Μοτοσυκλέτα για όλες τις δουλειές θα βρώ (?)

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έχω κάνει σε πολλά ποστ like, γιατί πολλές μηχανές σου κάνουν, γιατί πολλές είναι αξιόλογες και γιατί έχεις πολλές επιλογές!
Αγόρασε αυτή που σου αρέσει, αυτή που σε φτιάχνει να την βλέπεις!
Ε ναι ,το τι λέμε εμείς ,νταξ .
Πρέπει να ξεκινάει να καβαλάει και όπου κουμπωσει
 

Fixxer

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
Yamaha
Yamaha Super Tenere 1200 εισαγωγή από Αγγλία έχεις σκεφτεί;

Νομίζω 1000-1300 ευρώ το πολύ θα κοστίσει όλη η ιστορία εισαγωγής κλπ. Και λογικά η διαπραγμάτευση θα είναι ευνοητκότερη για σένα λόγω τρέχουσας οικονομικής κατάστασης.

Και βέβαια υπάρχουν και πιο low budget λυσεις σε japan και σε ευρώπη ανάλογα τα γούστα...
 

motostoic

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Cb400 super four ProjectBigOne
Yamaha Super Tenere 1200 εισαγωγή από Αγγλία έχεις σκεφτεί;

Νομίζω 1000-1300 ευρώ το πολύ θα κοστίσει όλη η ιστορία εισαγωγής κλπ. Και λογικά η διαπραγμάτευση θα είναι ευνοητκότερη για σένα λόγω τρέχουσας οικονομικής κατάστασης.

Και βέβαια υπάρχουν και πιο low budget λυσεις σε japan και σε ευρώπη ανάλογα τα γούστα...
Αυτό δε το είχα σκεφτεί....Υπάρχουν άτομα που έχουν φέρει μοτοσυκλέτες από Βρετανία μεριά; Συμφέρει;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μια ερώτηση ?
Ο συντροχος που έχει τον προβληματισμό τι μηχανή να αγοράσει είναι 29 χρόνων
Θα μπορούσε να είναι γιος μου
Αναρωτιέμαι τι μηχανή θα πρότεινα στον γιο μου
Αναρωτιέμαι τι μηχανή θα προτείνατε εσείς να αγοραζε ο γιος σας με γνώμονα την ασφάλεια ενεργητική και παθητική

Ο παραπάνω προβληματισμός με αυτήν την προσέγγιση δεν ανήκει!!!σε εμένα αλλά σε άλλον άνθρωπο
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Μια ερώτηση ?
Ο συντροχος που έχει τον προβληματισμό τι μηχανή να αγοράσει είναι 29 χρόνων
Θα μπορούσε να είναι γιος μου
Αναρωτιέμαι τι μηχανή θα πρότεινα στον γιο μου
Αναρωτιέμαι τι μηχανή θα προτείνατε εσείς να αγοραζε ο γιος σας με γνώμονα την ασφάλεια ενεργητική και παθητική

Ο παραπάνω προβληματισμός με αυτήν την προσέγγιση δεν ανήκει!!!σε εμένα αλλά σε άλλον άνθρωπο

αν ο γνωμονας στο τι θα προτινεις σε καποιον δικο σου ειναι η ασφαλεια, τοτε η απαντηση ειναι με σειρα προτεραιοτητας:
-να παρει αυτοκινητο
-να παρει μηχανακι competition (οποιουδηποτε ειδους) και να μην οδηγαει ποτε σε δημοσιο δρομο
-να παρει αμαξι
-να παρει αυτοκινητο
.
.
.
.
.
.
-και στο τελος να παρει καποιο συγχρονο με οσο περισσοτερα βοηθηματα γινεται...

τα ηλεκτρονικα στην στραβη μπορει να βοηθησουν αρκετα, καλυτερα να υπαρχουν παρα να μην υπαρχουν...τωρα στα υπολοιπα, ρεαλιστικα δυο τροχοι και ασφαλεια δε πανε μαζι δυστυχως, τι ασφαλεια να εχεις οταν καβαλας ενα flying suit το οποιο περναει μεσα απο κινητα και ακινητα εμποδια


τωρα για τον φιλο το μπατζετ ειναι αρκετα καλο και εχει αρκετες επιλογες, για 29 χρονων αναβατη το gs ειναι τρομερα βαρετο μηχανακι και ειναι κριμα...καλη επιλογη και αρκετα πιο οικονομικη ειναι το caponord, παιρνεις πολυ μηχανακι για τα λεφτα που δινεις
 

Fixxer

Μέλος
Όνομα
Stelios
Μοτό
Yamaha
Αυτό δε το είχα σκεφτεί....Υπάρχουν άτομα που έχουν φέρει μοτοσυκλέτες από Βρετανία μεριά; Συμφέρει;
Αν το googlάρεις θα δεις ότι υπάρχουν κάποιες εταιρίες που το αναλαμβάνουν.
Πάντως μια ερώτηση εκτίμησης κόστους και διαδικασίας για συγκεκριμένη αγγελία που σε ενδιαφέρει, δεν κοστίζει τίποτα και θα βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Φαντάζομαι πως θα βρεις και εμπειρίες όσων το δοκίμασαν online.
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Αυτό δε το είχα σκεφτεί....Υπάρχουν άτομα που έχουν φέρει μοτοσυκλέτες από Βρετανία μεριά; Συμφέρει;
Όχι.
Στο μπάτζετ που κινείσαι πιο πολύ θα σου πάνε Τελωνεία-μεταφορικές-αμοιβές κλπ παρά να το πάρεις από Ελλάδα και να τελειώνεις.
Η Βρεττανία συμφέρει για μηχανάκια πάνω από 10.000€
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είναι απόλυτο αυτό Νίκο, αλλά γενικότερα ισχύει. Πχ, CB1300S/ABS που κοιτούσα μιά περίοδο βγαίνει ένα διχίλιαρο κάτω και με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Το σωστό ερώτημα είναι το ανάποδο...δουλειά για ολες τις μοτό πού θα βρω; εγω θα σου προτείνω να πάρεις ενα streetfighter v4 να ανεβαίνεις πάνω και μετά να ξεχνάς όλες τις υπόλοιπες δουλειές που έχεις...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Επειδή μοτο για όλες τις δουλειές δε θα βρεις...πάρε μια για να αφησεις τις δουλειες στην άκρη...στο λεω προκαταβολικα για να μη χρειαστεί να φτάσει το θέμα στις 50 σελίδες και ακόμα ψάχνεσαι.
 

motostoic

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Cb400 super four ProjectBigOne
Δεν είναι απόλυτο αυτό Νίκο, αλλά γενικότερα ισχύει. Πχ, CB1300S/ABS που κοιτούσα μιά περίοδο βγαίνει ένα διχίλιαρο κάτω και με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα.
Μη ξύνεις πλήγές γιατί υπάρχει και με fairing...

Επειδή μοτο για όλες τις δουλειές δε θα βρεις...πάρε μια για να αφησεις τις δουλειες στην άκρη...στο λεω προκαταβολικα για να μη χρειαστεί να φτάσει το θέμα στις 50 σελίδες και ακόμα ψάχνεσαι.
Σωστός.

Παιδιά η αλήθεια είναι μπορούμε να κάνουμε την συζήτηση για μέρες επειδή ακριβώς είναι τόσο υποκειμενική η κάθε γνώμη.
Τείνω στον Τίγρη ,αν και με φοβίζει το θέμα με τα πιστόνια.
Αν δε τα οδηγήσω δε θα μπορέσω να αποφασίσω όπως είπατε αρκετοί από εσάς !
Σας ευχαριστώ πολύ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μη ξύνεις πλήγές γιατί υπάρχει και με fairing...
Προσπαθουμε να ξεχασουμε το "μετα την Paneuropean τι"
Μην ξυνεις πληγες
:laugh::laugh:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με το φέρινγκ λέω.
Περίπου 4500 για καλό κομμάτι, πινακιδωμένο κλπ. Αντί για 7000 που ζητάνε εδώ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από εξωτερικό τώρα μιλάς ;
Για Αγγλία που ρώτησες νωρίτερα, ναι.
Με την επιφύλαξη, τα κοιτούσα Μάρτιο-Απρίλιο. Σίγουρα έχει ακόμα, θα βγουν και πάλι γιατί κλείνει η σεζόν και αυτά έχουν πιάσει "πάτο" στην περιοχή των 3000 λιρών. Γυμνά έχει και πιο φτηνά, με πολλά χιλιόμετρα ή χωρίς ABS έχει και πιο φτηνά.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φίλε μου είχα το tdm παλιότερα κ λίγο πιο μικρός από εσένα, το ευχαριστήθηκα παρά πολύ, εξαιρετικό για εμένα από αξιόπιστια κ τα κάνει όλα.





Αλλά ρίξε γροθιά στα στάνταρ γινε η εξαίρεση κάνε την διαφορά κ πάρε GS.
 
Top Bottom