Που στο διαολο ειναι αυτη η Αδριατικη..????

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
H βροχη ειναι τοσο δυνατη καθως φευγουμε απο τη Σλοβενια που δεν μπορουμε να δουμε ουτε στα 20 μετρα μπροστα μας,αλλα τα HEIDENAU K60 που φοραμε και οι 2 στις μηχανες μας σε συνδιασμο με την καλη ασφαλτο δουλευουν αψογα και κανουν τη ζωη μας πολυ ευκολη.Δεν θα ελεγα το ιδιο και για το φτηνιαρικο αδιαβροχο μου που ειτε το φοραω ειτε οχι δεν νομιζω πως εχει διαφορα...αρα για το επομενο ταξιδι ξερω τι αγορα εχω να κανω.
Καθως μπαινουμε στην Ιταλια αναρωτιεμαι αν θα ηταν καλη ιδεα με αυτο τον καιρο να παμε στη Βενετια.Εχω παει και παλιοτερα αλλα ο Νικος οχι και κατα την γνωμη μου ειναι ενα μερος το οποιο ολοι πρεπει να δουν καποια στιγμη...αρκετα ιδαιτερο (και πανακριβο) σε καποια πραγματα...αρα η αποφαση ηδη παρθηκε μεσα στο μυαλο μου..
Κινουμαστε στην Autostrada και για καλη μας τυχη πετυχαινουμε ενα γκρουπακι με Ιταλους μηχανοβιους που φαινεται να πηγαινουν στην ιδια κατευθηνση.Εχουν ενα πολυ καλο ρυθμο με ταχυτητες περιπου 150χλμ/ω και απλως μενουμε τελευταιοι και ακολουθαμε...ετσι δεν υπαρχει και αγχος για αστυνομικα μπλοκα...
Στο βαθος φαινεται να ξεπροβαλει ο ηλιος και με τον ρυθμο που κινουμαστε δεν αργουμε να ξεφυγουμε απο τη βροχη και επιτελους να αρχισουμε να στεγνωνουμε...Να αυτα τα μικρα πραγματα οπως ενα στεγνο βρακι πχ εκτιμας τετοιες στιγμες...:mooning::mooning::mooning:
Μεχρι να το καταλαβουμε εχουμε φτασει Βενετια και ψαχνουμε για ξενοδοχειο.Παρκαρουμε τις μηχανες εξω απο τη Βενετια και με τα πραγματα μας και τον εξοπλισμο ανα χειρας ξεκιναμε στην αναζητηση του ξενοδοχειου μας.Οποιος νομιζει οτι ο προσανατολισμος στη Βενετια ειναι ευκολο πραγμα προφανως δεν εχει παει ποτε..
Επιτελους βρισκουμε το "παμφτηνο" 2αστερο ξενοδοχειο μας (129euro) ντουζ στα γρηγορα και βολτα!!!
Δεν σας πρηζω λοιπον αλλο και αφηνω τις φωτο να μιλησουν για μενα..
Ποιος ειπε οτι δεν υπαρχει μποτιλιαρισμα στη Βενετια...


Καταπληκτικη φωνη-εκφραση-παρουσια...

τελικα αυτο το χομπυ δεν αρεσει μονο σε μενα...


Ελλαδα-Ασια-Αμερικαν μπαρΣ...ραντεβου ολοι στη πλατεια Σαν Μαρκο λοιπον..

Hello...Hello...Hello....How you Doin?????

ακομα και τα κουδουνια εχουν κατι αρτιστικο εκει...

επιτελους βρηκαμε ενα τροπο να θολωσουμε την οραση μας με αυτο το δημοφιλες ποτο..

Μαγικη στιγμη..σε οποιο μερος του κοσμου και αν βρισκεσαι..

καιρος να βρουμε το δρομο για να γυρισουμε στο ξενοδοχειο μας γεματοι τετοιες εικονες...
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
χιλια μπραβο ρε παιδες :friendship:
για συνεχα,τρελενομαι να σδιαβαζω την αφηγηση σου-τα σπας για πλακα:happy:
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Περίμενα πώς και πώς το ανέβασμα των φωτό σου από Βενετία.Αυτή η αιώνια πόλη.......ήμουν εκεί στα νιάτα μου (19 χρονών) για 1 μήνα και γνωρίζω κάθε σοκάκι και κάθε γεφύρι της .Μου ξύπνησες αναμνήσεις....!
Επίσης θέλω να σε συγχαρώ γενικά για την ζωηρή περιγραφή του ταξιδιωτικού σου που το χιούμορ σου το κάνει διασκεδαστικό .Και φυσικά (για αλλή μια φορά) να παινέψω τις καταπληκτικές φωτογραφιές που βγάζεις.Πολλά μπράβο!!!:happy: :happy:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και την ενθαρυνση.Καποιες απο τις φωτο ειναι και του φιλτατου Νικου (αλλα οι καλες ειναι δικες μου φυσικα :friend: )
.Εχω ακομα παρα πολλες απο το ταξιδι αλλα δεν ηθελα να σας κουρασω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βάλε βάλε!!!
Τα πολλά λόγια είναι φτώχια κι εσύ λες λίγα και καλά:cool:


Οι φώτο εξάλλου, δεν κουράζουν ποτέ!!!!:biker::friendship::friendship:
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και την ενθαρυνση.Καποιες απο τις φωτο ειναι και του φιλτατου Νικου (αλλα οι καλες ειναι δικες μου φυσικα :friend: )
.Εχω ακομα παρα πολλες απο το ταξιδι αλλα δεν ηθελα να σας κουρασω.
Βάλε βάλε!!!
Τα πολλά λόγια είναι φτώχια κι εσύ λες λίγα και καλά:cool:


Οι φώτο εξάλλου, δεν κουράζουν ποτέ!!!!:biker::friendship::friendship:
Πέστα Θόδωρε γιατί τώρα που κάθομαι φτιάχνω τη δική μου βόλτα και μετά από πολύ κόπο έχω καταλήξει σε καμιά 800...:banghead:.
Με ψάρωσε ο Ironbutt.:eek::p
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Γιατί ποτέ δεν ακούω κανέναν!!!Πέρσι το κάναν οι φίλοι μου αυτό το ταξίδι και εγώ δεν πήγα!!!Αλλά με τέτοιες photo να δείχνουν αυτά τα μέρη και με τέτοια αφήγηση λέω να το δοκιμάσω κάποια στιγμή!!!Πολύ όμορφα μέρη και πολύ ωραίες διαδρομές!!Αναμένω και την Ιταλία για να κλείσω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και την ενθαρυνση.Καποιες απο τις φωτο ειναι και του φιλτατου Νικου (αλλα οι καλες ειναι δικες μου φυσικα :friend: )
.Εχω ακομα παρα πολλες απο το ταξιδι αλλα δεν ηθελα να σας κουρασω.

οι πολλες φωτο και τα λιγα λογια, ηταν από την αρχη ο στοχος ολων μας.
ειδικα όταν εχεις τέτοιες φωτο, επιβάλλεται να βαλεις, οσο πιο πολλες γινεται.:friendship:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Είστε ωραίοι! Ταξιδιωτικός προορισμός στα υπόψιν εδώ και πολύ καιρό η Αδριατική και η παρουσίασή σας ανοίγει την όρεξη.
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Τελευταια μερα του 8ημερου ταξιδιου μας λοιπον η σημερινη και εχουμε 313 χλμ στη τελεια αλλα βαρετη Autostrada απο τη Βενετια μεχρι την Ανκονα οπου θα παρουμε και το πλοιο της επιστροφης..
Φυσικα κανενα ταξιδι δεν ειναι πληρες αν δεν αγχωθεις σε καποια στιγμη οτι θα χασεις μια πτηση ή ενα πλοιο στην περιπτωση μας και ως τυπικοι Ελληνες φτανουμε 20' πριν την αναχωρηση,Κανουμε ενα σπριντ απο το παρκινγκ μεχρι το ταμειο αλλα με ολα τα φαγητα που καταβροχθισαμε αυτες τις μερες τα παραταμε γρηγορα και απλως περπαταμε.Παιρνουμε επιτελους τα εισητηρια στα χερια μας και η γλυκια ταμιας μας ενημερωνει οτι το πλοιο θα καθυστερησει 2 ωρες... :UH::UH::UH: (μαλλον και ο καπετανιος Ελληνας ηταν :p:p:p)
Ανεβασμα στο πλοιο..γρηγορο δεσιμο τις μηχανες,πεταμε τα πραγματα στην καμπινα και ανεβαινουμε στο καταστρωμα για να απολαυσουμε την θεα και μια κρυα μπυριτσα...
[URL=http://s1167.photobucket.com/user/avgerou/media/44_zpsfe6c6469.jpg.html][/URL]
.
.
Σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να διαβασετε το ταξιδιωτικο αυτο και επισης για τα καλα σας λογια...την επομενη φορα υποσχομαι πιο πολλες μοτο-φωτο :friendship::friendship::friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το βρηκα..
Γιατι ψαχνω ωρα τι ειναι αυτο που διαφερει.
Ειναι απο αυτα τα λιγα ταξιδιωτικα που σε βαζουν πανω στο μηχανακι
σε τριγυρνανε επιμονα σε υπεροχα μερη και σε φερνουν πισω χαμογελαστο.
Κατ'ευθειαν εξω απο καταστημα με φωτογραφικα ειδη!!
Η αγαπημενη μου κατηγορια!!
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Παραστατικότατος, δεν υπάρχει........ :)


Sent from space
 
Top Bottom