Μανιταρόσουπα 2020

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα σε όλους!
Νέος σύντροχος απο εδώ!
Θέλω να έρθω και εγώ!
..Θα βγεί η διαδρομή με την κυρά μου;!
Καλημέρα και καλώς ήρθες στο advride
Δικαβαλο εννοείς ή το xt?
Αν εννοείς Δικαβαλο.. Απλά ξέχασε το
Αν εννοείς το xt... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς χωμάτινα λάστιχα και εξοπλισμό ασφαλείας ανάλογο για χώμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gsklavoun

Μέλος
Περιοχή
Νέα Σμύρνη
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
Yamaha XT600e " El Chapo"
Καλημέρα και καλώς ήρθες στο advride
Δικαβαλο εννοείς ή το xt?
Αν εννοείς Δικαβαλο.. Απλά ξέχασε το
Αν εννοείς το xt... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς χωμάτινα λάστιχα και εξοπλισμό ασφαλείας ανάλογο για χώμα.
Καλημέρα!
Καλώς σας βρήκα!
Για το XT λέω!
Απλά θα ήθελα να μάθω - αν γνωρίζει κανείς - την δυσκολία της διαδρομής γιατί δεν έχω δα και τόσο μεγάλη εμπειρία στο χώμα.. :)
Μαθαίνω όμως γρήγορα.. :Ρ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα!
Καλώς σας βρήκα!
Για το XT λέω!
Απλά θα ήθελα να μάθω - αν γνωρίζει κανείς - την δυσκολία της διαδρομής γιατί δεν έχω δα και τόσο μεγάλη εμπειρία στο χώμα.. :)
Μαθαίνω όμως γρήγορα.. :Ρ
Στην διαδρομή θα συναντήσουμε σχεδόν όλα τα είδη τερέν.. Από λασπες, νεροφαγωματα, κροκαλες κλπ ομορφιές.
Η αλήθεια είναι ότι θέλει μια εμπειρία όταν χρειάζεται να καλύψεις τόσα χλμ χώμα.
Από την άλλη έχουμε δει πολλούς "άπειρους" να μην προβληματιζονται πουθενά και να μην μας καθυστερούν σε τέτοιες τσαρκες.
Είναι καθαρά δικό σου θέμα να αξιολογήσεις τον εαυτό σου.
 

gsklavoun

Μέλος
Περιοχή
Νέα Σμύρνη
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
Yamaha XT600e " El Chapo"
Στην διαδρομή θα συναντήσουμε σχεδόν όλα τα είδη τερέν.. Από λασπες, νεροφαγωματα, κροκαλες κλπ ομορφιές.
Η αλήθεια είναι ότι θέλει μια εμπειρία όταν χρειάζεται να καλύψεις τόσα χλμ χώμα.
Από την άλλη έχουμε δει πολλούς "άπειρους" να μην προβληματιζονται πουθενά και να μην μας καθυστερούν σε τέτοιες τσαρκες.
Είναι καθαρά δικό σου θέμα να αξιολογήσεις τον εαυτό σου.
οκ καταλαβα..
Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Θα το σκεφτώ και θα δηλώσω παρών, όταν έρθει η ώρα.
Καλημέρα και πάλι σε όλους!
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Τελικά θα βγείτε στου Κουμανη το Σάββατο το απόγευμα!
Κυριακή τι ώρα έχει αναχώρηση?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικά θα βγείτε στου Κουμανη το Σάββατο το απόγευμα!
Κυριακή τι ώρα έχει αναχώρηση?
Το πλάνο λέει... Ύπνο στην φολοη Σάββατο και αναχώρηση γύρω στις 10 Κυριακή
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Χμ... Οπότε δύσκολα θα σας προλάβω Κυριακή! Επιστροφή από που?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν και μαλλον δεν με αφορα αφου πιθανοτατα δεν θα ειμαι μαζι σας (δουλευω το συγκεκριμενο Σαββατο), παρ' ολα αυτα κοιτωντας τα gpx αρχεια μερικες παρατηρησεις αν μου επιτρεπετε
Αρχικα να πω οτι δεν γνωριζω ποσα ειναι τα συνολικα χωματινα χλμ που θα κανετε μεχρι τη Φολοη
Ειδα λοιπον θα πιασετε χωμα αρκετα μετα το Κιατο κανοντας ετσι αρκετα επιπλεον ασφαλτινα χλμ Αναρωτιομουν λοιπον δεν θα ηταν καλυτερα να ξεκιναγατε χωματινα απο την Σικιωνα και συγκεκριμενα απο το αρχαιολογικο χωρο της?
Επισης θα κανετε αρκετη ασφαλτο παρακαμπτοντας ουσιαστικα τη Ζηρεια Απο την οποια θα μπορουσατε να παρετε μια γευση ειτε κανοντας την πολυ ευκολη διαδρομη απο τα Τρικαλα ειτε απο την πιο ζορικη αλλα ακρως ενδιαφερουσα που ξεκινα απο το χωριο Κυληνη και περνει απο ψηλα (αν δεν εχει χιονια βεβαια)
Τελος δεν ξερω αν εχετε σιγουρευτει οτι δεν εχει χιονια στο λεγομενο "διασελο του κυνηγου" (αν θυμαμαι καλα το ονομα) στον Χελμο και στην διαδρομη για Πλανητερο
Αν εκει εχει χιονι τοτε ειτε θα αναγκαστειτε να κανετε επιπλεον ασφαλτινα χλμ ειτε να πατε απο πιο δυσκολη αλλα οχι και παλι σιγουρα οτι θα περναει διαδρομη (πολυ πετρα...)
Αυτα και συγνωμη για την παρεμβαση
Καλα να περασετε οσοι πατε
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν και μαλλον δεν με αφορα αφου πιθανοτατα δεν θα ειμαι μαζι σας (δουλευω το συγκεκριμενο Σαββατο), παρ' ολα αυτα κοιτωντας τα gpx αρχεια μερικες παρατηρησεις αν μου επιτρεπετε
Αρχικα να πω οτι δεν γνωριζω ποσα ειναι τα συνολικα χωματινα χλμ που θα κανετε μεχρι τη Φολοη
Ειδα λοιπον θα πιασετε χωμα αρκετα μετα το Κιατο κανοντας ετσι αρκετα επιπλεον ασφαλτινα χλμ Αναρωτιομουν λοιπον δεν θα ηταν καλυτερα να ξεκιναγατε χωματινα απο την Σικιωνα και συγκεκριμενα απο το αρχαιολογικο χωρο της?
Επισης θα κανετε αρκετη ασφαλτο παρακαμπτοντας ουσιαστικα τη Ζηρεια Απο την οποια θα μπορουσατε να παρετε μια γευση ειτε κανοντας την πολυ ευκολη διαδρομη απο τα Τρικαλα ειτε απο την πιο ζορικη αλλα ακρως ενδιαφερουσα που ξεκινα απο το χωριο Κυληνη και περνει απο ψηλα (αν δεν εχει χιονια βεβαια)
Τελος δεν ξερω αν εχετε σιγουρευτει οτι δεν εχει χιονια στο λεγομενο "διασελο του κυνηγου" (αν θυμαμαι καλα το ονομα) στον Χελμο και στην διαδρομη για Πλανητερο
Αν εκει εχει χιονι τοτε ειτε θα αναγκαστειτε να κανετε επιπλεον ασφαλτινα χλμ ειτε να πατε απο πιο δυσκολη αλλα οχι και παλι σιγουρα οτι θα περναει διαδρομη (πολυ πετρα...)
Αυτα και συγνωμη για την παρεμβαση
Καλα να περασετε οσοι πατε
Κωστα, χωμα απο Σικιωνα, εννοεις προς Μονγγοστο ή προς Τρικαλα απο πιο χαμηλα?
Το εψαξα αρκετα το καλοκαιρι και το μονο που βρηκα ηταν να βγει η διαδρομη, διπλα απο την χωματερη και να ανεβει στην εκκλησια της Αγιας Τριαδας και μετα Μονγγοστο κλπ
Αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και προσθετει σιγουρα 40' περιπου
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την διαδρομή την έχουμε κάνει ομαδικά 2 φορές και τις 2 φτάσαμε φολοη πολύ αργά το βράδυ χωρίς μάλιστα να την έχουμε κάνει όλη
Είναι γύρω στα 160 με 170 χλμ χώμα και με ένα απρόοπτο η καθυστέρηση μεγάλη.
Είναι πολύ το χώμα και στο τέλος φτάνεις χορτάτος.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κωστα, χωμα απο Σικιωνα, εννοεις προς Μονγγοστο ή προς Τρικαλα απο πιο χαμηλα?
Το εψαξα αρκετα το καλοκαιρι και το μονο που βρηκα ηταν να βγει η διαδρομη, διπλα απο την χωματερη και να ανεβει στην εκκλησια της Αγιας Τριαδας και μετα Μονγγοστο κλπ
Αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και προσθετει σιγουρα 40' περιπου
Aπο τον αρχαιολογικο χωρο ξεκινανε δυο χωματινες που καταληγουν μετα απο λιγο καποια στιγμη στο ιδιο σημειο ΑΝ θυμαμαι καλα -πανε και πολλα χρονια που εχω να παω προς τα κει- η βορεια πραγματι περναει απο τον σκουπιδοτοπο Η διαδρομη που λεω ειναι η νοτιοτερη και μετα περναει απο την μονη Λεχωβης, την Γκραβα Λακα, απο το χωριο Κεφαλαρι και μετα αναλογα ειτε προς Τρικαλα ειτε προς το χωρι Κυληνη Και ναι πραγματι το τοπιο δεν λεει και τιποτα τουλαχιστον μεχρι τα πρωτα δασομενα υψωματα παρακατω απο την Σικιωνα Αλλα και η αλλη εκτος απο το δασος Μογγοστου (παρακαμψη) μια απο τα ιδια ειναι και μαλιστα ασφαλτινη
Για τον επιπλεον χρονο προφανως και εχεις δικιο Και ισως τελικα το περισσοτερο χωμα να μην ειναι και τοσο συνετο αν θελουν να φτασουν μερα στον προορισμο Αναλογα βεβαια και ποσοι και ποιοι θα ειναι στη βολτα
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Βαγγέλη(tc-drift) άμα χρειαστείς οδική για το εργαλείο θα είμαι stand by :fun:fun:fun
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Προσπαθώ να ψησω το Goulas να με παρασύρει να έρθουμε χαχαχχ.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Πες του να σου πει ότι θα έχει καλό φαί το βράδυ :p
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πες του να σου πει ότι θα έχει καλό φαί το βράδυ :p
με καλο ψηστη...

ωραιο τζακι....

και λιγο ''δειγμα'' απο οτι απεμεινε....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom