Ορειβατικό μποτάκι

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Με αυτό πέρασα 6-7 χρόνια north face gore Tex τέλεια σέ όλα αρκεί να μην έτρεχες σε βρεγμένο πεζοδρόμιο...
Φέτος έβαλαν νερά....


Στάλθηκε από το 21061119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Αν έπερνα σήμερα μποτάκια θα έπερνα αυτά:



Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Και τα 2 δοκιμασμένα, δε γλιστράνε και είναι ζεστά. Με εξέπληξε το all star με την αδιαβροχοποιηση, αλλά είχε πιο γρήγορα φθορές.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Και τα 2 δοκιμασμένα, δε γλιστράνε και είναι ζεστά. Με εξέπληξε το all star με την αδιαβροχοποιηση, αλλά είχε πιο γρήγορα φθορές.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα all star γενικότερα μαρεσουν πολύ αλλά δυστυχώς λόγω του πλατύ ποδιού μου δεν μπορώ να τα φορέσω...
Τα Adidas είναι από αυτά που έχω υπόψην...
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Με αυτό πέρασα 6-7 χρόνια north face gore Tex τέλεια σέ όλα αρκεί να μην έτρεχες σε βρεγμένο πεζοδρόμιο...
Φέτος έβαλαν νερά....


Στάλθηκε από το 21061119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το goretex εχει εγγυηση εφ ορου ζωης. Το οποιο σημαινει οτι μπορεις να τα στειλεις στη goretex και αν τα τεσταρουν και δουν οτι πηρε νερα τοτε θα σου στειλουν καινουρια. Φιλος εστειλε Dainese goretex 8ετιας και του εστειλαν ολοκαινουριο. Δε τους νοιαζει ποσο παλιο η φθαρμενο ειναι, αν εχει παρει νερο το goretex χωρις να εχει σκιστει τοτε θα στο αντικαταστησουν.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το goretex εχει εγγυηση εφ ορου ζωης. Το οποιο σημαινει οτι μπορεις να τα στειλεις στη goretex και αν τα τεσταρουν και δουν οτι πηρε νερα τοτε θα σου στειλουν καινουρια. Φιλος εστειλε Dainese goretex 8ετιας και του εστειλαν ολοκαινουριο. Δε τους νοιαζει ποσο παλιο η φθαρμενο ειναι, αν εχει παρει νερο το goretex χωρις να εχει σκιστει τοτε θα στο αντικαταστησουν.
Πού ακριβώς τα στέλνω?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το goretex εχει εγγυηση εφ ορου ζωης. Το οποιο σημαινει οτι μπορεις να τα στειλεις στη goretex και αν τα τεσταρουν και δουν οτι πηρε νερα τοτε θα σου στειλουν καινουρια. Φιλος εστειλε Dainese goretex 8ετιας και του εστειλαν ολοκαινουριο. Δε τους νοιαζει ποσο παλιο η φθαρμενο ειναι, αν εχει παρει νερο το goretex χωρις να εχει σκιστει τοτε θα στο αντικαταστησουν.
Πήρα στο αλπαμαγιο και μου είπε 2 χρόνια
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Η εγγύηση δεν είναι εφόρου ζωή.
Θα ήταν παράλογο άλλωστε να απαιτείται πχ εγγύηση της μεμβράνης σε ένα παπούτσι που έχει φορεθεί τόσο πολύ ώστε έχει τεράστια γενική φθορά.

Η ακριβής διατύπωση στο Guarantee & Returns είναι :
"As the original owner, hold on to your purchase receipt and we’ve got you covered for the useful life of your product. "

"Ως αρχικός κάτοχος, κρατήστε την απόδειξη αγοράς σας και σας καλύπτουμε για την ωφέλιμη ζωή του προϊόντος σας."


Το οποίο βέβαια έχει μια σχετικότητα στο πώς το εννοεί ο καθένας...
 

zannisvel

Μέλος
Όνομα
Ζαννής
Μοτό
NC750X
Για καθημερινό μποτάκι αδιάβροχο έχω τα Camper Peu Pista με goretex και σόλα Michelin. Πολύ ελαφρύ και πολύ άνετο. Γενικά είναι ακριβό αλλά όποτε το βρίσκω στα 100-120 παίρνω ένα ζευγάρι. Είμαι στο τρίτο τώρα. Το τελευταίο ζευγάρι το πήρα 109.
Μόνο και μόνο που δεν έχω να δέσω κορδόνια.... με κέρδισε. Δε βάζει νερό με τίποτα, μόνο από πάνω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για καθημερινό μποτάκι αδιάβροχο έχω τα Camper Peu Pista με goretex και σόλα Michelin. Πολύ ελαφρύ και πολύ άνετο. Γενικά είναι ακριβό αλλά όποτε το βρίσκω στα 100-120 παίρνω ένα ζευγάρι. Είμαι στο τρίτο τώρα. Το τελευταίο ζευγάρι το πήρα 109.
Μόνο και μόνο που δεν έχω να δέσω κορδόνια.... με κέρδισε. Δε βάζει νερό με τίποτα, μόνο από πάνω.
Ωραίο.. Γενικά τα camper είναι καλά παπούτσια με ιδιαίτερο "πατημα"

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περιμένω τον μανιακό να πει "δεν είστε για παπούτσια εσείς οι ψηλοί"

Στα μεγέθη 47-48 είναι παρόμοια η θλίψη με τα κορίτσια της αμαρτωλής Λεωφόρου που δεν βρίσκουν γόβα στο νούμερο τους.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Η εγγύηση δεν είναι εφόρου ζωή.
Θα ήταν παράλογο άλλωστε να απαιτείται πχ εγγύηση της μεμβράνης σε ένα παπούτσι που έχει φορεθεί τόσο πολύ ώστε έχει τεράστια γενική φθορά.

Η ακριβής διατύπωση στο Guarantee & Returns είναι :
"As the original owner, hold on to your purchase receipt and we’ve got you covered for the useful life of your product. "

"Ως αρχικός κάτοχος, κρατήστε την απόδειξη αγοράς σας και σας καλύπτουμε για την ωφέλιμη ζωή του προϊόντος σας."


Το οποίο βέβαια έχει μια σχετικότητα στο πώς το εννοεί ο καθένας...
Δε γνωριζω εαν εχει αλλαξει κατι παντως παλαιοτερα η goretex ειχε lifetime εγγυηση. Οχι του παπουτσιου -μη μπερδευομαστε- αλλα του goretex. Εαν το παπουτσι επαιρνε νερα χωρις να εχει σκιστει η μεμβρανη τοτε θα στο αλλαζαν και 15 χρονια να ειχαν περασει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περιμένω τον μανιακό να πει "δεν είστε για παπούτσια εσείς οι ψηλοί"

Στα μεγέθη 47-48 είναι παρόμοια η θλίψη με τα κορίτσια της αμαρτωλής Λεωφόρου που δεν βρίσκουν γόβα στο νούμερο τους.
Βρε δεν είστε για τίποτα... Πάρε τετοιο



Advphone
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
μπορεις να δεις σε columbia, northface ,salomon ,lasportiva οχι για μποτακι πεζοποριας αλλα υπαρχουν πιο χαμηλα και ελαφρια για περπατημα στο βουνο και αδιαβροχα,αλλιως ισως και ενα αθλητικο για ορεινο τρεξιμο αδιαβροχο να σου κανει.θελει ψαξιμο και δοκιμες η αγορα αυτη και παντα παιζει ρολο η σωστη καλτσα αλλιως τσαμπα το παπουτσι
 

DayDreamer

Μέλος
Περιοχή
Δραπετσώνα
Όνομα
Dimitris
Μοτό
BMW, KTM
Προσωπική άποψη και εμπειρία:
Αν μπορείς να φτάσεις σε αυτά τα χρήματα, είναι για εμένα ότι καλύτερο έχω φορέσει έως σήμερα μαζί με τα AKU. Δουλεμένα σε στεριά, θάλασσα, αέρα δεν με πρόδωσε ποτέ.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Χτύπησα κάτι Salomon gore Tex από alpamayo...
Άνετα ελαφριά είναι
Ένα κλικ κάτω δείχνουν από τα North Face πού είχα...
ουφφ..παει κ αυτο περασε...:secret:

ΜΕΓΕΙΑ φιλε ΜΕΓΕΙΑ!!!:yes:
βρηκες μαγαζι στις 5 το πρωι ρε θηριο...?:thinking:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom