Με F800GS στο χώμα με...ασφάλτινα ελαστικα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
βρε παλιοπαιδα δεν πεφτει καρφιτσα κατω!!!!!!:D !

ευχαριστω για το αμεσο ενδιαφερον και γουσταρω που ψωφατε ολοι για χωματα!!!:hungry:

κωστα δεν θελω τιποτα σημαντικο, να βρεις καλη τιμη τα takoynoanlas και να τα στειλεις με κτελ στην κορινθο!:ok:

και εγω θα σας παω βολτα το βουνο !:yew:
Οκ....περίμενε νεα

advφον!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Υπάρχει και το άλλο. ...αν δεν μπορείς να το πας, ψωνίζεις μικρο:D

advφον!!
δε μου ερχετε κατι καλο τωρα !!!ισως και να εχεις δικιο!!!
παντως θα παραγειλω tkc χωματινα για 17αρες και θα δουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
δε μου ερχετε κατι καλο τωρα !!!ισως και να εχεις δικιο!!!
παντως θα παραγειλω tkc χωματινα για 17αρες και θα δουμε!
Παρήγγειλε για αρχή ένα πουκάμισο λευκό. ...Αυτό που έχει τα κουμπιά στην πλατη+!!

advφον!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παρήγγειλε για αρχή ένα πουκάμισο λευκό. ...Αυτό που έχει τα κουμπιά στην πλατη+!!

advφον!!
απο αυτα εχω πολλα απο τα αλλα δεν εχω καθολου
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
αγορια εχουμε και παλτα για οσους θελουν :) με το συμπαθιο!!!!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
δε μου ερχετε κατι καλο τωρα !!!ισως και να εχεις δικιο!!!
παντως θα παραγειλω tkc χωματινα για 17αρες και θα δουμε!
Πισινό.... 150 διάσταση:wacky::wacky::wacky::wacky:
 

john800

Μέλος
Εν τελει και αφου το "πολυ το Κυριε Ελεησον το βαριεται και ο Θεός" καινουρια πατούμενα για την GS μου απο σημερα...
Πηγα στην επιλογη που ηθελα πιο πολυ και οι λεπτομερειες εν καιρω...
Dunlop TR91 Τrailmax :)

Καλησπέρα.. Βρήκα το θέμα σου καθώς ψάχνω και γω για μια αλλαγή στο 800αρι μου.. Είχα anakee 2 μετά scorpion trail και τώρα ψαχνόμαστε για τα trailsmart.. Τα scorpion αν και μου φάνηκαν μέτρια γενικά μου βγάλανε 23000 με καλή συμπεριφορά και ελάχιστο χώμα.. Ο Λάστιχας μου είπε για το trailsmart ότι έχει πολύ μικρή διάρκεια ζωής και ίσως κραδασμους.. Ποια η γνώμη σου.. ?θα το συνεστινες για κυρίως ασφαλτινη χρήση και ελάχιστα χώμα ?διάρκεια ζωής ?από κράτημα βλέπω όλοι γράφουν τα καλύτερα.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλησπέρα.. Βρήκα το θέμα σου καθώς ψάχνω και γω για μια αλλαγή στο 800αρι μου.. Είχα anakee 2 μετά scorpion trail και τώρα ψαχνόμαστε για τα trailsmart.. Τα scorpion αν και μου φάνηκαν μέτρια γενικά μου βγάλανε 23000 με καλή συμπεριφορά και ελάχιστο χώμα.. Ο Λάστιχας μου είπε για το trailsmart ότι έχει πολύ μικρή διάρκεια ζωής και ίσως κραδασμους.. Ποια η γνώμη σου.. ?θα το συνεστινες για κυρίως ασφαλτινη χρήση και ελάχιστα χώμα ?διάρκεια ζωής ?από κράτημα βλέπω όλοι γράφουν τα καλύτερα.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Mε ολο το θαρρος των 2 ζευγαριων ήδη, ο λαστιχας μαλλον ''διαβαζει'' παλιες εφημεριδες.
Να εξηγηθω,το κατηργημενο πλεον TR 91 ηταν γνωστο σβηστηρι που εβγαζε 10000 χλμ διαρκεια.
Το trailsmart που ειναι ο αντικαταστατης του και φαινομενικα ομοιας χαραξης αλλαξε συσταση στη γομα
εγινε ελαφρα πιο θορυβωδες λιγο πιο αργο στο ζεσταμα αλλα με μακροζωια 60 τα εκατο μεγαλυτερη.
 

john800

Μέλος
Mε ολο το θαρρος των 2 ζευγαριων ήδη, ο λαστιχας μαλλον ''διαβαζει'' παλιες εφημεριδες.
Να εξηγηθω,το κατηργημενο πλεον TR 91 ηταν γνωστο σβηστηρι που εβγαζε 10000 χλμ διαρκεια.
Το trailsmart που ειναι ο αντικαταστατης του και φαινομενικα ομοιας χαραξης αλλαξε συσταση στη γομα
εγινε ελαφρα πιο θορυβωδες λιγο πιο αργο στο ζεσταμα αλλα με μακροζωια 60 τα εκατο μεγαλυτερη.
Πασχάλη για πες μου όποτε τα συνιστάς ενεπιφυλακτα.. Όσοι λένε τα καλύτερα απλά όπως είπα ο λαστιχας μου είπε για 10 -15 χιλιάδες χλμ και με τρόμαξε..διαβάζω διαφορά τόσες μέρες σε φόρουμ κτλπ..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη για πες μου όποτε τα συνιστάς ενεπιφυλακτα.. Όσοι λένε τα καλύτερα απλά όπως είπα ο λαστιχας μου είπε για 10 -15 χιλιάδες χλμ και με τρόμαξε..διαβάζω διαφορά τόσες μέρες σε φόρουμ κτλπ..
Τα φορουμ ειναι χρησιμα αλλα ο δρομος ακομα περισσοτερο Το πρωτο ζευγαρι εκαναν 16000 κ εοχαν κι αλλο με μια Νορβηγια κ τις σχετικες ευθειες στο μενου το κρατημα κ το φρενο κορυφαια στη βροχη τα πανε μια χαρα κ στην τιμη ειναι χαμηλα.Στο χωμα θα πας οπου θες αλλα οχι στη λασπη.Καλοφορετα.

adv phone
 

stathis_1991

Μέλος
Όνομα
Στάθης
Μοτό
F800 GS 11'
Καλημέρα παιδιά!!! Δεύτερη φορά που αλλάζω λάστιχα αρχικά είχα τα μαμά pirelli scorpion και όταν άλλαξα τα ξανάβαλα γενικά καλό λάστιχο αλλα με μικρή διάρκεια ζωής θα ήθελα κάτι ποιοτικό και πιο φθηνό γιατί τσίμπαγε λίγο το συγκεκριμένο. Θέλω γνώμη είμαι ανάμεσα σε michelin anakee 3 και το dunlop trailsmart! Κινούμαι μόνο άσφαλτο!!! Υπάρχει προσφορά για αγορά ελαστικών απο κάποιο μαγαζί μέσω του φόρουμ! Θέλω να δω αν συμφέρει γιατί είμαι σε νησί!
 

john800

Μέλος
Καλημέρα παιδιά!!! Δεύτερη φορά που αλλάζω λάστιχα αρχικά είχα τα μαμά pirelli scorpion και όταν άλλαξα τα ξανάβαλα γενικά καλό λάστιχο αλλα με μικρή διάρκεια ζωής θα ήθελα κάτι ποιοτικό και πιο φθηνό γιατί τσίμπαγε λίγο το συγκεκριμένο. Θέλω γνώμη είμαι ανάμεσα σε michelin anakee 3 και το dunlop trailsmart! Κινούμαι μόνο άσφαλτο!!! Υπάρχει προσφορά για αγορά ελαστικών απο κάποιο μαγαζί μέσω του φόρουμ! Θέλω να δω αν συμφέρει γιατί είμαι σε νησί!
Φίλε μου είμαι με τα scorpion 24000 km και τώρα χρειάζεται αλλαγή.. Θα το χαρακτηρίζα σκληρό και αργό να ζεσταθει.. Εγώ. Θα πάω σε trailsmart αυτή την φορά.. 240 τα βρήκα εδώ Αθήνα..
 

stathis_1991

Μέλος
Όνομα
Στάθης
Μοτό
F800 GS 11'
Φίλε μου είμαι με τα scorpion 24000 km και τώρα χρειάζεται αλλαγή.. Θα το χαρακτηρίζα σκληρό και αργό να ζεσταθει.. Εγώ. Θα πάω σε trailsmart αυτή την φορά.. 240 τα βρήκα εδώ Αθήνα..
Δεν εχω αποφασίσει ακομα! Αλλα τα εχω βρει πιο φθηνά εδω εδω! http://tyreshop.gr/Product/1256/Page/268/el/
 

stathis_1991

Μέλος
Όνομα
Στάθης
Μοτό
F800 GS 11'
Ακόμα δεν έχω κατασταλάξει για επιλογη μάρκας! Τα michelin anakee 3 ή dunlop trailsmart? Γνώμες............
 
Top Bottom