Προς αγορά Tenere660

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Αθάνατοι ελληναραδες .
Θυμάμαι το πρώτο μου μηχανάκι ένα xr το πήρα από μαγαζί με 8.000 χλμ (η κατάσταση ήταν πραγματικά κούτα) και πως τα φέρνει η τύχη και ανακάλυψε ο πατέρας μου ότι ήταν ενός συναδέλφου του. Το οποίο το έδωσε με 12.000.
Χαχα πόση γυφτια !?!?
Το κατέβασε 4.000 χλμ στα ήδη ανυπαρκτα χιλιόμετρα του.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Προς αποφυγη:

Ψαχνοντας εδω και κατι μερες επεσα τις προαλλες πανω σε ενα Tenere 660 σε μαγαζι, στην Αθηνα, ελεγε 32000χλμ, €4.499, στο car.gr το ειδα, χρωμα καφε..
Πηγα το ειδα και η συνολικη εικονα του δε με εψηνε για αυτα τα χλμ, φαινοταν λιγο πιο ταλαιπωρημενο, ειχε διαφορες σκουριες, σα να ειχε φαει και μια τουμπα απο δεξια σιγουρα, η τιμη ακατεβατη..
Παιρνοντας ενα τηλεφωνο σε αλλη αγγελια για tenere 660 ιδιου χρωματος, με 60.000χλμ, στα €3200(συζητησιμη)που δεν εχει φωτογραφια εμαθα οτι πουληθηκε πριν κανα μηνα, σε μαγαζι, ρωτησα αν θυμοταν το μαγαζι και μαντεψτε...
Ναι!
Οχι μονο €1300 παραπανω αλλα και τα μισα χλμ, θαυμα!!!

Οποιος θελει πληροφοριες ας μου στειλει π.μ.
Δεν εχω καποια αλλη αποδειξη περαν του τηλεφωνηματος οποτε δε μπορω να το κραξω δημοσια, ο ανθρωπος μαλιστα που το εδωσε στο μαγαζι μου ειπε το ονομα του μαγαζιου που τον ρωτησα μηπως το εβλεπα και μου ειπε οτι θα το εχει κανα 700άρι πιο πανω απ'οτι το εδωσε.

Το νου σας.
Να μαντέψω; Γνωστό μαγαζί-αλυσίδα της αγοράς των μεταχειρισμένων, με αρκετά υποκαταστήματα στην Αθήνα;
Είναι πλαφόν, ότι μηχανάκι πουλάει έχει γύρω στα 30k χιλιόμετρα....

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενημερώσεις το car.gr και να κατεβάσουν την αγγελία. Παρακάτω δε θα σου συνιστούσα να το προχωρήσεις, και δε θα καταφέρεις και πολλά.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Εστειλα στο car.gr αλλα ακομα υπαρχει.
Δεν ειναι αλυσιδα, ενα μαγαζι ειναι.
Ξαναλεω για 3200ε συζητησιμα το θεωρω οκ, αλλα για 4500ε και κατεβασμενα τα χλμ στα μισα(που κανει μπαμ οτι δεν εχει αυτα που λεει το μαγαζι) το θεωρω ντροπη και οφειλω να προειδοποιησω.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
να προσθεσω και εγω οτι βρηκα μηχανακι μου,που ειχα τρακαρει το 2008 με 50.000χμ τοτε,και ειχε βγει ολικη,να πωληται το 2016,8 χρονια μετα, με 30.000 και "πενα"
τωρα πως γενειν...Γιουνανισταν κιετσι...
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Υπαρχει μια περιπτωση ενας φιλαρακος να δωσει το xt660z Tenere του, μοντ. 2008 καφε, 66-67.000χλμ, ολο μαμα, τιποτα απο εξτρα, το εχει κατι σαν 6 μηνες.
Ο λογος ειναι οικογενιακες υποχρεωσεις, δεν υπαρχει σε αγγελια και θα ειμαι ο πρωτος που θα το μαθει αν το παρει αποφαση εντος της επομενης εβδομαδας, το ειχε παρει κατι σαν 3Κ οποτε θα το δωσει και πιο κατω, αξιζει μια τετοια αγορα;
Ειναι μεσα στο budget μου, συν οτι στην τιμη που θα το παρω θα μπορεσω να του βαλω μια σχαρα, πλαινες σχαρες, ενα φιλτρο, λαστιχα αν θελει, να αλλαξω καποιο αναλωσιμο ανετα, κατι βρε παιδι μου..!

Το μονο που θελει μαζεμα ειναι μια αριστερη μανετα και ισιωμα ο λεβιες, το ριξανε σταθμευμενο πριν μια βδομαδα, το μηχανακι το βλεπω σχεδον καθημερινα οποτε ξερω ενα Χ-Ψ ιστορικο του, οσο το εχει ο φιλος.

Θα προχωραγε καποιος σε τετοια αγορα;
Δεν εχω σκοπο να το κανω οπως το drz, μοτερ θα ανοιχθει μονο για τα οποια σερβις, δεν θα μπω σε τρυπακι να αλλαξω καν εξατμιση, το πολυ ενα φιλτρο ετσι για "σκαλιζω" κι εγω κατι.

Ξαναλεω η τιμη θα ειναι λιγοτερο απο 3Κ, κατι παραπανω απο 2Κ.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
καλο ακουγεται εκ πρωτης.και σε καλη τιμη.οταν εψαχνα εγω,μηχανακια με αυτα τα χιλιομετρα τα εδιναν 4,5κ και 5κ
τα χιλιομετρα,δεν ειναι και λιγα,αλλα δεν ειναι και παρα πολλα.
βγαζουν πολλα πολλα χιλιομετρα αυτα τα μοτερια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ποσο που θα δώσεις ειναι μικρο για αυτο το μηχανάκι , παρτο και διορθώνεις οποίες ατέλειες έχει .



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Υπαρχει μια περιπτωση ενας φιλαρακος...xt660z Tenere του, μοντ. 2008 ...τιμη ειναι λιγοτερο απο 3Κ, κατι παραπανω απο 2Κ.
Πλακα κανεις...γιατι δεν εχεις ποσταρει στο "Καλοταξιδο";...:happy:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Υπαρχει μια περιπτωση ενας φιλαρακος να δωσει το xt660z Tenere του, μοντ. 2008 καφε, 66-67.000χλμ, ολο μαμα, τιποτα απο εξτρα, το εχει κατι σαν 6 μηνες.
Ο λογος ειναι οικογενιακες υποχρεωσεις, δεν υπαρχει σε αγγελια και θα ειμαι ο πρωτος που θα το μαθει αν το παρει αποφαση εντος της επομενης εβδομαδας, το ειχε παρει κατι σαν 3Κ οποτε θα το δωσει και πιο κατω, αξιζει μια τετοια αγορα;
Ειναι μεσα στο budget μου, συν οτι στην τιμη που θα το παρω θα μπορεσω να του βαλω μια σχαρα, πλαινες σχαρες, ενα φιλτρο, λαστιχα αν θελει, να αλλαξω καποιο αναλωσιμο ανετα, κατι βρε παιδι μου..!

Το μονο που θελει μαζεμα ειναι μια αριστερη μανετα και ισιωμα ο λεβιες, το ριξανε σταθμευμενο πριν μια βδομαδα, το μηχανακι το βλεπω σχεδον καθημερινα οποτε ξερω ενα Χ-Ψ ιστορικο του, οσο το εχει ο φιλος.

Θα προχωραγε καποιος σε τετοια αγορα;
Δεν εχω σκοπο να το κανω οπως το drz, μοτερ θα ανοιχθει μονο για τα οποια σερβις, δεν θα μπω σε τρυπακι να αλλαξω καν εξατμιση, το πολυ ενα φιλτρο ετσι για "σκαλιζω" κι εγω κατι.

Ξαναλεω η τιμη θα ειναι λιγοτερο απο 3Κ, κατι παραπανω απο 2Κ.
Εννοείται ρε φίλε ,οτι ΚΑΡΑΚΑΤΑαξίζει!!!
Σ'αυτή την τιμή δεν παίρνεις ούτε ΧΤR ,το οποίο...καμία σχέση...πουθενά όμως.

Αν δεν το πάρεις ,για κάποιον "περίεργο" λόγο ,πες του φίλου σου να μην το βάλει αγγελία ...θα το πάρω εγώ. :yew:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Κι εγω ετσι νομιζω, φιλος πηρε πριν 2 χρονια ΧΤ660R 1Κ με 100.000χλμ 1000ε και ειχε και καμμενη cdi κι εδωσε και ποσα ακομα για να το κανει μηχανακι κινησιμο..

Αυτο(το Τενερε) που 99% θα το πουλησει ο αλλος φιλος αν δε δεις κοντερ δε παει ο νους οτι μπορει να εχει τοσα πολλα χλμ, αναμενω να παρει την αποφαση..
Σε αναμενα καρβουνα καθομαι, ειναι και στο χρωμα που μ'αρεσει :yew:


Πλακα κανεις...γιατι δεν εχεις ποσταρει στο "Καλοταξιδο";...:happy:
Καλα ρε Κωστα μη βαρας..:D
 

christodoulos

Μέλος
Περιοχή
Orestiada / Ορεστιάδα
Όνομα
Christodoulos
Μοτό
xtz tenere 660
θεωρώ οτι πριν 8 μήνες περίπου που έκανα την αγορα του δικου μου τενερε του 08' με 19.000 και παρακολουθοντας ακόμα αρεα και που τις αγγελιες μια απο τις καλύτερες ευκαιρίες στο ποσο των 3 1/2 Κ.
Αλλα αυτο που αναφέρεις εσυ , ειναι που λενε σαν να κλέβεις εκκλησία , :yew:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ποιο χρωμα ειναι?αμα ειναι το desert παρτον τωρα τηλ και πεισε τον με ακραδαντα επιχειρηματα να στο δωσει asap.;)
πες θα του το δινεις και καμια βολτα μεσα μεσα..
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Ασε που σε βλεπω στο γκαραζ του γατου να μην αφησεις τιποτα μαμα υστερα...:D
Δε θα κανω τα ιδια με το drz λεμε, εφτιαξα μια φορα ενα ultimate μηχανακι, τωρα ηρεμα, τα βασικα μονο..!

θεωρώ οτι πριν 8 μήνες περίπου που έκανα την αγορα του δικου μου τενερε του 08' με 19.000 και παρακολουθοντας ακόμα αρεα και που τις αγγελιες μια απο τις καλύτερες ευκαιρίες στο ποσο των 3 1/2 Κ.
Αλλα αυτο που αναφέρεις εσυ , ειναι που λενε σαν να κλέβεις εκκλησία , :yew:
Αυτο νομιζω κι εγω, αλλα αιντε να το παρει αποφαση!!!
Εξαλου για 66-67.000χλμ μαμα ολα τα χρηματα αυτα τα θεωρω πολυ λογικα.

ποιο χρωμα ειναι?αμα ειναι το desert παρτον τωρα τηλ και πεισε τον με ακραδαντα επιχειρηματα να στο δωσει asap.;)
πες θα του το δινεις και καμια βολτα μεσα μεσα..
Ναι το desert ειναι, θα τον ψησω, θα του κανω μια προταση που δε θα μπορει να μου αρνηθει..:secret:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δε θα κανω τα ιδια με το drz λεμε, εφτιαξα μια φορα ενα ultimate μηχανακι, τωρα ηρεμα, τα βασικα μονο..!
Ειναι ναρκωτικο το mod...δεν κοβεται με τη σκεψη...ειδικα ο εθισμενος χρονια :D
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Ναι ισχυει..
Απλα τωρα θα μπω σε εναν νεο για εμενα κοσμο, του ψεκασμου...
Μου φαινεται πολυ περιεργο που δε μπορει καποιος να αλλαξει μονος του τα μειγματα και χρειαζονται ενα σωρο πραγματα γι'αυτο, PC, Kev fuel mod, κοκ..
Τουλαχιστον με το καρμπ. ηξερες, ενα ζιγκλερακι 3-5ε ή ανταλλαγη, τωρα τρεχα γυρευε..

Εκτος αν ξηλωσω το σωμα του ψεκασμου, καταργησω αισθητηρες, 'λ και βαλω ενα ωραιο FcrMX41mm που ξερω να παιζω μπαλα μαζι τους :yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ναι ισχυει..
Απλα τωρα θα μπω σε εναν νεο για εμενα κοσμο, του ψεκασμου...
Μου φαινεται πολυ περιεργο που δε μπορει καποιος να αλλαξει μονος του τα μειγματα και χρειαζονται ενα σωρο πραγματα γι'αυτο, PC, Kev fuel mod, κοκ..
Τουλαχιστον με το καρμπ. ηξερες, ενα ζιγκλερακι 3-5ε ή ανταλλαγη, τωρα τρεχα γυρευε..

Εκτος αν ξηλωσω το σωμα του ψεκασμου, καταργησω αισθητηρες, 'λ και βαλω ενα ωραιο FcrMX41mm που ξερω να παιζω μπαλα μαζι τους :yew:
Θα χρειαστείς και μιά άλλη ECU...ή ΄σωστότερα ,μια CDI ,κ αλλαγες στην πλεξούδα κ τα ρεύματα.
Η όλη μετατροπή θα κάνει το μοτέρ να "θερίζει" ,αλλά η κατανάλωση θα φτάσει τα 950/990 ,τα άλογα θα παραμείνουν σχεδόν τα μισά ,και το κόστος αγοράς κ μετατροπής θα υπερβεί την τιμή απόκτησης ενός 950/990.
Οπότε....δεν.

Αν επιμένεις όμως ,μέσα κ βοηθάω. ;)
 
Top Bottom