Μονςδα ABS με Σερβομηχανισμο BMW

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Οταν καει το μοτερακι υπαρχει ανταλλακτικο;

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
στο εχω ξαναπει όχι είναι για πεταμα βαζεις αλλο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εχω χασει τον υπνο μου πολλους μηνες τωρα όπως και εχω δωσει πολλα λεφτα σε μηχανουργεια και εργοστασια στην γερμανια για κατασκευή πραγματων και εχω ζαλισει τα αρχ=======α σε πολλους φιλους σε συνεργεια ηλεκτρονικούς ηλεκτρολόγους διαολου καλτσα αυτή διαολου καλτσα και εγω προσπαθω γιατι 1500 ευρω σημερα είναι πολλα λεφτα για καινουργια
Η πραγματικότητα ειναι οτι δεν υπαρχει κατι που δεν φτιάχνεται υπαρχει παντα κατι που δε θέλουν!!!να φτιαχτεί
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Η πραγματικότητα ειναι οτι δεν υπαρχει κατι που δεν φτιάχνεται υπαρχει παντα κατι που δε θέλουν!!!να φτιαχτεί
ΤΕΛΙΚΑ εισαι δικος μου εσυ Οσο μου ελεγαν και μου λενε να μην ασχολουμε θα βρω τον διαολο μου τοσο πιο πολύ μπαινω στην μπριζα και προσπαθω να βρω τις λυσεις στο θεμα Eχει φρεναρες αυτή η παλαβη μοναδα ABS
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Δημήτρη, δεν θέλω να μου αποκαλύψεις κανένα μυστικό, απλά επειδή έχω ασχοληθεί και ΤΑΛΑΙΩΡΗΘΕΙ κι εγώ πολύ, με την μονάδα,
σε ρωτάω για να αποφύγω επιπλέον ταλαιπωρία, και δική σου και δική μου, και αποφυγή παρηξηγήσεων.
Εννοώ ότι, αν κάποιος αναλαμβάνει αυτήν την ΠΟΛΥ δυσκολη και σπασαρχίδικη δουλειά, και συνεπώς υπάρχουν υποχρεώσεις
και δικαιώματα, ή το κάνεις φιλικά καί με την καλή σου την καρδιά, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό.
Και το διαφορετικό Δημήτρη αφορά την αποτυχία ... γιατί αν φτιαχτεί όλα καλά και όλοι ευχαριστημένοι.
Αν όμως δεν φτιαχτεί, κάτι που δεν το ξέρεις αμέσως, κρύβεται κίνδυνος που δεν φαίνεται, και στο λέω έχοντας ιδίαν πείρα, έχοντας ανοίξει τη μονάδα τη μονάδα 2 φορές ...

Για να μην σου σπάω λοιπόν τα ούμπαλα (με όλο το θάρρος ...:D αστειεύομαι), τα μοτέρ μου είναι οκ, με τα σωστά καρβουνάκια,
ρότορες σε άριστη κατάσταση, και λειτουργούν όταν δώσω ρεύμα, τοποθετώ τη μονάδα (υγρά, εξαέρωση κτλ) και πατώντας το πίσω πεντάλ, δεν ακούγεται να λειτουργεί το πίσω μοτέρ. Έχει νόημα να σου φέρω τη μονάδα ?

thanks :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δημήτρη, δεν θέλω να μου αποκαλύψεις κανένα μυστικό, απλά επειδή έχω ασχοληθεί και ΤΑΛΑΙΩΡΗΘΕΙ κι εγώ πολύ, με την μονάδα,
σε ρωτάω για να αποφύγω επιπλέον ταλαιπωρία, και δική σου και δική μου, και αποφυγή παρηξηγήσεων.
Εννοώ ότι, αν κάποιος αναλαμβάνει αυτήν την ΠΟΛΥ δυσκολη και σπασαρχίδικη δουλειά, και συνεπώς υπάρχουν υποχρεώσεις
και δικαιώματα, ή το κάνεις φιλικά καί με την καλή σου την καρδιά, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό.
Και το διαφορετικό Δημήτρη αφορά την αποτυχία ... γιατί αν φτιαχτεί όλα καλά και όλοι ευχαριστημένοι.
Αν όμως δεν φτιαχτεί, κάτι που δεν το ξέρεις αμέσως, κρύβεται κίνδυνος που δεν φαίνεται, και στο λέω έχοντας ιδίαν πείρα, έχοντας ανοίξει τη μονάδα τη μονάδα 2 φορές ...

Για να μην σου σπάω λοιπόν τα ούμπαλα (με όλο το θάρρος ...:D αστειεύομαι), τα μοτέρ μου είναι οκ, με τα σωστά καρβουνάκια,
ρότορες σε άριστη κατάσταση, και λειτουργούν όταν δώσω ρεύμα, τοποθετώ τη μονάδα (υγρά, εξαέρωση κτλ) και πατώντας το πίσω πεντάλ, δεν ακούγεται να λειτουργεί το πίσω μοτέρ. Έχει νόημα να σου φέρω τη μονάδα ?

thanks :)
spam on
Δηλαδή μήτσε μας,έχεις ένα μηχανάκι με ABS εμπρός και χωρίς ABS πίσω????:eek:

Αμα είναι έτσι θέλω κι εγώ μαρή!!!!:hungry::hungry::hungry::hungry:

spam off
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δημήτρη, δεν θέλω να μου αποκαλύψεις κανένα μυστικό, απλά επειδή έχω ασχοληθεί και ΤΑΛΑΙΩΡΗΘΕΙ κι εγώ πολύ, με την μονάδα,
σε ρωτάω για να αποφύγω επιπλέον ταλαιπωρία, και δική σου και δική μου, και αποφυγή παρηξηγήσεων.
Εννοώ ότι, αν κάποιος αναλαμβάνει αυτήν την ΠΟΛΥ δυσκολη και σπασαρχίδικη δουλειά, και συνεπώς υπάρχουν υποχρεώσεις
και δικαιώματα, ή το κάνεις φιλικά καί με την καλή σου την καρδιά, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό.
Και το διαφορετικό Δημήτρη αφορά την αποτυχία ... γιατί αν φτιαχτεί όλα καλά και όλοι ευχαριστημένοι.
Αν όμως δεν φτιαχτεί, κάτι που δεν το ξέρεις αμέσως, κρύβεται κίνδυνος που δεν φαίνεται, και στο λέω έχοντας ιδίαν πείρα, έχοντας ανοίξει τη μονάδα τη μονάδα 2 φορές ...

Για να μην σου σπάω λοιπόν τα ούμπαλα (με όλο το θάρρος ...:D αστειεύομαι), τα μοτέρ μου είναι οκ, με τα σωστά καρβουνάκια,
ρότορες σε άριστη κατάσταση, και λειτουργούν όταν δώσω ρεύμα, τοποθετώ τη μονάδα (υγρά, εξαέρωση κτλ) και πατώντας το πίσω πεντάλ, δεν ακούγεται να λειτουργεί το πίσω μοτέρ. Έχει νόημα να σου φέρω τη μονάδα ?

thanks :)
Με κίνδυνο να πω μπαρούφα, έχω την αίσθηση ότι το πρόβλημά σου Δημήτρη εντοπίζεται στην πλάκα πιέσεως του πίσω πεντάλ, το οποίο μάλλον δεν δίνει εντολή στην μονάδα ή στην μικρή πλακετίτσα που είναι για το πίσω κύκλωμα (έχει ακόμη μία για το μπροστά) που είναι στην μονάδα!
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Δημήτρη, δεν θέλω να μου αποκαλύψεις κανένα μυστικό, απλά επειδή έχω ασχοληθεί και ΤΑΛΑΙΩΡΗΘΕΙ κι εγώ πολύ, με την μονάδα,
σε ρωτάω για να αποφύγω επιπλέον ταλαιπωρία, και δική σου και δική μου, και αποφυγή παρηξηγήσεων.
Εννοώ ότι, αν κάποιος αναλαμβάνει αυτήν την ΠΟΛΥ δυσκολη και σπασαρχίδικη δουλειά, και συνεπώς υπάρχουν υποχρεώσεις
και δικαιώματα, ή το κάνεις φιλικά καί με την καλή σου την καρδιά, κάτι που είναι τελείως διαφορετικό.
Και το διαφορετικό Δημήτρη αφορά την αποτυχία ... γιατί αν φτιαχτεί όλα καλά και όλοι ευχαριστημένοι.
Αν όμως δεν φτιαχτεί, κάτι που δεν το ξέρεις αμέσως, κρύβεται κίνδυνος που δεν φαίνεται, και στο λέω έχοντας ιδίαν πείρα, έχοντας ανοίξει τη μονάδα τη μονάδα 2 φορές ...

Για να μην σου σπάω λοιπόν τα ούμπαλα (με όλο το θάρρος ...:D αστειεύομαι), τα μοτέρ μου είναι οκ, με τα σωστά καρβουνάκια,
ρότορες σε άριστη κατάσταση, και λειτουργούν όταν δώσω ρεύμα, τοποθετώ τη μονάδα (υγρά, εξαέρωση κτλ) και πατώντας το πίσω πεντάλ, δεν ακούγεται να λειτουργεί το πίσω μοτέρ. Έχει νόημα να σου φέρω τη μονάδα ?

thanks :)
Εισαι πολύ πικραμένος και στεναχωρημένος και όπως σε διαβαζω εχεις παραδωσει και τα οπλα στον εχθρο αν νομιζεις ότι είμαι ο θεος και θα την αγγίξω και θα δουλεψει η θα σου δωσω και 200 ευρω τελικα αν δεν δουλεψει για την ταλαιπωρια σου μαλλον μιλαμε άλλη γλωσσα ευχαριστω παντως γιατι και οι δυο ειμαστε ειλικρινης
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Εισαι πολύ πικραμένος και στεναχωρημένος και όπως σε διαβαζω εχεις παραδωσει και τα οπλα στον εχθρο αν νομιζεις ότι είμαι ο θεος και θα την αγγίξω και θα δουλεψει η θα σου δωσω και 200 ευρω τελικα αν δεν δουλεψει για την ταλαιπωρια σου μαλλον μιλαμε άλλη γλωσσα ευχαριστω παντως γιατι και οι δυο ειμαστε ειλικρινης
Δημητρό, ή δεν με κατάλαβες ή έγω δεν τα γράφω καλά, και σχημάτισες άλλη άποψη, "διά εμέ" :D
Επειδή στο τέλος φτιαχτεί δε φτιαχτεί η μονάδα, θα γίνουμε και φίλοι, θα σου τηλεφωνήσω αύριο, να τα πούμε πιο αναλυτικά
γιατί εδώ θα γράφουμε σεντόνια, και πάλι δεν θα μπορέσει να καταλάβει ο ένας, τι ακριβώς εννοεί ο άλλος.

Πάντως αυτό με τα 200, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό ... το πολύ ένα 100άρικο θα σου ζήταγα ...:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δημητρό, ή δεν με κατάλαβες ή έγω δεν τα γράφω καλά, και σχημάτισες άλλη άποψη, "διά εμέ" :D
Επειδή στο τέλος φτιαχτεί δε φτιαχτεί η μονάδα, θα γίνουμε και φίλοι, θα σου τηλεφωνήσω αύριο, να τα πούμε πιο αναλυτικά
γιατί εδώ θα γράφουμε σεντόνια, και πάλι δεν θα μπορέσει να καταλάβει ο ένας, τι ακριβώς εννοεί ο άλλος.

Πάντως αυτό με τα 200, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό ... το πολύ ένα 100άρικο θα σου ζήταγα ...:D
Ετσι!!!!! οι καλύτερες δουλειές και οι καλύτερες εξηγήσεις κσι επεξηγήσεις γινονται είτε αυτοπροσώπως ειτε τουλαχιστον τηλεφωνικώς
 

Dlion

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200 GSA 2010
Παντως παιδια επειδη τον ξερω τον Δημητρη , εχει βοηθεισει παρα πολυ κοσμο σε διαφορες βλαβες και ιδιως στο gs που το ξερει καλα..
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
spam on
Δηλαδή μήτσε μας,έχεις ένα μηχανάκι με ABS εμπρός και χωρίς ABS πίσω????:eek:

Αμα είναι έτσι θέλω κι εγώ μαρή!!!!:hungry::hungry::hungry::hungry:

spam off
Οχι,δεν ςίναι τόσο ευτυχές το πράγμα.Ουσιαστικά,έχεις ένα φρένο με Abs μπροστά και καθόλου φρένο πίσω.Εχεις τόσο όσο ενα αυτοκίνητο με σερβο,με σβηστή μηχανή,δηλαδή αν δεν πέσεις όλος πάνω,καθόλου.Φαντάσου να γίνει λοιπόν,στο μπροστινό.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αν κατάλαβα καλά,φίλε Δημήτρη,(KXF) θέλεις τη μονάδα στο χέρι και το μηχανάκι του ιδιοκτήτη για να δεις τι παίζει ,ή δεν χρειάζεται η μοτό?Και αν τη βγάλω γω τη μονάδα,μετά φρένα θα έχω σαν συμβατικά?
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Αν κατάλαβα καλά,φίλε Δημήτρη,(KXF) θέλεις τη μονάδα στο χέρι και το μηχανάκι του ιδιοκτήτη για να δεις τι παίζει ,ή δεν χρειάζεται η μοτό?Και αν τη βγάλω γω τη μονάδα,μετά φρένα θα έχω σαν συμβατικά?
Ερχεσαι σπιτι μου την βγαζεις την ανοιγω μπροστα σου και σου λεω αν φτιαχνετε η οχι τωρα αν καποιος δεν ξερει την βγαζω εγω
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Υπαρχουν μοναδες που βγαζουν ματι και δεν χρειαζεται η μοτο ειναι ομως και μοναδες που πρεπει να μπουν πανω εχουν δει πολλα τα ματια μου σε μοναδες μεχρι τωρα
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Οχι,δεν ςίναι τόσο ευτυχές το πράγμα.Ουσιαστικά,έχεις ένα φρένο με Abs μπροστά και καθόλου φρένο πίσω.Εχεις τόσο όσο ενα αυτοκίνητο με σερβο,με σβηστή μηχανή,δηλαδή αν δεν πέσεις όλος πάνω,καθόλου.Φαντάσου να γίνει λοιπόν,στο μπροστινό.
Αργα η γρηγορα ετοιμασου για τα χειροτερα με αυτο τον τροπο που παιζεις με την μοναδα θα την χαλασεις τελειως
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αργα η γρηγορα ετοιμασου για τα χειροτερα με αυτο τον τροπο που παιζεις με την μοναδα θα την χαλασεις τελειως
Δεν το κάνω γω αυτό.Απλά δεν πατάω πίσω φρένο,δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου και το μπροστά όσο μπορω,χωρίς φρένα πανικού.Μήπως κάποια στιγμή σου κάνω καμμιά επίσκεψη να μου πεις τη γνώμη σου.
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Δεν το κάνω γω αυτό.Απλά δεν πατάω πίσω φρένο,δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου και το μπροστά όσο μπορω,χωρίς φρένα πανικού.Μήπως κάποια στιγμή σου κάνω καμμιά επίσκεψη να μου πεις τη γνώμη σου.
Πατα δεν το πατας το πισω φρενο οταν πατας το μπροστα πατιεται και το πισω καθε βδομαδα θελει τα φρενα πανικου για να δουλευουν που και που οι ηλεκτροβαλβιδες αυτο που δεν καταλαβα η μοναδα σου δουλευει η οχι
 

Wtower

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
XT1200Z
Ερχεσαι σπιτι μου την βγαζεις την ανοιγω μπροστα σου και σου λεω αν φτιαχνετε η οχι τωρα αν καποιος δεν ξερει την βγαζω εγω
Σόρρυ για το σπαμ αλλά η παραπάνω ατάκα απομονωμένη είναι κάπως αστεία...

:yew::friendship:
 
Top Bottom