Νορτσε..ενα μαρκο δρομος!

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
15% πανω...τιμιο το GS για τα κυβικα του ;) Επισης εισαι και αληταμπουρας και πεζεις ξερογκαζιες :p

Επρεπε να ηταν και κανενα ΚΤΜ 990 στην παρεα να βλεπαμε :D
εγώ στην βόρεια Νορβηγία με οδήγηση ελαφρώς γρηγορότερη από αυτήν της νότιας Νορβηγίας με 20,01 λίτρα έβγαλα 333.8 χιλιόμετρα. Αναφέρω την γρηγορότερη οδήγηση γιατί στα βόρεια δεν υπάρχει τόσο ο φόβος της αστυνομίας και οι δρόμοι είναι σχεδόν άδειοι.
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Εγώ δεν ξέρω την τύφλα μου. Ούτε για το πόσο εκαιγε το φειζερ... Ούτε τίποτα ... Το μόνο που με ενοιαζε
ήταν να μην μείνω με το φειζερ σε καμιά βουνοκορφή ...:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ δεν ξέρω την τύφλα μου. Ούτε για το πόσο εκαιγε το φειζερ... Ούτε τίποτα ... Το μόνο που με ενοιαζε
ήταν να μην μείνω με το φειζερ σε καμιά βουνοκορφή ...:)
Φαντάζομαι. ...ότι δεν κράτησες κοστολόγιο κλπ ομορφιες

advφον!!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Στο περίπου έχω ένα κοστολογιο ... Επίσης έχω και τις χρεώσεις από την κάρτα ... Πιστεύω ότι θα βγάλω κάποια. άκρη.. . Αλλά μεμονωμένα μέρα με τη μέρα δεν έχω ... Στην αρχή το πάλεψα, αλλά φτάνοντας στο σημείο να βάζω και 5 με 6 φορές τη μέρα βενζίνη το παράτησα..
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Εγώ δεν ξέρω την τύφλα μου. Ούτε για το πόσο εκαιγε το φειζερ... Ούτε τίποτα ... Το μόνο που με ενοιαζε
ήταν να μην μείνω με το φειζερ σε καμιά βουνοκορφή ...:)
Ούτε κι εμένα με ένοιαζε... Απλά έμεινα και γι'αυτο και το διαπίστωσα! ;-)
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Στο περίπου έχω ένα κοστολογιο ... Επίσης έχω και τις χρεώσεις από την κάρτα ... Πιστεύω ότι θα βγάλω κάποια. άκρη.. . Αλλά μεμονωμένα μέρα με τη μέρα δεν έχω ... Στην αρχή το πάλεψα, αλλά φτάνοντας στο σημείο να βάζω και 5 με 6 φορές τη μέρα βενζίνη το παράτησα..
5-6 φορες την ημερα εβαζες βενζινη ;;;;
WTF ;;;;;
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Έβαζα συνέχεια βενζίνη. ... Ελάχιστες φορές κατέβηκα κάτω από τη μέση του ρεζερβουαρ... Οπότε άμα βάζεις καθε 130 km βενζίνη και κάνεις 500...600...1000 χιλιόμετρα την μέρα ... Μετά από ένα σημείο και μετά βαριέσαι να υπολογίζεις:)
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Ούτε κι εμένα με ένοιαζε... Απλά έμεινα και γι'αυτο και το διαπίστωσα! ;-)
Βαγγέλη το ταξιδιωτικο σου το είχα διαβάσει στο advride προτού καν γραφτώ στο site ... Ήταν εμπνευση και οδηγός και θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και από εδω μεσα που μοιράστηκες το ταξιδη σου με όλους μας.... Όπως φυσικά και όλα τα παιδιά που γράφουν τα οποιαδήποτε ταξίδια τους ... Έτσι δίνουν το έναυσμα σε κάποιους σαν κι εμένα που δεν είχανε πάει ποτέ στη ζωή τους πουθενά να πάρουμε επιτέλους την απόφαση να ταξιδέψουν...
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Κάπως έτσι ξεκινάμε όλοι μας μάλλον... Τι να πω. Χαίρομαι πάντως που και το δικό μου ταξιδιωτικό ενέπνευσε κάποιον...

Αυτόν που θα ήθελα να συναντησω ή έστω να διαβάσω το ταξιδιωτικό του είναι του πρώτου έλληνα μοτοσικλετιστή που ταξίδεψε στο Nordkapp. Θα ήθελα να μάθω τι σκεφτόταν και ξεκίνησε για εκεί πάνω.. και έκανε όλους εμάς να "κλαιμε" τώρα για φιόρδ, τρολ και ταράνδους!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κάπως έτσι ξεκινάμε όλοι μας μάλλον... Τι να πω. Χαίρομαι πάντως που και το δικό μου ταξιδιωτικό ενέπνευσε κάποιον...

Αυτόν που θα ήθελα να συναντησω ή έστω να διαβάσω το ταξιδιωτικό του είναι του πρώτου έλληνα μοτοσικλετιστή που ταξίδεψε στο Nordkapp. Θα ήθελα να μάθω τι σκεφτόταν και ξεκίνησε για εκεί πάνω.. και έκανε όλους εμάς να "κλαιμε" τώρα για φιόρδ, τρολ και ταράνδους!

Αν δεν κάνω λάθος, από έρωτα πήγε, είναι ο παλαιότερος με πρώτη απόπειρα το 1986, κρατάω μια πισινή γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ πότε πίγε ο Σιδερίς από τη Χίο.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Απο ερωτα ε;; Χχμμμ λογικό ακούγεται. 1986... Skype και fb δεν υπήρχε... Άρα τι πιο λογικό..

:hailbig::hailbig:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Στεφανος η έννοια του ταξιδευτή.
Πάω κάπου οχι για να πάω αλλα για να δώ τι εχει ανάμεσα.
Να εισαι στη Αυστρία αλλα να κοιμάσε μόνος στα ποτάμια η σε βουνοκορφές.
Ειναι ο τύπος που με ενέπνευσε στις αρχές του 90 και παραλίγο και συνάδελφοι μιας και σκεφτόμουν να εργαστώ στο road
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Που τον βρήκες τον συνονόματο σου ρε τρελέ! Έπαθα πλάκα λέμε!

Υπαρχουν πολυ αξιολογοι μοτοσυκλετιστες αναμεσα μας με πολυ δυνατη πενα και ιστορικο,που για διαφορους λογους μενουν ανεκφραστοι και ανεκδοτοι!

Σκαλιζοντας το Νετ τον ειχα βρει Νικο.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Αν δεν κάνω λάθος, από έρωτα πήγε, είναι ο παλαιότερος με πρώτη απόπειρα το 1986, κρατάω μια πισινή γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ πότε πίγε ο Σιδερίς από τη Χίο.
1989 η πρωτη αποπειρα του Σιδερη εξω, Γιουγκοζλαβια, και 1996 Νορβηγια..;)
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
την πήγαμε μακριά τη βαλίτσα με τους "παλιούς" και τους δικούς μας τους έχουμε ξεχάσει... Άντε... διψάμε για φιόρδ! Δώστε φωτό!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
την πήγαμε μακριά τη βαλίτσα με τους "παλιούς" και τους δικούς μας τους έχουμε ξεχάσει... Άντε... διψάμε για φιόρδ! Δώστε φωτό!

Δεν ειχαμε τροφη σημερα και πηραμε μονοι μας!!! Θα γυρισουν με photo δριμυτεροι!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom