ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ADVtrOFFy 2019

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πρόταση για το trOFFy του '19 μια κυκλωτική κίνηση στον κάμπο της Θεσσαλίας.
Ένας νοητός κύκλος από Όθρυς - Φουρνά - Ρεντίνα - ότι από Άγραφα δεν πατήσαμε φέτος - Κόζιακας, απέναντι προς Δεσκάτη - Βερδικούσα - Κίσσαβος - Πήλιο (δεξιό ή αριστερόστροφα στο χάρτη).
ασε χαμου το ADVtrOFFy μην αρχινισω τσι αγιαντρεηδες και φτιαξε μια γ@ματη εκδρομη 3ημερη εκει που λες...τιτλος "απανωτΣ σκιστετΣ γκαζωστετΣ περικυκλωστετΣ στον καμποοοο"...ADVe αφου να εχουμε να κανουμε καμμια βολτα τσι προκοπής ;):inlove:
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Πάντως και η διάσχιση της Εύβοιας από Βορρα προς Νότο θα ήταν μια καλή ιδέα...Πχ έναρξη και διανυκτέρευση πρώτης μέρας κάπου στην Κάρυστο και λήξη βόρεια προς Πευκι ή τούμπαλιν...Ξέρω ότι είχε γίνει και παλαιότερα troffy Εύβοια αλλα νομίζω ότι ήταν πιο στάσιμο και όχι όπως το φετινό...Νομίζω ότι η Εύβοια προσφέρεται για να το κάνουμε όπως φέτος δλδ διανυκτέρευση,φόρτωμα,βόλτα και ξανά διανυκτέρευση σε άλλο σημείο...Μέρη δεν γνωρίζω αλλά υπάρχουν άτομα που μπορούν να προτείνουν...Συν ότι τα άτομα που έρχονται από νησιά και πρέπει την τελευταία μέρα του τροφυ το απόγευμα να είναι Πειραιά προλαβαίνουν να γυρισουν και δεν θα χασουν την τελευταία μέρα της βόλτας....
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
ασε χαμου το ADVtrOFFy μην αρχινισω τσι αγιαντρεηδες και φτιαξε μια γ@ματη εκδρομη 3ημερη εκει που λες...τιτλος "απανωτΣ σκιστετΣ γκαζωστετΣ περικυκλωστετΣ στον καμποοοο"...ADVe αφου να εχουμε να κανουμε καμμια βολτα τσι προκοπής ;):inlove:
Για κανονισε το.
Μετα το 2,5 χωμ sweet home!!
:p:cool::roflmao:
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Καντη πιο συγκεκριμενη ;)
Μια περιγραφη περιοχης δε λεει πολλα. Το θεμα ειναι η ευρεση σημειων διανυκτερευσης κλπ.
Όλα έτοιμα τα θέλεις, όλο θα κοιμόμαστε δεν θα οδηγήσουμε λίγο :rolleyes:
Ο @todor θα βοηθήσει στη Όθρη, ο @thenos o katemis Άγραφα Κόζιακα , ο @#melatos_kariolis (MisThe) στο 2ο σπίτι του (Βερδικούσα) & εγώ σου έχω ξωκλήσι με νερό δίπλα στη θάλασσα στο Πήλιο να ρίξουμε και τα φλαμίνγκο στο νερό. Ακούς Πλί μου?
:):)


Πέρα από την πλάκα δεν γνωρίζω κάτι, απλά διαβάζοντας το story από το mega test του MOTO σκέφτηκα ότι είναι τόσο κεντρικά η Θεσσαλία & με βουνά που πολλοί δεν έχουμε πατήσει (τα παιδιά από τα νησιά έχουν πάντα έχτρα δρόμο) .
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όλα έτοιμα τα θέλεις, όλο θα κοιμόμαστε δεν θα οδηγήσουμε λίγο :rolleyes:
Ο @todor θα βοηθήσει στη Όθρη, ο @thenos o katemis Άγραφα Κόζιακα , ο @#melatos_kariolis (MisThe) στο 2ο σπίτι του (Βερδικούσα) & εγώ σου έχω ξωκλήσι με νερό δίπλα στη θάλασσα στο Πήλιο να ρίξουμε και τα φλαμίνγκο στο νερό. Ακούς Πλί μου?
:):)


Πέρα από την πλάκα δεν γνωρίζω κάτι, απλά διαβάζοντας το story από το mega test του MOTO σκέφτηκα ότι είναι τόσο κεντρικά η Θεσσαλία & με βουνά που πολλοί δεν έχουμε πατήσει (τα παιδιά από τα νησιά έχουν πάντα έχτρα δρόμο) .
Λάμπρο σου 'χω ένα κομμάτι.... λουκούμι...!!!:happy:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ Θανάση μου :ok: ... δεν θα πονέσω πολύ ? :laugh:
Το σπρωξε-τραβα φιλε μου δεν θα το αποφύγεις...:fun
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
Μου θυμισες ενα Mega ON-OFF τεστ του ΜΟΤΟ που ηταν ΡΟΔΟΠΗ.
Και φαινοταν ονειρικο.
Μαλιστα στο τευχος εχει και διαδρομες.
Όλοι πιστεύω ότι το έχουμε κάνει αυτό το τουρ του μότο στη Ροδόπη στο μυαλό μας
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Μου θυμισες ενα Mega ON-OFF τεστ του ΜΟΤΟ που ηταν ΡΟΔΟΠΗ.
Και φαινοταν ονειρικο.
Μαλιστα στο τευχος εχει και διαδρομες.
Μπορουμε καπως να βρουμε αυτο το τευχος; Για τις διαδρομες το λεω!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπορουμε καπως να βρουμε αυτο το τευχος; Για τις διαδρομες το λεω!
Για δες εδώ... #13
Εαν μπορέσω θα κάνω κάποια ψηφιακή κόπια του τεστ ωστε να υπάρχει διαθέσιμη σαν pdf αρχείο...
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Για δες εδώ... #13
Εαν μπορέσω θα κάνω κάποια ψηφιακή κόπια του τεστ ωστε να υπάρχει διαθέσιμη σαν pdf αρχείο...
Ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
Ναι τελικα εβγαζα απο το πρωι μια διαδρομή πολύ ωραία που είχα κανει το 2010 από Πίνδο μεχρι καστορια.
Το Google Maps για καποιο λογο δε με αφηνε να συνεχίσω με τους προορισμούς για να ολοκληρώσω τον κύκλο και δε μπορούσα να βάλω και
όλους του οφ δρόμους αλλά το ανέβασα για να δώσω και εγώ μια ιδέα για το troffy του 2019 με πολλές εναλλαγές τοπίων από
λίμνες υψόμετρα ποτάμια και δάση που εμένα προσωπικά μου θύμισαν άλπεις.
Ειδικά ο κύκλος που είναι πάνω από το χωριόο του Γράμμου πριν φτάσει στα σύνολο είναι ένα καταπληκτικό δάσος με στενό δρόμο από τις φτέρες.
Οι βόρειοι μπορούν να εμπλουτίσουν την ιδέα μου και να βγάλουν μια διαδρομη από κει...
Αντε και καλή Επιτυχία !!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ναι τελικα εβγαζα απο το πρωι μια διαδρομή πολύ ωραία που είχα κανει το 2010 από Πίνδο μεχρι καστορια.
Το Google Maps για καποιο λογο δε με αφηνε να συνεχίσω με τους προορισμούς για να ολοκληρώσω τον κύκλο και δε μπορούσα να βάλω και
όλους του οφ δρόμους αλλά το ανέβασα για να δώσω και εγώ μια ιδέα για το troffy του 2019 με πολλές εναλλαγές τοπίων από
λίμνες υψόμετρα ποτάμια και δάση που εμένα προσωπικά μου θύμισαν άλπεις.
Ειδικά ο κύκλος που είναι πάνω από το χωριόο του Γράμμου πριν φτάσει στα σύνολο είναι ένα καταπληκτικό δάσος με στενό δρόμο από τις φτέρες.
Οι βόρειοι μπορούν να εμπλουτίσουν την ιδέα μου και να βγάλουν μια διαδρομη από κει...
Αντε και καλή Επιτυχία !!!!
πολυ ενδιαφερον!!!!!!!!!!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ναι τελικα εβγαζα απο το πρωι μια διαδρομή πολύ ωραία που είχα κανει το 2010 από Πίνδο μεχρι καστορια.
Το Google Maps για καποιο λογο δε με αφηνε να συνεχίσω με τους προορισμούς για να ολοκληρώσω τον κύκλο και δε μπορούσα να βάλω και
όλους του οφ δρόμους αλλά το ανέβασα για να δώσω και εγώ μια ιδέα για το troffy του 2019 με πολλές εναλλαγές τοπίων από
λίμνες υψόμετρα ποτάμια και δάση που εμένα προσωπικά μου θύμισαν άλπεις.
Ειδικά ο κύκλος που είναι πάνω από το χωριόο του Γράμμου πριν φτάσει στα σύνολο είναι ένα καταπληκτικό δάσος με στενό δρόμο από τις φτέρες.
Οι βόρειοι μπορούν να εμπλουτίσουν την ιδέα μου και να βγάλουν μια διαδρομη από κει...
Αντε και καλή Επιτυχία !!!!
Εβαλες πολλα σημεια και δεν τα δεχετε.Κανε δυο χαρτης.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εβαλες πολλα σημεια και δεν τα δεχετε.Κανε δυο χαρτης.
Αν γινει στο google/my maps ο σχεδιασμος, βαζεις επιπεδα. Μεχρι 10 σημεια το καθε ενα. Και τα εχεις σε ενα χαρτη ολα.
Αλλιως στο google maps πολλοι χαρτες με 10 σημεια ο καθενας.
 
Top Bottom