο) ως έχει με τελικό προορισμό τον Π. Παντελεήμονα, είτε, αν νιώθουμε εκείνη την ώρα πολύ σκληροί καριόληδες, βάζουμε κι ένα ακόμα κομμάτι χώμα (Από Πέτρα μέχρι Κοκκινοπλό μέσα απ' το βουνό) δηλαδή κάτι τέτοιο: Карти Google
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
H μία εκδοχή είναι αυτή: Карти Google

Επειδή όμως τα επίπεδα αντοχής όλων δεν είναι τα ίδια, στα Φωτεινά γίνεται επιτόπου κονκλάβιο.
Ή συνεχίζουμε κανονικά τη διαδρομή (άσφαλτο μόνο) ως έχει με τελικό προορισμό τον Π. Παντελεήμονα, είτε, αν νιώθουμε εκείνη την ώρα πολύ σκληροί καριόληδες, βάζουμε κι ένα ακόμα κομμάτι χώμα (Από Πέτρα μέχρι Κοκκινοπλό μέσα απ' το βουνό) δηλαδή κάτι τέτοιο: Карти Google
Δεν θα νιώθουμε σκληροί αλλά θα είμαστε ήδη, από την αρχή, σκληροί καρΓιόληδες...:cool: οπότε φουλ χώμα...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν θα νιώθουμε σκληροί αλλά θα είμαστε ήδη, από την αρχή, σκληροί καρΓιόληδες...:cool: οπότε φουλ χώμα...
.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Top Bottom