Ολοημερη χωματινη περιηγητικη Κυριακή 17-04-16

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μιας και εχω ΣΚ ελευθερο θα κανω ολοημερη χωματινη περιηγητικη βολτα ξεκινωντας απο Πατερας ,περασμα μεσω Ερυθρων-Πλαταιων στον Κιθαιρωνα και απο εκει συνεχεια Ελικωνα με καταληξη Λιβαδεια.
Υφος βολτας το συνηθες...Χαλαροι ρυθμοι,οφθαλμολουτρο φυσης,στασεις οπου "κανει" κλικ, αξιοθεατα,κολατσιο-καφε σε στασεις.Τα χιλιομετρα πολλα οποτε η καταληξη στη Λιβαδεια πιθανοτατα θα ειναι σουρουπο ή αργα το απογευμα..Η επιστροφη(παλαια εθνικη) παντως σιγουρα θα εχει σκοταδι.
Αν καποιος θελει να ακολουθησει ας προτεινει και ημερα
Υφος βολτας το συνηθες....
χαλαροι ρυθμοι....ητανε
οφθαλμολουτρο φυσης....πολύ,παρα πολύ!!!
στασεις οπου κανει κλικ....πολλες κ πολλα τα κλικ
αξιοθέατα....αρκετα

κολατσιο κ καφε σε στασεις:thinking:
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μία πραγματικά γεμάτη μέρα με καλή παρέα και νέους φίλους ήταν η χτεσινη και το μόνο που έλειπε ήταν λίγες ακόμα ώρες φως ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί ο αρχiκος σχεδιασμός με τη διάσχιση της κορυφής στη κύρια ορεινή μαζα του Ελικωνα πάνω από τη μόνη Οσίου Λουκα και με περασμα στα Καλομοιραιικα και από εκεί στη Λειβαδια και τα αξιοθέατα της.Αλλά ίσως καλύτερα έτσι γιατί αφησαμε γραμμάτιο στον Ελικωνα που θα αποτελέσει αφορμή για να ξανά βολταρουμε παρέα με τον εκ Πλαταιων φιλο Λεωνιδα.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Ή εκκίνηση έγινε τελικά από Μανδρα όπου ταυτόχρονα αφιχθηκαμε με τον Πετρο και από εκεί μπήκαμε όρος Πατερας-παντα όμορφο και διαφορετικές διαδρομές να επιλέξεις κάθε φορα

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Η κίνηση γρήγορη και απροβληματιστη εκτός από ένα σημείο που ήταν βομβαρδισμενο από κροκάλες που είχε κατεβάσει ένα ρέμα και στουμπωσε η κοντή μου μέσα γιατί πέρασα αργά και κολλησα.λίγο πρωινή γυμναστική και όλα καλά.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Εν τέλει Φτάνουμε Ερυθρες και μετά από λίγο Πλαταιες...
Αυτή τη φορά μπροστά στο αρχαιολογικό χώρο




Πετρο βάλε καγκελακι στο τουμπανο!!

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom