Ο ΦΩΤΟμοτοσυκλετιστης...και οι επιλογες του!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ έχω εδώ και χρόνια αυτή την "ΚΑΤΑ 2in1" την οποία τη μεταμορφώνεις όπως θέλεις, με ένα ή δυο λουριά κι έχει και θέσεις για φακούς. Επίσης όταν τη χρησιμοποιείς με ένα λουρί μπορείς με μια κίνηση να τη φέρεις στο στήθος σου και ανοίγοντας αντί από πάνω να έχεις πρόσβαση στη μηχανή από το πλάι!





 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
35αρη καλυτερα...αν δεν πας σε Full frame σωμα...
Κώστα σωστά τα λες. Σκέφτομαι μάλιστα το ενδεχόμενο να νοικιάσω τον συγκεκριμένο φακό για τις 11 μέρες που θα πάω Ιταλία-Σλοβενία-Αυστρία τον Ιούλιο. Να δω από πρώτο χέρι αν μου κάνει. Έχω τον περιορισμό λόγω του σώματος να τραβάω με χαμηλό ISO και ίσως αυτός ο φακός κάνει την διαφορά στα νυχτερινά (street photography).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα σωστά τα λες. Σκέφτομαι μάλιστα το ενδεχόμενο να νοικιάσω τον συγκεκριμένο φακό για τις 11 μέρες που θα πάω Ιταλία-Σλοβενία-Αυστρία τον Ιούλιο. Να δω από πρώτο χέρι αν μου κάνει. Έχω τον περιορισμό λόγω του σώματος να τραβάω με χαμηλό ISO και ίσως αυτός ο φακός κάνει την διαφορά στα νυχτερινά (street photography).
Θα σου δανεισω τον δικό μου 35αρη...αυτες τις ημέρες!!
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Θα σου δανεισω τον δικό μου 35αρη...αυτες τις ημέρες!!
Κώστα δεν θέλω να στον δεσμεύσω, μπορεί και να τον θέλεις εκείνες τις μέρες. Ωστόσο ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά. Η αλήθεια είναι ότι τρώγομαι γιατί τέτοια ταξίδια δεν μπορείς να κάνεις κάθε μέρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα δεν θέλω να στον δεσμεύσω, μπορεί και να τον θέλεις εκείνες τις μέρες. Ωστόσο ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά. Η αλήθεια είναι ότι τρώγομαι γιατί τέτοια ταξίδια δεν μπορείς να κάνεις κάθε μέρα.
Επιμενω......δεν θα τον χρειαστω εκεινες τις ημερομηνιες και ειμαι σιγουρος οτι μετα που θα μας δειξεις τις φωτο, θα ταξιδεψουμε μαζι!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
δεν εχω καρντια μου......αν ειχα πολυ ευχαριστως
Αμα πάρεις θα με θυμηθείς....φακουδαραααα, τοπιαρεεες , ψάχνω μετεχειρο...αλλά κανει τζιζ σαν τιμη :tzt: :D
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κώστα δεν θέλω να στον δεσμεύσω, μπορεί και να τον θέλεις εκείνες τις μέρες. Ωστόσο ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά. Η αλήθεια είναι ότι τρώγομαι γιατί τέτοια ταξίδια δεν μπορείς να κάνεις κάθε μέρα.
Δοκίμασε τον, να ξέρεις πάντως οτι δεν έχει σταθεροποιητη, δεν ξέρω κατά πόσο ένας tamron 17-50 f2.8 με σταθεροποιητη θα βόλευε καλύτερα.
Πάντως από άποψη οξύτητας ο φακός ξυρίζει!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
@gsmaniac πολυ ωραία η τσάντα σου.Επειδη βλέπω βγαίνει σε τρία μεγέθη το small σε έχει βολέψει?Υπαρχει χώρος για προσωπικά αντικείμενα πχ κινητό κλειδιά κτλ?Και εγώ για small σκέφτομαι γιατί έχω ήδη μεγάλη πλάτης η οποία όμως δεν βολεύει σε κοντινές βόλτες λόγω μεγάλου μεγέθους!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@gsmaniac πολυ ωραία η τσάντα σου.Επειδη βλέπω βγαίνει σε τρία μεγέθη το small σε έχει βολέψει?Υπαρχει χώρος για προσωπικά αντικείμενα πχ κινητό κλειδιά κτλ?Και εγώ για small σκέφτομαι γιατί έχω ήδη μεγάλη πλάτης η οποία όμως δεν βολεύει σε κοντινές βόλτες λόγω μεγάλου μεγέθους!
Είναι σούπερ....εχει μικροθηκες για ότι χρειαζόμαστε και πολύ καλή ποιότητα κατασκευης.
 

Africaptan

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο
Όνομα
Μανωλης
Μοτό
Africa
Κώστα σωστά τα λες. Σκέφτομαι μάλιστα το ενδεχόμενο να νοικιάσω τον συγκεκριμένο φακό για τις 11 μέρες που θα πάω Ιταλία-Σλοβενία-Αυστρία τον Ιούλιο. Να δω από πρώτο χέρι αν μου κάνει. Έχω τον περιορισμό λόγω του σώματος να τραβάω με χαμηλό ISO και ίσως αυτός ο φακός κάνει την διαφορά στα νυχτερινά (street photography).

Εγω θα σου ελεγα να δανειστεις τον φακο, ομως οχι για το ταξιδι, διοτι αν δε σε βολεψει, την ηπιες. Δανεισου τον πριν φυγεις να τον δοκιμασεις, να δεις αν σου κανει και μετα βλεπεις κ αι πραττεις....
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Εγω θα σου ελεγα να δανειστεις τον φακο, ομως οχι για το ταξιδι, διοτι αν δε σε βολεψει, την ηπιες. Δανεισου τον πριν φυγεις να τον δοκιμασεις, να δεις αν σου κανει και μετα βλεπεις κ αι πραττεις....
Δεν θα πάω ξυπόλητος... θα έχω τον δοκιμασμένο 18-140. Για την μέρα είναι καλά, απλά για νυχτερινές ΔΕΝ. Η λογική λέει να πήγαινα σε ένα σετ με καλύτερο σώμα και πιο φωτεινό φακό ΟΜΩΣ δεν με βγάζει το budget. Είπαμε ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει κάτι παραπάνω (ειδικά στην φωτογραφία που το ταβάνι φτάνει παααααρα πολύ ψηλά), όμως ο σκοπός μου είναι να έχω καταγράψει το ταξίδι ικανοποιητικά για τα γούστα μου. Να βλέπω μετά από καιρό τις φωτογραφίες μου και να τις χαίρομαι. Ασ σιμπλ ασ δατ.
 
Top Bottom